14 sztuczek oświetleniowych w celu przyspieszenia Twojej witryny

Ta seria blogów na temat prędkości witryny była świetną zabawą.


Do tej pory dowiedzieliśmy się, że Amazon straci 1,6 miliarda dolarów (!), Jeśli ich strona zwolni.

Dowiedzieliśmy się również dokładnie, co dzieje się za kulisami, aby spowodować spowolnienie witryny.

To prowadzi nas do naszego naturalnego wniosku: jak dokładnie możesz przyspieszyć? Omawiamy wszystko, od szybkości serwera, przez optymalizację i kilka dodatkowych dodatków pomiędzy.

Po pierwsze, podsumujmy, co powoduje powolną prędkość:

Kiedy ładujesz moją stronę tutaj w Bitcatcha, twoja przeglądarka (Firefox, Safari, Chrome itp.) Rozpoczyna rozmowę z moim serwerem internetowym.

Przeglądarka: „Hej, serwer sieciowy! Czy możesz załatwić mi wszystkie fragmenty, aby wyświetlić Bitcatcha.com?

Serwer: „Jasne, pozwól mi je znaleźć i wysłać”.

Następnie serwer internetowy umieszcza wszystkie części witryny w tunelu i wysyła je do przeglądarki, aby je załadować.

Brzmi dość prosto, ale oto, co spowolni:

 • Leniwy serwer, który potrzebuje wieków, aby odpowiedzieć na żądania.
 • Serwer, który jednocześnie zarządza częściami dla wielu innych stron internetowych.
 • Wiele dużych „części” witryny, z których każda musi zostać znaleziona i wysłana tunelem.
 • Zajęty tunel.

Wiele może się tu nie udać. Jak więc przyspieszyć?

Przyspiesz swoją witrynę

Część 1: Spraw, by Twój serwer działał szybciej

1. Uaktualnij do lepszego hosta internetowego (tj. Lepszego serwera)

Twój hosting to firma, która udostępnia serwer. To tak, jakby wynająć działkę internetową, w której będą przechowywane wszystkie części witryny.

Większość z nas kupuje najtańszą znalezioną działkę. Ale to niekoniecznie mądre rozwiązanie.

Tanie hosty wynajmują serwery, które są zatłoczone i małe. Pamiętaj, że chcesz, aby Twój serwer szybko odpowiadał na żądania i szybko wysyłał witrynę internetową tunelem do przeglądarki.

Uwaga

Sprawdź naszą listę najszybszych hostingu w oparciu o czas reakcji serwera.

2. Przełącz się z hostingu współdzielonego na VPS

Tani hosting stron umieści Twoją witrynę na serwerze wraz z mnóstwem innych stron internetowych. Nazywa się to hostingiem dzielonym i oznacza, że ​​musisz walczyć o zasoby.

Jeśli jedna witryna nagle zyskuje duży ruch, spowolni Twoją, a jednocześnie zwiększy przepustowość.

Przełączając się na VPS (wirtualny serwer prywatny) lub (przynajmniej na wysokiej klasy serwer współdzielony, taki jak SiteGround), twój hosting odgrodzi róg serwera współdzielonego właśnie dla Ciebie. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że inne witryny kradną Twoje zasoby.

3. Przenieś serwer bliżej odbiorców

Za każdym razem, gdy ktoś kliknie Twoją witrynę, Twój serwer musi fizycznie wysłać informacje z całej planety na ekran swojego komputera.

Jeśli serwer znajduje się po drugiej stronie świata, zajmie to dużo czasu. Jeśli wiesz, skąd pochodzi większość ruchu, poproś usługodawcę hostingowego o umieszczenie witryny na serwerze najbliższym głównym odbiorcom.

4. Użyj sieci dostarczania treści

Problem z przeniesieniem serwera bliżej określonej grupy odbiorców polega na tym, że ktoś przegra. Jeśli przeniesiesz swój serwer do Kalifornii, Twoi australijscy goście będą mieli wolny czas ładowania. Podobnie są twoi europejscy goście.

Sieć dostarczania treści lub CDN umieszcza dane na serwerach na całym świecie. Gdy ktoś kliknie Twoją witrynę, najbliższy serwer wysyła informacje.

Oznacza to, że Twoi goście osiągają super szybką prędkość, gdziekolwiek się znajdują na świecie. (W celach informacyjnych używam Cloudflare tutaj w Bitcatcha.)

5. Aktywuj ustawienie „zachowaj przy życiu”

Gdy serwer wysyła pliki witryny do tunelu, każda część podróżuje osobno. Twój arkusz stylów CSS, twoje logo, każdy z twoich zdjęć itp.

Oczywiście najskuteczniejszym sposobem na to jest wysłanie ich wszystkich do tego samego dużego tunelu.

W tym momencie pojawia się ustawienie „utrzymuj przy życiu”. Po aktywacji główny tunel pozostaje włączony i wszystko łączy się z tym samym połączeniem (jest to bardzo szybkie).

Ale gdy ustawienie jest wyłączone, dla każdego elementu należy wykonać nowy tunel. (To jest bardzo wolne).

Większość hostów internetowych utrzymuje to ustawienie (co jest dobre), ale czasami udostępnione hosty zamykają połączenia bez ostrzeżenia.

Część 2: Optymalizacja elementów strony internetowej

Teraz, gdy sprawiliśmy, że Twój serwer jest tak szybki i wydajny, jak to możliwe, w jaki sposób optymalizujemy same części witryny?

6. Skróć czas podróży w obie strony (RTT)

Twoja przeglądarka musi obecnie pytać serwer o każdy element, po jednym na raz. Twoje logo, następnie każdy obraz, a następnie arkusz stylów CSS.

