WordPress często był platformą z wyboru dla wielu firm, które chcą rozpocząć budowę własnego sklepu internetowego. Częściowo dzieje się tak z powodu rozbudowanych wtyczek, które WordPress ma do zaoferowania.

Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie, wybór odpowiedniej wtyczki eCommerce dla Twojej witryny WordPress jest absolutnie niezbędny dla Twojej firmy, jeśli chcesz stworzyć więcej okazji do wzrostu i zysków.

Spośród tysięcy wtyczek dostępnych obecnie w WordPress zawęziliśmy go do 20 z niezbędnych wtyczek WordPress dla witryny eCommerce!

Funkcje, których należy szukać we wtyczce WordPress

Szybkie wyszukiwanie wtyczki eCommerce w WordPress przyniesie ci setki wyników. Dla początkujących i nowych właścicieli witryn znalezienie idealnej wtyczki dla Twojej witryny może być nieco przytłaczające.

Chodzi o to, że nie ma czegoś takiego jak idealna wtyczka, ponieważ niektóre mogą mieć niezbędne funkcje, których można chcieć, a inne nie..

Na przykład, jeśli Twoja witryna sprzedaje głównie towary cyfrowe, takie jak muzyka, podcasty, elektroniczne książki elektroniczne itp., Być może potrzebujesz wtyczki eCommerce specjalizującej się w sprzedaży produktów cyfrowych. I odwrotnie, jeśli sprzedajesz towary fizyczne, potrzebujesz wtyczki eCommerce, która zawiera takie funkcje, jak wysyłka i zarządzanie zapasami.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to wtyczki domyślnie obsługujące bramki płatnicze i możliwość dodawania kolejnych. Musisz także sprawdzić, czy wtyczka eCommerce zawiera kompatybilne ze sobą motywy WordPress.

Zasadniczo musisz wiedzieć, na czym będzie koncentrować się Twoja firma online, aby wiedzieć, jakie funkcje i wtyczki musisz zainstalować.

Wymagania dotyczące prowadzenia strony internetowej eCommerce

Nie jest tajemnicą, że strona internetowa eCommerce ma tendencję do głodu zasobów. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać najlepszy hosting WordPress, który pasuje do Twojego budżetu.

Ci, którzy szukają niedrogiej opcji, mogą zacząć od witryn hostingowych, takich jak Inmotion Hosting lub SiteGround. W szczególności SiteGround oferuje plany zoptymalizowane dla witryn eCommerce z funkcjami takimi jak Certyfikaty SSL do bezpiecznych płatności, dedykowane IP i dedykowana linia wsparcia.

Jeśli masz budżet i chcesz mieć najlepszą wydajność, możesz spojrzeć na Kinstę, która specjalizuje się w witrynie e-commerce WordPress.

Ponadto, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz wybrać nazwę domeny dla swojej witryny eCommerce. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz użyć generatora nazw domen, aby uzyskać kilka pomysłów.

Gdy już uporządkujesz swoją witrynę, nadszedł czas, aby spojrzeć na wtyczkę WordPress, którą musisz mieć dla swojej działalności eCommerce!

20 Must-Have WordPress Plugin

1. WooCommerce

WooCommerce

Prawdopodobnie najbardziej popularna wtyczka WordPress eCommerce, WooCommerce to świetna wtyczka do budowania cyfrowego sklepu od podstaw na WordPress.

Od czasu, gdy Automattic (zespół odpowiedzialny za hosting blogów WordPress.com) nabył je w 2015 roku, WooCommerce dodaje więcej motywów i funkcji, które są zoptymalizowane dla strony internetowej WordPress eCommerce.

2. WPForms

WPForms

Ważne jest, aby każdy właściciel firmy miał sposób, aby klienci mogli się z nim skontaktować, na wypadek gdyby mieli jakieś uwagi lub pytania. WPForms to wtyczka, która pozwala szybko skonfigurować formularz kontaktowy w WordPress z interfejsem przyjaznym dla początkujących.

