UX-disaini eesmärk on luua oma kasutajatele köitev kogemus.

See on teadmine, mida kasutaja soovib, ja annab selle neile kiiresti ja lihtsalt. Parim UX-kujundus paneb kasutajat mõtlema, et veebisait on loodud just neile.

Meie neljaosalise seeria teine ​​keskendub teie Sihtgrupp. Kuna te ei saa luua head kasutajakogemust, kui te ei tea, kes teie kasutajad on!

Määratlege oma sihtrühm

Internetis tuleb elada vana ütlusega:

“Kui proovite kõigile meeldida, siis ei meeldi te kellelegi”

Konkreetse sihtrühma määratlemine ja sihtimine on ainus viis täiusliku kasutajakogemuse loomiseks.

Miks on UX-kujundusele oluline sihtrühm??

Hea UX-disaini eesmärk on panna kasutaja tundma, nagu oleks teie veebisait loodud just neile. Nad peavad tundma end kodus, olema sisuga ühenduses ja – mis kõige tähtsam – leidma otsitavad vastused.

Kui sihite gruppi inimesi, kellel on ühised omadused, ambitsioonid ja probleemid, saate luua kohandatud kasutajakogemuse just neile.

Saate seda teha ainult siis, kui teate, kes nad on ja mida nad tahavad.

Kuidas määratleda oma vaatajaskonda?

Samm. 1. Naelutage oma väärtuspakkumine

Vaatajaskonna määratlemine on keeruline, kuni te ei selgita täpselt, mida teete. Ainult siis, kui saate oma toote põhjustest aru, saate sihtida õiget sihtrühma. Selle seeria 1. osa keskendub väärtuse pakkumisele, nii et lugege seda kõigepealt!

Alles siis, kui teate, mida teete, saate aru, kellele see kasulik on.

2. samm. Mis on nende suurim, sügavaim probleem?

See on ettevõtluse olemus. Probleemi leidmine ja lahendamine. Millise suure probleemi teie toode või teenus lahendab?

Kui olete sellest teada saanud, saate sihtida neid, kes selle all kannatavad. Isegi kui nad seda veel ei tea!

Näiteks Spotify sai kiiresti maailma suurimaks muusika voogesituse teenuseks. Kuidas nad seda tegid? Nad lahendasid suure probleemi. Nad andsid meile kohe juurdepääsu tasuta muusikale.

Spotify annab kohese juurdepääsu tasuta muusikale

Kuid see polnud nende edu ainus põhjus (seda teevad paljud muud teenused). Nende edu taga oli viis, kuidas nad oma esimesi kasutajaid sihtisid. See läks pärast neid, mis olid praeguses süsteemis pettunud.

Nad määratlesid oma publiku järgmiselt: noored, varakult lapsendavad muusikasõbrad, kes tarbivad ja jagavad oma meediat veebis. Siis läksid nad agressiivselt neile järele, saates eksklusiivsed kutsed.

Hea UX-disaini eesmärk on probleemide kiire lahendamine. Spotify leidis probleemi, parandas selle ja jagas seda kõigile inimestele, kes soovisid selle parandamist.

Mis probleemi te lahendate ja kes seda veel soovib?

3. samm. Looge oma ideaalse kliendi kasutajaprofiil

Vaatajaskonna määratlemisel soovite vältida üldistusi. Peate oma peas selget, teravat pilti. Mitte ainult andmetabel või graafik. Te vajate tõelist inimest.

Kes on teie ideaalne klient?

Kujutage ette hetk, et kujutada oma toote jaoks ideaalset tarbijat. Määratlege nende omadused nii detailselt kui võimalik.

Kasutate seda kasutajaprofiili iga tulevase UX-i kujundamise otsuse tegemisel. Kas teie ideaalsele kliendile meeldiks uus värvivalik? Mida nad arvaksid teie keelevalikust? Teie kasutajaprofiilist saab teenuse etalon.

Siin on oluline teave, mida peate oma esimese ideaalse kasutaja profiili loomiseks:

4. samm. Loetlege nende demograafiline teave

Tehke nimekiri ideaalse kliendi vanusest, soost, asukohast, ametist ja sissetulekutest. See aitab teil hakata kohandama oma veebisaiti ja UX-i kujundust.

Nende vanus ja sugu aitavad kindlaks teha, millist keelt kasutada ja mis tooni valida. Pange tähele, kuidas Snapchati agressiivselt sihib 13–34-aastaseid turge. Nad pakuvad eranditult erksate värvidega mobiiliteenust (mis on psühholoogiliselt seotud noorte täiskasvanute eelistustega). Nad kasutavad emotikone tugevalt ja nende koopia on häbitult suunatud noorele publikule (palju hüüumärke, naerunägusid ja ülivõrdeid).

Nad on oma UX-disaini kohandanud fenomenaalsete tulemustega demograafilisele vaatajaskonnale.

Kuid kui soovite pakkuda parimat võimalikku kasutajakogemust, peate minema palju sügavamale.

5. samm. Keskenduge nende motivatsioonidele, unistustele ja eesmärkidele

Kõige võimsamad tulemused saadakse siis, kui kujundate saidi mitte selleks, kes nad on, vaid kes nad tahavad olla.

Kujundage see püüdlikule ettevõtjale. Või inimene, kes soovib maratoni joosta või soovib ajaveebi alustada. Müüge neile unistus ja näidake neile, kuidas teie teenus aitab neil sinna jõuda. Hea UX-disaini eesmärk on näidata neile paremat edasiliikumist.

Sihtige unistustega inimesi, kuna nad ostavad sinult palju tõenäolisemalt.

Seda silmas pidades määratlege oma sihtrühm nende motivatsiooni järgi. Miks nad teie saidile tulevad? Kus nad tahavad viie aasta pärast olla? Mis neil on kirglik?

Kui innustate neid, saate suurepärase kasutuskogemuse.

Täiuslik kasutajaprofiili näide

See kasutajaprofiil hõlmab enamat kui lihtsalt demograafiat:

Kasutaja A on Londonis elav 31-aastane ettevõtlik ettevõtja. Ta peab veebidisaini teemalist ajaveebi ja peab end mõtteliidriks. Ta jälgib arendajate blogisid ning jagab sisu Twitteris ja LinkedInis. Ta soovib meeleheitlikult oma sotsiaalmeedia ulatust suurendada.

Selle demograafilise teabe abil saate kujundada ruumi, mis tunneks end kodusena. Kuid see on käitumist ja auahnust käsitlev teave, mis aitab teil kasutajakogemust veelgi paremini kujundada. Saate anda talle võimaluse oma äri laiendada, näidata talle, kuidas suurendada oma sotsiaalmeedia haaret, ja paluda tal seda kõike Twitteris jagada..

See on võimas kasutajakogemus. Ja see on kõik, kuna määratlesite oma ideaalse kasutaja.

Nüüd on käes teie kord

Vaadake oma toodet või teenust pikalt ja põhjalikult. Milline sihtrühm kavatseb teie toodet õgida ja seda teistega jagada? Saate luua oma ideaalse kasutajaprofiili ja meisterdada oma UX-i kujundus spetsiaalselt nende jaoks.

Mida rohkem teate oma kasutajate kohta, seda paremat teenust saate pakkuda. See vastab küsimustele, pakub väärtust ja paneb kasutaja end koduselt tundma.

Lõppude lõpuks ei saa te luua head kasutajakogemust, kui te ei tea, kes on teie kasutajad.

Järgmisena jätkake UX-i 3. osa lugemist – kas teie praegune UX-i disain töötab?.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me