Etsy rozwinęło się z nieznanej strony internetowej, aby kupować fajne ręcznie robione rzeczy do publicznej spółki, która sprzedała w ubiegłym roku ponad 2 miliardy dolarów towarów.

Jeśli sprzedajesz ręcznie robione towary lub unikalne cyfrowe pliki do pobrania, Etsy ma ponad 50 milionów aktywnych użytkowników kupujących i sprzedających, więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem klientów. Nie musisz się martwić o utworzenie witryny lub znalezienie osób, które kupiłyby twoje produkty. Etsy zajmie się tym za Ciebie.

Ale wraz z rozwojem firmy może się okazać, że Etsy nie pozwala ci robić niektórych rzeczy, których potrzebujesz, więc zbudowanie własnej strony internetowej jest koniecznością.

Dlaczego Wix i Etsy są świetne razem?

Jak podłączyć Etsy do Wix

Jeśli masz własną stronę internetową, niektórzy sugerują zamknięcie sklepu Etsy i rezygnację z Etsy całkowicie. Ale biorąc pod uwagę fakt, że Etsy przyniósł ponad 87 mln USD w samym trzecim kwartale 2016 r., Czy naprawdę uważasz, że to najlepsza rada?

Ponad 20 milionów ludzi jest aktywnymi kupcami na Etsy. To duża szansa na sprzedaż Twoich produktów. Jeśli poważnie myślisz o sprzedaży online w pełnym wymiarze godzin, powinna ona być częścią Twojej firmy. Ale tylko część.

Zamiast zamykać sklep Etsy, dlaczego nie połączyć go ze stroną internetową Wix? To tworzy bezpłatny sposób na zwiększenie ruchu na Twojej stronie.

Wix to narzędzie do tworzenia stron internetowych dla osób, które nie wiedzą, jak projektować strony internetowe. Nie musisz znać linii kodu. Jeśli myśl o stworzeniu strony internetowej przynosi ci koszmary, ich sztuczna inteligencja ułatwia to. Odpowiedz na kilka prostych pytań, a za kilka minut będziesz mieć stronę internetową.

Łącząc witrynę Wix ze sklepem Etsy, masz wbudowane źródło organicznego ruchu do Twojej witryny, który nie kosztuje ani grosza. W tych dniach trudno jest uzyskać swobodny ruch. A kiedy budujesz biznes na sznurowadle, dziesięciocentówki naprawdę się sumują.

Utwórz witrynę Wix: 

Jeśli dopiero zaczynasz, ten obszerny przewodnik pokaże ci dokładne kroki, jak zbudować swoją pierwszą stronę Wix.

Dlaczego warto dołączyć mój sklep Etsy do Wix?

Jeśli chcesz mieć biznes, który będzie trwał, musisz zbudować go samodzielnie, a nie na Etsy. Co stałoby się z Twoją rosnącą marką, gdyby Etsy zaczęła pobierać 1000 USD rocznie za korzystanie z platformy?

Etsy wykonuje świetną robotę, promując swoją markę w Internecie, w prasie i telewizji. Wydają setki tysięcy dolarów na marketing, aby stale zdobywać nowych klientów. Ludzie ufają Etsy i uwielbiają kupować od nich. Te rzeczy mogą być dla ciebie prawdą, ale jeśli masz setki tysięcy dolarów na marketing, nie musisz mieć sklepu Etsy.

Chociaż Etsy jest świetną platformą, która ciężko pracuje, aby zadowolić zarówno kupujących, jak i sprzedających, ma jednak ograniczenia.

Te ograniczenia utrudniają rozwój firmy. Ale możliwe jest uzyskanie tego, co najlepsze z obu światów. Osadzenie sklepu Etsy na stronie Wix pozwala:

  1. Łatwiejsze tworzenie list e-mail
  2. Lepsza obsługa klienta
  3. Możliwość opieki nad klientami, którzy nie są gotowi na zakupy
  4. Brak linków do konkurencyjnych produktów

1. Łatwiejsze budowanie listy adresów e-mail

Na Etsy otrzymujesz adresy e-mail klientów tylko wtedy, gdy dokonują zakupu. To świetny punkt wyjścia i powinieneś już regularnie wysyłać wiadomości e-mail do swoich klientów.

Ale e-maile klientów są tylko punktem wyjścia. Nie zapewnia to możliwości nawiązania kontaktu z osobami, które nie kupiły przy pierwszej wizycie w Twojej witrynie. Dzięki Wix możesz używać jednej z ich aplikacji do tworzenia listy, aby przechwytywać adresy e-mail odwiedzających witrynę, którzy nie są jeszcze klientami.

