Płać mniej za więcej – jak znaleźć tani hosting, który nie jest do kitu!

Wiele osób uważa, że ​​musi wydać fortunę na swoim serwerze internetowym.


Ale o to chodzi. Istnieje wiele wspaniałych hostów internetowych, które kosztują mniej niż 5 USD. Tani gospodarze nie zawsze są do dupy!

W rzeczywistości niektóre z najlepszych hostów mają wstępne ceny już od 1,99 USD, a nadal będziesz mieć wszystkie ich najlepsze funkcje. Chcą obniżyć cenę wejścia, aby przyciągnąć klientów, i możesz skorzystać.

Oczywiście są też złe firmy hostingowe ukrywające się w tym samym przedziale cenowym. Trudną częścią jest oddzielanie dobra od zła.

Opracowałem 6 łatwych kryteriów, które pomogą Ci znaleźć najlepszych hostów w niskiej cenie, abyś mógł mieć najlepsze z obu światów. Ale jeśli się spieszysz, oto 3 najlepsze tanie hosty internetowe, które polecam (& ich cena odnowienia).

Contents

Tanie polowanie na gospodarza

1. sprawdź ich funkcje

Dobry web hosting zapakuje wszystkie swoje najlepsze funkcje jako część pakietu. Należy zwrócić uwagę na:

 • Przechowywanie & pasmo
 • Większość hostów wysokiej jakości ma teraz nieograniczoną przestrzeń dyskową, ale niektóre nadal mają limit 5 GB lub mniej.

 • Ile domen dodatków?
 • Większość hostów internetowych powinna dać ci miejsce dla maksymalnie 25 dodatkowych domen, ale widzieliśmy słabe opcje, które dają tylko jedną, a nawet wcale.

 • Ile adresów e-mail możesz utworzyć?
 • Niektóre hosty nie zawierają jednego adresu e-mail w pakiecie.

 • Z jakiego panelu sterowania korzystają?
 • Doświadczenie użytkownika panelu sterowania może dla mnie stworzyć lub zepsuć hosta. Sprawdź, czy używają cPanel, Vdeck lub niestandardowej alternatywy. Wybierz ten, w którym czujesz się najlepiej. (Wskazówka profesjonalna: jeśli nie znasz ich panelu sterowania, poproś o wersję demonstracyjną).

 • Czy obsługują wstępnie zainstalowane skrypty witryny??
 • Sprawdź, czy obsługują instalację WordPress, Drupal, Joomla. Jeśli potrzebujesz specjalistycznych funkcji, takich jak integracja z PHP lub e-commerce, upewnij się, że one również to obsługują.

2. jak szybka jest prędkość ich serwera?

Szybkość serwera to po prostu szybkość (lub powolność) reakcji serwera na żądanie.

Innymi słowy, gdy ktoś kliknie Twoją witrynę, czas, aby Twój serwer się obudził i zaczął wysyłać pliki. Google sugeruje prędkość serwera 200 ms lub mniej.

Ma to znaczenie, ponieważ każde żądanie musi być błyskawiczne w witrynie, szczególnie jeśli jesteś sprzedawcą e-commerce i oczekujesz szybkiego przetwarzania zamówienia. Szybka reakcja serwera jest niezbędna dla dobrego doświadczenia użytkownika.

Niestety wielu kiepskich gospodarzy przeciąża swoje serwery, co oznacza, że ​​Twoja strona internetowa konkuruje o szybkość. Inni po prostu nie używają wydajnego sprzętu, więc reakcja jest powolna.

Z drugiej strony, najlepsi hostingowi nadal zapewnią szybki czas reakcji, nawet na wspólnym serwerze.

Możesz przetestować prędkość serwera za pomocą naszego narzędzia do sprawdzania prędkości. Wystarczy wpisać adres URL witryny, a zobaczysz, jak szybko serwer reaguje na całym świecie.

3. jaki jest ich czas pracy?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż upadek witryny. Tak więc sprawność twojego webhosta jest kluczowa. Im lepszy czas pracy, tym bardziej niezawodny host.

Po prostu, należy unikać mniej niż 99% czasu sprawności, a 99,9% powinno być Twoim celem.

