Mam obsesję na punkcie ustalania celów witryny. Utrzymują mnie na drodze, a to jedyny sposób na rozwój firmy.

Niestety sukces nie następuje z dnia na dzień (jeśli tylko tak się stało!). Czasami wydaje się, że nowa witryna lub firma, która odniosła sukces, wyskakuje niespodziewanie, ale tak nie działa.

Za kulisami pracują od miesięcy (może lat). Wyznaczają jasne cele witryny krok po kroku, aby mieć pewność, że osiągną kolejny poziom.

Dzisiaj mam 13 wypróbowanych i przetestowanych celów, które możesz ustawić dla siebie.

Zanim przejdziemy do konkretnych celów, porozmawiajmy o tym, jak je ustrukturyzować.

Utwórz S.M.A.R.T. cele witryny

SMART-Goals-Featured-Image

(Źródło obrazu)

Cele działają tylko wtedy, gdy trzymają się następujących S.M.A.R.T. zasady:

Konkretny – Spójrz na te dwa cele: „Chcę więcej przychodów z witryny” LUB „Chcę 20% wzrost przychodów do stycznia 2017 r.”. Który Twoim zdaniem jest najlepszy?

Wymierny – Potrzebujesz celów, które możesz przetestować, zdefiniować i zmierzyć. Odwiedzający stronę internetową, liczby w mediach społecznościowych są mierzalne. Na przykład „zwiększenie świadomości” nie jest takie łatwe.

Zaskarżalny – Czy możesz rzeczywiście zrobić coś, aby osiągnąć swój cel??

Realistyczny – „Overtake Amazon jako najlepszy sprzedawca” jest tak realistyczny jak „ląd na Księżycu!” (I powodzenia!) Ale nie utrudniaj też realizacji swoich celów. Wcisnąć się. Znajdź to słodkie miejsce między realistycznym a ambitnym.

Aktualny – Musi być data końcowa. Dzisiaj ustalamy wszystkie daty zakończenia na 1 stycznia 2017 r.

To są podstawy ustalania celów. Ale jest więcej.

Rozbijając go na małe kawałki

Musimy rozbić twoje cele na małe części. Cele witryny w tym artykule (nadchodzą, obiecuję) są celami średniookresowymi. To znaczy. postaramy się je osiągnąć za 6-7 miesięcy.

To dużo czasu i łatwo jest się rozproszyć lub stracić poczucie postępu.

Musisz je rozbić w następujący sposób:

Trójkąt-bramka

(Źródło obrazu)

1. Roczny cel – np. Docieraj do 10 000 unikalnych odwiedzających miesięcznie

2. Podziel go na cele miesięczne – Celuj w 2000 w czerwcu, 3000 w lipcu, 4000 w sierpniu itp. Dodanie 1000 nowych odwiedzających miesięcznie nie wydaje się tak zniechęcające jak znalezienie 10 000 w ciągu nocy, prawda?

3. Cotygodniowe cele – Co musisz robić co tydzień, aby osiągnąć ten miesięczny cel? Czy publikuje więcej treści? Czy możesz wyświetlać reklamy na Facebooku lub częściej wysyłać biuletyn?

4. Codzienne cele – Co możesz zrobić każdego dnia, aby osiągnąć te tygodniowe cele. Zacznij pisać post na blogu? Zoptymalizować kopię reklamy? Popraw biuletyn, aby uzyskać wyższe stawki otwarte?

Widzisz, jak te wszystkie małe kroki prowadzą Cię do tego DUŻEGO celu? Teraz, zgodnie z obietnicą, przejdźmy do prawdziwych celów witryny!

13 celów witryny

No to ruszamy. Wszystkie są konkretne, mierzalne, wykonalne i terminowe (ukończone do końca roku!)

Jeśli chodzi o „realistyczne”, to zależy od Ciebie. Musisz wybrać liczby, które będą odpowiednie dla Twojej witryny. Wybierz liczby, które są osiągalne, ale także ambitne!

