Recenze TorGuard: 7 výhod a 2 nevýhody používání TorGuard VPN

TorGuard VPN


TorGuard VPN

https://torguard.net/

tl; dr

TorGuard se trochu liší od většiny nabídek VPN, protože byl navržen speciálně pro uživatele sdílení P2P souborů. Je také dostatečně flexibilní, aby kromě obvyklých balíčků nabízel celou řadu možností – od vyhrazených IP až po přidání dalších zařízení na účet.

Recenze TorGuard: 7 výhod a 2 nevýhody používání TorGuard VPN

TorGuard VPN je možná trochu obskurnější název na našem seznamu VPN, ale to v žádném případě není ukazatelem jeho skutečné hodnoty. Je to však jedna z novějších značek a byla zahájena až v roce 2012.

Přes skalní začátek díky překážkám, které jim brání platební společnosti, jako je PayPal, rostl TorGuard rychle a dnes nabízí svým klientům přístup k internetu přes více než 3 000 serverů ve více než 50 zemích.

Co se nám na TorGuard VPN líbí

1. Fantastická dostupnost a zabezpečení

TorGuard je poskytovatelem VPN založeným na Nevis v Západní Indii. Pro uživatele služby je to dobrá věc díky kombinaci dvou faktorů. Zaprvé, TorGuard pro všechny jasně uvedl, že má přísnou politiku bez protokolování.

Poznámka

Vzhledem k hrozícím blokádám VPN, přísnějším omezením a vládním hrozbám v důsledku zásahu vlády Číny proti poskytovatelům služeb VPN v zemi se společnost TorGuard VPN v letošním roce rozhodla odstranit všechny své pevninské čínské servery

Společnost nabízí zabezpečení prostřednictvím OpenVPN, které samo o sobě podporuje mnoho typů šifrování. Obecně však platí, že se zvyšující se úrovní šifrování má rychlost tendenci trochu trpět. Máte na výběr z toho, co je nejlepší pro vaše vlastní použití.

Možnosti šifrování sahají od žádného až po AES-256 bit. Normálně čím vyšší je úroveň šifrování, tím větší bude dopad na rychlost vašeho připojení. S celou řadou možností můžete vyvážit vaši potřebu rychlosti a bezpečnosti v různých časech.

1.1. Přepínač zabití může být specifický pro aplikaci

Na rozdíl od některých poskytovatelů služeb VPN, kteří nabízejí obecné přepínače zabíjení, je přepínač zabíjení TorGuard trochu jiný. Přepínač zabíjení, který se nachází v aplikaci jako možnost, vám nabízí možnost ukončit konkrétní procesy v případě kompromisu s připojením VPN.

Můžete například zvolit, aby aplikace ukončila firefox.exe a bittorrent.exe, pokud dojde k výpadku připojení k VPN, ale nechají všechny ostatní procesy spuštěny. Kromě toho si také můžete vybrat, aby aplikace po ukončení klienta TorGuard úplně vypla připojení k internetu.

1.2. Další možnosti zabezpečení

Přestože její VPN služba již nabízí různé šifrovací protokoly, TorGuard stále doporučuje, abyste udělali věci ještě o krok dále, pokud chcete větší zabezpečení.

Jednou takovou metodou by bylo směrování aplikací přes proxy. Mohlo by to být SOCKS5, SSL nebo dokonce HTTP proxy – další služby dostupné také prostřednictvím TorGuard.

Posledním krokem, který společnost doporučuje, je využití routeru VPN. Ačkoli by to technicky znamenalo, že by byl veškerý provoz prostřednictvím tohoto routeru šifrován, můžete se rozhodnout pro dvojitou ochranu připojením k proxy nebo VPN přes VPN router.

Poznámka

Spuštění služby VPN ve směrovači vám pomůže překonat limit současného připojení zařízení, který většina VPN zavede. Nevýhodou však je. Téměř ve všech případech (zejména u obecných směrovačů pro domácí použití) zpomalí váš internetový provoz ve srovnání s tím, že byste měli spouštět aplikace VPN pro konkrétní zařízení. Důvodem je to, že směrovače jsou méně schopny zpracovat potřebné šifrování dat v reálném čase, čímž se zpomalí rychlost přenosu dat.

2. Nasazitelné na všech hlavních platformách

TorGuard nabízí aplikace pro stolní a mobilní platformy, které lze nasadit napříč zařízeními Microsoft, Apple a Linux. Kromě toho však můžete také nainstalovat na router. Přestože společnost propaguje směrovače VPN s předběžným bleskem TorGuard, můžete ji nastavit na většině moderních směrovačů.

Může existovat omezení na základě přesně toho, jaký router máte. TorGuard nabízí databázi znalostí, která umožňuje ruční nastavení pro více zařízení. Existuje mnoho, které jsou podporovány, ale v případě zájmu stačí zkontrolovat jejich znalostní základnu.

Pokud náhodou používáte vlastní firmware, jako je Tomato nebo DD-WRT, ještě lepší, protože pro vás společnost připravila nástroje pro nastavení routeru.

