logo synchronizace cloudového úložiště

Sync.com

https://www.sync.com/

tl; dr

Sync nabízí uživatelům působivou dvojitou víru spolehlivého zabezpečení a flexibilních možností sdílení složek. Pokud si ceníte soukromí nad nástroji produktivity, může být Sync skvělou volbou, která přináší klid a skvělou hodnotu za peníze.

Recenze Sync.com: 8 výhod a 5 nevýhod používání synchronizovaného cloudového úložiště

V devadesátých letech jsme se divili, jak jsme někdy zaplnili náš pevný disk 30 MB počítače. Přidejte několik let a 100 dolarů za 1 GB flash disk se zdálo jako výhodná.

A jak se velikost souborů rozrůstala a rostla, tím více jsme hladoví po GB. Heck, TB.

Dnes většina z nás nečeká nic jiného než levné, spolehlivé a bezpečné řešení úložiště, které nám umožňuje libovolný přístup k našim datům. Zadejte poskytovatele cloudového úložiště.

Zde je jeden, o kterém jste možná slyšeli – nazývá se Sync.com.

Úvod do Sync.com

Za prvé – kdo a co je Sync.com?

Příběh zní takto: v roce 2011 vyšel z Kanady Thomas Savundia a tým, společnost Sync chtěla vytvořit řešení úložiště, které dává soukromí uživatelů na prvním místě. Trvalo několik kol vývoje, aby se stala Sync, kterou její uživatelé dnes znají a milují. A to je zatím 750 000 uživatelů!

Cílem Sync je „usnadnit uživatelům přístup a sdílení jejich souborů z prakticky jakéhokoli počítače, telefonu nebo mobilního zařízení – aniž by se vzdali práva na soukromí“.

Každý se může přihlásit do Sync zdarma, ale také nabízí vyšší úrovně pro obchodní a osobní použití, každá s dalším úložným prostorem a určitým počtem uživatelů na účet. Více o tom za chvíli.

O službě Sync a jejích nabídkách zabezpečení jsme slyšeli mnoho dobrých věcí. Bitcatcha, který nikdy nehraje zvěsti, dnes zkoumá výhody a nevýhody Sync z první ruky.

Nastavení synchronizace – jak snadné to je?

Nejdříve je tedy na prvním místě to, co instaluje Sync?

Ukázalo se – super jednoduché. Zde můžete zahájit proces.

Registrace prvních 5 GB vyžaduje sekundy a několik jednoduchých podrobností.

Po registraci se zobrazí kontrolní seznam kroků k úplnému nastavení synchronizace (vyplněním seznamu se také odemkne další 1 GB úložného prostoru!)

synchronizace průvodce nastavit

Druhou výzvou je stažení desktopové aplikace a odpovídající složky Sync. V zásadě to vytváří prostor, ve kterém můžete snadno zálohovat soubory a začít je sdílet. Vše ve složce Sync se automaticky zálohuje.

Aplikace pro stolní počítače vám pomůže přistupovat a prohledávat složku Sync ve vašem počítači a také prohledávat „Úložiště dat“ (další informace za sekundu). Budete mít také přístup k historii verzí, aktivitě souborů a obnovení smazaných souborů.

Přidání souborů do složky Sync je jednoduchá záležitost přetažení. Můžete s ní zacházet jako s jakoukoli běžnou složkou v počítači a pracovat přímo z ní.

Okamžitě však nebylo zřejmé, jak má člověk vstoupit do Vaultu, protože po instalaci neexistoval žádný vyskakovací průchod. Na rozhraní webového panelu jsou věci o něco jasnější, kde uvidíte několik skutečných pokynů:

synchronizace průvodce nastavit

8 věcí, které se nám na stránce Sync.com líbí

Jakmile byla nainstalována, šli jsme dopředu a dobře jsme si s tím hráli.

