UX časť 1: Vytvorte návrh svojej hodnoty a presvedčte sa

Dizajn UX je o vytvorení presvedčivého prostredia pre vašich používateľov.


Vie, čo chce užívateľ, a dáva mu to rýchlo a jednoducho. Vďaka najlepšiemu dizajnu UX si používateľ myslí, že webová stránka je vytvorená práve pre nich.

Prvá z našich štyroch častí sa zameriava na Návrh hodnoty. Pretože prvým krokom je povedať používateľom presne to, čo robíte, a sľubovať im dobrú hodnotu.

Vytvorte návrh svojej hodnoty a presvedčte používateľov

Keď návštevník pristane na vašom webe, máte o tom pravdu päť sekúnd presvedčiť ich, prečo si zaslúžiš čas. Noví používatelia vždy hľadajú rýchle odpovede.

"Kto si? Čo robíš? Ako mi to prospeje?"

To je veľa informácií, ktoré môžete sprostredkovať za päť sekúnd!

Trik spočíva v vytvorení perfektného „hodnotového návrhu“: krátkeho, ostrého popisu vašej firmy a prečo je to užitočné. Je to prvá vec, ktorú by používatelia mali vidieť, keď navštívia váš web.

Je to základ dobrého dizajnu UX. Ak sa vám to podarí, práve ste si vytvorili svoju prvú skvelú používateľskú skúsenosť. Sú šťastní, zaujatí a hľadajú ďalšie informácie o vás.

Ak sa pomýlite, už odišli.

Preto je vaša hodnotová ponuka taká dôležitá. Otvára dvere.

Vytvorme vašu hodnotovú ponuku.

Krok 1. Čo robíte?

Návrh hodnoty začína laserom ostrým popisom vašej služby.

Ak ste sa nikdy nepokúsili skondenzovať svoju obchodnú ponuku do jednej vety, skúste to hneď teraz. Je to zložité, ale je dôležité, aby ste to napravili. Tu je niekoľko perfektných príkladov z celého sveta:

Facebook – „Facebook vám pomáha spojiť sa a zdieľať s ľuďmi vo vašom živote.“

Netflix – „Sledujte televízne programy a filmy kedykoľvek a kdekoľvek.“

PayPal – „Jednoduchší a bezpečnejší spôsob platby.“

Reddit – „Predná strana internetu“

Najlepšie produkty a služby možno zhrnúť do jednej stráviteľnej vety. Môže váš?

Krok 2: Pre koho je určený?

Je vaša služba postavená pre vývojárov, grafikov, milovníkov mačiek? Povedz im. Spojte sa s nimi. Povedzte „táto služba je pre vás!“

photoshop v tom vynikajú: najlepšia aplikácia na svete v oblasti zobrazovania a dizajnu s novými nástrojmi pre dizajnérov a fotografov.

Je to jednoduché a dáva im jasné a definované cieľové publikum. Pre koho je váš produkt určený?

Krok 3. Ako váš produkt vyrieši ich problém a zmení ich životnosť?

Nestačí povedať používateľom, kto ste a čo robíte. To samo o sebe ich nepresvedčí, aby si kúpili váš produkt. Musíte im ukázať lepší svet.

Povedzte im, ako pridáte hodnotu ich životu. Aký problém vyriešite? Toto je váš sľub pre používateľa a je to kľúčová súčasť vašej hodnotovej ponuky.

jablko sú tu páni. Vezmite napríklad iPad. Tu je webová kópia spoločnosti Apple:

Webová kópia iPadu

„IPad mení spôsob, akým robíte veci každý deň. Zúčastnite sa nového projektu, vyzdvihnite nové zručnosti alebo začnite nový koníček. “

Produkt nenavrhujú popis výrobkov ani raz. Nemusia. Už vám predali životný štýl! Skúste to isté urobiť pre svoj produkt alebo službu. Predajte sen.

Krok 4. Klinik

Ak je krok 3 o predaji sna, krok 4 presvedčí praktickú časť vášho mozgu. Je to chutný malý doplnok, ktorý ich presviedča, aby pokračovali. Je to hmatateľný, kvantifikovateľný prínos, ktorý získajú z používania vašej služby.

Myslite na bezplatnú mesačnú skúšku Netflixu alebo na klinika Facebooku: „Je to zadarmo a vždy bude!“ Môže to byť aj zľava pre nových používateľov alebo záruka vrátenia peňazí.

Krok 5. Čo vás robí jedinečným?

Internet prechádza novými službami, platformami a produktmi. Povedzte používateľovi, ako ste iný. Prečo by vám mali skôr dôverovať ako niekomu inému?

Čo z vás robí najlepšie služby?

WordPress vyplní svoju hodnotovú ponuku plnú jedinečných ponúk: „Najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť bezplatnú webovú stránku“, „Napájame 24% internetu“,

Dajte im jasný dôvod, aby vám dôverovali v konkurenciu. Ste najjednoduchší servis, najlepší, najlacnejší, najpopulárnejší a najekologickejší?

Krok 6. Obrázok

Je to klišé, ale obrázok skutočne maľuje tisíc slov. Vyberte kópiu grafického alebo hrdinského výstrelu. Mal by ukázať váš produkt alebo službu v akcii. Aby to vyzeralo neodolateľne a nevyhnutne.

Navštívte domovskú stránku Instagramu a privítali ste krásny záber Instagramu v akcii. Nerozprávajte ľuďom, čo robíte, ukážte im.

Krok 7. Ukážte im, kam ďalej

Ak ste zdokonalili prvé kroky, urobili ste tvrdú prácu a presvedčili ste ich. Všetko, čo musíte urobiť, je nasmerovať ich správnym smerom. Dajte im priamu úlohu: „Zaregistrujte sa teraz“ alebo „kliknutím sa dozviete viac“.

jednoduchý.

Ako zostaviť svoju prvú vstupnú stránku (+ 14 tipov na jej optimalizáciu pre konverzie!)

Cenová ponuka je srdcom dizajnu UX

Bez neho nemôžete definovať svoje cieľové publikum. Nemôžete osloviť tých správnych ľudí. A čo je dôležitejšie, nemôžete poskytnúť jednoduchý dojem používateľa. Necháte návštevníkov zmätených a rozčarovaných.

Fantastický dizajn UX začína tým, že ľuďom hovorí, čo robíte a prečo potrebujú vašu službu.

To je všetko.

Teraz pokračujte v čítaní časti 2: Ako definovať svojich používateľov, nájsť ich & vyriešiť ich problémy

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map