Jak przyciągnąć klientów poprzez promocję sklepu Shopify

To było krótkie i słodkie, ale nasz czteroczęściowy przewodnik Shopify wreszcie dobiega końca z tym przewodnikiem promującym sklep Shopify!


Ta ostatnia sekcja jest trudna, ale jest też najbardziej satysfakcjonująca.

Do tej pory mamy Twój sklep online, dodaliśmy kilka produktów i doładowaliśmy go zaawansowanymi funkcjami Shopify. Pozostało tylko przyciągnąć niektórych klientów!

jak promować-shopify

Jeśli zaczynasz od zera, proces ten jest często powolny. Tych pierwszych klientów zawsze najtrudniej znaleźć i może to być frustrujące.

Korzystając z 7 sztuczek-zabójców, przyspieszymy sprawę i zachęcą odwiedzających do odwiedzania Twojej witryny.

Nadrobienie zaległości w naszym kompletnym przewodniku Shopify

 • Część 1: Jak założyć sklep Shopify w zaledwie 19 minut
 • Część 2: 11 Funkcje Shopify, które zwiększą sprzedaż
 • Część 3: Shopify SEO: 9 rzeczy niezbędnych do podniesienia pozycji Google w sklepie
 • Część 4: „Jak przyciągnąć klientów?” Pierwsze 7 kroków do promocji Twojego sklepu Shopify
 • Czy Shopify jest dla Ciebie? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję Shopify

1. Połącz się z „wpływowymi”

Trudno jest wiedzieć, od czego zacząć, promując swój sklep internetowy. Blogowanie i aktualizowanie mediów społecznościowych może wydawać się bezcelowe, gdy masz niewielką grupę odbiorców.

Właśnie dlatego umieszczam „łączenie się z influencerami” na pierwszym miejscu. „Influencerami” są osoby fizyczne lub strony internetowe z dużą liczbą obserwujących. Jeden tweet lub post na Instagramie na temat twoich produktów może wysłać powódź ruchu na twoją stronę i zbudować początkową grupę odbiorców.

Zobacz, jak ten wpływowy modowiec publikuje informacje o produkcie Express Runway:

shopify-influencers-example

W niektórych przypadkach osoby wpływające będą pobierać opłatę za promocję produktu. W przypadku influencerów z ponad milionem obserwujących opłata ta może sięgać dziesiątek tysięcy dolarów.

Oczywiście większość z nas nie ma na sobie 10 000 $! Ale weźmy przykład mody Bachlr. Przeszli od zera do 20 000 odwiedzających sklep, prosząc osoby wpływające na Instagram o promocję swoich produktów.

Zrób listę wpływowych osób w swojej niszy i wyślij im przyjazny e-mail (a może darmowy produkt!)

2. Zbuduj odbiorców na Instagramie

Zwykle poleciłbym wszechstronną obecność w mediach społecznościowych. Ale jeśli dopiero zaczynasz, spróbuj włożyć wszystkie swoje wysiłki w Instagram.

Dlaczego? Ponieważ użytkownicy Instagrama są bardziej zaangażowani, bardziej aktywni i bardziej reagują na marki niż Facebook czy Twitter.

Kupuj na Instagramie

(Źródło obrazu)

Osobiście uważam, że Facebook osiąga punkt przesycenia marketingiem. Ponadto ich algorytm uniemożliwia dotarcie do pełnej widowni bez płacenia za nią (więcej na ten temat później).

Z drugiej strony Instagram pozwala dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców, a obok każdego postu można użyć przycisku „kup teraz”. Idealny dla właścicieli sklepów internetowych!

Spróbuj opublikować oszałamiające zdjęcia swoich produktów, a następnie zwiększ liczbę obserwujących, wchodząc w interakcje z użytkownikami Instagram w swojej niszy.

Chcieć więcej? Dlaczego Instagram jest najlepszą siecią społecznościową dla sprzedawców internetowych?

3. Zbuduj listę e-mail i wysyłaj regularne biuletyny

Neil Patel powiedział, że najlepiej, gdy powiedział: „Ze wszystkich kanałów, które testowałem jako marketer, poczta e-mail stale przewyższa je wszystkie”.

E-mail marketing to najlepszy sposób na zdobycie stałych klientów i ciągłe zwiększanie sprzedaży. W końcu osoby na Twojej liście e-mail to Twoi najbardziej zaangażowani klienci. Najczęściej kupują od Ciebie!

