Rishikimi i Sync.com – 8 Pro & 5 Kundërpërdorimit të Ruajtjes së Cloud Sync

sinkronizoni logon e ruajtjes së cloud


Sync.com

https://www.sync.com/

tl; dr

Sync u ofron përdoruesve një mbresëlënës të dyfishtë të sigurisë së fortë në shkëmb dhe opsioneve fleksibël për ndarjen e dosjeve. Nëse vlerësoni intimitetin mbi mjetet e produktivitetit, atëherë Sync mund të jetë një opsion i shkëlqyeshëm që jep paqen e mendjes dhe një vlerë mjaft të jashtëzakonshme për para.

Rishikimi i Sync.com: 8 Pro dhe 5 Kundërpërdorimit të Sync Storage Storage

Në vitet nëntëdhjetë, ne ishim vrarë mendjen se si do të mbushnim ndonjëherë harddrive të kompjuterit tonë 30MB. Shtoni disa vjet, dhe 100 dollarë për një flash drive 1 GB dukeshin si një pazar.

Dhe ndërsa madhësitë e skedarëve janë rritur dhe rritur, aq më të uritur do të bëhemi për GB. Heck, TB.

Sot, shumica prej nesh nuk presin asgjë më pak se një zgjidhje e lirë, e besueshme dhe e sigurt e ruajtjes që na lejon të përdorim të dhënat tona sipas dëshirës. Futni ofruesin e ruajtjes së reve.

Këtu mund ta keni dëgjuar – quhet Sync.com.

Hyrja në Sync.com

Së pari – kush dhe çfarë është Sync.com?

Historia shkon kështu: spërkatur nga Kanada në vitin 2011 nga Thomas Savundia dhe ekipi, Sync dëshironte të krijonte një zgjidhje ruajtjeje që e vendosi të parën intimitetin e përdoruesit. U deshën disa raunde zhvillimi për t’u bërë Sync që përdoruesit e saj e dinë dhe e duan sot. Dhe kjo është 750,000 përdorues deri më tani!

Sync synon të “bëjë më të lehtë për përdoruesit të hyjnë dhe të ndajnë skedarët e tyre nga pothuajse çdo kompjuter, telefon ose pajisje celulare – pa hequr dorë nga e drejta e tyre për privatësi”.

Dokush mund të regjistrohet me Sync falas, por ata gjithashtu ofrojnë nivele më të larta për biznes dhe përdorim personal, secila me hapësirë ​​shtesë ruajtjeje dhe një sasi të caktuar përdoruesish për llogari. Më shumë për këtë në pak.

Kemi dëgjuar shumë gjëra të mira në lidhje me Sync dhe ofertat e saj të sigurisë. Asnjëherë për të luajtur me thashetheme, Bitcatcha sot po hedh një vështrim të dorës së parë në të mirat dhe të këqijat e Sync.

Vendosja e Sync – Sa e lehtë është?

Pra, së pari gjërat së pari, si është duke instaluar Sync?

Rezulton – super e thjeshtë. Ju mund ta filloni procesin këtu.

Regjistrimi për 5GB tuaj të parë kërkon sekonda dhe disa detaje të thjeshta.

Pasi të regjistroheni, do t’ju tregohet një listë kontrolli e hapave për të vendosur plotësisht Sinkronizimin (plotësimi i listës gjithashtu zhbllokon një hapësirë ​​shtesë ruajtjeje prej 1 GB!)

udhëzues sinkronizimi për të konfiguruar

Urimi i dytë është të shkarkoni aplikacionin e desktopit dhe dosjen përkatëse Sync. Doesfarë kjo në thelb bën është që ajo krijon një hapësirë ​​në të cilën ju lehtë mund të bëni kopje rezervë të skedarëve tuaj dhe filloni t’i ndani ato. Thingdo gjë brenda dosjes Sinkronizohet automatikisht.

Aplikacioni i desktopit ju ndihmon të hyni dhe të kërkoni në dosjen Sync në kompjuterin tuaj, si dhe të kërkoni “Data Vault” (më shumë në këtë sekondë). Do të keni gjithashtu hyrje në historinë e versionit, aktivitetin e skedarit dhe rivendosjen e fshirjes së skedarit.