Co jsme si opravdu mysleli? Za prvé, tady je vše, co se nám líbilo:

1. Synchronizace opravdu respektuje vaše soukromí

Tento bod je nejlépe oceněn s trochou kontextu. Věděli jste, že většina aplikací cloudového úložiště – včetně Disku Google a Dropboxu – obsahuje podmínky, které umožňují zaměstnancům přístup, skenování a sdílení libovolných souborů uložených na jejich serveru.?

Střízlivá myšlenka, správně?

Se synchronizací se nastavili tak, aby k tomu nedošlo. To je pravděpodobně prodejní místo, které tlačí nejtěžší. Z dobrého důvodu!

Všechny soubory nahrané v programu Sync jsou chráněny mezifázovým 256bitovým šifrováním AES. To znamená, že je šifrována u zdroje a pouze vlastník účtu – vy – řídí datový klíč.

Takže i když jsou vaše soubory online, pro ostatní nemají žádný význam, protože k jejich porozumění potřebují šifrovací klíč.

Toto je také známé jako nulové soukromí. Protože však Sync.com nedrží šifrovací klíče vůbec, znamená to, že máte potíže, pokud zapomenete heslo, protože jej Sync nemůže obnovit.

Více než to, Sync neumožňuje přístup třetích stran. Většina poskytovatelů cloudového úložiště má publikované API, které s nimi umožňuje aplikace třetích stran, ale ne Sync. Což jistě může být pro některé uživatele downer. Ale je to určitě vítězství pro bezpečnost.

Pravděpodobně budete také chtít použít dvoufaktorové ověření nad silným heslem – zpracováno pomocí e-mailu nebo Google Authenticator.

synchronizovat dobré nastavení zabezpečení

Co to všechno znamená? V zásadě neexistují žádné útržkovité marketingové nebo zákonné předávání dat a žádná porušení velkých dat. Všude kolem povzdechla úleva.

2. Globální soulad s ochranou osobních údajů

Navíc k dřívějšímu bodu existují další důvody, proč máme takovou důvěru v ochranu soukromí Sync. Skutečně sídlí v Kanadě, v regionu, který je známý svými přísnými zákony na ochranu soukromí.

Sync jako takový plně vyhovuje globálním datovým standardům, jako jsou GDPR, PIPEDA a další. Více se o tom dočtete zde.

3. Je to integrovaný místní disk s více přístupovými body

Další věcí, kterou jsme si na Sync užili, je to, jak dobře funguje jako integrovaný místní disk.

Snadné automatické zálohy znamenají, že byste měli mít klid s vědomím, že vaše soubory jsou v bezpečí, aniž byste museli přijímat žádná proaktivní opatření.

A díky několika přístupovým bodům Sync je to pohon, který je skvělý pro cestování a téměř jakýkoli životní styl nebo pracovní styl.

 • Mobilní aplikace
  Aplikace je k dispozici pro systémy iOS i Android a je aktualizována velmi často.
 • Webový panel
  Umožňuje přístup k souborům z jakéhokoli webového prohlížeče, není třeba stahovat.

4. Možnost Vault umožňuje ukládat data mimo složku Sync

Další věcí, kterou na Sync opravdu oceňujeme, je jeho funkce úschovny dat.

Co je to za tajemný trezor??

Jedná se o ultra bezpečné úložiště typu cloud. Na rozdíl od toho, co je vloženo do složky Sync, tedy soubory uvnitř úschovny nebudou automaticky synchronizovány. Místo toho je to bezpečný prostor, ke kterému lze přistupovat prostřednictvím webové aplikace nebo mobilní aplikace.

Díky tomu je ideální pro zálohování dat pro důležité soubory a složky, které si nemůžete dovolit ztratit, oproti pracovním souborům, které můžete pravidelně aktualizovat. A je to skvělé pro uvolnění prostoru!

