Jak dodać stronę kontaktową dla WordPress

Gdy tworzysz witrynę WordPress po raz pierwszy, jedną z niezbędnych stron, które musisz przygotować, jest strona kontaktowa. Niezależnie od tego, czy prowadzisz blog, prowadzisz działalność gospodarczą, czy gdziekolwiek indziej, strona kontaktowa jest świetna dla użytkowników, którzy mogą się z Tobą komunikować i ostatecznie zapewnić bardziej wciągające wrażenia.


Teraz niektórzy z was mogą się zastanawiać, dlaczego potrzebna byłaby strona kontaktowa, kiedy można po prostu wyświetlić adres e-mail, aby użytkownicy mogli się z Tobą skontaktować.

Chodzi o to, że dodanie strony kontaktowej to coś więcej niż tylko sposób, w jaki użytkownicy mogą się z Tobą skontaktować. To sposób na pokazanie swojej szczerości, a także konieczność rozwijania swojego bloga. W rzeczywistości istnieje wiele korzyści z posiadania strony kontaktowej zamiast korzystania z adresu e-mail.

Niektóre z tych korzyści obejmują:

 • Możliwość szybkiego komunikowania się z użytkownikami i czytelnikami.
 • Chroni Twój e-mail przed spamerami, ponieważ nie podasz adresu.
 • Dodanie określonych wierszy tematu gwarantuje, że zawsze wiesz, o czym będzie ten e-mail.
 • Możesz określić rodzaje gromadzonych informacji, określając pola, które użytkownicy mają wypełnić w formularzu. Pomaga to zredukować czasochłonne przemieszczanie się między tobą a potencjalnym klientem.

Teraz, gdy już wiesz, dlaczego tak ważna jest strona kontaktowa, przyjrzyjmy się, jak utworzyć prostą dla WordPressa.

Tworzenie formularza kontaktowego w WordPress

Pierwszym krokiem do utworzenia kontaktu w WordPress jest instalacja wtyczki do niego. W tym artykule użyjemy wtyczki WPForms. Ponieważ oferują zarówno wersje bezpłatne, jak i płatne, jest to dobry wybór, aby zacząć.

WPforms

Formularze kontaktowe WPForms są w 100% responsywne i przyjazne dla urządzeń mobilnych

Oczywiście możesz wybrać dowolną inną wtyczkę, a kroki zasadniczo będą takie same.

Po zainstalowaniu wtyczki przejdź do ekranu konfiguracji, utwórz nazwę swojego formularza i wybierz szablon Prostego formularza kontaktowego.

Spowoduje to utworzenie prostego formularza kontaktowego, który możesz dostosować. Możesz dodać dodatkowe pola do formularza kontaktowego, po prostu przeciągając i upuszczając je z lewej strony panelu w prawo.

Utworzenie pierwszego formularza kontaktowego za pomocą WPForm jest proste

Możesz także kliknąć samo pole, aby wprowadzić zmiany, lub kliknąć pola formularza i zmienić kolejność formularza kontaktowego, przeciągając go. Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz i przejdź do następnego kroku.

Konfigurowanie ustawień formularza kontaktowego

Ogólne ustawienia WPForms

Tutaj edytujemy niektóre ogólne ustawienia formularza kontaktowego. Kliknij „Ustawienia” i menu „Ogólne”, aby skonfigurować następujące parametry.

 • Nazwa formularza: Możesz zmienić nazwę formularza, jeśli chcesz
 • Opis formularza: Możesz dodać opis do swojego formularza
 • Tekst przycisku Prześlij: Możesz zmienić lub edytować kopię przycisku Prześlij
 • Włącz funkcję honeypot antyspamową, aby zapobiec przesyłaniu spamu do twojego formularza.
 • Google reCAPTCHA: Przed użyciem musisz zarejestrować swoją witrynę w Google.
 • Zgodność z RODO: jeśli próbujesz spełnić wymagania RODO, możesz wyłączyć możliwość przechowywania danych i informacji użytkownika, takich jak adresy IP i programy użytkownika.