Shtimi i skedarëve në dosjen tuaj Sync është një çështje e thjeshtë e rënies së zvarritjes. Ju mund ta trajtoni atë si çdo dosje të rregullt në kompjuterin tuaj dhe të punoni jashtë tij.

Sidoqoftë, nuk ishte menjëherë e qartë se si njeriu kishte për qëllim hyrjen në Vault, pasi nuk kishte asnjë lloj përparimi që shfaqet pas instalimit. Gjërat janë pak më të qarta në ndërfaqen e panelit në internet, ku do të shihni disa udhëzime aktuale:

udhëzues sinkronizimi për të konfiguruar

8 gjëra që na pëlqejnë rreth Sync.com

Pasi u instalua, ne shkuam përpara dhe patëm një lojë të mirë me të.

Atëherë, çfarë menduam vërtet? Së pari, këtu janë gjithçka që na pëlqeu:

1. Sync vërtetë e respekton intimitetin tuaj

Kjo pikë vlerësohet më së miri me pak kontekst. A e dini se shumica e aplikacioneve të ruajtjes së cloud – përfshirë Google Drive dhe Dropbox – kanë terma që i lejojnë punonjësit e tyre të hyjnë, të skanojnë dhe të ndajnë ndonjë nga skedarët tuaj të ruajtur në serverin e tyre?

Një mendim i kthjellët, apo jo?

Me Sync, ata janë vendosur në mënyrë të tillë që të mos ketë asnjë shans që kjo të ndodhë. Kjo është ndoshta pika e shitjes që ata shtyn më së shumti. Me arsye të mirë!

Të gjitha skedarët e ngarkuar në Sync janë të mbrojtur me encryption AES nga fundi në fund 256-bit. Kjo do të thotë që është i koduar në burim dhe vetëm pronari i llogarisë – ju – kontrollon çelësin e të dhënave.

Pra, edhe pse skedarët tuaj janë në internet, ato janë të pakuptimta për të tjerët sepse do të kenë nevojë për çelësin e kriptimit për ta kuptuar atë.

Kjo njihet edhe si intimitet me njohuri zero. Sidoqoftë, për shkak se Sync.com nuk i mban fare çelësat e enkriptimit, do të thotë që të keni probleme nëse harroni fjalëkalimin tuaj sepse Sync nuk mund ta rivendosni atë.

Më shumë se kaq, Sync nuk lejon qasjen e palëve të treta. Shumica e ofruesve të ruajtjes së cloud kanë një API të publikuar që lejon aplikacionet e palëve të treta të ndërfaqen me ta, por jo Sync. Cili i sigurt, mund të jetë një zbulues për disa përdorues. Por është padyshim një fitore për sigurinë.

Ju gjithashtu do të dëshironi të përdorni autentifikimin me dy faktorë mbi një fjalëkalim të fortë – të trajtuar me email ose Google Authenticator.

sinkronizo vendosjen e mirë të sigurisë

’Farë do të thotë gjithë kjo? Në thelb, asnjë marketing skicues ose dorëzim i të dhënave ligjore dhe asnjë shkelje e madhe e të dhënave. Psherëtima të lehtësuara përreth.

2. Pajtueshmëria globale e intimitetit

Duke shtuar në pikën e mëparshme, ka edhe arsye të tjera që kemi një besim të tillë në mbrojtjen e intimitetit të Sync. Në të vërtetë është me qendër në Kanada, një rajon që njihet për ligjet e tij të rrepta të intimitetit.

Si i tillë, Sync është plotësisht në përputhje me standardet globale të të dhënave të tilla si GDPR, PIPEDA dhe një bandë më shumë. Ju mund të lexoni më shumë rreth kësaj këtu.

3. anshtë një njësi lokale e integruar me pika të shumta të qasjes

Një tjetër gjë që kemi shijuar në lidhje me Sync është sa mirë funksionon si një njësi lokale e integruar.

Kopje rezervë e automatizuar e thjeshtë do të thotë që ju duhet të jeni të lehtë duke ditur që skedarët tuaj janë të sigurt pa qenë nevoja të merrni ndonjë masë proaktive.

