Bitcatcha Server Speed ​​Checker – jak to działa i 4 porady, jak szybciej

Możesz tracić tysiące potencjalnych sprzedaży i konwersji.


Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta. Twoja strona jest zbyt wolna.

Spójrzmy na fakty:

 • Według Google prawdopodobieństwo opuszczenia witryny wzrasta o 32%, jeśli prędkość ładowania wynosi od 1 do 3 sekund.
 • Według thinkwithgoogle wartości odniesienia dla szybkiego ładowania strony wynoszą 0-1 sekund.

Jasne jest, że prędkość ma znaczenie

Uwielbiamy szybkość i po prostu nie mamy jej dość. Kiedy czegoś szukamy, szukamy odpowiedzi i oczekujemy, że znajdziemy je jak najszybciej.

Szybka strona internetowa oznacza lepsze wrażenia użytkownika. Oznacza to zadowolonych klientów i więcej rejestracji na liście mailingowej. Oznacza to więcej wyświetleń stron i więcej osób udostępniających Twoje treści. Oznacza to większe zaufanie do Ciebie i Twojej firmy.

Podsumowując: szybka strona internetowa oznacza więcej konwersji, co zapewnia większy zysk. Co więcej, twoi goście nie są jedynymi spragnionymi szybkości…

Google jest frajerem szybkich stron internetowych

Google aktywnie poszukuje szybko ładujących się witryn i umieszcza je wysoko na swoich stronach wyszukiwania. Chcą zapewnić swoim użytkownikom wyjątkowe wrażenia. A dlaczego by nie mieli? Google chce, aby użytkownicy odnaleźli to, czego szukają, SZYBKO.

Im szybsza witryna, tym wyżej zajmujesz pozycję w Google.

Zastanawiasz się już, jak mierzy się Twoja witryna, prawda??

Co powoduje, że strona internetowa działa wolno?

Zanim zagłębimy się w drobiazgowość, spójrzmy na dwa główne czynniki, które wpływają na ogólną szybkość ładowania witryny.

 1. Szybkość serwera dostarczana przez twoją usługę hostingową.
 2. Twój projekt strony, czystość kodu, pamięć podręczna, wtyczki i media wizualne.

Jeśli jest to mylące, pomyśl o tym jak o samochodzie.

 1. W tym kontekście usługą hostingową jest silnik samochodowy. Mierzymy jego szybkość na podstawie tego, jak długo – w milisekundach – zajmuje odpowiedź na żądanie.
 2. Kod Twojej witryny przypomina nadwozie, koła i stylistykę samochodu. Szybkość wyświetlania zdjęć i treści na ekranie użytkownika zależy od Twojego kodu.

Teraz możesz zainstalować najbardziej aerodynamiczny zestaw i najszybsze, najbardziej przyczepne opony do swojego samochodu, ale jeśli silnik jest wolny, wszystkie te wymyślne rzeczy, które właśnie uderzyłeś, nie zrobią nic, aby poprawić jego prędkość.

Tak samo jest z twoją witryną.

Jasne, możesz przyciąć kod, zoptymalizować obrazy i skompresować strony. Ale jeśli szybkość hosta i serwera – silnik – jest niska, optymalizacja kodu nie może przyspieszyć witryny.

Mówiąc najprościej, twój hosting ponosi największą odpowiedzialność za wydajność twojej witryny.

Dlaczego Bitcatcha Server Speed ​​Checker

Kontroler prędkości serwera

Większość usług testujących szybkość ładowania witryny polega na tym, że testują one szybkość ładowania witryny jako całości, co utrudnia określenie, która część witryny powoduje wąskie gardło.

Nie mówią dokładnie, co spowalnia Twoją witrynę, czy to optymalizacja witryny i jej projektowanie, czy hosting. To oczywiście nas bardzo zdenerwowało, ale zamiast dąsać się w kącie, jak zwykle, zdecydowaliśmy się zjeść cheeseburgera.

Ten cheeseburger (poprzez serię zwrotów akcji) doprowadził nas do stworzenia kontrolera prędkości, który konkretnie testuje szybkość hostingu, dzięki czemu możemy ustalić, która część strony internetowej stanowi wspomniane wąskie gardło.

Tak więc – po prostu – narzędzie do sprawdzania prędkości Bitcatcha pokazuje, jak szybko działa Twój silnik – Twój host internetowy.

Jak działa sprawdzanie prędkości serwera?

Gdy korzystasz z naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera, wszystko jest dla Ciebie bardzo proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swój adres internetowy i nacisnąć „idź”. Zrobimy magię i przedstawimy ci wyniki.

Test szybkości serwera

Z naszej strony sprawy stają się trochę bardziej interesujące.

Skonfigurowaliśmy serwery w 10 różnych lokalizacjach na całym świecie (Nowy Jork, Los Angeles, Londyn, Singapur, Sao Paolo, Bangalore, Sydney, Japonia, Kanada, & Niemcy), które działają jak węzły.

