UX-disaini eesmärk on luua oma kasutajatele köitev kogemus.

See on teadmine, mida kasutaja soovib, ja annab selle neile kiiresti ja lihtsalt. Parim UX-kujundus paneb kasutajat mõtlema, et veebisait on loodud just neile.

Meie neljas osasarja kolmas näitab teile kuidas oma kasutajate kohta rohkem teada saada ja praegust toimivust hinnata.

Õppige oma UX disaini peenhäälestama

Olete siin, sest soovite luua parima võimaliku kasutajakogemuse.

Kuid te ei saa parandada enne, kui teate, mis on katki. On aeg teada saada rohkem oma kasutajate ja nende kogemuste kohta teie veebisaidil.

1. samm. Kes on teie kasutajad?

Esimesele küsimusele on lihtne vastata. See on UX-disaini keskmes: teie kasutajad.

Kes nad on?

Mida rohkem teate oma kasutajate kohta, seda parema kogemuse saate nende jaoks meisterdada.

Google Analytics on fantastiline tööriist, mis salvestab teavet iga teie veebisaiti külastava inimese kohta. See annab teile vanuse, soo ja asukoha demograafilise jaotuse. Uus funktsioon jälgib ka kasutajate huve (põhineb nende Interneti-käitumisel). Selle teabe abil saate kindlaks teha, kes teie teenust kasutab.

2. osas rääkisime ideaalse kasutaja loomisest. Kas teie analüüs sobib teie loodud ideaalse kasutajaga? Kui jah, siis õnnitleme, et jõuate õigete inimesteni ja see on esimene samm positiivse kasutajakogemuse saavutamiseks.

2. samm. Kuidas nad siia jõudsid?

Google Analyticsi abil saate jälgida ka otsingupäringuid, mis suunavad inimesed teie veebisaidile. See ütleb teile, milliseid küsimusi inimesed esitavad. See ütleb teile täpselt, mida nad otsivad. Kas pakute seda?

Näiteks aitame siin Bitcatchal väikeettevõtetel leida parimad veebimajutuse lahendused. Meie Analyticsi kontole sukeldudes meeldib mulle näha otsingupäringuid, näiteks „mis on parim veebi?“ sest ma tean, et Bitcatchal on vastused! See inimene saab suurepärase kasutuskogemuse.

Milliseid küsimusi teie kasutajad küsivad? Ja kas vastate neile?

3. samm. Kas muudate kasutajaid??

Kui jõuate õige sihtrühmani ja vastate õigetele küsimustele, võite eeldada, et pakute head kasutajakogemust. Nüüd vajate külma, kõva tõestust.

Lihtsalt öeldes saate oma konversiooninumbrite põhjal teada saada, kas teie UX-i disain töötab. Kas nad registreeruvad teie teenusesse? Kas nad ostavad teie toodet?

Vastuste otsimiseks on aeg tagasi minna Google Analyticsi juurde.

Hea UX disaini näitajad

Eesmärgi konversioonid: Google Analyticsil on lahe funktsioon, mis võimaldab teil jälgida kasutaja käitumist ja kasutaja rännakuid. Oletame, et teie konversiooni eesmärk on saada kasutajad registreeruma tasuta prooviversioonile. Paluge Google Analyticsil jälgida, kui palju inimesi teie kodulehele maandub, seejärel klõpsake tasuta proovilehel ja registreeruge. Suur protsent tähendab, et teie UX-kujundus muutis nende jaoks kena ja lihtsaks.

Käitumisvoog: Teine lahe Analyticsi funktsioon on käitumisvoog. See näitab teile kõige tavalisemat sihtlehte. Siis öeldakse teile, kuhu kasutajad järgmisena lähevad ja kuhu nad pärast seda lähevad. Hea UX-kujundusega näete loodetavasti kasutajaid nende jaoks valitud teel. Maandumisleht > rohkem informatsiooni > teisendamine. Kui väljalangejaid on palju või kui nad väldivad teie peamist konversiooni, on teie UX-i kujundus valesti läinud.

Katkise UX-kujundusega suured mustad lipud

Põrkemäär: Kui keegi tuleb teie saidile ja lahkub teisele lingile klõpsamata, nimetatakse seda kopsakaks. Kõrge põrkemäär näitab, et inimesed ei leia seda, mida nad otsivad. See on UX-i halva disaini põhinäitaja.

