Vedeli ste, že 96% ľudí, ktorí pristanú na vašom webe, nie sú pripravení od vás ihneď kúpiť?

Od pristátia na webe až po zakúpenie produktu je dlhá cesta. Ale nebojte sa. Tých 96% nie je stratených! Potrebujete iba trochu viac práce, aby ste ich presvedčili.

Musíte ich vychovávať a budovať dôveru, kým nie sú pripravení od vás kúpiť.

Tu prichádza váš hlavný magnet.

prémia

Vyskúšajte 9 nápadov s ľahkým vodiacim magnetom, ktoré môžete ukradnúť!

Čo je hlavný magnet?

Je to časť obsahu alebo služba, ktorú poskytujete návštevníkom (zadarmo) výmenou za ich e-mailovú adresu.

Olovený magnet

Je to chýbajúca priepasť medzi prilákaním návštevníkov a predajom. Väčšinou nie sú ľudia pripravení od vás okamžite nakupovať. Musíte si vybudovať dôveru a preukázať svoju hodnotu. Umiestnite svoj olovený magnet do stredu vašej predajnej cesty takto:

 1. Priťahujte návštevníkov
 2. * Olovený magnet *
 3. Vykonajte predaj

Pretože ak nemôžete predať prvýkrát, sakra, lepšie si získajte svoju e-mailovú adresu, aby ste im mohli neskôr predať!

Najbežnejším oloveným magnetom je elektronická kniha alebo správa na stiahnutie. Uvidíte tiež bezplatné skúšky alebo školenia. Ale v tomto príspevku vám ukážem, ako vytvoriť niečo trochu jedinečnejšie a výkonnejšie.

1. Začnite neodolateľným obsahom a nechajte ho viac

Nemožno vytvoriť vodiaci magnet bez toho, aby ste najskôr urobili vynikajúci, inšpiratívny obsah, tiahnuci sa nad titulom, inšpirovaný údajom.

Prečo nie?

Pretože musíte dokázať svoju cenu. Nikto nebude sťahovať vašu eKnihu alebo odovzdať kľúče na ich e-mailovú adresu, kým im neukážete, čo máte.

Inšpirujte ich. Zabavte ich. Informujte ich.

Nechajte ich viac! Potom použite olovený magnet a dajte im niečo navyše. (samozrejme výmenou za e-mailovú adresu).

2. Zabezpečte, aby bol vysoko relevantný

Trik je teda poskytnúť návštevníkom niečo, čo pridáva hodnotu obsahu, ktorý si práve prečítali. To znamená vytvorenie oloveného magnetu, ktorý sa ho priamo týka.

Povedzme, že ste cestovateľským blogerom. Napísali ste úžasný článok o nedávnej ceste do Paríža a on-line sa začína vírusovo šíriť. Skvelé! Vynikajúca šanca zbierať nové e-maily.

Prvým inštinktom je ponúknuť elektronickú knihu. Niečo ako „Kompletný sprievodca európskymi mestami“ by bolo perfektné, správne?

No, nie presne.

Je to relevantné, ale nie je dostatočne relevantné na to, aby sa do registrácie e-mailu dostali vážne čísla. Ľudia, ktorí čítajú tento článok, sú v Paríži nadšení a inšpirovaní. Tu je lepší vodiaci magnet:

„Stiahnite si môj dokonalý dvojdňový itinerár v Paríži“

Toto je oveľa špecifickejšie pre obsah, ktorý si čitatelia práve užívali. Navyše je to možné. Poskytuje okamžitú pridanú hodnotu.

Najväčší digitálni obchodníci to nazývajú „inováciou obsahu“ a niektorí zaznamenali nárast konverzií o 785% oproti tradičným „veľkým“ hlavným magnetom, ako je elektronická kniha..

A tu je názorný príklad toho, ako Backlinko používa túto „aktualizáciu obsahu“:

Backlinko Upgrade obsahu

Uč sa viac: Aktualizácie obsahu – najrýchlejší spôsob, ako získať viac odberateľov

3. Spravte to krátke a jednoduché

Skvelá vec na vyššie uvedenom príklade je, že je tiež oveľa kratšia a ľahšie vytvoriteľná. Prečo písať celú elektronickú knihu, keď si môžete vytvoriť jednostránkový kontrolný zoznam alebo itinerár?

Je to pre vás jednoduchšie a vaši čitatelia to vlastne uprednostňujú. Väčšina ľudí nemá čas sedieť a čítať celú elektronickú knihu. Dajte im niečo jednoduché. Ako čitatelia radi tlačíme veci, nalepujeme ich na stôl a informácie uchovávame vždy po ruke.

Týmto spôsobom pridáte do života skutočnú hodnotu do piatich minút od registrácie.