Po zakończeniu kliknij przycisk Zapisz i przejdź do następnego kroku!

Konfigurowanie ustawień powiadomień

Tak więc, gdy użytkownik prześle formularz kontaktowy, będziesz potrzebować jakiejś formy powiadomienia, aby Cię o tym poinformować. W menu „Ustawienia” i „Powiadomienia” możesz skonfigurować ustawienia, takie jak adres e-mail, na który będą wysyłane powiadomienia lub temat.

Możesz dodać nowe powiadomienie do różnych celów

Zwykle po pierwszej instalacji wtyczki ta funkcja będzie zawsze włączona. W ten sposób, gdy ktoś prześle formularz kontaktowy, zawsze otrzymasz powiadomienie o tym za pośrednictwem e-maila.

Pro Wskazówka

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe korzyści i mieć spójny branding, możesz dodać niestandardowy nagłówek do szablonu wiadomości e-mail. Oto krótki przewodnik, który możesz sprawdzić.

Konfigurowanie potwierdzeń formularza kontaktowego

Po przesłaniu formularza kontaktowego potwierdzenie formularza jest świetnym sposobem, aby poinformować użytkowników, że przesłany przez nich formularz został przetworzony, i daje szansę na poinformowanie Cię, co dalej..

Możesz dostosować to, co widzą użytkownicy po przesłaniu formularza

Zazwyczaj potwierdzenia formularza mogą być:

 • Wiadomość: Pojawi się, gdy użytkownik prześle formularz kontaktowy. Jest to zazwyczaj domyślny typ potwierdzenia dla większości wtyczek formularzy kontaktowych. Możesz napisać prostą wiadomość, aby poinformować użytkownika, że ​​otrzymałeś formularz kontaktowy.
 • Pokaż stronę: Jeśli chcesz wysłać użytkowników na określoną stronę internetową (tj. Podziękować im lub przekierować do ukrytej zawartości), możesz zamiast tego użyć tego typu potwierdzenia.
 • Przeadresować (Przejdź do adresu URL): możesz użyć tej opcji, jeśli chcesz wysłać użytkownika do innej witryny.

Teraz, gdy znasz różne rodzaje potwierdzeń, które ma do zaoferowania WPForms, przyjrzyjmy się, jak skonfigurować i dostosować wiadomość, którą użytkownicy zobaczą po przesłaniu formularza.

Najpierw przejdź do karty „Potwierdzenie”, która znajduje się w Edytorze formularzy w „Ustawieniach”. Następnie wybierz typ potwierdzenia. Zalecamy korzystanie z „Wiadomości”, ponieważ jest to łatwiejsze dla początkujących.

Następnie możesz dostosować komunikat potwierdzający, a kiedy skończysz, kliknij przycisk Zapisz. Teraz pozostaje tylko ostatni krok, dodanie strony kontaktowej!.

Dodanie strony formularza kontaktowego

Do tej pory powinieneś mieć gotową stronę formularza kontaktowego. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to faktycznie dodać go do swojej witryny WordPress.

Chociaż wtyczka umożliwia dodanie formularza kontaktowego do wielu lokalizacji w witrynie (posty na blogu, pasek boczny itp.), Skupimy się na najprostszej metodzie, czyli dodaniu nowej strony.

Dodanie formularza kontaktowego do strony lub postu

Co musisz zrobić, to utworzyć nowy post lub stronę w WordPress, a następnie kliknąć przycisk „Dodaj formularz”. Następnie wybierz formularz kontaktowy z menu podręcznego i kliknij „Dodaj formularz”.

Pozostało tylko opublikować post lub stronę, a następnie formularz kontaktowy pojawi się na stronie WordPress.

Voila! Masz teraz zupełnie nową stronę formularza kontaktowego w witrynie WordPress, z której użytkownicy mogą się kontaktować.

Posiadanie strony kontaktowej jest przydatne do tworzenia komunikacji między tobą a użytkownikami. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoich użytkowników, odwiedź nasz wcześniejszy post na temat dodawania Google Analytics do WordPress.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map