1. Unikalni odwiedzający stronę

Zwiększenie-zwrot-ruch-siłownia-strona internetowa

(Źródło obrazu)

To wszystko dotyczy ruchu w witrynie. Mówiąc wprost, większy ruch to większa sprzedaż, więcej subskrybentów i więcej możliwości. Załóżmy, że obecnie masz 2000 unikalnych użytkowników, co generuje dochód w wysokości 500 USD. Jeśli zwiększysz liczbę odwiedzających do 10 000, zazwyczaj zwiększysz swoje dochody do około 2 500 USD (to nie jest ścisła wiedza, ale rozumiesz!)

Jak to osiągnąć: Treść jest tutaj twoją najlepszą szansą. Poświęć trochę czasu na tworzenie treści zatrzymujących pokazy, zoptymalizuj je pod kątem wyszukiwarek (więcej na ten temat później) i dokładaj wszelkich starań, aby je promować. Możesz także skorzystać ze skrótu, generując ruch poprzez reklamy.

Jak to zmierzyć: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skonfiguruj konto Google Analytics. Ustaw zakres dat na „ostatni miesiąc” i poszukaj liczby „użytkownicy”.

Unikalni odwiedzający

2. Wyświetlenia strony

Większość marketerów powie Ci, że unikalni użytkownicy są ważniejszym wskaźnikiem niż odsłony. I to chyba prawda. Ale lubię też ustalać cele dotyczące wyświetleń stron. Dlaczego? Odsłony są dobrym wskaźnikiem zaangażowania mojej witryny.

Zwykłe liczby nie są dobre, chyba że ci użytkownicy uzyskują wartość z witryny. Wysoka liczba odsłon strony mówi mi, że ludzie klikają więcej niż jedną stronę. Czytają dużo treści i korzystają z witryny.

Jak to zrobić: Pomyśl o sposobach na zaangażowanie ludzi w Twojej witrynie i wysłanie ich w przyjemną długą podróż. „Podobne artykuły” u dołu postów na blogu działają dobrze. Podobnie jak wiele kuszących łączy na panelu bocznym. Zastanów się też nad bardziej intuicyjną nawigacją.

Jak to zmierzyć: Google Analytics ponownie, tuż obok unikalnych użytkowników.

Wyświetlenia strony

3. Zmniejsz współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń to odsetek użytkowników, którzy „odbijają się”, zanim klikną inny link. Patrzą na jedną stronę, a następnie znikają. Pamiętaj, że chcemy, aby użytkownicy pozostali i eksplorowali. W końcu bardziej zaangażowani użytkownicy częściej kupują od Ciebie.

Jak to zrobić: Moja pierwsza rada to sprawdzenie szybkości serwera. Użytkownicy rzadziej „odbijają się”, gdy Twoja strona ładuje się szybko. Drugi dotyczy treści i zaangażowania. Zachowaj użytkowników w witrynie za pomocą głębokich, angażujących treści. Użyj techniki „powiązanych artykułów”, aby upewnić się, że użytkownicy klikają więcej niż jedną stronę.

Jak to zmierzyć: Dobra stara Google Analytics. (Poniższy przykład przedstawia zły współczynnik odrzuceń – spróbuj celować w 50%, a następnie zmniejszaj i zmniejszaj)

Współczynnik odrzuceń

4. Subskrybenci poczty e-mail

Wszystkie największe nazwiska w marketingu zgadzają się co do jednego: subskrybenci e-maili są najbardziej intratnym aspektem twojego biznesu online. Weź Appsumo, który miał to do powiedzenia na temat swojej listy e-mail: „AppSumo.com to firma złożona z 7 osób, a ponad 90% pochodzi z wiadomości e-mail”.

Subskrybenci na Twojej liście e-mail to „najgorętsi” potencjalni klienci. Są zainteresowani tym, co masz do zaoferowania, i są bardziej skłonni do konwersji. Ponadto możesz komunikować się bezpośrednio z nimi – bezpośrednio w ich skrzynce odbiorczej. Zwiększenie liczby subskrybentów jest podstawowym celem.

