Binlerce potansiyel satış ve dönüşüm kaybediyor olabilirsiniz.

Neden?

Cevap basit. Web siteniz çok yavaş.

Gerçeklere bakalım:

 • Google’a göre, yük hızlarınız 1-3 saniye arasındaysa, sitenizden ayrılma olasılığı% 32 artar.
 • Thinkwithgoogle’a göre, hızlı site yüklemesi için karşılaştırmalar 0-1 saniyedir.

Hızın önemli olduğu açık

Hızı seviyoruz ve yeterince alamıyoruz. Bir şey ararken, cevapları arıyoruz ve bunları mümkün olan en kısa sürede bulmayı umuyoruz.

Hızlı bir web sitesi daha iyi kullanıcı deneyimleri anlamına gelir. Mutlu müşteriler ve posta listenize daha fazla kayıt yaptırmak anlamına gelir. Daha fazla sayfa görüntüleme ve içeriğinizi paylaşan daha fazla kişi anlamına gelir. Size ve şirketinize daha fazla güven demek.

Alt satır: hızlı bir web sitesi daha fazla dönüşüme eşittir, bu da size daha fazla kâr getirir. Dahası, hız tutkunlarına sahip olan sadece ziyaretçiler değil…

Google, hızlı web siteleri için enayi

Google, hızlı yüklenen web sitelerini aktif olarak arar ve arama sayfalarında üst sıralara yerleştirir. Kullanıcılarına olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sunmak istiyorlar. Neden olmasın ki? Google, kullanıcılarının aradıklarını bulmalarını istiyor, FAST.

Web siteniz ne kadar hızlı olursa, Google’da o kadar yüksek olursunuz.

Web sitenizin nasıl ölçüm yaptığını zaten merak ediyorsunuz, değil mi??

Bir web sitesini yavaşlatan?

Niteliksiz bir ayrıntıya girmeden önce, genel web sitesi yükleme hızınızı etkileyen iki ana faktöre bir göz atalım.

 1. Web barındırma hizmetiniz tarafından sağlanan sunucu hızı.
 2. Web tasarımınız, kod temizliği, önbellek, eklentiler ve görsel medya.

Bu kafa karıştırıcıysa, bir araba gibi düşünün.

 1. Bu bağlamda, web barındırma hizmeti araba motorudur. Hızını – bir milisaniye cinsinden – bir isteğe yanıt vermesinin ne kadar sürdüğünü ölçüyoruz.
 2. Sitenizin kodu arabanın kaportası, tekerlekleri ve stili gibidir. Resimlerinizin ve içeriğinizin kullanıcı ekranınızda görünme hızı, kodunuza bağlıdır.

Şimdi, aracınız için en aerodinamik kiti ve en hızlı, en sürükleyici lastikleri takabilirsiniz, ancak motor yavaşsa, tokatladığınız tüm bu fantezi şeyler hızını artırmak için hiçbir şey yapmaz..

Web sitenizle aynı.

Elbette, kodunuzu kırpabilir, görüntülerinizi optimize edebilir ve sayfalarınızı sıkıştırabilirsiniz. Ancak web barındırıcınız ve sunucu hızınız (motorunuz) yavaşsa, hiçbir kod optimizasyonu sitenizi hızlandıramaz.

Basitçe söylemek gerekirse, web barındırma web sitenizin performansı için tek büyük sorumluluk tutar.

Neden Bitcatcha Sunucu Hız Denetleyicisi

Sunucu Hızı Denetleyicisi

Çoğu site yükleme hızı test hizmetiyle ilgili olan şey, sitenizin yükleme hızını bir bütün olarak test etmeleridir, bu da sitenizin hangi kısmının tıkanıklığa neden olduğunu belirlemenizi zorlaştırır.

Site optimizasyonunuz ve web tasarımınız ya da web barındırma işiniz olsun, sitenizi neyin yavaşlattığını tam olarak söylemezler. Bu tabii ki bizi çok üzdü, ama genellikle yaptığımız gibi köşede surat etmek yerine bir cheeseburger yemeye karar verdik.

Bu çizburger (bir dizi bükülme ve dönüş yoluyla), özellikle web barındırma hızını test eden bir hız denetleyicisi oluşturmamıza neden oldu, böylece web sitesinin hangi bölümünün yukarıda belirtilen darboğazda olduğunu belirleyebiliriz.

Yani – oldukça basit bir şekilde – Bitcatcha’nın hız denetleyicisi, motorunuzun – web barındırıcınızın – ne kadar hızlı çalıştığını gösterir.

Sunucu hızı denetleyicisi nasıl çalışır??

Sunucu hız denetleyicimizi kullandığınızda, işler sizin için çok basittir. Tek yapmanız gereken web adresinizi girip ‘git’ düğmesine basmak. Sihri yapacağız ve sonuçları size sunacağız.

Sunucu Hız Testi

Sonunda, işler biraz daha ilginçleşiyor.