Madal põrkeaste näitab head UX-disaini

Madala naasmisega külastajad: Heal veebisaidil on tervislik uute ja naasvate külastajate voog. Kui teie tagasipöördunud külastaja statistika on madal, viitab see, et te ei paku veenvat kasutajakogemust. See tähendab, et inimesed ei tule tagasi ja kasutavad teie teenust regulaarselt.

Analytics annab teile hea ülevaate kasutajakogemusest. Kuid andmetega saab teha ainult nii palju. Päris tulemuste saamiseks peate seda otse oma kasutajatelt küsima.

16 mega-näpunäidet oma e-kaubanduse ümberarvestuskursside suurendamiseks

4. samm. Küsige oma kasutajatelt

Parim viis selleks on privaatküsimustike kasutamine. Anonüümsus tähendab, et teie kasutajad suhtuvad oma mõtetesse palju avameelsemalt ja ausamalt (võrreldes näiteks fookusgrupiga).

Küsitluse saate kiiresti luua, kasutades uuringu Monkey. Nad aitavad teil uuringut koostada ja selle teie veebisaidile hüpikuna integreerida. Esitage neile selgeid, lühikesi küsimusi ja julgustage ausust. Siin on mõned head küsimused:

Mida teeb [minu veebisait]??

See on võimalus näha, kui hästi teie väärtuspakkumine inimestele tõlgitakse. Kas teie kasutajad saavad tegelikult aru, mida teete?

Mis on [minu veebisaidi] kõige masendavam omadus?

Inimesed ei kipu loomulikult sinust negatiivselt rääkima. Peate neilt otse küsima. Avage ennast kriitikale ja õppige, kuidas kasutajakogemust parendada.

Mida saaks [minu veebisait] paremini teha ja milliseid funktsioone soovite näha??

Teie kasutajad on sageli parimad, kes ütlevad teile, kuidas kohaneda. Lõppude lõpuks kasutavad nad just teie teenust. Laske neil öelda, kuhu järgmisena minna.

5. samm. Silmade jälgimine

Silmade jälgimine on laborikatse, mis näitab teile täpselt, kuhu kasutajad teie veebisaiti vaatavad ja sellel klõpsavad.

Sobivaks võimaluseks on siin tarkvaraosa, mille nimi on Clicktale. See näitab näidiskülastaja iga liikumist koos soojuskaartide ja taasesitustega. Saate aktiivselt näha, kus kasutajad näevad vaeva navigeerimiseks, ja vaadata, kuidas nad teie saidiga reaalajas suhtlevad.

See on teie kasutajate kogemuste visuaalne kaart.

6. samm. A / B testimine

Kui proovite otsustada kahe navigeerimispaigutuse või erineva sõnastuse vahel, proovige mõlemat! Looge kaks eraldi sihtlehte ja jagage liiklus võrdselt nende vahel.

Nüüd saate mõlema toimivuse mõõtmiseks kasutada Google Analyticsit. Kumb julgustab rohkem müüki, registreerumisi ja konversioone korraldama? See on teie UX-kujunduse selge näitaja.

7. samm. Klienditeenindus

Peaksite nautima võimalust saada kasutajatelt tasuta ja lihtsat tagasisidet. Klienditeeninduse päringud on peamine ülevaade teie külastajate kogemusest. Mulle meeldib mõelda, et kasutaja, kes hoolib meile piisavalt kirjutamast (isegi negatiivselt), on seda väärt kasutaja. Mis on kõige tavalisemad küsimused ja mured?

Kasutage seda võimalust oma kasutajatega ühenduse loomiseks ja küsige neilt, mida saaksite paremini teha!

Lõplik mõte: teie UX-i kujundus pole kunagi lõppenud

Teie UX-i kujundus pole kunagi valmis. Lugege oma kasutajate kohta rohkem ja testige nende kogemusi.

Avage end kriitikale, lugege lisateavet oma külastajate kohta ja ärge kunagi lõpetage kohanemist.

Usaldage meid, kasutajal on alati õigus.

Kui leiate, et see artikkel on huvitav, meeldib teile ka 4. osa – psühholoogia kasutamine selleks, et panna kasutajad tegema seda, mida soovite

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me