TorGuard İncelemesi: TorGuard VPN Kullanmanın 7 Artıları ve 2 Eksileri

TorGuard VPN

TorGuard VPN

https://torguard.net/

tl; Dr.

TorGuard, özellikle P2P dosya paylaşımı kullanıcıları için tasarlandığından, çoğu VPN teklifinden biraz farklıdır. Ayrıca, özel IP’lerden hesap başına daha fazla cihaza eklenmeye kadar her zamanki paketler dışında çeşitli seçenekler sunacak kadar esnektir..

TorGuard İncelemesi: TorGuard VPN Kullanmanın 7 Artıları ve 2 Eksileri

TorGuard VPN belki de VPN listemizde biraz daha belirsiz bir isimdir, ancak bu kesinlikle gerçek değerinin bir göstergesi değildir. Ancak, daha yeni markalardan biri ve sadece 2012’de başladı.

PayPal gibi ödeme şirketlerinin yollarına verdiği engeller sayesinde kayalık bir başlangıca rağmen, TorGuard hızla büyüdü ve bugün müşterilerine 50’den fazla ülkede 3.000’den fazla sunucu aracılığıyla İnternet’e erişim sunuyor.

TorGuard VPN Hakkında Neler Seviyoruz

1. Fantastik Kullanılabilirlik ve Güvenlik

TorGuard, Nevis, West Indies tabanlı bir VPN servis sağlayıcısıdır. Hizmet kullanıcıları için, bu iki faktörün birleşimi nedeniyle iyi bir şeydir. İlk olarak, TorGuard sıkı bir kayıt tutmama politikası olduğunu herkes için açıkça belirtti.

Not

Ülkedeki VPN servis sağlayıcılarına Çin hükümetinin baskısı nedeniyle yaklaşan VPN engellemeleri, daha sıkı kısıtlamalar ve hükümet tehditleri nedeniyle, TorGuard VPN bu yıl tüm anakara Çin sunucularını kaldırmaya karar verdi

Şirket, birçok şifreleme türünü destekleyen OpenVPN ile güvenlik sunuyor. Bununla birlikte, temel kural, şifreleme seviyeleri arttıkça, hızın biraz acı çekme eğiliminde olmasıdır. Kendi kullanımınız için en iyisini seçmeniz için seçenekler var.

Şifreleme seçenekleri hiçbirinden AES-256 bit’e kadar değişir. Normalde şifreleme seviyesi ne kadar yüksek olursa, bağlantı hızınız üzerindeki etkisi o kadar yüksek olur. Bir dizi seçenekle, hıza karşı güvenliğe olan ihtiyacınızı çeşitli zamanlarda dengeleyebilirsiniz.

1.1. Kill Switch Uygulamaya Özel Olabilir

Genel kill switch’leri sunan bazı VPN servis sağlayıcılarının aksine TorGuard’ın kill switch’i biraz farklıdır. Uygulamada bir seçenek olarak bulunan bu kill switch, VPN bağlantısının bozulması durumunda belirli işlemleri sonlandırma olanağını sunar.

Örneğin, VPN bağlantısında herhangi bir düşüş varsa, uygulamanın firefox.exe ve bittorrent.exe’yi sonlandırmasını seçebilirsiniz, ancak diğer tüm işlemleri çalışır durumda bırakın. Bunun yanı sıra, TorGuard istemcisi kapatıldıktan sonra uygulamanın İnternet bağlantınızı tamamen kapatmasını da seçebilirsiniz..

1.2. Ekstra Güvenlik Seçenekleri

VPN hizmeti zaten çeşitli şifreleme protokolleri sunsa da, TorGuard daha fazla güvenlik istiyorsanız işleri bir adım daha ileri götürmenizi tavsiye ediyor.

Böyle bir yöntem uygulamaları bir proxy üzerinden yönlendirmek olacaktır. Bu SOCKS5, SSL veya bir HTTP proxy olabilir – diğer hizmetler TorGuard üzerinden de kullanılabilir.

Şirketin önerdiği son adım bir VPN yönlendirici kullanmaktır. Teknik olarak bu, yönlendirici üzerindeki tüm trafiğinizin şifreleneceği anlamına gelse de, VPN yönlendiricisi aracılığıyla proxy veya VPN’ye bağlanarak çift korumayı seçebilirsiniz..