Dhe pikat e shumta të hyrjes së Sync e bëjnë atë një lëvizje të shkëlqyeshme për të ecur, dhe pothuajse çdo stil jetese ose stili pune.

 • Aplikacioni celular
  Në dispozicion si në iOS ashtu edhe në Android, aplikacioni azhurnohet mjaft shpesh.
 • Paneli i Uebit
  Ju lejon të hyni në skedarët tuaj nga çdo shfletues në internet, pa shkarkime të nevojshme.

4. Opsioni Vault ju lejon të ruani të dhënat jashtë dosjes suaj Sync

Një tjetër gjë që ne me të vërtetë vlerësojmë në lidhje me Sync është funksionaliteti i saj kasafortë e të dhënave.

Cilin është ky Vault misterioz, ju pyesni?

Epo, është një vend tepër i sigurt për ruajtjen vetëm në re. Pra, ndryshe nga sa vihet në dosjen Sync, skedarët brenda Vault nuk sinkronizohen automatikisht. Në vend të kësaj, është një hapësirë ​​e sigurt që mund të arrihet përmes aplikacionit në internet ose aplikacionit celular.

Kjo e bën atë ideal për kopjimin e të dhënave për llojin e skedarëve dhe dosjeve të rëndësishme që nuk mund të përballoni të humbni, përkundrejt skedarëve të punës që mund të azhurnoni rregullisht. Dhe është e shkëlqyeshme për të liruar hapësirën!

Kalimi i gjërave në Vault është një çështje super e thjeshtë e zgjedhjes së skedarit, klikimit të “Levizjes” dhe kontrollimit të kutisë Vault.

sinkronizo vetëm ruajtjen e cloud

Skedarët mund të shkarkohen lehtësisht nga cloud përsëri në kompjuterin tuaj, në çdo kohë.

5. Restaurimi i lehtë i skedarëve

Gjithmonë është ngushëlluese të dini se, jo vetëm që është kopjuar një skedar, por gjithashtu mund të keni qasje në format e tij të ndryshme që nga shumë kohë më parë.

E çmendur? Jo për t’u shqetësuar – Sync ju lejon të hidheni lehtësisht një skedar në një kohë më të hershme dhe të punoni prej andej. Ju mund të riktheni çdo skedar në çdo datë ose kohë të mëparshme.

Thjesht zgjidhni “…” në të djathtë të skedarit tuaj, dhe klikoni “Historia e Versionit” që sjell ekranin e mëposhtëm:

rivendosni skedarin e thjeshtë të rivendosur

E njëjta gjë vlen për skedarët e fshirë:

 • Konsumatorët Falë Sinkronizimit mund të rivendosin çdo skedar ose dosje të fshirë brenda 30 ditëve të kaluara.
 • Sync Pro & Klientët e biznesit mund të rivendosin çdo skedar ose dosje të fshirë brenda një 365 ditësh shumë mbresëlënëse.

Më shumë lajme të mira – skedarët e fshirë nuk llogariten drejt ndonjë prej hapësirës tuaj të caktuar të ruajtjes!

6. Opsione të shkëlqyera për korporatat

Sync shërben gjithashtu një sërë funksionesh që ne mendojmë se do të ishin veçanërisht të dobishëm për bizneset.

Këto përfshijnë fshirje të largëta të skedarëve, si dhe auditime të vjedhura të skedarëve për ndonjë gjë ose këdo që ka shkuar mashtrues.

Gjithashtu, ndryshimi i gjurmimit, statistikat e hollësishme dhe versionimi i skedarëve janë mjete shumë të dobishme kur bëhet fjalë të merren me skedarë për të cilët punojnë shumë njerëz dhe për t’ju ndihmuar të gjurmoni se kush bëri çfarë dhe kur.

Ky nivel kontrolli është një plus i madh për shumë njerëz.

7. Ndarja e lehtë e skedarëve dhe dosjeve

Mos harroni kur po flisnim më parë për funksionet e ndryshme të ruajtjes së cloud?