Jak to zrobić: Zwiększ liczbę pól rejestracji w swojej witrynie. Używaj pól panelu bocznego, paska powitania i wyskakujących okienek (w stosownych przypadkach). Zaoferuj zachętę, taką jak darmowy kurs, eBook lub jeszcze lepszy „upgrade treści”.

Jak to zmierzyć: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, skonfiguruj konto MailChimp, Aweber lub Campaign Monitor. Będą śledzić twoich subskrybentów i monitorować rozwój Twojej listy. Oto nasz przewodnik na temat tworzenia listy e-mail & wysyłanie pierwszego biuletynu. (MailChimp pokazano poniżej)

subskrybenci

5. Wskaźnik otwarcia wiadomości e-mail i współczynnik klikalności

Wraz ze wzrostem wskaźnika subskrybentów wyślijmy im e-maile! Jak zawsze będziemy musieli również wyznaczyć tutaj nowe cele. Jaka jest twoja obecna stopa otwarcia? I jaki procent tych, którzy go otwierają, klikają na twoją stronę?

Spróbujmy to podwoić. Neil Patel odkrył, że „ze wszystkich kanałów marketingowych [które] przetestował, poczta elektroniczna stale przewyższa je wszystkie”. Zwiększenie liczby otwartych i kliknięć spowoduje zatem wyciśnięcie dodatkowej wartości z listy subskrybentów.

Jak to zrobić: Są tutaj różne sztuczki. Zacznij od intrygującego wiersza tematu, aby zwiększyć wskaźnik otwartości. Używanie imienia subskrybenta generalnie również zwiększa szybkość otwierania. Jeśli chodzi o kliknięcia, spraw, aby nagłówki i obrazy były atrakcyjne. Lub zaoferuj zniżkę prowadzącą do Twojej witryny.

Jak to zmierzyć: Wróć do swojego menedżera poczty e-mail (w tym przypadku MailChimp). Kliknij swoje raporty i zmierz poprawę współczynnika otwartości i kliknięć.

otwarte ocenianie

6. Obserwujący w mediach społecznościowych

Nie musisz mi mówić, jak potężne są media społecznościowe dla Twojej firmy. Więcej fanów na Facebooku oznacza, że ​​Twoje treści będą widoczne dla większej liczby osób. To oznacza większy ruch na Twojej stronie. Wyżsi obserwatorzy na Twitterze i Instagramie oznaczają większy zasięg dla Twojej marki.

Chodzi również o percepcję. Duże liczby obserwujących sprawiają, że wyglądasz bardziej autorytatywnie. Klienci ufają markom o większej liczbie. To dowód społeczny.

Jak to zrobić: Znowu wszystko zaczyna się od świetnej treści. Twórz treści, które ludzie chcą udostępniać. Stosuj codzienne podejście do zwiększania liczby swoich mediów społecznościowych za pomocą regularnych postów. Aktywnie zachęcaj do udostępniania i dodawaj pola „polub” i „obserwuj” w swojej witrynie. Przeczytaj nasz ostatni post na temat rosnących obserwujących na Twitterze, aby dowiedzieć się więcej.

Jak to zmierzyć: Facebook ma bardzo wyrafinowaną sekcję „wglądu”, aby śledzić miesięczny wzrost liczby obserwujących na Twojej stronie. Twitter ma również sekcję „Analytics” z liczbą obserwujących z miesiąca na miesiąc. W przypadku innych platform może być konieczne wykonanie tego ręcznie.

Obserwujący na Facebooku

7. Zaangażowanie w media społecznościowe i liczby kliknięć

Jak wspomniałem wcześniej, liczby nie są dobre, chyba że coś robią. Możesz mieć mnóstwo obserwujących, ale czy ci się podobają, dzielą i współdziałają z twoimi postami? Czy prowadzą do Twojej witryny? Zaangażowanie pokazuje, jak cenni są twoi obserwatorzy. Czy są aktywni i zaangażowani??

Jak to zrobić: Bądź aktywny sam. Zadawać pytania. Inspiruj debatę. Otwórz rozmowę. Odpowiadaj na tweety i pytania. Stwórz osobowość zamiast po prostu odrzucać treści.

