15 porad dotyczących projektowania urządzeń mobilnych, aby zwiększyć sprzedaż w e-handlu

Czy wiesz, że 55% całego handlu elektronicznego odbywa się teraz na urządzeniach mobilnych?


Zgadza się, ponad połowa wszystkich osób, które przeglądają witryny z zakupami, korzysta z telefonu lub tabletu.

Oto jednak problem: 46% z 50 największych sprzedawców detalicznych nadal nie ma responsywnej witryny mobilnej. Tak więc, chociaż połowa całego ruchu związanego z zakupami odbywa się na telefonie komórkowym, połowa sprzedawców detalicznych nie jest do tego skonfigurowana. Oznacza to, że połowa kupujących szczypie, powiększa i przekręca telefon, aby prawidłowo wyświetlić stronę internetową.

Tak więc jesteśmy zgodni, że responsywna, angażująca witryna mobilna jest niezbędna. Ale to dopiero początek. Podobnie jak witryna na komputery stacjonarne, możesz dostosować i zoptymalizować swoją witrynę mobilną, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż. Oto jak:

1. Prostota

Praca z tak małym ekranem zawsze będzie trudna. Właśnie dlatego prostota jest Twoim celem numer jeden. W przypadku witryn handlu elektronicznego jest to szczególnie trudne, ponieważ jest tak wiele treści do wyciśnięcia. Jak promować wszystkie swoje produkty bez zaśmiecania małej powierzchni ekranu?

Zobacz, jak ETQ wyświetla swoją ofertę obuwia na swojej stronie mobilnej. Jest piękna w swojej prostocie. Pozostawili większość miejsca na ekranie całkowicie wolną, aby ich produkty były w centrum uwagi. Nawet paleta kolorów została dobrana tak, aby pasowała do asortymentu. Daje całej witrynie prosty, spójny wygląd. Mimo że ekran jest niewielki, wydaje się przestronny.

2. Pomyśl o kciuku!

Spróbuj teraz trzymać smartfona. Przesuń kciukiem po ekranie i poczuj, gdzie jest najbardziej komfortowo i naturalnie. Rozmiar kciuka każdego jest inny, ale ogólnie ten obraz poniżej dotyczy większości osób:

śledzenie kciuka

Mając to na uwadze, nie chcesz umieszczać żadnych przycisków ani istotnych elementów w górnych sekcjach. Pozostaw to tylko dla nagłówków. Umieść wszystkie swoje przewijalne treści i przyciski na środku, aby łatwo i wygodnie było do nich dotrzeć. (Nie zapomnij pomyśleć o leworęcznych! Przerzuć powyższe zdjęcia, aby zobaczyć, jak się sprawy mają u leworęcznych).

3.… Zwłaszcza duże kciuki

Oprócz kciuka „zasięg” należy również wziąć pod uwagę „duży kciuk”. Wszyscy korzystaliśmy z witryny mobilnej, w której musisz kliknąć najmniejszy link. To trudne i frustrujące, prawda? Ogólna zasada mówi o większych elementach, niż uważasz za konieczne.