Not

Yönlendiricinizde bir VPN hizmeti çalıştırmak, çoğu VPN’nin uygulayacağı eşzamanlı cihaz bağlantı sınırını aşmanıza yardımcı olacaktır. Ancak, bir dezavantaj var. Neredeyse tüm durumlarda (özellikle genel ev kullanımı yönlendiricileri için), bunu yapmak cihaza özgü VPN uygulamalarını çalıştırıp çalıştırmadığınıza kıyasla İnternet trafiğinizi yavaşlatacaktır. Bunun nedeni, yönlendiricilerin gerçek zamanlı olarak gereken veri şifrelemesini daha az işleyebilmeleri ve böylece veri iletim hızlarınızın yavaşlamasıdır..

2. Tüm Büyük Platformlarda Kullanılabilir

TorGuard, Microsoft, Apple ve Linux cihazlarında konuşlandırılabilen masaüstü ve mobil platformlar için uygulamalar sunar. Ancak, bunun dışında yönlendiricinize de yükleyebilirsiniz. Şirket TorGuard önceden yanıp sönen VPN yönlendiricilerini tanıtmasına rağmen, çoğu modern yönlendiriciye ayarlayabilirsiniz..

Tam olarak hangi yönlendiriciye sahip olabileceğinize bağlı olarak sınırlamalar olabilir, TorGuard birden fazla cihaz için manuel kurulumu barındıran bir bilgi tabanı sunar. Desteklenen birçok kişi var, ancak ilgileniyorsanız, bilgi tabanlarını iki kez kontrol edin.

Domates veya DD-WRT gibi özel bir ürün yazılımı çalıştırıyorsanız, şirket sizin için yönlendirici kurulum araçlarını hazırladığı için daha da iyi.

3. Gizli Mod ile VPN Engelleyicilerin Üstesinden Gelir

VPN’ler internet etkinliğinizi anonim hale getirmenize yardımcı olsa da, birçok şirket (ve hatta bazı hükümetler) VPN kullanımını daha etkili bir şekilde engellemek için bunun üstesinden gelmeye çalışmaktadır. Bunu yapabilmelerinin nedeni, VPN trafiğinin genellikle belirli özelliklere sahip olmasıdır – örneğin, SSL / TLS şifrelemesi ile gelen başlık.

Bu sorunun üstesinden gelmeye yardımcı olmak için, TorGuard “gizli mod” (Windows istemcisindeki asıl özelliğe “sTunnel” adı verilir) sahiptir ve bu bilgileri çıkarır ve daha sonra diğer normal bağlantı noktaları üzerinden trafiği yeniden yönlendirmeye çalışır. Bu nedenle, TorGuard’ın coğrafi konum kısıtlamalarını diğerlerinden daha iyi aştığı bilinmektedir..

4. Hızlı ve Kararlı Hızlar

Bu bölümle okumadan önce, mevcut geniş bant hızımın teorik bir 50Mbps ile sınırlı olduğunu ve bunun genellikle 40 ila 45Mbps’yi sürekli olarak alabileceğimi lütfen unutmayın. TorGuard’ın sunucu hızları konusunda ayrıntılı olarak yorum yapmam gereken pek bir şey yok..

Dünyanın dört bir yanındaki tüm büyük konumlardan, Afrika merkezli sunucular hariç, 40 tek Mbps’ye kadar çok güçlü ve istikrarlı hızlar elde edebildim. Adil olmak gerekirse, bugüne kadar test ettiğim VPN’lerin hiçbirinin bir nedenle çok hızlı ve istikrarlı Afrika hızları yok.

Malezya sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Asya – Malezya Sunucu

Melbourne sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Avustralya – Melbourne Server

New York sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Kuzey Amerika – New York Server

*Not: Bu hız sonucu harika olmasa da, müşteri desteği bölümünü okuyana kadar lütfen bir tutam tuzla alın

Johannesburg sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Afrika – Johannesburg Server

Londra sunucusunda hız testi sonucu

Hız testi Avrupa – London Server

Yine, hızlar güçlü ve istikrarlı olduğu için video akışının iyi olduğunu söylemeden gitti. 2k ve 4k HD için YouTube akışı iyi gitti ve pürüzsüz ve ağrısızdı. Genel performans deneyiminizi almanız yeterlidir, video akış performansınıza dönüşür.