Możesz pomyśleć, że nawet 98% brzmi całkiem dobrze, ale pomyśl o tym w ten sposób: 98% czasu działania oznacza, że ​​Twoja witryna może nie działać przez 3-7 dni w roku!

Możesz śledzić czas pracy hosta za pomocą bezpłatnego narzędzia, takiego jak uptimerobot.com. Uptime Robot co pięć minut sprawdza Twoją witrynę pod kątem oznak życia i ostrzega, jeśli coś jest nie tak. Używamy robotów Uptime do monitorowania naszej witryny i zwiększania wydajności.

4. Porozmawiaj z pomocą techniczną przed zakupem

Wsparcie techniczne jest jedną z głównych rzeczy, które oddzielają dobrych hostów od złych hostów. Dobra firma będzie dysponować zespołem ekspertów, który szybko i skutecznie odpowie na pytania. Zli gospodarze często zaniedbują obsługę klienta.

Jeśli coś pójdzie nie tak w Twojej witrynie, chcesz wiedzieć, że po drugiej stronie telefonu jest przyjazny głos, który może to naprawić. Jeśli wolisz czat lub e-mail, poszukaj hosta z preferencjami kontaktu.

Istnieje kilka sposobów przetestowania pomocy technicznej hosta bez kupowania go. Spróbuj przesłać bilet z następujących powodów:

 • Poproś o demo panelu sterowania.
 • Zapytaj o politykę zwrotów i cenę odnowienia (więcej na ten temat wkrótce).
 • Zapytaj o limit miejsca.
 • Zapytaj o dostępność skryptu witryny.

Dobry web hosting powinien szybko i skutecznie odpowiadać na te zapytania.

5. czy są jakieś ukryte połowy w ich warunkach świadczenia usług?

Większość hostów używa silnego języka marketingowego, takiego jak „nieograniczone miejsce na dane i przepustowość” lub „nieograniczony procesor”. Niestety nawet „nieograniczony” ma limit! Znajdziesz go w regulaminie usługi hostingowej.

W niektórych przypadkach hosty zastrzegają sobie prawo do zawieszenia lub nawet odłączenia strony internetowej, która przeciąża te ograniczenia.

Poniżej znajdują się przykłady z życia renomowanych hostów internetowych, które pokazują te ograniczenia:

Ograniczony procesor

limit procesora inmotion

(Inmotion Hosting CPU Policy)

Dodatkowe powody wypowiedzenia

polityka spamowa ipage

(Zasady SPAM dotyczące iPage)

W szczególności poszukaj następujących twardych limitów:

 • Ile plików (niezależnie od rozmiaru) mogę hostować? (aka i-węzły)
 • Jakie są twarde ograniczenia pamięci i przepustowości?
 • Ile zasobów procesora mogę użyć?

Warto również sprawdzić warunki korzystania z usługi, aby zapoznać się z ich polityką zwrotów. Czasami wypróbujesz hosting, a potem zdasz sobie sprawę, że to nie jest dla ciebie odpowiednie. Dobrzy gospodarze to rozumieją i zaoferują uczciwe zasady zwrotu pieniędzy.

polityka zwrotu pieniędzy hostmetro

(Zasady zwrotu pieniędzy HostMetro)

Niestety źli gospodarze często nie mają żadnych zasad zwrotu pieniędzy, a nawet naliczą dodatkową opłatę za anulowanie.

Jeśli nie możesz znaleźć tych liczb w warunkach usługi, zapytaj ich zespół wsparcia

6. jaka jest cena przedłużenia & czy są jakieś ukryte koszty?

Hosting za 5 USD jest zwykle kwotą wprowadzającą, a cena odnowienia będzie nieco większa. Sprawdź, czy liczba nie skacze do oburzającej ceny!

Zauważysz również, że większość hostów internetowych oferuje zniżki, jeśli zarejestrujesz się na dłuższy okres. Najlepiej jednak nie zawrzeć długiego kontraktu, jeśli to możliwe. Możesz chcieć rozszerzyć lub zmienić rzeczy za dwa lata.

Wreszcie, niektórzy gospodarze próbują sprzedać pewne dodatkowe produkty, takie jak codzienne kopie zapasowe lub skanowanie bezpieczeństwa serwera. Jeśli nie chcesz tych dodatków, odznacz wszystkie pola przed zakupem.