Jak to zmierzyć: Znowu zanurz się w spostrzeżenia na Facebooku lub Twitterze. Zobacz, ile osób kliknęło lub zaangażowało się w Twoje ostatnie posty. Możesz to zmierzyć jako procent całkowitej liczby obserwujących. Możesz także użyć Google Analytics, aby zobaczyć, ilu odwiedzających przybywa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Zaangażowanie FB

8. Ranking wyszukiwania

Google ma klucz do ogromnego, niewykorzystanego ruchu. Ale jest to trudna droga do pierwszej strony wyników, dlatego długi czas jest tutaj świetny. Ustaw cel, aby trafić na pierwszą stronę w Google dla co najmniej jednego ze słów kluczowych.

ranking słów kluczowych wyszukiwania

(Źródło obrazu)

Jak to zrobić: Zacznij od wybrania ściśle ukierunkowanych słów kluczowych dla swojej witryny i użyj ich do optymalizacji SEO w witrynie. Pomyśl o zoptymalizowanej treści i strukturze witryny. Powinieneś również stworzyć strategię linków zwrotnych, używając postów gości i różnych innych metod generowania wewnętrznych linków z powrotem do swojej witryny. Moim zdaniem Backlinko jest najlepszym źródłem SEO, więc postępuj zgodnie z ich licznymi przewodnikami.

Jak to zmierzyć: Wymaga to ręcznego wyszukiwania. Wyszukaj w Google swoje słowa kluczowe, niezależnie od tego, czy są to „słuchawki premium”, „sukienki w stylu vintage” czy „marketing na Facebooku”, i przewiń wyniki, by znaleźć swoją stronę. Jeśli jeszcze nie zastanawiałeś się nad SEO, może to być głęboko w otchłani wyników Google. W miarę upływu roku sprawdź, czy poruszasz się w górę po stronach wyników.

9. Popraw jakość swoich treści

Zwiększenie wydajności treści pomoże Twojej firmie na całym świecie. Zwiększy twój autorytet. Będzie zwiększać ruch i docierać do nowych klientów. Sama treść wygeneruje potencjalnych klientów i konwersji. Jest to również zaokrąglony sposób na poprawę pozycji w rankingu.

content_strategy

(Źródło obrazu)

Ale zauważysz, że to jedyny cel, który nie ma wymiernej liczby. Jest ku temu powód. Ilość treści naprawdę nie jest tak ważna. Wysadzenie 1000 postów na blogu przed końcem roku nie pomoże. Pomoże Ci jakość, dogłębna, unikalna treść. Twoim celem tutaj nie jest więcej treści. To lepsza treść.

Jak to zmierzyć: Cóż, tego nie da się dokładnie zmierzyć. Możesz mierzyć swoje postępy, oceniając skuteczność treści pod względem udziałów, czytelników i „czasu spędzanego w witrynie”. Możesz także zmierzyć to w stosunku do starej treści. Czy to jest dogłębne (co najmniej 1000 słów)? Czy jest wypełniony multimediami, takimi jak obrazy, filmy i infografiki? Czy opiera się na danych lub studiach przypadków? Czy ma unikalny kąt??

Jak to zrobić: Po pierwsze, postępuj zgodnie z powyższą radą. Więcej długości, więcej szczegółów, więcej badań i multimediów. Zobacz, co już jest w twojej niszy. Postaraj się to poprawić i zwiększyć wartość. Ustaw realistyczny harmonogram wydawniczy i trzymaj się go.

10. Sprzedaż i pobieranie

Oczywiście gra końcowa ma na celu zwiększenie sprzedaży i / lub pobrań. I choć jest to chyba najważniejszy, jest powód, dla którego zostawiłem ten cel pod koniec. Jeśli skupisz się na wszystkich powyższych celach, bezpośrednio zwiększysz sprzedaż i pobrane pliki, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Powiedziawszy to, możesz również zastosować kilka dodatkowych sztuczek:

Jak to zrobić: Weź pod uwagę swój asortyment; upewnij się, że masz niedrogie produkty, aby zachęcić nowych klientów. Eksperymentuj z nowymi obrazami, kopiuj i rozmieszczaj przyciski „kup”. Oferuj sprzedaż i rabaty oraz odsprzedaj swoim dotychczasowym klientom.