Ndërsa mbajtja e gjërave të sigurta është një gjë, është gjithashtu me të vërtetë e rëndësishme që një platformë e ruajtjes së cloud të mundësojë ndarjen dhe transferimin e lehtë të këtyre skedarëve te njerëzit dhe pajisjet e tjera.

Sinkronizimi nuk zhgënjen. Ju jeni në gjendje:

 • Ndani skedarë të çdo madhësie për përdoruesit jo-Sync.
 • Bëni ndarje me lidhje të lehtë me marrësit, nuk kërkohet llogari (megjithatë, këto skedarë lexohen vetëm).
 • Ju gjithashtu mund të konfiguroni ndarjen përmes dosjeve të përbashkëta të Ekipit.
 • Vendosni njoftime për aktivitetin e lidhjes për të ndihmuar në gjurmimin e ndarjes.
 • “Intimitet i përmirësuar” shtrihet encryption e njohurive zero të Sync.com për të regjistruar aksione.

Dhe ajo që kemi dashur më shumë është se sa i përshtatshëm dhe kokrrizë mund të shkoni me lejet. Ju jeni në gjendje të çaktivizoni një lidhje, të vendosni një fjalëkalim ose të vendosni një dosje sipas një dosje një kohë dhe datë të skadimit.

sinkronizimi lejon personalizimin e lejes

Scencap-i i mësipërm është marrë nga versioni falas (ku thjesht mund të vendosni mbrojtjen e fjalëkalimit), por ju merrni idenë!

E gjithë kjo e bën Sinkronizimin një alternativë të shkëlqyeshme për ndarjen e skedarëve për bashkëngjitjet e çuditshme të emailit.

8. Të dhëna eksponenciale falas

Kjo është një e shpejtë – mbani mend se si merrni 5 GB të dhëna falas? Epo, Sync në të vërtetë ofron një program referimi që ju lejon të rritni hapësirën tuaj të ruajtjes me 1 GB për çdo referim që bëni.

Pa kufi! Kështu që nëse nuk jeni i prirur të paguani, patjetër mund të hapni një hapësirë ​​më të madhe për veten tuaj nëse arrini të merrni disa referime në.

Me këtë në mendje, ne mendojmë se Sync është padyshim një nga opsionet më të mira atje për ruajtje pa cloud. Ne me të vërtetë do ju rekomandojmë t’i jepni një lëvizje.

Ajo që nuk na pëlqeu në lidhje me Sync.com

Thënë kjo, ne patëm vërejtur patjetër disa dendësime në platformë.

1. Vetëm kontratat vjetore

Ndërsa shumë hoste të ruajtjes së cloud ofrojnë plane mujore, ne u treguam të shpejtë që Sync nuk e bën.

Ju do të duhet të paraqitni një minimum prej 49 $ (për planin e tyre personal 500 GB) për një vit.

Për të qenë e drejtë, nuk është thyerje e plotë e bankave dhe çmimet janë mjaft konkurruese, veçanërisht nëse vendosni për nivelet më të larta të ruajtjes dhe kapni matematikën në ato që paguani çdo muaj.

Por nuk është opsioni absolut më i lirë në treg, dhe ne kemi plotësisht se plani i tyre vjetor mund të mos jetë opsioni më i mirë i rrjedhës së parave për të gjithë.

2. Nuk ka qasje në aplikacionin e palëve të treta

Siç kemi përmendur, niveli i sigurisë që kërkon Sync nuk lejon integrimin e mjeteve të palëve të treta.

Kjo do të thotë disa gjëra të bezdisshme. Për shembull, nuk do të mund të shikoni dokumente, muzikë, filma apo edhe foto nga shfletuesi. Jo – do të duhet së pari të shkarkoni skedarët.

Kjo përfundimisht mund të jetë një tregtar për mënyrën se si disa njerëz duhet të përdorin zgjidhjen e tyre të ruajtjes. Sidomos, të themi, nëse keni të bëni me qindra foto në një kohë me emra të përgjithshëm të skedarëve numerikë.

3. Mbështetje e kufizuar

Ndërsa lexojmë shumë gjëra të mira në lidhje me cilësinë e mbështetjes, metodat janë pak të kufizuara.