Czas potrzebny na odbiór to jedna podróż w obie strony.

Im więcej podróży w obie strony musisz wykonać, tym dłużej trwa ładowanie całej witryny. To jak pakowanie samochodu w pudła i przenoszenie ich do nowego domu.

Im więcej masz pudełek, tym więcej musisz zrobić objazdów w obie strony. Rozwiązanie? Zmniejsz liczbę pudeł, które zabierasz.

Zmniejsz liczbę elementów, które serwer musi wysłać tunelem. Mniej obrazów, mniej kodu, mniej wtyczek.

7. Włącz kompresję w swojej witrynie

Niestety, nie jest to tylko liczba pudełek. To, jak ciężkie są. Jeśli wszystkie twoje elementy są duże i ciężkie, zajmie to dużo miejsca w twoim tunelu. Poruszają się również wolniej. To jak budowanie ciężarówek. Każde pełne ciężkich skrzynek.

Na szczęście możesz skompresować swoją stronę i wszystko na niej. Za pomocą narzędzia takiego jak Gzip. (Jest rozpoznawany przez 90% przeglądarek. – To prawie wszyscy oprócz kilku maruderów wciąż korzystających z Internet Explorera 4.)

Najważniejsze części witryny to obrazy, HTML, CSS i JavaScript. Kompresując je, możesz zmniejszyć średnią „wagę” swojej witryny podczas przenoszenia.

Śmieszny fakt

Średnia waga witryny wynosi 2 MB, ale z każdym rokiem rośnie.

8. Zoptymalizuj swoje zdjęcia

Obrazy są zwykle najcięższą częścią każdej witryny. Są największym, najgrubszym i najwolniejszym elementem ładującym.

Zacznij od przycięcia ich do rozmiaru, którego potrzebujesz. Nie przesyłaj ogromnych obrazów i zmniejszaj je w HTML. Po prostu prześlij je w odpowiednim rozmiarze.

Również skompresuj swoje zdjęcia przed przesłaniem. Jeśli używasz WordPress, wtyczki takie jak WP Smush mogą zmniejszyć rozmiar obrazu o 80%!

9.… Lub zrób duszki

Duszek to jeden obraz, który zawiera wiele małych obrazów. Doskonale nadaje się do udostępniania przycisków lub innych elementów obrazu.

Teraz Twoja witryna musi złożyć tylko jedno żądanie, a nie dziesięć osobnych. Następnie możesz użyć CSS, aby wybrać, które części obrazu mają być wyświetlane gdzie.

10. Przytnij kod

HTML jest gęsty i ciężki. Jest również niezwykle powtarzalny. CSS jest nieco usprawniony, ale wiele z niego jest zbędnych.

Czas przejrzeć kod za pomocą grzebienia o drobnych zębach i pozbyć się wszystkich niepotrzebnych elementów.

Jeśli używasz szablonu z WordPress, Tumblr itp., Prawdopodobnie jest mnóstwo kodów, których nie używasz. Te szablony są skonfigurowane, aby zapewnić wiele opcji funkcjonalności. Ale większość z nas nie potrzebuje tego wszystkiego.

Bądź bezwzględny!

11. Odinstaluj niepotrzebne wtyczki (WordPress)

Przez lata eksperymentowaliśmy z mnóstwem wtyczek. Ale często zapominamy je odinstalować.

Każda wtyczka jest kolejnym żądaniem serwera. To kolejna ważna paczka blokująca szybki tunel.

Jeśli go nie używasz, wyłącz go.

12. Zmniejsz przekierowania

Każde przekierowanie powoduje, że paczki przechodzą dwa razy w górę i w dół tunelu. Chyba że absolutnie musisz, nie używaj przekierowań w swojej witrynie.

Część 3: Dodatki dodatkowe

13. Ogranicz liczbę wyszukiwań DNS

Jest jedna część procesu, o której jeszcze nie rozmawialiśmy. Dzieje się tak od samego początku.

Zanim przeglądarka rozpocznie rozmowę z serwerem, musi znaleźć lokalizację serwera (poprzez znalezienie adresu IP). To jak wyszukiwanie numeru serwera w książce telefonicznej. To zajmuje trochę czasu. (Zwykle 20-120 milisekund).

Trwa to nawet dłużej, jeśli z witryną powiązanych jest wiele nazw domen. Typowe przykłady to: blog.twojastrona.com.com lub dodatkowe domeny dla obrazów, arkuszy stylów i obiektów flash.

Jeśli Twoja przeglądarka musi to zrobić pięć razy, możesz stracić pół sekundy. Ogranicz go do jak najmniejszej liczby domen.

14. Buforowanie przeglądarki

Wyobraź sobie, jak szybko by było, gdyby Twoja przeglądarka mogła zachować kopię wszystkich plików witryny. W ten sposób nie będzie musiał kontaktować się z serwerem za każdym razem. Może po prostu załadować je z pamięci.

To właśnie jest buforowanie. Oznacza to, że przeglądarka „zapamiętuje” witrynę. Po załadowaniu go po raz drugi jest super szybki.

Uff! To był dłuższy post niż zwykle, ale myślę, że było warto.

Teraz wiesz już wszystko, co należy zrobić, aby Twoja witryna błyskawicznie się rozwijała. Te sztuczki mogą obniżyć prędkość ładowania o kilka sekund.

To oznacza szczęśliwych gości. A to oznacza większą sprzedaż.

Przewodnik prędkości WordPress

Jeśli twoja witryna jest zbudowana przy użyciu WordPress, przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku na temat przyspieszenia WordPress. Dokładnie wykonujemy te kroki, aby Bitcatcha.com ładował się w 3 sekundy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map