Jak to zmierzyć: Którykolwiek mechanizm hostuje Twój sklep internetowy lub centrum pobierania, powinien wypompować wiarygodne dane. Shopify (jak pokazano poniżej) dzieli sprzedaż w następujący sposób:

wykonanie zamówienia

(Źródło obrazu)

11. Konwersje

Sprzedaż brutto lub pliki do pobrania są dobrym wskaźnikiem wydajności Twojej firmy. Ale zwracam również uwagę na współczynnik konwersji. Jest to odsetek odwiedzających witrynę, którzy kupują lub pobierają.

Poprawiając konwersje, zyskujesz większą wartość od każdego użytkownika. Nie musisz docierać do większej liczby osób, wystarczy przekonać tych, którzy są już w Twojej witrynie. To jest łatwiejsze.

Stawka wolna od konwersji do klienta

(Źródło obrazu)

Jak to zrobić: Ulepsz kopię, wygląd i położenie wezwań do działania, aż będą magnetyczne. Dodaj dowody społeczne lub referencje, aby stłumić wahanie użytkownika. Uprość proces pobierania / pobierania / subskrybowania.

Jak to zmierzyć: Użyj Google Analytics, aby skonfigurować „cele”. Spowoduje to śledzenie współczynnika konwersji i umożliwi rejestrowanie jego wydajności.

12. Zwrot z inwestycji w reklamę

„Musisz wydawać pieniądze, aby zarabiać!” To bardzo często prawda. Ale co ważniejsze, musisz dobrze wydawać pieniądze. Bardzo łatwo jest marnować pieniądze, gdy korzystasz z reklam na Facebooku lub Google. Postaw sobie za cel wyciśnięcie większego zwrotu z każdego grosza wydanego na reklamę.

reklama na Facebooku

(Źródło obrazu)

Jak to zrobićt: testuj A / B każdą kampanię reklamową przed opublikowaniem. Zmierz, która kopia i obrazy działają najlepiej. Upewnij się, że strona docelowa, do której wysyłasz ludzi, faktycznie konwertuje, i dostosowuj ją, aż to zrobi. Dzięki temu zyskasz więcej dzięki reklamom.

Jak to zmierzyć: Użyj prostego procentu tutaj. Ile przychodów generujesz z jednej reklamy na Facebooku? Wprowadzając ulepszenia i poprawki, obserwuj, jak poprawia się ten odsetek.

Ucz się więcej: Jak zbudować swoją pierwszą stronę docelową (+ 14 wskazówek, jak zoptymalizować ją pod kątem konwersji!)

13. Wartość dolara każdego klienta

Załóżmy, że masz 100 klientów w zeszłym miesiącu. W sumie wydali 1000 USD. Oznacza to, że każdy klient wydał średnio 10 USD. To jest „wartość dolara” każdego klienta. Staraj się zwiększyć tę liczbę, aby każdy klient wydał więcej.

Jak to zrobić: Użyj „sprzedaży dodatkowej”, aby zachęcić do zakupu impulsowego przy kasie. Oferuj ulepszenia i łącz powiązane elementy, aby zachęcić każdego klienta do wydania większej kwoty.

Jak to zmierzyć: Użyj mechanizmu sklepu, aby monitorować swoje miesięczne przychody. Podziel go przez liczbę miesięcznych klientów, i voila, to jest twoja wartość w dolarach. Wykonuj te obliczenia raz w miesiącu i odnotuj jego wzrost.

Wyznaczając te duże, ambitne cele, zwiększysz ruch, zwiększysz zasięg i znacznie zwiększysz sprzedaż.

Pamiętaj, aby na początku ustawić realistyczną, ale ambitną postać. Następnie podziel go na mniejsze cele miesięczne.

Następnie zapisz tygodniowe i codzienne cele, które Cię tam doprowadzą. Powodzenia i daj nam znać, jak sobie radzisz!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me