Të gjitha pyetjet duhet të dorëzohen me email – jo përmes telefonit ose bisedës live 24/7, që mund të jetë çështje e problemeve urgjente që kërkojnë përgjigje të menjëhershme.

4. Sinkronizimi mund të jetë i ngadaltë

Duke pasur parasysh që kriptimi nga fundi në fund duhet të bëhet, ne kemi lexuar mjaft komente në lidhje me ngarkimin e ngadaltë dhe shpejtësinë e shkarkimit të skedarëve. Kështu që mund të mos jetë e shkëlqyeshme për përdoruesit që shumë shpejt duhet të lëvizin midis skedarëve.

Shpejtësia maksimale e tyre maksimale është 40 Mbps, pa përfshirë edhe shifrimin. Sajti i tyre përmend se, ndërsa vonesat e kriptimit zakonisht nuk vërehen në skedarë të vegjël, mund të shtojnë kohë shtesë kur transferojnë skedarë shumë të mëdhenj.

Megjithëse natyrisht kjo ndryshon shumë me shpejtësinë e lidhjes suaj në internet. Ne personalisht nuk u shqetësuam nga koha që u desh për të lëvizur skedarët dhe dosjet përreth.

5. Asnjë mbështetje Linux

Aktualisht, nuk ka asnjë program Sync që mund të arrihet në Linux. Sidoqoftë, do të keni mundësi të përdorni panelin në internet Sync.com në Linux duke përdorur një shfletues të mbështetur në internet.

Planet e sinkronizimit & Çmimeve

Mund të marrësh të dyja planet e Biznesit dhe Personal të Sync:

Plani personal

Sync StarterPersonal ProPersonal Pro+
Mimi / muaji nga 0 $ 4,08 * Nga 8 $ *
Magazinimi / përdoruesi5GB500GB2TB
Transferimi i të DhënavePërfundim i pakufizuar

* Pricemimi bazohet në bazën e abonimit 12-mujor.

Plan biznesi

SoloProPro Advanced
Mimi / muaji $ 10 * 5 $ 15 $ *
Magazinimi / përdoruesi3TB1TB10TB
Përdorues të shumëfishtëJanë

* Pricemimi bazohet në bazën e abonimit 12-mujor.

Ndërsa disa çmime janë të ndara në pagesa mujore, siç e përmendëm, secili plan për fat të keq ka vetëm mundësinë e faturimit vjetor.

Secila prej tyre vjen me një garanci të kthimit të parave 30-ditore në mënyrë që të provoni planin tuaj për nga madhësia.

Pagesat mund të bëhen përmes kartës së kreditit, PayPal dhe Bitcoin. Lajm i mirë është se ne nuk mund të vërejmë ndonjë tarifë të fshehur dhe duket se lejon fleksibilitetin e planeve të ndryshimit më vonë, nëse vendosni të doni.

Si e krahason Sync.com me konkurrentët e tjerë?

Kështu që kemi prekur të gjitha gjërat që duam dhe urrejmë për Sync.

Por, tregu i ruajtjes së cloud është i madh. Ka shumë lojtarë të mëdhenj atje, që konkurrojnë qafën dhe qafën për gjëra të tilla si çmimi, siguria dhe më shumë.

Le të hedhim një vështrim të shpejtë në dy konkurrentët kryesorë për të parë sesa mirë Sync qëndron në terrenin e saj.

Sinkronizo VS pCloud

Shtë gjithmonë një ide e mirë për të krahasuar ofruesit e ruajtjes së cloud brenda të njëjtës ngrohtë. Dhe meqenëse Sync funksionon më së miri në intimitetin, ne menduam se do të ishte e drejtë ta krahasojmë atë me një ofrues tjetër të shkëlqyer të kriptimit me njohuri zero – pCloud.

Pra, si është krahasuar?

 • vlerë

  Themimi i planeve vjetore të pCloud dhe Sync shkon shumë afër. Të dy ofrojnë një mundësi prej 500 GB (SO shumë e mirë për ata që thjesht nuk u duhen 2TB).