Přesun věcí do úschovny je velmi jednoduchá záležitost výběru souboru, kliknutí na „Přesunout“ a zaškrtnutí políčka Sejf.

synchronizovat zabezpečené úložiště typu cloud

Soubory lze snadno stáhnout z cloudu zpět do počítače kdykoli.

5. Snadná obnova souboru

Je vždy uklidňující vědět, že nejenže je soubor zálohován, ale můžete také přistupovat k jeho různým podobám již dávno.

Zmatený? Nebojte se – Sync vám umožní snadno přeskočit soubor zpět do dřívější doby a odtamtud pracovat. Můžete vrátit jakýkoli soubor do libovolného předchozího data nebo času.

Jednoduše vyberte „…“ napravo od vašeho souboru a klikněte na „Historie verzí“, čímž se zobrazí následující obrazovka:

synchronizace snadné obnovení souboru

Totéž platí pro smazané soubory:

 • Zákazníci služby Sync zdarma mohou obnovit jakýkoli soubor nebo složku smazanou během posledních 30 dnů.
 • Sync Pro & Firemní zákazníci mohou obnovit jakýkoli soubor nebo složku smazanou během velmi působivých 365 dnů.

Další dobré zprávy – smazané soubory se nezapočítávají do žádného přiděleného úložného prostoru!

6. Skvělé možnosti pro korporace

Synchronizace také poskytuje celou řadu funkcí, které považujeme za zvláště užitečné pro podniky.

Patří mezi ně vzdálené vymazání souborů, stejně jako ukradené audity souborů pro cokoli nebo kohokoli, kdo je nečestný.

Sledování změn, podrobné statistiky a verzování souborů jsou také velmi užitečnými nástroji, pokud jde o práci se soubory, na nichž pracuje více lidí, a které vám pomohou sledovat, kdo dělal co a kdy.

Tato úroveň kontroly je pro mnohé obrovské plus.

7. Snadné sdílení souborů a složek

Nezapomeňte, když jsme dříve mluvili o různých funkcích cloudového úložiště?

Přestože je zabezpečení věcí jednou věcí, je také důležité, aby platforma cloudového úložiště umožňovala snadné sdílení a přenos těchto souborů jiným lidem a zařízením..

Synchronizace nezklame. Jste schopni:

 • Sdílejte soubory libovolné velikosti uživatelům bez synchronizace.
 • Snadné sdílení příjemců, není nutný žádný účet (tyto soubory jsou však pouze pro čtení).
 • Můžete také nakonfigurovat sdílení prostřednictvím sdílených složek týmu.
 • Nastavit oznámení o aktivitě odkazu, která pomůže sledovat sdílení.
 • „Vylepšené soukromí“ rozšiřuje technologii Sync.com o nulové znalosti šifrování na sdílené soubory.

A to, co se nám nejvíce líbilo, je to, jak přizpůsobitelné a podrobné můžete jít s oprávněními. Můžete deaktivovat odkaz, nastavit heslo nebo nastavit čas a datum vypršení platnosti, složku po složce.

synchronizace umožňuje přizpůsobení oprávnění

Výše uvedený screencap je převzat z bezplatné verze (kde můžete nastavit pouze ochranu heslem), ale získáte představu!

Díky tomu je Sync vynikající alternativou sdílení souborů k neohrabaným e-mailovým přílohám.

8. Exponenciální bezplatná data

Toto je rychlé – pamatujte si, jak získáte 5 GB bezplatných dat? Sync vlastně nabízí program doporučení, který vám umožní zvýšit úložný prostor o 1 GB za každé provedené doporučení.

Bez omezení! Pokud tedy nechcete platit, můžete si určitě otevřít větší prostor pro sebe, pokud se vám podaří získat pár doporučení v.

S ohledem na to myslíme, že Sync je rozhodně jednou z nejlepších možností bezplatného cloudového úložiště. Doporučujeme to opravdu nechat jít.

Co se nám na Sync.com nelíbilo

To znamená, že jsme si určitě všimli několika nevýhod na platformu.

