Dizajn UX je o vytvorení presvedčivého prostredia pre vašich používateľov.

Vie, čo chce užívateľ, a dáva mu to rýchlo a jednoducho. Vďaka najlepšiemu dizajnu UX si používateľ myslí, že webová stránka je vytvorená práve pre nich.

Štvrtá a posledná časť série vysvetľuje ako používať psychológiu na spojenie s vašimi používateľmi. A čo je dôležitejšie, ukážem vám, ako ich prinútiť robiť presne to, čo chcete.

Dizajn UX, časť 4: Použitie psychológie, aby používatelia robili to, čo chcete

Používanie psychológie v dizajne UX je skutočne super. V spôsobe triku Jedi spôsobom, nie spôsobom Sigmund Freud.

Pomocou šikovných trikov a techník môžete prinútiť svojich používateľov, aby sa cítili, premýšľali a robili čokoľvek, čo chcete.

Psychológia je dôvod, prečo si na Amazone niečo kúpite skôr, ako si uvedomíte, že to chcete. Preto sledujete ďalšiu epizódu House of Cards na Netflix o 4:00. Preto nemôžete pomôcť, ale kliknite na odkaz UpWorthy.

Ich dizajn UX z nás robí. Tieto spoločnosti chápu základné ľudské potreby. A robia z nich jadro ich webových stránok.

Tu je desivý kúsok: Už som na vás použil jeden z najväčších trikov.

Časť 1: Porozumenie základným ľudským potrebám

Prvý trik spočíva v používaní základných ľudských túžob používateľov.

Existujú štyri hlavné požiadavky, ktoré poháňajú všetko správanie online:

 1. pričlenenie
  Obklopujeme sa ľuďmi a vecami, ktoré nás robia šťastnými a definujú nás. Preto sa znova a znova vraciame na tú istú webovú stránku. Pretože s nimi súvisíme.
 2. Postavenie
  Potrebujeme dosiahnuť lepšie postavenie, či už je to sociálne, profesionálne alebo osobné. Facebook sa k tomu pripojí tým, že nám umožní predviesť naše úspechy a merať popularitu.
 3. šťastie
  Všetko, čo robíme, je o snahe o šťastie. Najlepší dizajn UX nás odmení šťastnými pocitmi na každom kroku.
 4. zvedavosť
  Vždy sa chceme dozvedieť viac.

Teraz viete základné ľudské potreby, ako ich používate vo svoj prospech?

Časť 2: Používanie psychológie na spojenie s vašimi používateľmi

Ľudia sú prirodzene zvedaví, ale pri skúmaní nových vecí sú opatrní. Je vašou úlohou sa s nimi spojiť a prinútiť ich, aby vám dôverovali.

Relate and Empathize

Najrýchlejším spôsobom, ako získať dôveru, je empatizácia s ľuďmi. Ukážte im, že im rozumiete. Nezabudnite, že používatelia hľadajú pričlenenie.

Urobíte to tak, že navrhnete svoje UX v obraze svojej cieľovej skupiny. Ak ste si prečítali môjho sprievodcu definovaním publika, mali by ste mať dobrý zmysel pre ich demografické údaje, záujmy a ciele. Vytvorte svoj web spôsobom, ktorý rezonuje s vašimi používateľmi.

Napríklad obchodný gigant Etsy sa zameriava na remeselnícky trh. Navštívte ich stránky a ste vítaní obrázkami používateľov, ktorí kreslia, spájajú a vytvárajú nové produkty.

Etsy

Ich výzva na akciu vás žiada, aby ste sa „pripojili k komunite“ a zdôrazňujú kamarátstvo medzi predajcami a zákazníkmi. Poskytuje príjemnú atmosféru pre ich cieľové publikum. Ak máte radi remeslá, okamžite sa tu cítite ako doma.

Je neuveriteľne silný. Napriek tomu to nie je nič iné ako jednoduchá psychológia a prirodzený inštinkt na nájdenie komunity.