  Kushton 47,88 dollarë në pCloud, dhe 49,99 dollarë në Sync (çdo vit). POR pCloud ka mundësinë e pagesave mujore.

  Sigurisht, ju do të korrni një zbritje prej 20% për të përballuar shumën vjetore, por ne mund të shohim pse shumë njerëz do të preferojnë pagesa më të vogla.

  Ajo që ne duam më shumë rreth pCloud, megjithatë, është plani i saj i jetës.

  Ne nuk jemi akoma të sigurt nëse është një dhuratë e synuar mirë për njerëzimin, apo një mënyrë e zgjuar për të marrë disa tërheqje të marketingut. E tëra që dimë është se mund të kursejmë 129,40 $ në 5 vjet nëse paguani për planin jetësor të Premium Plus 2TB.

  Po në lidhje me freebies? Epo, pCloud ju jep 10 GB ruajtje falas, krahasuar me 5 GB të Sync. Sidoqoftë, ndërsa hapësira e lirë e Sync mund të rritet në mënyrë eksponenciale me referime, pCloud shpërblen kërkesat tuaja në dollarë. Varet nga ju që të vendosni se cila është më mirë!

 • intimitet

  pCloud ishte gjithashtu i dizajnuar me intimitet në mendje. megjithatë!

  pCloud tarifon ekstra për kriptimin e njohurive zero dhe versionin e zgjeruar. Sync.com e ofron atë si të paracaktuar.

  Shtesa quhet pCloud Crytpo dhe kushton 4,99 $ / muaj. Sidoqoftë, MUND të merrni një pagese një herë, për gjithë jetën, 125 $.

  Të dy shërbimet përdorin AES 256 për mbrojtje maksimale. Sidoqoftë, pCloud i mungon autentifikimi me dy faktorë, kështu që ka një nevojë më të madhe për të dalë me fjalëkalime të forta.

 • komoditet

  Këtu është një fakt argëtues, ndërsa Sync funksionon jashtë dosjes Sync, pCloud ju jep mundësinë për të përcaktuar marrëdhënie të sinkronizimit me porosi përmes panelit të tij të kontrollit të desktopit.

  Në thelb, kjo ju lejon të lidhni dosjet e zgjedhura brenda sistemit tuaj të skedarëve, me dosjet në renë tuaj. Shtë një mundësi mjaft e pazakontë. Dhe padyshim i dobishëm!

  pCloud dhe Sync gjithashtu janë evoluar mirë për ndarjen e skedarëve dhe dosjeve. Të dy ju lejojnë të bëni gjëra të tilla si fjalëkalimet e përcaktuara dhe datat e skadimit. Sidoqoftë, pCloud nuk lejon kufizime të shkarkimit ose njoftime për aktivitetin.

 • Paraprakisht skedari

  Këtu është një avantazh mjaft i tmerrshëm për pCloud – ju keni mundësinë për të parë skedarët.

  Dokumente, foto… madje mund të ndryshoni përmasat e imazheve dhe të bëni prezantime fotografike! Për të mos përmendur drejtpërdrejt ndonjë muzikë dhe video jashtë dosjes suaj Crypto, e cila është thjesht pa diskutim në Sync.

 • Ruajtja e skedarëve

  Sinkronizimi përfundimisht duket se trumbeton në versionimin e skedarëve dhe ruajtjen e fshirjes së skedarëve. Me pCloud, versionet e skedarëve dhe skedarët e fshirë ruhen vetëm për 15 ditë (përdorues falas) ose 30 ditë (përdorues me pagesë). Nëse dëshironi të rritni periudhën tuaj të ruajtjes së historisë në një vit, ju më mirë kollitni $ 36 më shumë.

Sync VS Dropbox

Dropbox është një emër shtëpiak dhe, për çudi, një udhëheqës në ofruesit e ruajtjes së cloud.

Sync ende ka milje për të kapur popullaritetin, por si e bën atë ndryshe?

 • vlerë

  Dropbox gjithashtu ofron pagesa mujore në vend të një shume vjetore (kollë kollë, Sync).