1. Pouze roční smlouvy

Přestože mnoho hostitelů cloudového úložiště nabízí měsíční plány, rychle jsme si všimli, že synchronizace není.

Budete muset zálohovat minimálně 49 dolarů (za jejich 500GB osobní plán) na rok.

Abychom byli spravedliví, nejedná se o naprosté lámání bank a ceny jsou docela konkurenceschopné, zejména pokud se rozhodnete pro vyšší úrovně úložiště a rozdrtíte matematiku toho, co platíte každý měsíc.

Nejedná se však o absolutně nejlevnější variantu na trhu a my si naprosto myslíme, že jejich roční plán nemusí být pro všechny nejlepší peněžní toky.

2. Žádný přístup aplikací třetích stran

Jak jsme již zmínili, úroveň zabezpečení, kterou vyžaduje synchronizace, neumožňuje integraci nástrojů třetích stran.

To znamená nějaké nepříjemné věci. Například z prohlížeče nebudete moci zobrazit náhled dokumentů, hudby, filmů ani fotografií. Ne – soubory si musíte nejdříve stáhnout.

To by rozhodně mohlo být obchodníkem s tím, jak někteří lidé potřebují používat své řešení úložiště. Zejména řekněte, že pokud pracujete se stovkami fotografií najednou s obecnými číselnými názvy souborů.

3. Omezená podpora

I když jsme četli spoustu dobrých věcí o kvalitě podpory, metody jsou trochu omezené.

Veškerá dotazy musí být zaslána e-mailem – nikoli telefonicky nebo 24/7 živým chatem, což může být problém pro naléhavé problémy vyžadující okamžitou odpověď.

4. Synchronizace může být pomalá

Vzhledem k tomu, že je třeba provést šifrování typu end-to-end, přečetli jsme si několik poznámek o pomalém nahrávání a rychlosti stahování souborů. To nemusí být skvělé pro uživatele, kteří se velmi rychle potřebují přesouvat mezi soubory.

Jejich absolutní maximální rychlost je 40 Mbps, bez šifrování. Jejich stránky zmiňují, že zatímco zpoždění šifrování obvykle není patrné u malých souborů, může při přenosu velmi velkých souborů přidat další čas..

I když se to samozřejmě velmi liší v závislosti na rychlosti vašeho internetového připojení. Osobně jsme nebyli obtěžováni časem potřebným pro přesun souborů a složek kolem.

5. Žádná podpora Linuxu

V současné době neexistuje žádná aplikace Sync, která je přístupná v systému Linux. Přístup k webovému panelu Sync.com v systému Linux byste však měli pomocí podporovaného webového prohlížeče.

Plány synchronizace & Ceny

Můžete si vybrat obchodní i osobní plány společnosti Sync:

Osobní plán

Synchronizace StarterPersonal ProPersonal Pro+
Cena / mo $ 0od $ 4.08 * Od $ 8 *
Úložiště / uživatel5GB500GB2TB
Přenos datLimitedUnlimitedUnlimited

* Cena je založena na 12měsíčním předplatném.

Podnikatelský plán

SoloProPro Advanced
Cena / měsíc 10 * * 5 * $ 15 *
Úložiště / uživatel3TB1TB10TB
Více uživatelůNeAnoAno

* Cena je založena na 12měsíčním předplatném.

Zatímco některé ceny jsou rozděleny na měsíční platby, jak jsme již zmínili, každý plán bohužel má pouze možnost roční fakturace.

Každý z nich má 30denní záruku vrácení peněz, takže si můžete vyzkoušet svůj plán na velikost.

Platby lze provádět prostřednictvím kreditní karty, PayPal a bitcoinu. Dobrou zprávou je, že jsme neviděli žádné skryté poplatky a zdá se, že to umožňuje flexibilitu plánů změn později, pokud se rozhodnete, že chcete.

Jak Sync.com porovnává s ostatními konkurenty?