Uwaga

Nasze węzły są dokładnie testowane, aby upewnić się, że są wystarczająco stabilne, abyśmy mogli zapewnić dokładne wyniki. Każdy węzeł jest testowany co najmniej 100 razy przy użyciu tego samego adresu URL, aby zmierzyć stabilność węzłów. Jeśli węzeł nie spełnia naszych ścisłych wymagań, znajdziemy inny serwer dla tego węzła, który spełnia nasze potrzeby.

Po wprowadzeniu adresu URL do kontrolera prędkości serwera narzędzie wykonuje 4 czynności:

 1. Sprawdza adres URL pod kątem prawidłowej domeny.
 2. Sprawdza DNS adresu URL, który informuje nasze narzędzie, gdzie znajduje się twój serwer.
 3. Wykonuje zrzut ekranu z Twojej witryny, abyś mógł wizualnie zweryfikować, czy testujemy odpowiednią witrynę.
 4. Nasze 10 węzłów synchronicznie pinguje Twoją witrynę, mierząc, ile czasu zajmuje serwerowi odpowiedź na te żądania z całego świata. To emuluje 10 różnych osób z całego świata uzyskujących dostęp do Twojej witryny w tym samym czasie.

Każdy z naszych węzłów wysyła polecenie ping do serwera Twojej witryny 3 razy, wykorzystując najszybszy wynik spośród 3 jako czas potrzebny serwerowi na odpowiedź na żądanie węzła.

Uwaga

Wyciągamy najszybszy z 3 wyników zamiast średniej, ponieważ ruch internetowy musi być kierowany przez dostawcę usług internetowych. Sposób, w jaki dostawca usług internetowych wysyła dane z twojego serwera z powrotem do naszych węzłów, może być nieregularny i znalezienie ich najbardziej wydajnej trasy wymaga kilku prób.

Narzędzie następnie pobiera wartości pochodzące ze wszystkich 10 węzłów i uśrednia je. Uśredniony wynik jest wynikiem końcowym i przypisuje ocenę od A + (najszybszy) do E (absolutnie przerażający).

Wszystkie te czynności są wykonywane i przedstawiane w ciągu kilku sekund po użyciu narzędzia!

Jak oceniamy wyniki szybkości serwera

Aby uzyskać najlepszą jakość użytkowania, idealna ocena szybkości Bitcatcha dla wyniku prędkości twojego serwera powinna wynosić B + i więcej. Co najmniej powinien to być C +. Oto jak rankingowane są serwery:

 • Wszystko poniżej 180 ms zajmuje pozycję A+
 • 181 ms -210 ms jest w rankingu A
 • 211 ms – 220 ms jest w rankingu B+
 • 221 ms – 240 ms jest w rankingu B
 • 241 ms – 280 ms jest w rankingu C+
 • 281 ms – 360 ms jest w rankingu C
 • 361 ms – 520 ms zajmuje pozycję D+
 • 521 ms – 840 ms zajmuje pozycję D
 • 841 ms – 1480 ms zajmuje pozycję E+
 • Wszystko powyżej 1480 ms jest klasyfikowane jako E.

Pamiętaj, że ruch jest kierowany przez dostawców usług internetowych, dlatego nie jesteśmy w stanie zapewnić Ci 100% dokładnych danych, chyba że masz dedykowaną przepustowość.

Powiedziawszy to, wyniki naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera zapewniają bardzo dobre informacje o tym, jak szybko twoja usługa hostingowa jest.

Uzyskiwanie dokładnych wyników

Pamiętasz, co tam napisaliśmy na temat dostawców usług internetowych, którzy wymyślają najbardziej wydajną drogę dostarczania danych? Przy pierwszych kilku przypadkach korzystania z funkcji sprawdzania prędkości serwera mogą pojawić się nieprawidłowe wyniki z tego właśnie powodu.

Aby uzyskać dokładniejsze wyniki, przetestuj szybkość serwera co najmniej 3 razy, aż zaczniesz widzieć spójne wyniki. W zasadzie dlaczego nie wypróbujesz teraz swojej witryny w narzędziu do sprawdzania prędkości Bitcatcha?

Jeśli konsekwentnie osiągasz wyniki niższe niż B +, najwyższy czas na zmianę. Oznacza to, że twój hosting jest twoim wąskim gardłem. Silnik Twojej witryny jest zbyt wolny.

Powoduje to, że Twoja witryna traci konwersje i obniża pozycję w wyszukiwarce Google. Nie musisz jednak panikować, mamy twoje plecy. Sprawdź tę listę zasobów, aby uzyskać szybszą i bardziej niezawodną usługę.

Hacki, aby poprawić prędkość

Po pierwsze, jeśli Twoja witryna jest powolna, wypróbuj niektóre z tych hacków, których możesz użyć teraz, aby nieco ją przyspieszyć.