  Sidoqoftë, në përgjithësi ato duket se ngarkojnë më shumë për ruajtje dhe kanë shumë shtesa më të ngarkuara që, për mendimin tonë … nuk duhej të ngarkoheshin me të vërtetë. Pagesa për ruajtje falas është gjithashtu 2 GB në vend të 5 GB të Sync.

 • Shpejtësia e sinkronizimit

  Këtu mund të fillojë të shkëlqejë Dropbox. Ata përfundimisht vendosin një standard prej ari për ofruesit e tjerë të cloud se si të sinkronizojnë me shpejtësi dhe pa probleme të dhënat në pajisje të ndryshme.

  Kjo është pjesërisht sepse Dropbox ofron kopjim të nivelit të bllokut që ndihmon në sigurimin që shpejtësitë e sinkronizimit të jenë gjithmonë të zinka.

  Alsoshtë gjithashtu e pajisur me një infrastrukturë superiore të qendrave të shumta të të dhënave, diçka që Sync thjesht nuk ka qasje.

 • prodhimtari

  Dropbox ofron një sërë mjetesh për jetën e përditshme. Si Dropbox Paper, kjo ju lejon të regjistroni mendime dhe shënime në cloud.

  Ose thjesht të jeni në gjendje të shikoni skedarët nga shfletuesi juaj dhe të redaktoni dokumentet e Microsoft Office.

  Për të mos përmendur, menyja e shiritit të detyrave të Dropbox është ndoshta më miqësore për përdoruesit.

 • intimitet

  Përballë ofertave mbresëlënëse të sigurisë Sync, ne patjetër e dimë se cila nga këto është më e preferuara në këtë fushë.

  Dropbox nuk ofron fund për t’i dhënë fund encryption – të dhënat janë deshifruar para se ato të vendosen në server.

  Storedshtë gjithashtu i ruajtur në serverë në SH.B.A. – një rajon që është pak famëkeq për marrëdhëniet e kaluara të intimitetit të përdoruesit. Sidoqoftë, sinkronizimi ruhet në Kanada ku privatësia është absolutisht e rëndësishme.

  Dare përmendim gjithashtu që Dropbox është ende duke u rikuperuar nga hakmarrja e saj e vitit 2012 ku u vodhën 68 milion fjalëkalime të përdoruesve?

 • Ndarja e dosjes

  Ndarja e dosjeve në Dropbox lejon që opsionet e lejeve të ndryshojnë përmbajtjen, ndërsa Sinkronizimi është pothuajse shumë i lexueshëm.

  Sidoqoftë, aftësia e Sync për të rregulluar lejet e skedarëve dhe dosjeve vërtet ofron ofertat themelore të Dropbox. Cilësimet e lidhjes dhe skadimit janë në dispozicion, por vetëm përmes Dropbox Professional më të shtrenjtë.

  Aktgjykim: A ju rekomandojmë Sync.com?

  Të gjitha gjërat e konsideruara, ne jemi goxha të mahnitur nga gjithçka që synon sync.

  Me encryption dhe fund të intimitetit të mbyllur në thelbin e markës, është sigurisht një nga opsionet më të mira atje për ruajtje plotësisht të sigurt të cloud.

  Sigurisht, për sa i përket vlerës, plani i jetës i pCloud është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme. Nëse jeni të gatshëm të kujdeseni për pCloud Crypto, po merrni një nivel të krahasueshëm të mbrojtjes më të mirë në treg, plus lehtësinë e pamjeve paraprake të skedarëve.

  Dhe pranë Dropbox? megjithëse Sync nuk ka të gjitha këmbanat, bilbilat dhe mjetet e produktivitetit, ne jemi akoma me një grup sync falë sigurisë superiore dhe shkëmbimit të dosjeve. Ne do të kemi paqe mendore absolute çdo ditë.

  Dhe ne me të vërtetë vlerësojmë që Sync ju lejon të paguani vetëm sasinë e ruajtjes që ju nevojitet – qoftë 500 GB, ose shebangun e plotë 10TB.

  Bleni Sinkronizojeni tani për siguri të pakrahasueshme Ose jepni ruajtjen e tyre falas 6 GB një lëvizje për veten tuaj sot. Farë po pret?

  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map