2. Lepsza obsługa klienta

Obsługa klienta dla firm internetowych zaczyna się od strony internetowej, która ułatwia klientom znalezienie i zakup tego, czego chcą. Nazwij to doświadczeniem użytkownika, obsługą klienta lub doświadczeniem klienta. Najważniejsze jest to, aby klienci mogli jak najłatwiej kupować od ciebie.

Jednym z powodów, dla których ludzie uwielbiają kupować w Etsy, jest to, że ułatwiają każdemu zakup. Wyszukaj, kliknij, kup. Otóż ​​to. Po co spędzać niezliczone godziny, próbując dowiedzieć się, jak to wszystko zrobić sam, skoro możesz po prostu skorzystać z ich procesu?

Jeśli nie chcesz zajmować się konfigurowaniem koszyków i integracją ich z bramkami płatności, aplikacja Etsy Store firmy Wix przenosi klientów na stronę kasy Etsy. Ponieważ klienci ufają Etsy i uwielbiają kupować u nich, wskaźniki rezygnacji będą niższe.

3. Zdolność do pielęgnowania klientów, którzy nie są gotowi na zakup

Jeśli sprzedajesz niedrogi produkt, może minąć kilka wizyt, zanim zaufają Ci na tyle, by dokonać zakupu. Chociaż nie ma „oficjalnej” liczby od Etsy, sprzedawcy ustalają średnią cenę sprzedaży w Etsy na około 20 USD.

Jeśli zaoferujesz darmowy prezent na swojej stronie w zamian za adres e-mail, łatwiej będzie pozostać w kontakcie z potencjalnymi klientami. W ten sposób możesz wysyłać im e-maile, które poprowadzą ich do zakupu produktu.

4. Brak linków do konkurencyjnych produktów

Gdy klient ogląda twój przedmiot, pojawia się menu, które przenosi go do kilku produktów innych sprzedawców Etsy. Sklep Etsy w witrynie Wix nie ma tych linków, więc potencjalny nabywca nie będzie w stanie znaleźć podobnych produktów od innego sprzedawcy.

Konkurencyjne produkty w Etsy

Jak połączyć swój sklep Etsy ze stroną internetową Wix

1. Zaloguj się do swojego konta Wix.

2. Kliknij przycisk Dodaj aplikację na pulpicie nawigacyjnym w prawym górnym rogu.

Dodaj aplikację w Wix

3. Wpisz słowo „Etsy” w polu Wyszukaj aplikacje u góry ekranu App Market. 

4. Wybierz aplikację Etsy Shop i kliknij przycisk „Dodaj do witryny”.

Wix App Market

5. Otwórz Edytor Wix z ekranu Sukces. 

AddingEtsy App

6. Edytor Wix tworzy nową stronę o nazwie Etsy Shop.

Niestety nie możesz osadzić swojego sklepu na stronie głównej. Jeśli spróbujesz usunąć tę stronę, usuniesz aplikację sklepu Etsy. Strona jest wypełniona informacjami demonstracyjnymi, aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak wygląda sklep. Będziesz musiał połączyć swój sklep za pomocą ustawień, aby zobaczyć swoje produkty.

7. Kliknij dowolne miejsce w sklepie, aby wyświetlić owalny przycisk „Ustawienia”.

Ustawienia Etsy Wix

8. Kliknij niebieski przycisk „Połącz swój sklep” w aplikacji, która pojawia się u góry podglądu strony. 

Połącz sklep Etsy

9. Upoważnij Wix do pobrania informacji o Etsy

Upoważnij Wix do pobrania informacji o Etsy za pomocą loginu Etsy w wyskakującym oknie. Jeśli nadal jesteś zalogowany w Etsy, kliknij przycisk Autoryzuj. Nastąpi przekierowanie z powrotem do aplikacji Etsy Shop w edytorze Wix.

Korzystanie z aplikacji Etsy Store w edytorze Wix

Aplikacja Etsy Store jest bardzo prosta. Zawiera dwie sekcje:

  1. Ustawienia
  2. Projekt

Sekcja Ustawienia aplikacji pozwala wybrać, które sekcje Twojego sklepu Etsy będą wyświetlane. Jeśli chcesz zmienić tekst w którejkolwiek z tych sekcji, musisz przejść na swoje konto Etsy, aby to zrobić. Wystarczy kliknąć niebieski przycisk „Edytuj sklep” w Etsy, aby wprowadzić zmiany w tych sekcjach.

Edytuj sklep

Sekcja Projekt umożliwia zmianę kolorów przycisków i tekstu, ale nie można zmienić faktycznego układu strony.

Wniosek

Łącząc dużą bazę klientów Etsy i możliwości tworzenia listy e-mailowej witryny Wix, jesteś na najlepszej drodze do zbudowania lukratywnego biznesu online, który utrzyma cię przez wiele lat.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me