Dodatkowe funkcje bluehost

(Dodatkowe funkcje Bluehost)

Jaką pomoc możesz uzyskać od Bitcatcha?

bitcatcha znaleźć dobry tani host

Nasza strona internetowa istnieje, aby pomóc Ci znaleźć najlepszego usługodawcę hostingowego i umożliwić podjęcie świadomej decyzji. Oto niektóre z naszych narzędzi, których możesz teraz użyć, aby pomóc Ci podjąć decyzję:

 • Kontroler prędkości serwera
 • Przeprowadź testy prędkości na różnych hostach internetowych, aby sprawdzić, który zapewnia najszybszy czas reakcji. (Wskazówka profesjonalna: testujemy szybkość serwera z 10 różnych punktów na świecie, więc poszukaj serwera, który zapewnia wysoką prędkość docelowym odbiorcom).

  Kolejna wskazówka: nie testuj witryny hosta. Znajdź stronę internetową za pomocą tego hosta i przetestuj ich. (Sam hosting prawdopodobnie używa znacznie droższego prywatnego serwera dla swojej witryny). Na przykład, jeśli chcesz przetestować szybkość serwera Hostinger, mamy 3 testowe strony internetowe hostowane w ich różnych centrach danych.

 • Rekordy dostępności
 • Aby zaoszczędzić Ci czasu na samodzielne śledzenie czasu przestoju, od miesięcy śledzimy i rejestrujemy czas działania różnych hostów internetowych i prezentujemy je Tobie. Przejdź na nasze strony z recenzjami, a zobaczysz ogólny procentowy czas działania każdego hosta i ile dni minęło od ostatniego okresu przestoju.

 • Najlepszy host dla
 • Każdego hosta podzieliliśmy na kategorie według ich specjalizacji. Znajdź najlepszy hosting dla blogów, e-commerce, witryn portfolio lub forów.

Tani hosting

Uwaga

Wszystkie wymienione ceny oparte są na cenie wstępnej 12-miesięcznej umowy.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki (szybkość serwera, czas pracy, wsparcie techniczne, łatwość użycia i cenę), oto sześć najlepszych opcji do wypróbowania.

1. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hosting hostingowy

Plan

Pojedynczy

Opłata za pierwszą kadencję

2,34 USD / mc

Opłata za odnowienie

3,25 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Nieograniczony dysk SSD
 • 1 darmowa domena
 • hPanel
 • Znakomite wsparcie
 • Niska cena wstępna

„Usługi premium w super niskiej cenie, o co jeszcze można prosić?”

Hostinger to nasz najlepszy wybór do taniego hostingu, ponieważ oferują usługi premium po niesamowicie niskiej cenie rejestracji. Dla tej listy wymieniliśmy cenę najtańszego abonamentu marki na 12 miesięcy, czyli 2,34 USD miesięcznie, ale jeśli wybierzesz 48 miesięcy, naliczymy tylko 0,99 USD miesięcznie!

Ich serwery są naprawdę szybkie na całym świecie, ponieważ mają centra danych na całym świecie, co jest zaskakujące, ponieważ nie oczekujesz tego, gdy płacisz za takie ceny..

Mają też imponującą listę nieograniczonych funkcji:

 • Pamięć SSD
 • Konta email
 • Strony internetowe
 • Pasmo
 • Cronjobs

Oprócz szybkości i funkcji, Hostinger ma doskonały zespół wsparcia, który obsługuje ponad 20 krajów w swoim ojczystym języku! Hostinger naprawdę oferuje pełne możliwości dzięki niedrogim planom, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają.

2. HostMetro

https://www.hostmetro.com/

HostMetro

Plan

Plan MegaMax

Opłata za pierwszą kadencję

2,95 USD / mc

Opłata za odnowienie

2,95 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Maksymalna pojemność
 • Maksymalna przepustowość
 • 1 darmowa nazwa domeny
 • Cena zablokowana na zawsze
 • Nieograniczony hosting domen

„Nigdy nie musisz się martwić o opłaty za przedłużenie z ich stałymi cenami”

HostMetro oferuje 1 darmową nazwę domeny z planem MegaMax, z maksymalną pamięcią i przepustowością (zwróć uwagę na ich strategiczne użycie słowa „maksimum” zamiast „nieograniczona”).

