Veľa ma budete počuť túto vetu:

Je jednoduchšie predať existujúcim zákazníkom ako prenasledovať nových.

To je dôvod, prečo tak veľmi podporujem vzostup. Nepotrebujete ďalšiu prevádzku. Nepotrebujete väčší marketingový rozpočet.

Len zarábate viac na zákazníka.

Amazon sú kráľmi vzostupu. V skutočnosti tvrdia, že 35% ich predaja pochádza priamo z tohto predaja. Pořád si všimnete ponuky podobných akcií neustále:

Amazon's Upselling

Čo je zvyšovanie?

Najjednoduchší spôsob, ako vysvetliť vzostup, je pomocou klasického príkladu spoločnosti McDonald’s.

“Chceš ísť veľký?”

To je zvrat. Je to, keď ste sa zaviazali k nákupu, ale potom vám ponúkneme niečo navyše.

Podobná technika je, keď vám Amazon ponúka „súvisiaci produkt“. Alebo keď sa vás barista v miestnej kaviarni opýta, či by ste si pri káve chceli dať croissant. V skutočnosti sú tieto dva príklady technicky „krížovým predajom“ (ponúkajú iba doplnkový produkt, nielen modernizujú pôvodný produkt).

S výnimkou sémantiky sa k nim budeme chovať ako k jednej technike.

Príklady predaja

Aktualizácia

Stále väčšie, lepšie alebo rýchlejšie je pre zákazníkov lákavá možnosť. Apple to robí so svojimi radmi notebookov.

“Chceli by ste pridať viac výpočtového výkonu alebo miesto na disku pre lepší výkon?”

Viac výpočtového výkonu?

Aktualizácia je klasickým rozšírením, pretože zákazník sa už zaviazal ku kúpe produktu. Pravdepodobne už uvažovali aj o kúpe drahšej verzie.

Musíte im dať ešte jednu výzvu. Akonáhle ste sa zaviazali kúpiť laptop 2 000 dolárov, zdá sa, že je hlúpe kupovať ďalší výkon!

ochrana

Ďalší príklad spoločnosti Apple sa blíži. Tentoraz je to lukratívna možnosť „AppleCare“. Vychádza z typickej záruky alebo záruky.

AppleCare Upselling

Toto je vynikajúci príklad situácie, ktorá je obojstranne výhodná. Získate mimoriadny predaj. Zákazník dostane užitočnú službu navyše. A pokoj. Je to perfektné rozšírenie, pretože všetci odchádzajú šťastní.

Podobné položky

Amazon je majstrom predaja „súvisiacich položiek“. Po potvrdení nákupu môžete zoskupiť položky, ktoré majú pridanú hodnotu. To je kľúč tu. Pridanie hodnoty k nákupu.

Podobné položky

Skúste navrhnúť kravatu, aby ste šli s košeľou, ktorú si zákazník chystá kúpiť,

Alebo navrhnite balík 1 Priatelia sezóny, keď sa váš zákazník chystá kúpiť sezónu 2. Pretože, kto začína v sezóne 2??

Rýchly tip

Ak prevádzkujete obchod prostredníctvom služby WooCommerce, môžete si stiahnuť doplnok, ktorý vytvorí túto „súvisiacu položku“ pre vás.

Všeobecné impulzné nákupy

Niekedy neexistuje dobrá logika ani dôvod dobrého rozšírenia. Všeobecný impulz kúpiť často funguje liečiť. Toto by mala byť položka s veľmi nízkou cenou, ktorá predstavuje nízke riziko a vysokú návratnosť.

Ak sa váš zákazník chystá vyskúšať 50 dolárov za výučbu a sprievodcov, ponúknite zábavnú eKnihu v hodnote 5 dolárov. Práve ste zarobili ďalších 10% z predaja.

Alebo ho jednoducho použite ako spôsob predaja zábavných a lacných položiek, ak je to vhodné. Vyskúšajte zábavný modul gadget cross-sells na stránke Fancy.com. Ak majú vaši zákazníci správnu náladu, radi si kúpia pirátsku vývrtku!