Dotkli jsme se tedy všech věcí, které milujeme a nenávidíme v souvislosti se synchronizací.

Trh s cloudovými úložišti je ale obrovský. Existuje spousta velkých hráčů, konkurujících krku a krku o věcech, jako je cena, bezpečnost a další.

Podívejme se rychle na dva přední konkurenty a uvidíme, jak dobře Sync stojí na svém místě.

Synchronizace VS pCloud

Vždy je vhodné porovnat poskytovatele cloudových úložišť ve stejném výklenku. A protože Sync funguje nejlépe v oblasti ochrany osobních údajů, mysleli jsme si, že by bylo spravedlivé jej porovnat s jiným vynikajícím poskytovatelem šifrování s nulovými znalostmi – pCloud.

Jak se tedy porovná?

 • Hodnota

  Stanovení ročních plánů pCloud a Sync probíhá velmi těsně. Oba nabízejí možnost 500 GB (skvělé pro ty, kteří prostě nepotřebují 2 TB).

  Stojí to 47,88 $ na pCloud a 49,99 $ na Sync (ročně). VUT v Brně má však možnost měsíčních plateb.

  Jistě, sklízíte 20% slevu za vyčíslení roční paušální částky, ale vidíme, proč by mnoho lidí preferovalo menší platby.

  Co nás na pCloudovi nejvíc milujeme, je však jeho životní plán.

  Stále si nejsme jistí, zda se jedná o dobře úmyslný dar pro lidstvo, nebo o chytrý způsob, jak získat nějakou marketingovou trakci. Vše, co víme, je, že můžeme ušetřit 129,40 $ za 5 let, pokud zaplatíte za životní plán Premium Plus 2TB.

  A co zadarmo? PCloud vám dává na začátku 10 GB volného úložiště, ve srovnání s 5 GB Sync. Zatímco Syncův volný prostor však může s doporučeními růst exponenciálně, pCloud místo toho odměňuje vaše doporučení v dolarech. Je na vás, abyste se rozhodli, která je lepší!

 • Soukromí

  pCloud byl také navržen s ohledem na soukromí. nicméně!

  pCloud si účtuje navíc za šifrování s nulovými znalostmi a rozšířenou verzi. Sync.com ji nabízí jako výchozí.

  Doplněk se nazývá pCloud Crytpo a stojí 4,99 $ / měsíc. Můžete však získat jednorázovou celoživotní platbu za 125 USD.

  Obě služby používají AES 256 pro maximální ochranu. Nicméně pCloud postrádá dvoufaktorovou autentizaci, takže je potřeba přijít se silnými hesly.

 • Pohodlí

  Zde je zábavná skutečnost, zatímco Sync pracuje mimo složku Sync, pCloud vám dává možnost definovat vztahy vlastní synchronizace prostřednictvím ovládacího panelu na ploše..

  V zásadě to umožňuje propojit vybrané složky v systému souborů se složkami v cloudu. Je to docela neobvyklá možnost. A rozhodně po ruce!

  pCloud a Sync jsou také dobře vyvinuty pro sdílení souborů a složek. Obě vám umožňují dělat věci, jako je nastavení hesel a data vypršení platnosti. PCloud však nepovoluje omezení stahování ani oznámení o aktivitě.

 • Náhledy souborů

  Zde je docela dobrá výhoda pro pCloud – máte možnost náhledu souborů.

  Dokumenty, fotografie … můžete dokonce měnit velikost obrázků a vytvářet prezentace! Nemluvě o přímém přenosu hudby a videa mimo složku Crypto, což je v Sync vyloučeno.

 • Uchování souboru

  Zdá se, že synchronizace trumpuje na verzích souborů a uchovávání smazaných souborů. U pCloud jsou verze souborů a smazané soubory uchovány pouze po dobu 15 dní (bezplatný uživatel) nebo 30 dní (placený uživatel). Pokud chcete prodloužit dobu uchovávání historie na jeden rok, raději vykašlete o 36 dolarů víc.