3. Překonává VPN blokátory pomocí tajného režimu

Přestože sítě VPN mohou pomoci anonymizovat vaši internetovou aktivitu, mnoho společností (a dokonce i některé vlády) se snaží překonat toto, aby účinněji blokovalo používání VPN. Důvodem může být to, že provoz VPN má často určité vlastnosti – například záhlaví, které přichází s šifrováním SSL / TLS.

Abychom tento problém pomohli překonat, má TorGuard tzv. „Tajný režim“ (skutečná funkce v klientovi Windows se nazývá „sTunnel“), která tyto informace odstraní a poté se pokusí přesměrovat provoz přes další obvyklejší porty. Z tohoto důvodu bylo známo, že TorGuard překonává omezení geolokace lépe než ostatní.

4. Rychlé a stabilní rychlosti

Předtím, než si přečtete tuto část, mějte na paměti, že moje současná rychlost širokopásmového připojení je omezena na teoretickou rychlost 50 Mb / s, z nichž obvykle mohu trvale dosáhnout rychlosti 40 až 45 Mb / s. Nemám moc co podrobně komentovat, pokud jde o rychlosti serveru TorGuard, které jsou RYCHLE.

Ze všech hlavních míst po celém světě jsem byl schopen získat velmi silné a stabilní rychlosti až 40 lichých Mb / s, s výjimkou serverů na africké úrovni. Abych byl spravedlivý, žádná z VPN, které jsem doposud testoval, ve skutečnosti nemá z nějakého důvodu velmi rychlé a stabilní rychlosti v Africe.

Výsledek testu rychlosti na serveru Malajsie

Rychlostní test Asie – Malajsie Server

Výsledek testu rychlosti na serveru Melbourne

Rychlostní test Austrálie – Melbourne Server

Výsledek testu rychlosti na serveru New York

Rychlostní test Severní Amerika – New York Server

*Poznámka: I když tento výsledek rychlosti není skvělý, vezměte si ho s trochou soli, dokud si nepřečtete část o zákaznické podpoře

Výsledek testu rychlosti na serveru Johannesburg

Test rychlosti Afrika – Johannesburg Server

Výsledek testu rychlosti na londýnském serveru

Speed ​​test Europe – London Server

Opět, protože rychlosti byly silné a stabilní, bylo samozřejmé, že streamování videa bylo v pořádku. Streamování YouTube pro 2k a 4k HD fungovalo dobře a bylo plynulé a bezbolestné. Prostě si vezměte celkovou zkušenost s výkonem a převede se na výkon streamování videa.

Streamujte 4k videa na TorGuard VPN

5. Slušné ceny & Platební možnosti Galore

MěsíčníMěsíčníRočně
Cena / měsíc 9,99 $ 6,66 $ 4,99
Celkový účet 9,99 $ 19,99 $ 59,99,99
Fakturační cyklus 1 měsíc 3 měsíc 12 měsíců

S měsíčními platbami od 9,99 $ měsíčně je TorGuard ve své nabídce výkonů a funkcí relativně levně. Jejich platební plány vedou k tomu, že platíte méně, čím déle se registrujete. Právě teď je jejich nejlepší nabídka roční platba 59,99 $, což se pohybuje kolem sotva 5 $ měsíčně.

I když to nemusí být v rozsahu levných nečistot, osobně mám pocit, že je to rozumná rovnováha. Spíše než nutit uživatele, aby se zaregistrovali na směšně dlouhou dobu za nejnižší ceny, nabízí TorGuard něco, co sedí uprostřed.

I když jsem fanouškem cen na horním dně, je jen velmi malá šance, že mě zavázáte uzavřít tříletou smlouvu na cokoli.

Kromě toho má TorGuard také další nabídky, které si můžete vybrat při registraci. Ty se pohybují od statických IP adres (některé dokonce i na konkrétních místech) a dokonce můžete zvýšit počet zařízení na svém účtu – samozřejmě za poplatek.

Možnosti nákupu TorGuard VPN
Možnosti nákupu TorGuard VPN
Možnosti nákupu TorGuard VPN

Ale tam, kde TorGuard opravdu svítí, je ve svých možnostech platby. Už jsem viděl, že poskytovatel služeb má tolik platebních možností, jaké byly dříve k dispozici. Je pravda, že mnozí nyní začínají přijímat kryptoměnu, a tito kluci nejdou jen cestou bitcoinů.

Z toho, co vidím, patří mezi jejich platební možnosti Litecoin, Blackcoin a 22 dalších typů kryptoměny. To je navíc k obvyklým možnostem platebních karet, PayPal, platební zdi a dokonce i dárkovým kartám.

6. VPN postavená s P2P v mysli

I když je to často obtížné dokázat, když TorGuard poprvé začal, měli problémy s prací s poskytovateli plateb kvůli jejich otevřenému tvrzení, že mají být postaveni s ohledem na sdílení souborů P2P. Mnoho společností to spojuje se softwarovým pirátstvím a dalším porušováním autorských práv a bylo by nesrozumitelné, že by s nimi bylo spojeno.