Zasadniczo oznacza to, że na koncie jest ograniczenie przestrzeni dyskowej i przepustowości, ale zwiększą one przestrzeń dyskową za darmo, dopóki będziesz przestrzegać warunków użytkowania, co oznacza, że ​​nie będziesz korzystać z przydzielonej pamięci na media przechowywania celów.

Brzmi dla mnie całkiem rozsądnie.

Dzięki HostMetro będziesz mógł hostować tyle witryn, ile chcesz z ich nieograniczonym hostingiem domen, ale najlepszą rzeczą w tej marce (przynajmniej dla mnie) jest fakt, że ich cena jest zablokowana na zawsze – jeśli zapłacisz 2,95 $, Będę płacić 2,95 $ tak długo, jak długo będziesz z nimi hostować.

Hurra! Nie musisz się martwić o opłaty za przedłużenie!

3. InterServer

https://www.interserver.net/

Host interserver

Plan

Standardowy hosting

Opłata za pierwszą kadencję

5,00 USD / mc

Opłata za odnowienie

5,00 USD / mc

Kluczowe cechy

 • Nieograniczona pamięć ULTRA SSD
 • Darmowy Kreator stron SitePad
 • Nieograniczone konta e-mail
 • Darmowa migracja strony internetowej
 • Cena zablokowana

„Stałe ceny na dyski SSD, ceny nieco wyższe niż u konkurencji”

InterServer oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową na swoich serwerach Ultra SSD, dzięki czemu wiesz, że Twoje witryny będą się ładować szybko dzięki swojej platformie.

Będziesz także mógł korzystać z bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn, nieograniczonej liczby kont e-mail i bezpłatnych migracji witryn, ale podobnie jak HostMetro, kluczową cechą jest tutaj cena.

Standardowy plan hostingowy kosztuje tylko 5 USD miesięcznie, a jego cena jest zablokowana, więc nie musisz się martwić o przedłużenia. W tej chwili nie wiemy, czy ich przedłużenia są zablokowane na zawsze, czy nie, ale można bezpiecznie założyć, że tak, inaczej stracą większość swojej działalności na rzecz HostMetro.

4. Hosting A2

https://www.a2hosting.com

A2 Hosting web hosting

Plan

Lite

Opłata za pierwszą kadencję

3,32 USD / mc

Opłata za odnowienie

8,99 USD / mies

Kluczowe cechy

 • 1 strona internetowa
 • Nieograniczone miejsce na dane
 • Nieograniczony transfer
 • Wolny & Łatwa migracja strony
 • Darmowe SSL & SSD

„Dobrze zaokrąglony hosting, odpowiedni dla każdego rodzaju witryn”

W hostingu A2 podoba nam się to, że ich plany Turbo są dostarczane z naprawdę szybkimi serwerami, z technologią, która pozwala hostowanym witrynom ładować się do 20 razy szybciej niż zwykłe serwery!

Chociaż lite plan nie jest dostarczany z serwerami Turbno, ich zwykłe serwery są nadal cholernie szybkie, ze światową średnią 150ms!

Użytkownicy otrzymają także nieograniczone funkcje, takie jak pamięć SSD, przepustowość i transfery. Będą również korzystać z 25 bezpłatnych kont e-mail, bezpłatnego bezpieczeństwa SSL, łatwego narzędzia do tworzenia witryn z tysiącami motywów, zoptymalizowanej konfiguracji WordPress za pomocą jednego kliknięcia, a co najważniejsze, będą mogli wybrać swoje centra danych rozmieszczone na 3 kontynentach, aby zmaksymalizować witrynę prędkość ładowania dla swoich klientów!

5. Host Inmotion

https://www.inmotionhosting.com

Hosting internetowy Inmotion Hosting

Plan

Uruchomić

Opłata za pierwszą kadencję

4,99 USD / mc

Opłata za odnowienie

8,99 USD / mies

Kluczowe cechy

 • Darmowa nazwa domeny
 • Max Speed ​​Zones ™
 • Nieograniczony transfer
 • Dostęp SSH
 • Wsparcie 24/7 w USA

„Usługi premium odpowiednie dla właścicieli małych firm”

Inmotion Hosting to doskonały hosting. Jest to właściwie preferowana usługa hostingu dla nas, zanim przeszliśmy na SiteGround, i nadal bardzo wysoko oceniamy.