Używając ich przeciągnięcia & upuść funkcję, możesz łatwo tworzyć formularze kontaktowe, formularze zamówień, formularze płatności, formularze subskrypcji e-mail i więcej za pomocą kilku prostych kliknięć.

Dla tych, którzy chcą bardziej zaawansowanych opcji i funkcji, możesz zarejestrować się w wersji Pro, która ma więcej opcji i funkcji dostosowywania.

3. OptinMonster

OptinMonster

Popularne oprogramowanie do optymalizacji współczynnika konwersji, OptinMonster, pomaga konwertować osoby opuszczające witrynę, zachęcając ich do zostania subskrybentami poczty e-mail. Jest to również świetna wtyczka, jeśli chcesz zbudować listę subskrypcji e-mail i zwiększyć zasięg swoich lojalnych klientów.

4. Veeqo

Veeqo

Veeqo to jedna z najlepszych opcji do zaspokojenia wszystkich potrzeb związanych z zarządzaniem zapasami WooCommerce. Oprogramowanie to kompleksowe rozwiązanie e-commerce, które pozwala zarządzać sklepami WooCommerce, a także innymi kanałami, takimi jak eBay, Amazon i Etsy z jednej platformy.

Korzystając z Veeqo, możesz zarządzać zamówieniami, synchronizować zapasy w czasie rzeczywistym, edytować listy produktów, kupować od dostawców, zarządzać kompletacją, pakowaniem i wysyłką i wiele więcej.

Oprogramowanie pomaga sprzedawcom detalicznym unikać braków w zapasach i nadmiernej sprzedaży, tworząc bardziej usprawniony i wydajny biznes.

5. Galeria Envira

Galeria Envira

W przypadku sklepów internetowych posiadanie galerii jest bardzo ważne, aby pokazać swoje produkty klientom. Chociaż WordPress pozwala tworzyć galerię zdjęć bez potrzeby używania wtyczki, jest to nadal dość podstawowe.

Galeria Envira pomaga łatwo stworzyć responsywną i piękną galerię w WordPress. Dzięki wtyczce możesz konfigurować wiele galerii, tworzyć albumy, otwierać obrazy w wyskakujących oknach lightbox i wiele więcej.

6. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka WordPress, która optymalizuje Twoją witrynę pod kątem wyszukiwarek i poprawia jej widoczność dla kluczowych odbiorców..

Wtyczka ma wiele funkcji poza dodawaniem metatagów, które pomagają poprawić ranking SEO Twojej witryny. Jeśli nie znasz zasad SEO, przyzwyczajenie się może trochę potrwać. Na szczęście ich interfejs jest dość przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu.

7. BackupBuddy

BackupBuddy

Bezpieczeństwo jest absolutnie ważne dla każdej firmy, podwójnie więc dla witryny eCommerce. Niezawodną formą bezpieczeństwa jest przygotowanie kopii zapasowej na wypadek utraty wszystkich danych klienta z powodu awarii sprzętu lub ataku na serwery hosta.

Utworzenie kopii zapasowej witryny powinno być pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, dlatego zalecamy korzystanie z BackupBuddy, ponieważ są one nie tylko niezawodne, ale również łatwe do skonfigurowania i przywrócenia witryny WordPress.

Co więcej, przechowuj kopię zapasową w zewnętrznym magazynie danych w chmurze, aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony. BackupBuddy zapewnia łatwość konfiguracji.

8. Ecwid

Ecwid

Jeśli chodzi o robienie zakupów w sklepie internetowym, profesjonalna i prosta strona kasy zdecydowanie pomoże zwiększyć twoje szanse.

Wtyczka Ecwid WordPress tworzy dość proste strony realizacji transakcji, które zawierają wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do witryny eCommerce. Obsługują także ponad 40 opcji międzynarodowych bramek płatniczych, integrację wysyłek w czasie rzeczywistym i 45 języków.