Ve skutečnosti PayPal nejprve pozastavil svůj účet, protože to údajně vedlo k tomu, že TorGuard měl zmrazené prostředky ve výši přibližně 2 500 $. Nakonec to bylo vyřešeno, ale ne dříve, než byla provedena důkladná kontrola zákonnosti PayPal.

Dnes TorGuard přijímá mnoho forem plateb bezpečně a je stále velmi zaměřen na P2P, takže Torrent v klidu!

Jak říkají;

Důvěryhodnost je nezbytná kvalita při hledání poskytovatele naprosté VPN. TorGuard je zcela předem o našich podmínkách a vítá zákazníky s některým z našich balíčků služeb VPN k torrentu, streamování a stahování do obsahu jejich srdce bez dalších poplatků.

7. Úžasně efektivní a efektivní zákaznický servis

Kvůli nedávné špatné zkušenosti, kterou jsem měl s jiným poskytovatelem služeb, jsem prostě musel vyzkoušet zákaznický servis TorGuard. Namísto odeslání podpůrné vstupenky jsem šel přímo k jejich zákaznickému agentovi na hlavní stránce svých webových stránek a vyzkoušel jsem tam.

K mému překvapení nejenom došlo k odpovědi během minuty, ale jejich front-line pracovníci mi pomohli, aniž by mě museli odkázat na tým technické podpory!

Dali rychlé, jasné a velmi užitečné pokyny, které mi umožnily překonat problémy s rychlostí, které jsem měl s jejich servery v Jižní Africe, a zdvojnásobit rychlost připojení. To vše bylo provedeno za méně než pět minut.

Zákaznická podpora TorGuard

Co se nám na TorGuard VPN nelíbilo

1. Datované rozhraní

Jak už mnozí lidé již dříve komentovali, jsem trochu dinosaurem v oblasti techniky. I když přiznávám, že je to pravda, stále jsem (relativně) držel krok s dobou a vím, jak vypadá jednoduché a slušné uživatelské rozhraní – a to nebylo ono.

Rozhraní TorGuard

Můj první dojem při otevření klienta Windows TorGuard nebyl dobrý. Cítil jsem se, jako bych byl temperamentní zpět v čase zpět do počátku roku 2000, kdy byl Windows v plenkách. Možná ne tak špatné, ale dobře, tak jsem se cítil.

TorGuard na rozhraní starých oken

* Cítíte se podobní? Možná ne úplně, ale dostanete nápad (zdroj: Wikipedia)

V tomto cloudu je však stříbrná podšívka. Při bližším pohledu na rozhraní jsem si uvědomil, že toto rozhraní má potenciál. Většina z těch, které jsem dosud používal, byla výrazně „otupělá“, takže uživatelé nemohli sami sobě ublížit..

Rozhraní TorGuard nabízí tolik možností, že někdo, kdo věděl, co dělají, bude mít úžasný den. Současně, pokud jste nevěděli, co děláte – stačí kliknout na připojení a bude to fungovat.

2. Může vyžadovat určité technické znalosti

Trochu váhal, když jsem to uvedl jako „Con“, protože pro ty, kteří pro to mají dovednosti, nabízí TorGuard více možností. Přesto vzhledem k tomu, že většina lidí tam pravděpodobně nebude, je to tak. Pokud jste nováčkem v oblasti VPN a základních sítí a zabezpečení, může se TorGuard zpočátku zdát trochu skličující.

V aplikaci Windows jsou k dispozici velmi podrobné možnosti, které některé lidi jednoduše zastraší. Pokud je jednoduše přehlédnete a jednoduše si vyberete server a stisknete připojení, budete v pořádku.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za TorGuard VPN?

Pokud jde o rychlost, stabilitu a potenciál, musím říci, že TorGuard se řadí na mém seznamu dobrých sítí VPN. Jedinou věcí, na kterou jsem byl nešťastný, byl návrh rozhraní. Pokud jsem k sobě upřímný, je to směšné, o čem bych se měl zmást, ale je to tak.

Nemohu pochopit, že společnost potopila tuny peněz do fantastického produktu, přesto se mohu podívat a cítit, jako by to bylo ze středověku. Je to nepříjemné a můj OCD mě bije do vln.

To, co mě nejvíce potěšilo, kde jsem dosáhl rychlých a stabilních připojení a rychlostí torrentu. Vím, že tento proces pravděpodobně nebude tak hladký a bezbolestný pro všechny, protože naše konfigurace se liší, ale existuje tu možnost.

I když jejich ceny neklesnou levně, nejedná se o to, čemu bych také říkal. Ať už za to zaplatím nebo ne, zůstává to, co se hodí na mince – jen kvůli rozhraní, ale to jsem jen já.

Pokud to uvidíte kolem, pak by to bylo ve váš prospěch a TorGuard je určitě dobrá volba.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Podporuje všechny OS & zařízení
 • ✓ Reklamy & blokování malwaru
 • ✓ Neomezené rychlosti
 • ✓ Neomezená šířka pásma
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Více GCM & CBC šifry

Doporučeno pro

 • • Uživatel pro sdílení souborů P2P
 • • Technicky důvtipný uživatel
 • • Absolutní soukromí
 • • Mac, Windows & všechny platformy

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map