TorGuard VPN'de 4k videolar izleyin

5. İyi Fiyatlar & Ödeme Seçenekleri Galore

MonthlyQuarterlyYearly
Fiyat / ay $ 9.99 $ 6,66 $ 4.99
Toplam Fatura $ 9.99 $ 19.99 $ 59.99
Fatura Döngüsü1-ay3-ay12-ay

Aylık ödemeler için aylık 9,99 ABD dolarından başlayan TorGuard, performans ve özellik aralığında nispeten ucuz fiyatlıdır. Ödeme planları, kaydolacağınız bir plan için daha az ödeme yaptığınızı görür. Şu anda, en iyi anlaşmaları yıllık yaklaşık 59.99 dolarlık bir ödemedir..

Bu kir-ucuz aralıkta olmasa da, şahsen bunun makul bir denge olduğunu hissediyorum. Kullanıcıları rock-dip fiyatlarında gülünç derecede uzun süreler için kaydolmaya zorlamak yerine, ortada oturan bir şey sunar.

Ben en düşük fiyat hayranıyım, ancak her şey için üç yıllık bir sözleşme yapmamı sağlama şansınız çok az.

Bunun yanı sıra, TorGuard’da kaydolurken seçebileceğiniz başka teklifler de var. Bunlar statik IP adreslerinden (bazıları belirli konumlarda bile) değişir ve hesabınızdaki cihaz sayısını bile artırabilirsiniz, elbette bir ücret karşılığında.

TorGuard VPN Satın Alma Seçenekleri
TorGuard VPN Satın Alma Seçenekleri
TorGuard VPN Satın Alma Seçenekleri

Ancak TorGuard’ın GERÇEKTEN parladığı yer ödeme seçeneklerinde. Bir hizmet sağlayıcısının daha önce birçok ödeme seçeneği olduğunu gördüm. Birçoğunun şimdi kripto para birimini kabul etmeye başladığı doğrudur ve bu adamlar sadece Bitcoin’in yoluna gitmiyor.

Gördüğüm kadarıyla, ödeme seçenekleri arasında Litecoin, Blackcoin ve diğer 22 tür kripto para birimi var. Bu, normal kredi kartlarına, PayPal, Ödeme Duvarı ve hatta hediye kartı seçeneklerine ek olarak.

6. P2P göz önünde bulundurularak oluşturulan VPN

Bunu kanıtlamak genellikle zor olsa da, TorGuard ilk başladığında, P2P dosya paylaşımcıları göz önünde bulundurularak açık talepleri nedeniyle ödeme sağlayıcıları ile çalışma sorunları yaşadılar. Birçok şirket bunu yazılım korsanlığı ve diğer telif hakkı ihlalleriyle ilişkilendirir ve onlarla ilişkilendirilmekten ötürü.

Aslında, PayPal bu nedenle ilk başta hesaplarını askıya aldı ve TorGuard’ın yaklaşık 2.500 dolarlık donmuş fona sahip olduğu iddia edildi. Sonunda çözüldü, ancak PayPal’ın bunu yapmasının yasallığı hakkında çok fazla inceleme yapılmadan önce değil.

Bugün, TorGuard birçok ödeme şeklini güvenli bir şekilde kabul ediyor ve hala çok fazla P2P odaklı, bu yüzden huzur içinde Torrent!

Söyledikleri gibi;

Güvenilir bir VPN sağlayıcısı ararken güvenilirlik temel bir kalitedir. TorGuard terimlerimiz hakkında tamamen açıktır ve müşterilere ekstra ücret ödemeden kalbinin içeriğini indirmek, akışını sağlamak ve indirmek için VPN hizmet paketlerimizden herhangi birini karşılar.

7. Şaşırtıcı Verimli ve Etkili Müşteri Hizmetleri

Son zamanlarda başka bir servis sağlayıcı ile yaşadığım kötü deneyim nedeniyle, TorGuard’ın müşteri hizmetlerini test etmek zorunda kaldım. Bir destek bileti göndermek yerine, doğrudan web sitelerinin ana sayfasındaki müşteri temsilcisine gittim ve orada denedim.

Şaşırtıcı bir şekilde, sadece bir dakika içinde bir yanıt yoktu, aynı zamanda ön büro personeli de beni teknik destek ekibine yönlendirmeden yardım edebildi!

