Jak dodać Google Analytics do WordPress

Google Analytics to narzędzie, którego wielu początkujących blogerów, właścicieli sklepów internetowych i właścicieli witryn nie wykorzystuje w pełni. W dzisiejszej erze cyfrowej dane i informacje są absolutnie niezbędne, jeśli chcesz mieć udaną stronę internetową.


Jako właściciel witryny zdecydowanie powinieneś mieć na swoim koncie Google Analytics. Napisaliśmy przewodnik krok po kroku, abyś mógł go zainstalować bez większych problemów.

Ale zanim to zrobimy, przyjrzyjmy się, o co chodzi w Google Analytics i dlaczego jest to tak ważne. Jeśli znasz już Google Analytics, możesz przejść bezpośrednio do poniższego przewodnika.

Co to jest Google Analytics?

Jak dodać Google Analytics do WordPress

Google Analytics służy do zbierania danych o użytkowaniu w witrynie

W skrócie, Google Analytics to bezpłatne narzędzie do śledzenia witryny, które gromadzi dane w witrynie, takie jak konwersje, ruch w witrynie, zachowanie użytkowników i wiele innych. Jest to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych obecnie dostępnych usług śledzenia danych.

Celem Google Analytics jest dostarczenie danych, których możesz użyć do wyodrębnienia użytecznych informacji, takich jak ruch w witrynie i skąd pochodzi oraz jak zachowują się użytkownicy, gdy odwiedzają Twoją witrynę.

Dzięki Google Analytics możesz również wyeksportować wszystkie te dane w wielu formatach (tj. Excel, docs, pdf itp.), A nawet zbudować własny niestandardowy pulpit nawigacyjny, który zapewnia dostęp do potrzebnych informacji.

Co sprawia, że ​​Google Analytics jest niezbędny?

Kiedy tworzysz witrynę WordPress, zwykle masz na myśli cel.

Dla blogera mogą to być rzeczy, które Cię pasjonują. W przypadku firmy może to być rozpoczęcie sklepu internetowego.

A może po prostu chcesz, aby strona internetowa udostępniała treści ludziom.

Bez względu na powód, chcesz zachęcić ludzi do odwiedzenia Twojej witryny i aby to zrobić, musisz zrozumieć swoich odbiorców.

Skąd pochodzą Twoi użytkownicy, jakie treści preferują, a nawet jaką stronę chcieliby odwiedzić – wszystkie te informacje mogą być wykorzystane do sprawdzenia, co działa i na czym możesz się skupić, aby dalej ulepszać swoją witrynę.

Dzięki Google Analytics możesz zobaczyć, które treści w Twojej witrynie rezonują z użytkownikami. Stamtąd możesz ulepszyć swojego bloga, planując treści lub artykuły dotyczące obszarów lub tematów, które chcą Twoi czytelnicy.

Chociaż korzystanie z Google Analytics ma wiele zalet, największą zaletą jest to, że jest bezpłatny. Niezależnie od tego, czy chcesz dowiedzieć się więcej o analityce, czy nie, nie będzie bolało, aby Google Analytics działał w tle i zbierał dane dla Twojej witryny.

Jakie wskaźniki musisz przestrzegać?

Dla początkujących zrozum, że wszystkie dane z Google Analytics mogą być nieco przytłaczające. Aby Ci pomóc, wymieniliśmy niektóre kluczowe dane, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas ich używania.

Pulpit nawigacyjny GA

Przykład pulpitu nawigacyjnego Google Analytics

 1. Źródło ruchu
  Utwory, z których pochodzą Twoi użytkownicy (np. Wyszukiwarka Google, bezpośrednio do Twojej witryny, reklamy Google, platformy mediów społecznościowych, inna strona internetowa & itp).
 2. Wyświetlenia strony
  Śledzi liczbę użytkowników, którzy ładują i przeglądają Twoją witrynę.
 3. Współczynnik odrzuceń
  Mierzy i śledzi liczbę użytkowników, którzy wylądowali na twoich stronach i natychmiast opuszczają.
 4. Sesje
  Śledzi liczbę odwiedzających witrynę.
 5. Strony na sesję (lub czas trwania sesji)
  Śledzi i mierzy czas pozostawania użytkownika w Twojej witrynie oraz liczbę stron odwiedzonych w sesji.
 6. Konwersje (lub cele)
  Mierzy i śledzi liczbę użytkowników, którzy ukończyli określone działanie w skonfigurowanej witrynie. Może to być wszystko, od użytkowników wypełniających i przesyłających formularze kontaktowe lub rejestrujących się w celu rejestracji.

Teraz, gdy znasz już podstawy, czas zainstalować Google Analytics na swojej stronie WordPress!

Instalowanie Google Analytics na WordPress

Aby poprawnie zainstalować Google Analytics, musisz wykonać kilka kroków.

Jeśli martwisz się obsługą kodów, nie martw się. Poprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, aby wszystko zostało poprawnie zainstalowane.