Upsell s Impulse Buy

Ako zaistiť, aby fungovala upsell

Jediný problém so vzostupom je, že to môže byť super nepríjemné. Ako zákazník nenávidíme bombardovanie mimoriadnym marketingom. Najmä vtedy, keď máme pravdu pri pokladni.

Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je úplne ich odpredať.

Aby bolo relevantné

Toto je vzostupné pravidlo č. 1. Nie je nič horšie ako ponúknuť zákazníkom niečo, čo nesúvisí.

Je to neosobné. Je to jasne automatizované. Vytvára to zlú skúsenosť so zákazníkom.

Postupujte podľa pokynov Amazonu a zoskupte užitočné a relevantné kombinácie dohromady. Vytvárajte balíčky a zavádzajte relevantné krížové výpredaje.

Módna spoločnosť Reiss dokonale umiestňuje svoje cross-sellery so slovom „nosiť s“. Ak si kupujete tričko, uvidíte toto:

Noste to

Pamätajte, že táto technika predstavuje 35% všetkých predajov Amazonu!

Dodržiavajte pravidlo 60%

Kľúčom k zvýšeniu cien je dosiahnutie správnej ceny. Ak zákazník minú 100 dolárov, nestráca ďalších 100 dolárov za impulzný nákup.

Zamerajte sa na najmenej o 60% nižšiu cenu.

Takže pri položke, ktorá stojí 100 dolárov, predajte produkt, ktorý stojí najviac 40 dolárov. Ak sa ma pýtate, je to v hornej časti limitu. Upselling je o rýchlych výhrách. Takže choďte na lacný, relevantný prírastok.

Uistite sa, že je to výhodná ponuka

Už som sa toho predtým dotkol príkladom „AppleCare“, ale opakuje sa.

Zvýšenie funguje iba v prípade, že zákazník vyhrá. Je to všetko o pridávaní hodnoty do produktu a o vytvorení lepšej skúsenosti pre zákazníka. Musia odísť, aby si mysleli, že je to skvelý nápad. Napríklad Applecare dáva zákazníkom pokoj. A to je cena, ktorú väčšina radi zaplatí.

Hneď, ako sa stane očividným pokusom získať viac peňazí, ste v ústach zákazníka nechali zlý vkus.

Ak nepridávate hodnotu, nie je to dobrá výhoda.

načasovanie

Nemôžem uveriť, koľko spoločností sa pokúša agresívne predávať skôr, ako zákazníci dosiahnu stav pokladne.

Toto je najrýchlejší spôsob, ako odradiť zákazníkov. Mohlo by to dokonca spôsobiť, že vaši zákazníci opustia svoj košík a odkryjú ich nákup.

Počkajte, až sa objaví posledný možný moment. Zachyťte svojich zákazníkov rovnako, ako klikajú na tlačidlo kúpiť.

Skúste downselling

Nie všetci vaši zákazníci sú bohatí! Všetci si nemôžu dovoliť drahé predpovede a ďalšie produkty.

Tak skúste downsell miesto. Toto je užitočné najmä pre softvérové ​​spoločnosti. Pozrite sa, ako vám Elegantné témy ponúkajú možnosť zvoliť si lacnejšie predplatné svojich služieb.

Downselling

Je to vynikajúci spôsob, ako zachytiť predaj pre zákazníkov, ktorí nie sú celkom pripravení na kúpu plnej ceny. Neskôr si ich môžete kedykoľvek vyskúšať prostredníctvom e-mailu.

Upselling niekedy získa zlú povesť. Ale to je len preto, že spoločnosti to robia tak zle! Ak ponúkate lepšiu hodnotu pri relevantnom a včasnom rozšírení, nestratíte nič.

A dobrých 30% vyšších tržieb získať!

Používate výpredaje alebo krížové výpredaje? Dajte mi vedieť, ako pre vás pracujú.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me