Dünya çapında 10 farklı konumda sunucu kurduk (New York, Los Angeles, Londra, Singapur, Sao Paolo, Bangalore, Sidney, Japonya, Kanada), & Almanya).

Not

Düğümlerimiz, doğru sonuçlar verebilmemiz için yeterince kararlı olduklarından emin olmak için titizlikle test edilmiştir. Düğümlerin ne kadar kararlı olduğunu ölçmek için her düğüm aynı URL kullanılarak en az 100x test edilir. Düğüm katı gereksinimlerimizi karşılamıyorsa, o düğüm için ihtiyaçlarımızı karşılayan başka bir sunucu buluruz.

URL’nizi sunucu hız denetleyicisine girdiğinizde araç 4 şey yapar:

 1. URL’yi geçerli bir alan adı için kontrol eder.
 2. Aracımıza sunucunuzun nerede olduğunu bildiren URL’nin DNS’sini kontrol eder.
 3. Web sitenizin ekran görüntüsünü alır, böylece doğru siteyi test edip etmediğimizi görsel olarak doğrulayabilirsiniz.
 4. 10 düğümümüz sitenize eşzamanlı olarak ping gönderecek ve sunucunuzun bu isteklere dünyanın her yerinden yanıt vermesinin ne kadar süreceğini ölçecektir. Bu, web sitenize aynı anda erişen dünyanın her yerinden 10 farklı kişiyi taklit eder.

Düğümlerimizin her biri, sunucunuzun düğümün isteğine yanıt vermesi için geçen süre olarak 3’ten en hızlı sonucu kullanarak web sitenizin sunucusuna 3 kez ping gönderir..

Not

Web trafiğinin bir İSS yoluyla yönlendirilmesi gerektiğinden ortalama yerine 3 sonuçtan en hızlı şekilde çıkarız. ISS’nin sunucunuzdan düğümlerimize geri veri gönderme şekli düzensiz olabilir ve en verimli veri dağıtım yolunu bulmaları birkaç deneme gerektirir.

Araç daha sonra 10 düğümden türetilen değerleri alır ve bunların ortalamasını alır. Ortalama puan nihai sonuçtur ve A + (en hızlı) ile E (son derece korkunç) arasında bir derece atanır..

Tüm bunlar aracı kullanarak saniyeler içinde yapılır ve sunulur!

Sunucu Hızı Sonuçlarını nasıl sıralarız?

En iyi kullanıcı deneyimi için, sunucu hızı sonucunuz için ideal Bitcatcha hız derecesi B + ve üstü olmalıdır. En azından C + olmalı. Sunucular şu şekilde sıralanır:

 • 180 ms’nin altındaki her şey A olarak sıralanır+
 • 181 ms -210 ms A derecesi
 • 211 ms – 220 ms B olarak sıralandı+
 • 221 ms – 240 ms B olarak sıralandı
 • 241 ms – 280 ms C olarak sıralanmıştır+
 • 281 ms – 360 ms C sıralamasında
 • 361 ms – 520 ms D sıralamasında+
 • 521 ms – 840 ms sıralama D
 • 841 ms – 1.480 ms sıralamada E+
 • 1.480 ms’nin üzerindeki her şey E olarak sıralanır

Trafiğin İSS’ler yoluyla yönlendirildiğini ve bu nedenle size özel bir bant genişliğiniz olmadığı sürece size% 100 doğru veri vermemizin mümkün olmadığını unutmayın..

Söyledikten, sunucu hız denetleyicisi aracımızdan sonuçlar size web barındırma hizmetinin ne kadar hızlı olduğu konusunda çok iyi bir referans sağlar.

Doğru sonuçlar alma

En etkili veri dağıtım yolunu bulan ISS’lerle ilgili orada ne yazdığımızı hatırlıyor musunuz? Sunucu hızı denetleyicisini ilk kez kullandığınızda, bu nedenle düzensiz sonuçlar alabilirsiniz.

Daha doğru sonuçlar için, tutarlı sonuçlar görmeye başlayana kadar sunucu hızınızı en az 3 kez test edin. Aslında, web sitenizi neden şu anda Bitcatcha hız kontrol cihazında denemiyorsunuz??

Sürekli olarak B + ‘dan daha düşük sonuçlar alıyorsanız, değişim zamanı gelmiştir. Bu web barındırma darboğazı anlamına gelir. Sitenizin motoru çok yavaş.

Sitenizin dönüşümlerini kaybetmesine ve Google arama sıralamasını düşürmesine neden oluyor. Yine de panik yapmanıza gerek yok, arkanızı aldık. Daha hızlı, daha güvenilir bir hizmet için bu kaynak listesine göz atın.

Hızınızı artırmak için kesmek

İlk olarak, web siteniz durgunsa, biraz hız vermek için şu anda kullanabileceğiniz bu işlem yapılabilir hack’lerden bazılarını deneyin.