Bağlantı hızlarımı iki katına çıkararak Güney Afrika sunucularında yaşadığım hız sorunlarının üstesinden gelmemi sağlayan hızlı, net ve çok faydalı talimatlar verdiler. Bunların hepsi beş dakikadan daha kısa bir sürede tamamlandı.

TorGuard müşteri desteği

TorGuard VPN Hakkında Sevmediğimiz Şeyler

1. Tarihli Görünümlü Arayüz

Birçok insanın bana daha önce yorumladığı gibi, teknoloji alanında biraz dinozorum. Bu doğru itiraf ederken, ben hala (nispeten) zamanları takip ve basit ve iyi bir kullanıcı arayüzü gibi görünüyor biliyorum – ve bu değildi.

TorGuard Arayüzü

TorGuard windows istemcisini açmayla ilgili ilk izlenim iyi değildi. Sanki Windows bebeklik döneminde 2000’li yılların başlarına kadar ruhlu olduğumu hissettim. Belki o kadar da kötü değil, ama böyle hissettim.

TorGuard eski windows arabirimi üzerinde

* Benzer mi hissediyorsunuz? Belki tamamen değil, ama fikir olsun (kaynak: Wikipedia)

Ancak, bu bulutta gümüş bir astar var. Arayüze daha yakından baktığımda, bu arayüzün potansiyel taşıdığını fark ettim. Bugüne kadar kullandıklarımın çoğu, kullanıcıların kendilerine çok fazla zarar verememeleri için önemli ölçüde ‘aşağı çekildi’.

TorGuard arayüzü o kadar çok seçenek sundu ki ne yaptığını bilen biri harika bir gün geçirecek. Aynı zamanda, ne yaptığınızı bilmiyorsanız – sadece connect’e basın ve işe yarayacak.

2. Biraz Teknik Bilgi Gerektirebilir

Bunu bir ‘Con’ olarak listelemekten biraz tereddüt ettim, çünkü bu konuda yetenekleri olan bazılarına daha fazla seçenek sunuyor. Yine de, çoğu insan muhtemelen olmayacak, orada. VPN’lere, temel ağ iletişimi ve güvenliğe yeni başlıyorsanız, TorGuard ilk başta biraz göz korkutucu görünebilir.

Windows uygulamasında, bazı insanları korkutacak çok ayrıntılı seçenekler vardır. Sadece göz ardı edebilir ve sunucunuzu seçip bağlan’a basarsanız, iyi olacaksınız.

Sonuç: TorGuard VPN İçin Ödeyeceğim?

Hız, kararlılık ve potansiyel açısından TorGuard’ın iyi VPN listemde üst sıralarda yer aldığını söylemeliyim. Mutsuz olduğum tek şey arayüz tasarımıydı. Eğer kendime karşı dürüst olursam, bu üzülecek gülünç bir şey, ama işte burada.

Fantastik bir ürüne tonlarca para batıracak bir şirketi hayal edemiyorum ama orta çağın dışında bir görünüme sahipim. Bu sinir bozucu ve OKB’m dalgalara çarpıyor.

En hızlı ve kararlı torrent bağlantılarını ve hızlarını nereden bulduğumdan en çok mutlu olduğum şey. Konfigürasyonlarımız değiştiği için sürecin muhtemelen herkes için pürüzsüz ve ağrısız olmayacağını biliyorum, ancak bu potansiyel var.

Onların fiyatları ucuza ölü olmasa da, benim de en üstte diyeceğim şey değil. Bunun için ödeme yapıp yapmayacağım, sadece arayüz yüzünden bir bozuk para atmaya devam edelim, ama bu sadece benim.

Bunu geçmişte görebiliyorsanız, o zaman sizin yararınıza olacaktır ve TorGuard kesinlikle iyi bir seçimdir.

Ana Özellikler

 • OS Tüm işletim sistemlerini destekler & cihazlar
 • ✓ Reklamlar & kötü amaçlı yazılım engelleme
 • ✓ Sınırsız hız
 • ✓ Sınırsız bant genişliği
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Çoklu GCM & CBC şifreleri

Şunlar için önerilir

 • • P2P dosya paylaşım kullanıcısı
 • • Teknoloji meraklısı kullanıcı
 • • Mutlak gizlilik
 • • Mac, Windows & tüm platformlar

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map