9. MemberPress

MemberPress

Dzięki MemberPress możesz zbudować opcję członkostwa w swojej witrynie eCommerce, korzystając z jednej z najlepszych dostępnych wtyczek członkowskich WordPress.

Tworzysz specjalne subskrypcje i ekskluzywne treści dla swoich członków, aby zachęcić innych użytkowników do rejestracji. Świetną rzeczą w MemberPress jest to, że są one również kompatybilne z wszelkiego rodzaju bramkami płatności i wtyczkami sklepów internetowych, takimi jak WooCommerce.

10. JigoShop

JigoShop

Chcesz założyć sklep internetowy i potrzebujesz natychmiastowego rozwiązania? Wtyczka JigoShop WordPress pozwala ci to zrobić, ponieważ mają wszystkie wymagane opcje, których potrzebujesz, aby stworzyć w pełni funkcjonalną stronę eCommerce.

Możesz przyjmować płatności za pomocą PayPal, przesyłać wszystkie swoje produkty, korzystać ze Skrill / Moneybookers bez konieczności instalowania zewnętrznych lub dodatkowych narzędzi. Oferują również rozszerzenia premium, których można używać w witrynie WordPress.

11. WP eCommerce

WP eCommerce

WP eCommerce to świetne rozwiązanie dla firm, które potrzebują prostej, ale kompleksowej wtyczki eCommerce na WordPress. Za pomocą tej wtyczki możesz stworzyć swój sklep internetowy od zera, aby sprzedawać cyfrowe lub fizyczne produkty, usługi, a nawet utworzyć witrynę członkowską.

Możesz dostosować wtyczkę w dowolny sposób za pomocą CSS i HTML. Zarządzanie zamówieniami i katalogami może odbywać się za pomocą ich potężnych wbudowanych narzędzi.

12. Łatwe cyfrowe pobieranie

Łatwe cyfrowe pobieranie

Jeśli koncentrujesz się wyłącznie na sprzedaży towarów cyfrowych, Easy Digital Downloads to świetna wtyczka, która dobrze współpracuje ze stronami internetowymi WordPress eCommerce.

Jest to łatwa w użyciu wtyczka, która ma wiele rozszerzeń dla różnych bram płatniczych, platform i usług. Podczas pracy z dowolnymi motywami WordPress, Easy Digital Download ma również własne piękne motywy, które zostały zbudowane specjalnie dla wtyczki.

13. Shopify Connect dla WooCommerce

Shopify Connect dla WooCommerce

Jedna z najszybciej rozwijających się platform eCommerce, Shopify to coś więcej niż platforma, to kompleksowe rozwiązanie, które jest bezproblemowe i łatwe w użyciu.

Dzięki Shopify Connect dla WooCommerce możesz teraz łączyć zarówno systemy Shopify, jak i WooCommerce. Będziesz miał zalety WordPress, takie jak elastyczność i możliwość dostosowania. Jednocześnie możesz sprzedawać bezpośrednio na platformach społecznościowych, takich jak Facebook i Pinterest, dzięki połączeniom Shopify.

14. LearnDash

LearnDash

LearnDash to świetna wtyczka LMS (Learning Management System), której można używać do tworzenia i sprzedaży kursów cyfrowych w witrynie WordPress. Jest świetny dla osób, które chcą założyć korepetycje lub uczyć specjalistycznych tematów, takich jak marketing cyfrowy lub techniki mediów społecznościowych.

Możesz łatwo i szybko tworzyć lekcje, quizy, zadania i więcej, aby budować swoje kursy online za pomocą przyjaznego dla użytkownika narzędzia do przeciągania i upuszczania kursów.

15. Szybkie i łatwe FAQ

Szybkie i łatwe FAQ

W przypadku niektórych witryn eCommerce, sekcja FAQ przy każdym uruchomieniu nowego produktu lub usługi będzie pomocna, jeśli Twoi klienci nie będą zaznajomieni z samym produktem.

