Jak długo czekasz na załadowanie strony internetowej?

Według statystyk połowa z nas nie czeka nawet dwie sekundy na pojawienie się treści w witrynie!

Dlatego stworzyłem narzędzie do sprawdzania prędkości Bitcatcha. Chciałem się upewnić, że mój serwer reaguje tak szybko, jak to możliwe. Chcę też pomóc ci przetestować twój.

Ale dlaczego szybkość ładowania strony jest tak ważna? Jaką różnicę stanowi ułamek sekundy?

Odpowiedź? To robi dużą różnicę! Wpływa na wygodę użytkownika, rankingi wyszukiwania, a nawet sprzedaż i konwersje.

1. Szybkość witryny to pierwsze wrażenie, jakie zrobisz

Pierwsze wrażenia są niezbędne w Internecie.

Twoi klienci, czytelnicy i osoby odwiedzające witrynę natychmiast oceniają Ciebie i Twoją firmę.

Jeśli Twoja witryna ładuje się szybko, natychmiast zrobisz dobre pierwsze wrażenie. Jest to szybka wygrana dla wygody użytkownika! Jeśli szybko się ładuje, nowy gość jest od razu zadowolony.

To czysta psychologia. Uważamy, że szybkie strony internetowe są profesjonalne i niezawodne. Odnosimy szybkość do wydajności, zaufania i pewności siebie.

"Jeśli jest szybki, musi być profesjonalny!"

Z drugiej strony powolna strona internetowa sprawia, że ​​uważamy ją za niebezpieczną, niepewną i niegodną zaufania. Naprawdę trudno jest odwrócić to negatywne pierwsze wrażenie.

  • 79% kupujących online twierdzi, że nie wróci do witryny, jeśli mieli problemy z prędkością ładowania.

Nie masz drugiej szansy, jeśli chodzi o wrażenia użytkowników. Prawie 80% potencjalnych odbiorców nie wraca.

2. Oczekujemy prędkości!

Internet stawia wysokie poprzeczki, jeśli chodzi o szybkość witryny. Oczekujemy i wymagamy szybkiego czasu ładowania.

Oto twarde fakty:

  • 47% osób spodziewa się, że Twoja strona się załaduje w czasie krótszym niż 2 sekundy.
  • 40% porzuci je całkowicie, jeśli zajmie to więcej niż 3 sekundy.

Z mobilnymi użytkownikami zyskujesz nieco więcej miejsca, ale niewiele.

  • 85% użytkowników Internetu oczekuje, że witryna mobilna będzie ładować się tak szybko lub szybciej niż na komputerze.

Wszystkie statystyki dzięki uprzejmości Kissmetrics.com

Kiedy jesteśmy w ruchu, jesteśmy jeszcze mniej cierpliwi. Chcemy szybko odpowiedzi!

Oczekiwania ludzi na szybkość ładowania z telefonu komórkowego

Oczywiste jest, że wszyscy oczekujemy szybkich rezultatów, niezależnie od tego, czy korzystamy z laptopa, komputera stacjonarnego, tabletu czy telefonu komórkowego. Pomyśl o tym, jak codziennie korzystasz z Internetu. Szukasz szybkich odpowiedzi i natychmiastowych rezultatów.

Jeśli chodzi o znane i autorytatywne strony, ludzie są skłonni czekać trochę dłużej. Jeśli jesteś Google lub Facebook, odwiedzający będą tolerować niewielkie opóźnienie, ponieważ są ustaloną nazwą.

Niestety w przypadku małych firm i startupów nie zawsze masz ten luksus. Najlepiej jest być tak szybki, jak to możliwe od samego początku.

3. Doświadczenie użytkownika

Dużo pisałem o doświadczeniu użytkownika i projektowaniu UX. Myślę, że to jeden z niewielu sposobów, w jaki strony internetowe mogą naprawdę wyróżnić się na tle konkurencji.

U podstaw dobrego projektowania UX leży tworzenie fantastycznych i prostych wrażeń dla odwiedzających. Pozytywne wrażenia użytkownika dotyczą dwóch podstawowych czynników:

  • Daj odwiedzającym to, czego szukają
  • Daj im to szybko.

Właśnie dlatego szybkość ładowania witryny jest Twoim priorytetem numer jeden, jeśli chodzi o komfort użytkowania. Osoby odwiedzające twoją stronę szukają czegoś. Daj im to tak szybko, jak to możliwe.

