Topelttage oma konversioonid kasutaja teekonnakaardiga

Tuhanded teie potentsiaalsed kliendid võivad teie veebisaidil eksida. Nad käivad ringides ringi, otsides teavet ja vastuseid.


See paneb inimesed teie saidi hülgama, mis aeglustab teie konversioonimäärasid. Milline on vastus? Koostage lihtne reisikaart, mis viib nad otse teie pühale graalile (ilma tähelepanu kõrvale juhtimata).

Mis on kasutaja teekonna kaart?

Pärast seda, kui keegi teie veebisaidi avastab, alustavad nad oma kasutajareisi. See teekond võib kulgeda paljudel marsruutidel. Nad võivad lugeda ühte teie ajaveebi, jagada seda Twitteris ja seejärel kaduda.

Kui teil veab, loevad nad blogi või kaks, registreeruvad teie meililisti ja siis ostavad teie toote. See on suurepärane kasutajareis!

Kuid selle asemel, et jätta see juhuse hooleks, mis juhtuks, kui saaksite kaardistada ideaalse marsruudi avastamisest konversioonini? Mis siis, kui saaksite suunata nad otse pühale graalile?

Seetõttu vajate kasutaja reisikaarti.

Milline peaks minu kaart välja nägema?

Kasutajate teekonnakaarte on kahte peamist tüüpi. Sirge ajakava, mis viib kasutaja ühest punktist teise. Vaatame näiteks Starbucksi reisikaarti. See algab sellest, kui klient siseneb kohvikusse, ja lõpeb tema lahkumisega. Pange tähele, et nad võtavad arvesse kliendi võimalikke mõtteid ja emotsioone. (Selgitame seda üksikasjalikumalt hiljem).

Sirge ajajoone kaart

Teine näide on ümmargune kaart. See on hea veebipoodidele, kes soovivad, et kasutajad saaksid ikka ja jälle tagasi pöörduda, isegi pärast sihtkohta jõudmist (ostmist). Pidage meeles, et mitte iga kliendikogemus pole lineaarne. Järgmine näide algab avastusest (vasakult ülalt), kuid jätkub pärast teisendamist rea preemiatega. See kõik on loodud selleks, et viia nad uuesti algusse.

Ümmargune kaart

(Suurema pildi vaatamiseks klõpsake)

Olen veendunud! Kuidas alustada oma kasutaja teekonnakaardi koostamist?

Alustame lihtsa lineaarse ajakaardiga. Kõige täpsema ja usaldusväärsema kaardi koostamiseks peate teadma kahte asja:

Number 1. Alguspunkt (avastus)
Kust loodate, et kasutajad teie teenuse kõigepealt avastavad? See on teie kasutaja teekonnakaardi alguspunkt. Kui juhite reklaamikampaaniat, siis see juhtub siis, kui kasutaja esimest korda teie kuulutust näeb. See võib juhtuda, kui nad näevad sotsiaalmeedias teie saidi linki.

Number 2. Sihtkoht (teie lõppeesmärk)
Eelmises postituses näitasin teile, kuidas seada oma veebisaidile lõplik konversioonieesmärk. See võib olla teie toote ostmine või teenuse tellimine. See lõppeesmärk toimib teie kasutaja kaardil tehtud teekonna sihtpunktina. Sellega juhite oma kliente.

Asetage need oma kaardi vastaskülgedele; nüüd olete valmis selle täitma.

1. samm. Joonistage sirge avastuse ja lõppeesmärgi vahel.

Loomulikult soovite, et teie kasutajate teekond oleks võimalikult lühike. Mida kiiremini nad avastamisest teie lõppeesmärgini jõuavad, seda parem.

Kuid nagu me selle sarja 1. osas teada saime, ei saa te külastajalt kohe lõplikku teisendust küsida.

2. samm. Lisage mõned kontaktpunktid.

Kui sõidaksite New Yorgist LA-sse, siis ei teeks te seda kõike ühe reisi jooksul, kas pole? Peaksite selle maha murdma ja mõned peatused tegema. See aitab reisi katkestada ja loob sihtkoha ootuse.