1. Sunucuyu kitleye yaklaştırın

Web barındırıcınızla iletişim kurun ve sitenizi kitlenize biraz daha yakın bir sunucuya taşımasını isteyin. Müşterileriniz bu şekilde çok daha hızlı erişebilecek.

2. Özel barındırma, bulut veya VPS kullanın

Web barındırma hızınızın yavaş olmasının nedenlerinden biri, diğer bir grup insanla paylaşmanız olabilir..

Özel hosting veya VPS ile web siteniz kendi sunucusunda barındırılacaktır. Bant genişliği ve kaynaklar yalnızca siteniz tarafından kullanılır. Ayrıca, daha hızlı yüklemeye izin vermek için değiştirebileceğiniz sunucu ayarları üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olacaksınız. En iyi web hosting listemize göz atın. Hepsi hız için optimize edilmiştir.

3. Bir içerik dağıtım ağı kullanın

İçerik dağıtım ağı (CDN) tüm dünyada noktalı sunucuları kullanır. Web sitesi bilgileriniz her birinde depolanacak, böylece kullanıcılara coğrafi konumlarına göre sunulacak.

Bu, birisinin web sitenizi Avustralya’dan ziyaret etmesi durumunda, CDN’niz onlara mümkün olan en yakın sunucudan içerik sunacaktır. Bir içerik dağıtım sistemiyle, sitenizin dünyanın neresinden erişildiği önemli değildir, her zaman hızlı olacaktır.

4. “Canlı Tut” u etkinleştirin

Web barındırıcınızdan “canlı kal” ayarını açmasını isteyin. Bunu yaparak, sitenizle olan bağlantıyı açık tutarsınız ve her şeyin tek bir bağlantıdan geçmesine izin verirsiniz (ayar kapalıyken, yeni bir kullanıcı sitenize her eriştiğinde bağlantı açılır ve kapanır).

Şimdi, web sitenizin hızını buradan test edin. Test sonuçlarınız hâlâ alt düzeyse (B + sıralamasından daha az bir şey varsa), web barındırma hizmetinizi değiştirmenin zamanı geldiğini bilirsiniz.

Sürekli olarak iyi sonuçlar alıyorsanız (B + – A +) ve web siteniz hala yavaşsa, web tasarımınızın veya kodlamanızın darboğaz olduğu ve bunun düzeltilmesinin dönüşümlerinizi artıracağı anlamına gelir

Unutmayın, düşük hızlar dönüşüm iticilerdir! Sitenizin hızını test etmek için sunucu hız denetleyicisi aracını kullanın, gerekli düzeltmeleri yapın. Elbette dönüşümleriniz artmaya başlayacak ve kârlarınız da artacak!

Sonuç: Optimize etmeye devam edin

Bu nedenle, web sitesi hızlarını etkileyen 2 ana faktör olduğunu biliyoruz:

 1. Kod, önbellek, eklentiler, görsel medya vb.
 2. Web barındırma hızı

Çoğu web sitesi test aracı web sitenizin hızını bir bütün olarak test eder, bu da sitenizin hangi bölümünün şişe olduğunu belirlemenizin imkansız olduğu anlamına gelir.

Bitcatcha’ın Sunucu Hız Denetleyicisi, sunucu hızını test etmek için özel olarak oluşturulmuştur, böylece web sitenizin hangi kısmının tıkanıklığa neden olduğunu doğru bir şekilde teşhis edebilirsiniz.

Sunucu hız denetleyicimizi kullandığınızda, dünyanın 10 farklı noktasından düğümlerimiz, web sitenize ping atacak ve sitenize aynı anda erişen 10 farklı kişiyi simüle edecektir. Web barındırma bu pinglere yanıt vermek için ne kadar sürer ölçmek ve size web hosting ne kadar iyi olduğunu söyleyen ortalama nihai sonuçları sunmak.

Optimum doğruluk için, tutarlı sonuçlar görmeye başlayana kadar birkaç test yapın. Sürekli olarak B + ‘dan daha yavaş hız alıyorsanız, web barındırma sağlayıcılarını değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Hız önemlidir. Web barındırıcınızın devam ettiğinden emin olun.

Hangi web barındırma hizmetinin kaybedileceğini düşünüyorsanız, blogcu, çevrimiçi satıcı veya danışman olmanıza bakılmaksızın kullanışlı olacak bir liste hazırladık.

Sunucu hız denetleyicisi aracını abonelik tabanlı bir modele yükseltiyoruz, bu nedenle yeni sürüme geçirilen araç başlatıldığında ilk güncellenen olmaya hevesliyseniz, buradan ön kayıt yapın!

Hız denetleyicimizle ilgili herhangi bir sorunuzla karşılaşırsanız ve işlevselliği size değer katarsa ​​bize bir mesaj bırakın, bunu arkadaşlarınızla paylaşın!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me