Synchronizace VS Dropbox

Dropbox je název domácnosti a není divu, že je lídrem v poskytovatelích cloudových úložišť.

Sync má ještě mnoho kilometrů, aby dohnala svou popularitu, ale jak jinak?

 • Hodnota

  Dropbox také nabízí měsíční platby místo roční paušální částky (kašel kašel, Sync).

  Obecně se však zdá, že za skladování účtují více a mají mnohem více nabitých doplňků, které by podle našeho názoru … neměly být skutečně účtovány. Bezplatný úložný prostor je také 2 GB místo 5 GB Sync.

 • Rychlost synchronizace

  Zde Dropbox opravdu začíná svítit. Určitě nastavili zlatý standard jiným poskytovatelům cloudu, jak rychle a hladce synchronizovat data na různých zařízeních.

  Důvodem je částečně to, že Dropbox nabízí kopírování na úrovni bloků, což pomáhá zajistit, aby rychlosti synchronizace byly vždy na zip.

  Je také vybaven vynikající infrastrukturou více datových center, k něčemu, co Sync prostě nemá přístup.

 • Produktivita

  Dropbox nabízí spoustu nástrojů pro každodenní život. Stejně jako Dropbox Paper umožňuje zaznamenávat myšlenky a poznámky do cloudu.

  Nebo pouze možnost prohlížet si soubory z vašeho prohlížeče a upravovat dokumenty Microsoft Office.

  Nemluvě o tom, menu Dropbox na hlavním panelu je pravděpodobně uživatelsky přívětivější.

 • Soukromí

  Vzhledem k působivým bezpečnostním nabídkám společnosti Sync víme jistě, která z nich je v této oblasti naší oblíbenou.

  Dropbox nenabízí šifrování end-to-end – data jsou dešifrována před jejich umístěním na server.

  Je také uložen na serverech v USA – v oblasti, která je trochu neslavná kvůli minulým jednáním o soukromí uživatelů. Synchronizace je však uložena v Kanadě, kde je soukromí naprosto zásadní.

  Odvažujeme se také zmínit, že Dropbox se stále zotavuje ze svého hackingu v roce 2012, kde bylo odcizeno 68 milionů uživatelských hesel?

 • Sdílení složek

  Sdílení složek v Dropboxu umožňuje možnosti oprávnění upravovat obsah, zatímco Sync je do značné míry vše jen pro čtení.

  Schopnost Sync přizpůsobit oprávnění k souborům a složkám však skutečně převyšuje základní nabídky Dropboxu. Nastavení propojení a vypršení platnosti jsou k dispozici, ale pouze prostřednictvím dražšího Dropbox Professional.

  Verdikt: Doporučujeme Sync.com?

  Když vezmeme v úvahu všechny věci, jsme docela ohromeni tím, co všechno Sync pokrývá.

  Díky end-to-end šifrování a soukromí zabudovanému do jádra značky je to určitě jedna z nejlepších možností pro plně bezpečné cloudové úložiště.

  Jistě, co se týče hodnoty, celoživotní plán pCloud je také skvělá volba. Pokud jste ochotni hledat pCloud Crypto, získáte srovnatelnou úroveň nejlepší ochrany na trhu plus pohodlí náhledů souborů.

  A vedle Dropboxu? Ačkoli Sync nemá všechny své zvonky, píšťalky a nástroje pro produktivitu, stále jsme týmová synchronizace díky jeho vynikajícímu zabezpečení a sdílení složek. Každodenně bychom měli mít naprostý klid.

  A opravdu si vážíme, že Sync vám umožní platit pouze za množství úložiště, které potřebujete – ať už 500 GB, nebo plného 10TB shebangu.

  Kupte si synchronizaci nyní pro nesrovnatelné zabezpečení NEBO nechte své 6 GB úložiště zdarma pro sebe ještě dnes. Na co čekáš?

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me