1. Przenieś serwer bliżej odbiorców

Skontaktuj się z hostem i poproś go o przeniesienie witryny na serwer nieco bliżej odbiorców. W ten sposób klienci będą mogli uzyskać do niego dostęp znacznie szybciej.

2. Użyj dedykowanego hostingu, chmury lub VPS

Jednym z powodów, dla których Twoja prędkość hostingu może być niska, może być to, że dzielisz ją z całą masą innych ludzi.

Dzięki dedykowanemu hostingowi lub VPS, twoja strona byłaby hostowana na własnym serwerze. Przepustowość i zasoby są wykorzystywane wyłącznie przez witrynę. Otrzymasz także o wiele większą kontrolę nad ustawieniami serwera, którymi możesz manipulować, aby umożliwić szybsze ładowanie. Sprawdź naszą listę najlepszych hostingu. Wszystkie są zoptymalizowane pod kątem prędkości.

3. Użyj sieci dostarczania treści

Sieć dostarczania treści (CDN) korzysta z serwerów rozsianych po całym świecie. Informacje o Twojej witrynie będą przechowywane na każdym z nich, więc będą służyć użytkownikom na podstawie ich położenia geograficznego.

Oznacza to, że jeśli ktoś odwiedzi twoją stronę z Australii, Twój CDN poda mu treści z najbliższego możliwego serwera. Dzięki systemowi dostarczania treści nie ma znaczenia, skąd na świecie można uzyskać dostęp do witryny, zawsze będzie ona szybka.

4. Włącz „Keep Alive”

Poproś usługodawcę hostingowego o włączenie ustawienia „Keep Alive”. Dzięki temu połączenie z witryną pozostanie otwarte, a wszystko przepłynie przez jedno połączenie (gdy ustawienie jest wyłączone, połączenie jest otwarte i zamknięte za każdym razem, gdy nowy użytkownik uzyskuje dostęp do Twojej witryny).

Teraz przetestuj szybkość swojej witryny tutaj. Jeśli twoje wyniki testu są nadal słabe (cokolwiek mniej niż ranking B +), będziesz wiedział, że nadszedł czas, aby zmienić hosting.

Jeśli konsekwentnie osiągasz dobre wyniki (od B + do A +), a Twoja strona jest nadal wolna, oznacza to, że projektowanie stron internetowych lub kodowanie jest wąskim gardłem, a naprawienie tego powinno zwiększyć liczbę konwersji

Pamiętaj, że niskie prędkości są repelentami konwersji! Skorzystaj z narzędzia do sprawdzania prędkości serwera, aby przetestować prędkość witryny i wprowadzić niezbędne poprawki. Na pewno Twoje konwersje zaczną rosnąć, podobnie jak Twoje zyski!

Konkluzja: Kontynuuj optymalizację

Wiemy zatem, że na szybkość witryny wpływają 2 główne czynniki:

 1. Kod, pamięć podręczna, wtyczki, media wizualne itp
 2. Szybkość hostingu

Większość narzędzi do testowania witryn testuje szybkość witryny jako całości, co oznacza, że ​​nie można określić, która część witryny jest butelką.

Bitcatcha Server Speed ​​Checker został stworzony specjalnie do testowania szybkości serwera, abyś mógł dokładnie zdiagnozować, która część Twojej witryny powoduje wąskie gardło.

Gdy korzystasz z naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera, nasze węzły z 10 różnych lokalizacji na całym świecie będą pingować Twoją witrynę, symulując 10 różnych osób uzyskujących dostęp do Twojej witryny w tym samym czasie. Mierzymy, ile czasu zajmuje Twój hosting, aby odpowiedzieć na te pingi, i przedstawiamy uśrednione wyniki końcowe, które pokazują, jak dobrze sobie radzi Twój hosting.

Aby uzyskać optymalną dokładność, uruchom kilka testów, aż zobaczysz spójne wyniki. Jeśli stale osiągasz prędkości niższe niż B +, możesz rozważyć zmianę dostawcy usług hostingowych.

Szybkość jest ważna. Upewnij się, że Twój serwer internetowy dotrzymuje Ci kroku.

Jeśli nie możesz wybrać hostingu, przygotowaliśmy dla Ciebie listę, która przyda się bez względu na to, czy jesteś blogerem, sprzedawcą online czy konsultantem.

Aktualizujemy narzędzie do sprawdzania prędkości serwera do modelu opartego na subskrypcji, więc jeśli chcesz być pierwszym, który zostanie zaktualizowany po uruchomieniu uaktualnionego narzędzia, zarejestruj się tutaj!

Napisz do nas wiadomość, jeśli napotkasz jakiekolwiek pytania dotyczące naszego kontrolera prędkości, a jeśli jego funkcjonalność przynosi Ci wartość, udostępnij go znajomym!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map