Pamätajte, že tento potenciálny zákazník stále pestujete. Stále sa ich snažíte získať a nakoniec uskutočniť veľký predaj. Neťahajte tento stredný proces von. Dajte im niečo hodnotné rýchlo.

4. Vyriešiť ich problémy

Najlepšie olovené magnety riešia problémy. Je to také jednoduché.

Ľudia sú na vašom webe, pretože niečo hľadajú. Čo hľadajú?

Teraz im ich dajte zadarmo.

To je váš hlavný magnet.

Nižšie je vodiaci magnet AppSumo. Spoločnosť existuje, aby našla najchladnejšie, najvyspelejšie aplikácie, moduly gadget a produkty, ktoré vám pomôžu lepšie pracovať.

Okamžite riešia problémy svojich čitateľov tým, že im ponúkajú 15 základných nástrojov na zvýšenie produktivity.

Appsumo

5. Vytvorte viac ako jeden zvodový magnet

Zistili sme, že vysoko relevantné olovené magnety sú tou správnou cestou. Je zrejmé, že to znamená urobiť viac ako jednu. (Našťastie teraz vieme, že krátke olovené magnety sú lepšie, takže by vám nemali trvať príliš dlho!)

Namiesto písania tejto obrovskej zovšeobecnenej eKnihy, ktorú ste plánovali, rozdeľme ju a namiesto toho urobte menšie, vysoko relevantné kúsky ďalšieho obsahu..

Je to rovnaké množstvo času a úsilia. Pri konverzii e-mailových adries je však nekonečne výkonnejšia.

Chlapci z Digital Marketer sú v tom geniálni. Mohli vytvoriť jednu bielu knihu, v ktorej vysvetlia všetko, čo vedia o digitálnom marketingu.

Ale neurobili to.

Vytvorili veľa menších olovených magnetov prispôsobených konkrétnym problémom. K dispozícii je súbor PDF, kde si môžete stiahnuť najúžasnejšie nápady na blog. Poskytujú tiež súbor šablón nadpisov sociálnych médií na stiahnutie, ktoré môžete jednoducho skopírovať a vložiť. V jednej kampani dokonca poslali obrúsku s vývojovým diagramom.

Menší olovený magnet

Nepoužívajte jeden vágny olovený magnet. Používajte viaceré vysoko jedinečné a relevantné.

6. Predstavte odberateľov prémiového produktu

Pamätajte, že hlavný magnet je iba strednou časťou vašej predajnej cesty.

Získanie ich e-mailovej adresy je iba polovicou bitky!

Akonáhle získajú prístup k vášmu hlavnému magnetu, je čas začať ich viesť k vášmu prémiovému produktu. Zaveďte ich na dno lievika a vykonajte konečný predaj.

Takže sa nehanbite. Získali ste dôveru a preukázali svoju hodnotu. Teraz požiadajte o predaj.

BONUS! 9 nápadov olovených magnetov, ktoré môžete ukradnúť!

 1. Údajový report Ľudia milujú štatistiku. Nemôžeme mať dostatok obsahu riadeného údajmi. Potvrdzuje to potenciálnym zákazníkom, že ste odborníkom vo svojom odbore, a poskytne im informácie, ktoré sa dajú vykonať.
 2. ChecklistThese sú tak ľahko zostaviteľné, a oni pridávajú veľa hodnoty pre váš obsah. Čitatelia si ich môžu vytlačiť a nechať ich na stole.
 3. Posúvanie súborovSúťažné súbory sú jednoduché šablóny, do ktorých môžu používatelia pred použitím sami jednoducho skopírovať a vložiť svoje informácie.
 4. VýukyToto sú skvelé pre konzultantov predávajúcich vzdelávacie produkty. Poskytnutím bezplatného návodu môžu návštevníci vidieť váš štýl výučby a začať sa niečo učiť.
 5. Skúšobná verzia zdarma Spousta softvérových spoločností používa bezplatnú skúšobnú verziu, aby nalákala používateľov. Skúšobná lehota by mohla vypršať po mesiaci alebo by ste mohli niektoré funkcie pred bezplatnou verziou skryť..
 6. Zľavové kódyDokonalý pre internetové obchody. Zašlite zákazníkom propagačný kód výmenou za e-mailovú adresu.
 7. Katalógy a brožúryMódne obchody to používajú stále. Návštevníci zadajú svoj e-mail a dostanú letos brožúru s novinkami alebo brožúru o novej sezóne.
 8. CalendarOffer číta kalendár kompletný s plánom obsahu alebo pripomienkami. Skvelé pre tlač a lepenie na nástenku.
 9. Využite svoju fantáziuNeexistujú žiadne pravidlá! Poďte s niečím, čo je pre vás a vaše webové stránky jedinečné. Buďte kreatívni!

Teraz pokračujte v čítaní 7 krokov na vytvorenie magnetického tlačidla s výzvou na akciu (so skutočnými príkladmi).

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me