Zacznijmy od pierwszego kroku!

Krok 1: Utwórz konto Google Analytics

 • Przed dodaniem Google Analytics do witryny WordPress musisz najpierw mieć konto Google. Jeśli go nie masz, utwórz go tutaj.
 • Po utworzeniu konta zaloguj się do Google Analytics.
 • Powinien zostać wyświetlony monit o utworzenie konta Google Analytics. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby skonfigurować konto.

Po skonfigurowaniu konta Google Analytics możesz przejść do następnego kroku, którym jest połączenie go z witryną WordPress.

Krok 2: Połącz Google Analytics ze swoją witryną WordPress

Zwykle w tym kroku należy dodać kod śledzenia Google Analytics do swojej witryny WordPress, aby połączyć je oba. Wymagałoby to nieco kodowania za pomocą kodu JavaScript udostępnianego przez Google.

Może to jednak być mylące i przytłaczające, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym lub początkującym. Zamiast tego użyjemy wtyczki, która nie będzie wymagać żadnego kodowania.

Wtyczka, której zalecamy używać, to MonsterInsights. Jest to jedna z najpopularniejszych wtyczek do WordPress z ponad 2 milionami aktywnych instalacji i zajmuje pierwsze miejsce jako wtyczka Google Analytics do WordPress.

Dashboard MonsterInsight

Przykład pulpitu nawigacyjnego MonsterInsights na WordPress

Aby natychmiast uruchomić wtyczkę, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz wtyczkę MonsterInsight. (Możesz wybrać wersję darmową lub płatną)
 2. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę na swoim koncie WordPress.
 3. Po zainstalowaniu. Przejdź do panelu „Ustawienia” w menu „Statystyki” i kliknij „Uwierzytelnij się na koncie Google”.
 4. Następnie zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto Google, a następnie musisz zezwolić Monsterinsghts na połączenie się z kontem Google Analytics.
 5. Następnym krokiem jest skonfigurowanie profilu, z którym chcesz połączyć swoją witrynę. Z menu rozwijanego wybierz „Wszystkie dane witryny” w witrynie, z którą chcesz się połączyć, a następnie kliknij przycisk „Uwierzytelnianie pełne”.
 6. I jesteś skończony! Google Analytics powinien śledzić wszystkie dane Twojej witryny. Jeśli chcesz zobaczyć raporty danych, możesz przejść do sekcji „Raporty” w MonsterInsights.

Krok 3: Analiza danych

Po zainstalowaniu MonsterInsights dostarczy ci mnóstwo informacji na temat Twojej witryny WordPress na stronie „Raporty”. Dane będą reprezentowane na wykresach, aby można je było łatwo przeglądać i rozumieć.

Wykres i wykres w MonsterInsights

Użyj MonsterInsights do analizy swoich danych

Oprócz tego możesz także nawigować po różnych sekcjach interfejsu użytkownika, aby uzyskać bardziej szczegółowe dane i dane, takie jak współczynniki konwersji i wyszukiwane hasła w Google.

Kilka wskaźników, które zalecamy przeanalizować, to:

 1. Wyświetlenia strony
  Śledzenie liczby wyświetleń strony na sesję użytkownika pozwala zorientować się, jak bardzo użytkownicy są zaangażowani w twoją witrynę. Jeśli szybko odejdą po jednej stronie, musisz dowiedzieć się, jak je zatrzymać.
 2. Sesje
  Zrozumienie wzorca ruchu może pomóc zmaksymalizować widoczność treści. Jeśli na przykład masz dużo unikalnych sesji w porze lunchu, opublikowanie treści w tym okresie zapewni Ci najwięcej wyświetleń.
 3. Polecenia
  Jeśli użytkownicy odwiedzają Twoją stronę z innych witryn, możesz spróbować dotrzeć do tych witryn i sprawdzić, czy jest szansa na współpracę.
 4. Odwiedzający (nowi i powracający)
  Znajomość procentu pierwszego i powtarzającego się odwiedzin może być pomocna w określeniu, czy przyciągasz wystarczającą liczbę nowych odbiorców i czy zatrzymujesz starszych.
 5. Użycie / awaria urządzenia
  Wiedza, z jakiego urządzenia korzystają Twoi użytkownicy, aby wykorzystać treść, może pomóc zoptymalizować projekt witryny. Jeśli większość użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, dobrym pomysłem byłoby utworzenie witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych.

Zakończyć

Google Analytics to potężne narzędzie.

To naprawdę niefortunne, że jest poważnie niewykorzystany przez właścicieli witryn.

Dzięki danym dostarczanym przez Google Analytics możesz lepiej poznać i zrozumieć swoich odbiorców, co może pomóc w ulepszeniu witryny w dłuższej perspektywie.

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi możesz zainstalować Google Analytics, dzięki czemu uzyskasz wszystkie potrzebne informacje na pulpicie nawigacyjnym WordPress!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map