Sama asi peab juhtuma ka teie veebisaidil. Peate hoidma neid õigel teel, kasutades mitmesuguseid puutetundlikke punkte. Need kontaktpunktid annavad neile teavet teie toote ja kaubamärgi kohta. Need annavad külastajatele inspiratsiooni ja veenvad neid viimast teisendamist tegema.

Kuid olge siin ettevaatlik. Ärge lisage liiga palju puutepunkte, vastasel juhul muutuvad nad pettumuseks, tähelepanu hajutamiseks või igavaks. Liiga vähe ja nad eksivad mööda.

Siin on mõned lihtsad puutepunktid, mida kõik veebipoed saavad kasutada:

 1. Tutvustusvideo vaatamine (oma kaubamärgi uute külastajate tutvustamiseks)
 2. Vaadake „uusimaid trende” või „enimmüüdumaid”
 3. Lugege arvustusi või hinnanguid
 4. Lisa toode ostukorvi
 5. Looge konto ja registreeruge uudiskirjaga
 6. Checkout ja osta toode

Mittelineaarsete ajakavade jaoks võite ka lisada

 1. Klient saab 20 preemiapunkti
 2. Klient saab järelmeetmeid käsitleva e-kirja, milles kutsutakse teda teie uut valikut vaatama
 3. Klient naaseb teie veebisaidile

3. samm. Määrake ajakava.

Maanteereisile astudes määraksite teekonna realistliku ajakava. Tehke hinnangud iga puutepunkti ja lõppsihtkoha kohta.

Sama saate teha ka oma kasutaja teekonnakaardil. Meie ülaltoodud veebipoe näites võite arvata, et ajakava on väga lühike; mõne minuti jooksul tegelikult.

Kui pakute siiski nõustamisteenust, peate need kontaktpunktid umbes kuu aja jooksul välja sirutama. Usalduse suurendamiseks peate kasutama iga puutepunkti (ajaveebi lugemine, e-raamatu allalaadimine, tasuta prooviversiooni kasutamine). Alles siis saate külastajaid suunata sihtkohta.

Seadke endale oma kasutaja teekonnakaardi realistlik ajakava.

4. samm. Lisage kasutaja emotsioonid.

Lõpuks peate kogu aeg ette nägema oma kasutaja mõtteid ja emotsioone. Alloleval kasutajate teekonnakaardil pange tähele, kuidas lairiba kliendi emotsioonid ja mõtted kogu kaardil muutuvad.

Kliendi emotsioonid ja mõtted muutuvad kogu kaardil

Oma veebisaidil peate ette nägema, et uued külastajad on kohe huvitatud, aga ka segaduses. Meenuta, nad pole kunagi varem siin olnud. Selle emotsiooni lisamisega oma kaardile teate, et peate neile andma väga kiire informatiivse puutepunkti. Teil on vaja seletajat, väärtuspakkumist, pilti või teksti, mis ütleks neile täpselt, mida teete.

Järgmisena peate lisama puutepunkti, mis neid inspireerib. Inspiratsioon on kasutajate motiveerimiseks võimas emotsioon. Inspireeriv ajaveebi postitus või video teie toote kohta võib olla just puutepunkt, mida peate nende jätkamiseks.

Kassaprotsessi ajal võib teie klient pettunud olla (miks see on nii keeruline? Miks ma pean andma nii palju teavet?), Nii et teate, et peate oma kontaktpunktid lihtsaks ja kiireks tegema.

Teie kasutajate tunnetamine võimaldab teil luua parema teekonnakaardi.

Kasutaja üksikasjaliku teekonnakaardi abil saate hoida oma kliente käes alates hetkest, kui nad teie veebisaidile maanduvad.

Niisiis, võtke neid lihtsal teabe-, inspiratsioonireisil ja lõpuks – viige nad otse oma pöördumise juurde.

Milline näeks välja teie kasutaja teekonna kaart?

Jätkake nüüd 3. osaga – Kuidas ehitada müügilehter, mis konverteerib (& ühendage lekked!)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map