Szybkie i łatwe odpowiedzi na najczęstsze pytania pozwalają na dodanie stron FAQ w stosunkowo szybki i łatwy sposób. Dodanie sekcji FAQ pomoże również zmniejszyć obciążenie obsługi klienta i poprawić konwersję, więc zdecydowanie jest to dobra wtyczka.

16. Stały kontakt

Stały kontakt

Inną świetną wtyczką eCommerce do budowania listy e-mail i wysyłania wiadomości e-mail do subskrybentów jest wtyczka Constant Contact dla WordPress.

Jako jedna z najbardziej przyjaznych dla początkujących platform, możesz szybko uruchomić e-mail marketing dzięki szybkiej i łatwej konfiguracji. Ponadto dzięki wbudowanym narzędziom do tworzenia formularzy rejestracji i możliwości pracy z narzędziami do generowania potencjalnych klientów, takimi jak OptinMonster, jest to zdecydowanie wtyczka, której potrzebujesz.

17. MonsterInsights

MonsterInsights

Śledzenie danych analitycznych to świetny sposób na zrozumienie, co działa dla odbiorców. MonsterInsights pozwala łączyć się z Google Analytics, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej o użytkownikach, śledząc ich pochodzenie i działania w witrynie.

Chociaż wtyczka jest bezpłatna, jej zaawansowane funkcje będą wymagały zakupu wersji Pro, co zapewni więcej wglądu i możliwości dostosowania danych.

18. Bohater CSS

CSS Hero

Motywy w WordPress wykorzystują CSS do wizualnego wyglądu twojej witryny. Aby zmienić lub dostosować motyw, musisz mieć taką możliwość w CSS. A nauka może być czasochłonna.

Dzięki CSS Hero możesz dostosować motyw WordPress bez konieczności pisania ani jednego wiersza kodu. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zainstalować wtyczkę WordPress i możesz od razu zacząć dostosowywać swoje motywy.

Lub, jeśli to dla Ciebie za dużo, zawsze możesz wybrać najlepsze motywy WordPress.

19. MaxCDN

Sieć CDN (Content Distribution Network) pomaga użytkownikom szybciej ładować obrazy i inne treści statyczne w witrynie. W przypadku witryn eCommerce szybkie ładowanie stron jest absolutnie ważne dla wygody użytkownika.

Niezawodna wtyczka CDN, MaxCDN, łatwo współpracuje z WordPress, dzięki czemu Twoja strona ładuje się jeszcze szybciej, bez konieczności przeprowadzki do nowej firmy hostingowej. Ponadto instalacja i rozpoczęcie pracy jest bardzo łatwe!

20. SEMRush

Na rynku eCommerce zawsze dobrze jest śledzić, jak radzą sobie konkurenci. Dzięki SEMRush możesz sprawdzić, jak twoi konkurenci oceniają ranking, a także ich płatne słowa kluczowe i ruch organiczny.

Korzystając z tych informacji, możesz skutecznie budować i optymalizować własną treść i strategię marketingową, aby wyprzedzić konkurencję.

21. Odliczanie produktu Wtyczka WordPress

Odliczanie produktu

Świetnym sposobem na zwiększenie sprzedaży jest wystawienie produktów na sprzedaż przez ograniczony czas. Odliczanie produktów Wtyczka WordPress pozwala łatwo utworzyć opcję odliczania produktów w sklepie internetowym i zachęcić klientów do skorzystania z tych ofert, zanim znikną.

Jest to proste i skuteczne narzędzie, którego można użyć do zwiększenia sprzedaży w witrynie eCommerce. Dodatkowo działa świetnie z WooCommerce.

Zakończyć

Masz więc 21 wtyczek WordPress, których potrzebujesz do strony internetowej eCommerce. Czy masz jakieś inne wtyczki, które Twoim zdaniem powinniśmy uwzględnić? Poinformuj nas o tym.

Masz witrynę, ale potrzebujesz pomocy w budowaniu swojej obecności w Internecie? Następnie zapoznaj się z naszym niesamowitym przewodnikiem na temat budowania obecności w Internecie!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me