Inmotion zapewnia użytkownikom swoich planów uruchomienia bezpłatną nazwę domeny, nieograniczone transfery, bezpłatne SSL, automatyczne tworzenie kopii zapasowych i ochronę przed włamaniami, z nieograniczoną liczbą e-maili, przepustowości i miejsca na dysku.

Co najważniejsze, są naprawdę szybkie dzięki Strefom Prędkości, które są w zasadzie fantazyjnym sposobem mówienia o centrach danych zlokalizowanych w USA. Mimo że nie mają żadnych centrów danych w Azji, Inmotion jest nadal bardzo szybki na całym świecie.

BTW, zawarliśmy umowę z Inmotion Hosting, a nasi czytelnicy mogą cieszyć się 50% rabatem swoich cen, więc zwariuj!

6. Bluehost

https://www.bluehost.com

Hosting Bluehost Hosting

Plan

Podstawowy

Opłata za pierwszą kadencję

5,95 USD / mies

Opłata za odnowienie

7,99 USD / mies

Kluczowe cechy

 • 1 strona internetowa
 • 50 GB miejsca na dysku SSD
 • Niezmierzona przepustowość
 • Darmowy certyfikat SSL
 • Standardowa wydajność

„Niskie ceny ze standardowymi funkcjami, idealne dla blogerów”

Bluehost jest jedną z bardziej polecanych usług hostingowych w okolicy, a ich ceny są na tyle niskie, że można je znaleźć na tej liście.

Z ich planem podstawowym otrzymujesz to, za co płacisz – 1 bezpłatna domena, 50 GB miejsca na dysku SSD (co oznacza, że ​​zależy im na szybkości i wydajności) i nie mierzone przepustowość (nie jest określone, ile jest przydzielane na konto, ale tak długo, jak długo wpadasz w ich „normalny” zakres, powinieneś być w porządku).

Jeśli potrzebujesz darmowych kont e-mail, Bluehost nie jest czymś, czego potrzebujesz, ponieważ e-mail jest dodatkową płatną usługą.

Bluehost ma jednak darmowy protokół SSL, więc jeśli prowadzisz witrynę firmy, będzie to przydatne. Poza tym są dość stabilne. Połączmy to z ich innymi korzyściami, a Bluehost jest rzeczywiście godnym kandydatem na tę listę.

Werdykt: na którego hosta się wybrać?

PIERWSZY WARUNEK

ODNOWIENIE

RÓŻNICA

Hostinger

2,34 USD

3,25 USD

+0,91 USD

HostMetro

2,95 USD

2,95 USD

0 USD

InterServer

5,00 $

5,00 $

0 USD

Nie zapomnij: dopasuj hosta do swoich potrzeb!

Niestety nie ma najlepszego najlepszego hosta. Tylko ten, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twoich potrzeb. Różne hosty internetowe są dostosowane do różnych priorytetów.

Na przykład prosta witryna z portfolio wymaga tylko małego, współdzielonego hosta internetowego. Ale jeśli prowadzisz blog lub witrynę internetową z ponad 30 000–40 000 odwiedzających miesięcznie, będziesz potrzebować dodatkowej przestrzeni dyskowej i możliwości uaktualnienia do VPS w odpowiednim czasie.

Jeśli chcesz założyć witrynę e-commerce, potrzebujesz hosta, który umożliwia integrację płatności i dodatkowe środki bezpieczeństwa. (Koniecznie sprawdź nasz rekomendowany hosting eCommerce.)

Jak widać, tanie hosty internetowe nie zawsze są do kitu, ale przed zakupem sprawdź ich funkcje i wydajność. Powodzenia! A jeśli nadal masz pytania, skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiem na Twoje pytania.

Teraz, jeśli masz głębokie kieszenie i szukasz rzeczy z najwyższej półki, sprawdź te platformy Managed WordPress Hosting.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map