Przykład wiadomości e-mail Asos

Zacznij od zebrania adresów e-mail od wszystkich osób, które kupią produkt. Następnie dodaj formularz rejestracji w swojej witrynie, aby przyciągnąć klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na zakupy u Ciebie.

Chcieć więcej? Wypróbuj naszą sześcioczęściową serię dotyczącą e-mail marketingu

4. Napisz fantastyczne treści na blogu Shopify

Jeśli nie przekonuje Cię moc blogowania, spójrz na tę infografikę. Najważniejsza statystyka to:

61% ludzi kupiło coś na podstawie bloga.

Tak potężne treści mają właściciele sklepów internetowych. Mało tego, ale sklepy tego bloga otrzymują 97% więcej linków przychodzących (co jest istotne dla twojego rankingu Google).

Pisanie treści pomaga przyciągnąć nowych klientów. Pomaga łączyć się z nimi i rozwijać powinowactwo marki. Co najważniejsze, możesz popchnąć ich w stronę sprzedaży.

Zacznij od zaangażowania się w jeden post w tygodniu, który będzie współgrał z twoją grupą docelową. Być może jest to recenzja produktu, post na podsumowanie lub artykuł z listy.

Chcieć więcej?
– 18 łatwych sposobów tworzenia strategii treści, która napędza ruch
– 1000 słów w ciągu godziny – Jak blogować ciężko & Szybki

5. Wpompuj trochę pieniędzy w reklamę na Facebooku

Wszystkie dotychczasowe techniki są skuteczne, ale mają jedną wspólną cechę: są powolne.

Blogowanie, media społecznościowe i nawiązywanie kontaktu z wpływowymi osobami wymaga czasu. Jeśli chcesz uzyskać szybki ruch, reklamy to szybka poprawka, której szukasz.

(Źródło obrazu)

Reklamy na Facebooku są proste i skuteczne. Ich algorytm pozwala dotrzeć do niezwykle niszowej grupy odbiorców, korzystając z lokalizacji, wieku i osobistych zainteresowań. To najlepszy sposób, aby Twoje produkty trafiły do ​​docelowych klientów.

Najpierw spróbuj eksperymentować z niewielką ilością pieniędzy. Ulepszaj zdjęcia, kopie i specyfikę odbiorców, aż zobaczysz silny współczynnik konwersji. Następnie zwiększ wydatki.

Chcieć więcej? Sekrety wyższego współczynnika klikalności w reklamach na Facebooku

6. Nie zapomnij o prawdziwym świecie!

Dzięki Shopify możesz przenieść swój sklep do prawdziwego świata. Wszystko czego potrzebujesz to czytnik kart „Point of Sale” Shopify.

shopify-pos

Teraz możesz uczestniczyć w rynkach i dostarczać swoje produkty do klientów fizycznych. Poproś lokalnego butika o zapasy niektórych produktów?

Zostaw plakaty, ulotki i broszury w mieście, w którym mogą je zobaczyć Twoi docelowi odbiorcy. Organizuj pokazy lub wydarzenia w lokalnych kawiarniach. Bądź kreatywny i proaktywny w zakresie marketingu.

Chcieć więcej? 7 rzeczy, których nie robisz, aby promować swój sklep w prawdziwym świecie

7. Rozpocznij sprzedaż

Wszyscy kochają wyprzedaż. Zapytaj Amazon, który zarobił 3,75 miliarda dolarów w weekend w Czarny piątek!

Sprzedaż działa, ponieważ daje klientom poczucie pilności. Ludzie nie chcą przegapić okazji i wiedzą, że wyprzedaż nie potrwa długo.

To świetny sposób na przekonanie klientów, którzy nie byli jeszcze gotowi na zakupy od Ciebie. Chodzi o to, aby zdobyć pierwszych kilku kupujących.

Możesz użyć zaawansowanych funkcji Shopify do obniżania cen produktów w swoim sklepie. Następnie spróbuj promować sprzedaż za pomocą reklam na Facebooku.

Chcieć więcej? „W wolnym czasie zarabiam 1000 $” – jak właściciel sklepu z jedną modą robi małą fortunę online

Końcowe przemyślenia…

Shopify to najszybszy sposób na urzeczywistnienie marzeń o prowadzeniu sklepu internetowego. Może się to wydawać zniechęcające, ale szybko to odbierzesz! Zacznij już teraz w Shopify.

Daj mi znać, jeśli korzystasz już z Shopify w komentarzach poniżej. Lub, jeśli masz dalsze pytania, chętnie na nie odpowiem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map