Gdy tylko odwiedzający są zdezorientowani lub sfrustrowani, zrobisz coś złego. I nic nie frustruje nas jak powolna strona internetowa!

4. Wolne strony internetowe zabijają konwersje

Powróćmy szybko do jednej z pierwszych statystyk, które pokazaliśmy:

  • 40% osób porzuci Twoją witrynę, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy.

Załóżmy, że 100 000 osób odwiedza Twoją witrynę co miesiąc. Jeśli zwolnisz do 4 sekund, możesz stracić 40 000 potencjalnych klientów.

40 000!

Jeśli niskie prędkości ładowania odciągają ludzi, oznacza to zmniejszenie sprzedaży. To nie tylko spekulacje. Niektóre z największych firm na świecie przetestowały to.

  • Amazon przeprowadził testy, które wykazały, że straciłyby 1,6 miliarda dolarów każdego roku, gdyby zwolniły tylko o jedną sekundę.

Amazon jest uznaną i rozpoznawalną firmą. Jeśli klienci nie będą czekać na Amazon tylko jedną dodatkową sekundę, jaką szansę mają reszta z nas?

5. Długoterminowy efekt niskiej prędkości strony

Ustaliliśmy, że niska prędkość ładowania prowadzi do natychmiastowego spadku liczby odwiedzających. Prawie połowa potencjalnych gości już zniknęła. Ale tutaj również występuje efekt długoterminowy. Ten długi czas ładowania stopniowo hamuje Twój naturalny wzrost i kaszel.

Klienci powoli przestają polecać Twoją usługę innym użytkownikom z powodu złego doświadczenia. Ustanowione strony internetowe rzadziej odsyłają do twoich treści. Może nawet zniechęcić ludzi do zapisywania się do newslettera.

Często łączymy powolną stronę z brakiem wiarygodności, co może zaszkodzić Twojej marce na dłuższą metę.

6. Szybkość witryny wpływa na pozycję w Google

Google wyznaje zamiłowanie do prędkości.

„Staramy się, aby cała sieć była szybka”

Ich misją jest sprawienie, aby internet był super szybki, łatwo dostępny i użyteczny. Jak dotąd wykonują całkiem dobrą robotę.

Istnieje wiele informacji na temat Google, prędkości ładowania i rankingu wyszukiwania. Niektóre z nich są prawdziwe, niektóre nie tyle. Oto, co wiemy na pewno z ust samych Google.

  • Google bierze pod uwagę szybkość ładowania witryny podczas ustalania rankingu witryn (ogłoszone w 2010 r.)
  • Ale jest to bardzo mały „sygnał” (w porównaniu do trafności i autorytetu)

„Chociaż szybkość witryny jest nowym sygnałem, nie ma ona tak dużego znaczenia, jak trafność strony. Obecnie na sygnał prędkości witryny wpływa mniej niż 1% zapytań ”

Zasadniczo oznacza to, że przeciętne witryny nie zobaczą dużych zmian. Ale jeśli Twoja strona jest bardzo wolna, będziesz cierpieć.

Ale oto interesujący fragment:

"Google zmniejszy liczbę robotów, które wysyła do Twojej witryny, jeśli Twój serwer działa wolniej niż dwie sekundy."

Oznacza to, że Google ma mniejsze szanse na pobranie najnowszego posta na blogu lub zauważenie jakichkolwiek innych najnowszych aktualizacji. I to może ci zaszkodzić.

Aby upewnić się, że prędkość twojego serwera jest standardowa, skorzystaj z naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera Bitcatcha i upewnij się, że twoja strona się mierzy. Jeśli jest to mniej niż dwie sekundy, być może skutecznie ukrywasz się przed robotami indeksującymi Google.

Porada: 

Jeśli Twoja witryna działa na WordPress, koniecznie sprawdź zarządzany hosting WordPress, ponieważ ich usługi są zoptymalizowane pod kątem szybkości.

Prędkość ma znaczenie. Wpływa na wygodę użytkownika, wpływa na ranking wyszukiwania. Wpływa na sprzedaż i konwersje.

Jeśli zastanawiasz się, jak mierzy się szybkość serwera, przejdź teraz do naszego narzędzia do sprawdzania prędkości i porównaj swoją witrynę z milionami innych.

Jeśli masz jakieś pytania lub przemyślenia na temat szybkości ładowania strony lub czasów odpowiedzi serwera, zostaw komentarz poniżej!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me