Ako malý podnik môžete sledovať ich vedenie. Používajte jazyk, obsah a obrázky, ktoré sú v spojení s cieľovým publikom. Ak ste spoločnosť zaoberajúca sa elektronickým obchodom, uistite sa, že vaše cieľové publikum modeluje produkt vo vašich snímkach. Ukážte svojim používateľom, že rozumiete ich svetu, a pozvite ich. Je to prvý krok k dôvere a úcte.

Dokážte svoju hodnotu

Žiaľ, nestačí ich presvedčiť.

Dôvera nie je len o sympatickosti a asociácii. Je to o kompetencii. Noví návštevníci sú samozrejme oboznámení s neznámymi službami. Je vašou úlohou rozobrať túto opatrnosť jednoduchou psychológiou „stádovej mentality“..

Ak veľa ľudí niečo urobí, máme tendenciu tomu veriť a nasledovať ho. Ukážte teda novým používateľom, že vám veľa iných ľudí dôveruje.

Robia to aj tie najväčšie produkty na planéte. Napríklad GoPro postavil najrýchlejšie predávanú kameru na svete. A nehanbí sa to povedať svojim používateľom! Tvrdia to na svojich webových stránkach a pripomínajú používateľom „výkon nominovaný na Emmy“.

GoPro

Ak najväčšie spoločnosti na svete používajú posudky a presvedčenia, mali by ste. Bol váš produkt vybavený prominentnou webovou stránkou alebo získal ocenenie? Vložte to do svojej hlavnej kópie. Máte známeho klienta alebo známeho zákazníka? Ukážte im obrázky, ktoré ho používajú, alebo požiadajte o posudok.

Teraz ste ich priniesli do svojho sveta a oni vám veria. Nasleduje zložitá časť.

Časť 3: Nechajte ich robiť, čo chcete

Každý chce niečo. Trik spočíva v tom, že chcú, aby dostali to, čo máte.

zvedavosť

Dajte niekomu malú chuť a vďaka tomu bude mať hlad viac. Narodili sme sa zvedaví. Podráždením tohto základného ľudského nutkania môžete prinútiť používateľov, aby klikali na čokoľvek.

Amazon to robí dobre pri predaji kníh. Nad obrázkom knihy používajú neodolateľnú kópiu, ktorá jednoducho hovorí: „Kliknutím sa pozriete dovnútra!“ Nemôžete pomôcť, ale kliknite na ňu!

Amazon's Look Inside

Ak predávate produkt alebo službu, poskytnite používateľom dostatok informácií na ich dráždenie. Dajte im psychologické nutkanie sa dozvedieť viac. Potom im ukážte, kam majú uspokojiť túhu.

Tento trik som použil na začiatku článku. Povedal som vám, že som už na vás použil psychológiu, a prinútilo vás to čítať ďalej, však? A teraz ste tu. Zvedavosť vždy funguje.

Len sa uistite, že sa táto technika nevráti. Výnos musí byť rovnako dobrý ako váš sľub. Ak to naštve, zmeníte z dobrého používateľského prostredia na zlý.

Odmeňte svojich používateľov

Urobíte to, keď učíte domáceho maznáčika nové triky; nazýva sa to klimatizácia. Vždy, keď vaši používatelia robia, čo chcete, odmeňte ich! A urobia to znova. A znova.

Tu sa môžete veľa dozvedieť z Facebooku. Facebook chce, aby ste ho zdieľali čo najviac. To ich udržuje v chode. Takže vás odmeňujú lajkmi. Zakaždým, keď dostanete „ako“, dostanete malý hit šťastia. Je to dobrý pocit, takže to urobíte znova. Stále zdieľate.

Ak máte produkt na predaj, odmeňte ľudí, keď si ho kúpia. Poskytnite im zľavu na ďalší nákup. Identifikujte hlavný cieľ konverzie pre svoje stránky a odmeňte ľudí za to.

Jedi Mind-trick Complete!

Porozumením základným psychologickým potrebám vašich používateľov môžete s nimi nadviazať emocionálne spojenie.

Keď to urobíte, môžete ich prinútiť robiť čokoľvek, čo chcete.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me