Jeśli ostatnio korzystałeś z naszego narzędzia do sprawdzania prędkości serwera, być może zauważyłeś nową ciekawą funkcję: interaktywną mapę lokalizacji serwera.

Gdy mierzysz szybkość serwera za pomocą Bitcatcha, przeprowadzamy testy z ośmiu różnych lokalizacji na całym świecie. Jest to jedyny sposób, aby zapewnić szybkie ładowanie witryny z każdej części planety.

Do tej pory musieliście wierzyć nam na słowo. Ale dzięki naszej nowej mapie możesz dokładnie zobaczyć, skąd pingujemy Twoją witrynę. Oto jak to wygląda:

Test prędkości serwera Bitcatcha

Jak widać, szpilki pokazują lokalizację naszych testów: Wielka Brytania, Brazylia, Singapur, Indie, Australia, Japonia i dwie lokalizacje w USA.

Korzystając z wtyczki Widżetu Map Google do stworzenia tej mapy, pomyślałem, że napiszę o niej. Jak widać, jest interaktywny i pozwala mi używać logo Bitcatcha na pinach lokalizacji. Całkiem fajnie, prawda?

Contents

Widżet Map Google

Wtyczka jest po prostu najlepszym narzędziem do mapowania, jakiego użyłem. Jeśli potrzebujesz mapy, aby pokazać lokalizację swojej firmy lub sklepu, zdecydowanie rozważę jej sprawdzenie. A może musisz dać ludziom wskazówki lub – tak jak ja – dać odwiedzającym więcej informacji na temat Twojej witryny.

Widżet Mapy Google istnieje od ponad czterech lat, a teraz ma 100 000 użytkowników, więc jest to zaufany produkt.

Sama wtyczka jest prosta, intuicyjna i konfigurowalna. Na początek nie potrzebujesz żadnych umiejętności technicznych, a wszystko działa od razu po wyjęciu z pudełka. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać szczegóły lokalizacji i dostosować wygląd mapy. Możesz nawet dopasować projekt do swojej witryny.

Ale co najważniejsze, jest błyskawiczny i zużywa bardzo mało zasobów.

Darmowa wersja wtyczki jest dostępna na rynku WordPress, a także wersja pro od 15 USD.

  Przewodnik dla początkujących VPN - najważniejsze pytania, które należy zadać przed uzyskaniem połączenia VPN

Korzystam z wersji pro (którą polecam), więc przejrzyjmy niektóre z najlepszych funkcji.

Super-szybkie ładowanie

Jeśli jesteś regularnym czytelnikiem w Bitcatcha, będziesz wiedział, że mam obsesję na punkcie szybkości. Zawsze jestem niechętny dodawaniu ciężkich wtyczek, które będą wysysały zasoby z witryny.

Właśnie dlatego Google Maps Widget jest tak przydatny. Podczas gdy większość wtyczek map wysyła ponad 50 wniosków o przeciągnięcie na interaktywnej mapie, Widżet Mapy Google wysyła tylko JEDEN wniosek. Nie wykorzystuje prawie żadnych zasobów. Jak sobie z tym radzi?

Ta część jest całkiem sprytna. Gdy mapa ładuje się po raz pierwszy w Twojej witrynie, jest to tylko obraz. Jest to zrzut ekranu lub miniatura, co oznacza, że ​​jest lekki i wysyła tylko jedno żądanie do serwera. Oto jak to wygląda:

Miniatura mapy

Mapa staje się interaktywna dopiero po kliknięciu:

Interaktywna mapa

W tym momencie wciąga wszystkie dodatkowe żądania. Oznacza to, że początkowa prędkość ładowania nie jest spowalniana przez ciężką interaktywną wtyczkę na stronie głównej.

Możliwość dostosowania

Jak widać na naszej mapie w Bitcatcha, możesz dostosować wtyczkę, aby wtapiała się w twoją stronę. Szpilki na naszej mapie zawierają logo Bitcatcha. Możesz także zmienić rozmiar mapy i kolory lightbox, gdy się rozszerzy.

Logo Bitcatcha jako pinezka w widżecie mapy Google

Sama mapa nawiązuje do funkcji Map Google, więc możesz wybierać spośród ich funkcji. Czy chcesz widok z ulicy? Widok satelitarny? Wskazówki dojazdu z jednego miejsca do drugiego? Wszystko można łatwo dostosować we wtyczce (uwaga: są to funkcje pro).

Możesz nawet dołączyć dymki informacyjne, współczynnik powiększenia i inne aspekty, wszystkie przeciągnięte z Map Google.

Regularnie aktualizowana

Może się to wydawać małą rzeczą, ale zawsze szukam wtyczek, które są regularnie aktualizowane. Oznacza to, że zawsze są bezpieczni, pewni i szybcy. Co więcej, oznacza to, że zespół dba o swoją wtyczkę i szybko reaguje na poprawki błędów.

  Jak straciłem pieniądze na koszt wysyłki Shopify (a potem to naprawiłem!)

W momencie pisania tego tekstu widget Google Maps został zaktualizowany trzy dni temu. Dzięki tej wtyczce masz zagwarantowaną najnowszą funkcjonalność.

Świetne wsparcie

Faceci za Google Maps Widget świetnie wspierają obsługę klienta. Starają się odpowiadać na wszystkie wiadomości e-mail w ciągu trzech godzin i gwarantują odpowiedź w ciągu 24 godzin.

Członkowie Pro otrzymują roczną gwarancję wsparcia, ale możesz przejść na dożywotnie wsparcie dzięki pakietowi „Agencja”.

Istnieje również pomocne forum wsparcia dla bezpłatnych użytkowników. Eksperci są dość aktywni, a społeczność użytkowników odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

Czy warto płacić za pakiet Pro?

Za 15 USD warto rozważyć pakiet pro. Zapewnia to rok bezpłatnych aktualizacji i gwarantowanej pomocy technicznej, a także dostęp do funkcji profesjonalnych (więcej opcji dostosowywania, nieograniczona liczba pinów, opcje widoku ulicy itp. Pełna lista funkcji znajduje się tutaj).

Pakiet „Pro Unlimited” jest na średnim poziomie i pozwala korzystać z wtyczki na dowolnej liczbie witryn osobistych. Pakiet „Pro Agency” jest najdroższy i zapewnia nieograniczone użytkowanie osobiste i klientów, a także dożywotnie aktualizacje i wsparcie.

Jeśli nie masz pewności, czy dodatkowe pieniądze są tego warte, możesz wypróbować wersję pro bezpłatnie przez siedem dni (karta kredytowa nie jest wymagana).

Widżet Mapy Google w akcji

Zanim podsumuję recenzję, sprawdź, jak wtyczka wygląda zza kulis. Jak widać, istnieje mnóstwo opcji konfiguracji widżetu:

Wybierz rozmiar, typ mapy i dostosowanie pinezki – wszystko w jednym prostym formularzu.

Ustawienia widżetu mapy Google

Możesz zmienić nagłówek lub tekst powyżej i poniżej samej mapy.

Następnie przeciągnij kartę, aby przejść do „interaktywnej mapy”, i możesz dostosować wygląd interaktywnego aspektu.

Możesz nawet uzyskać dostęp do zespołu wsparcia z tego miejsca na ekranie opcji.

  16 megawskazów na zwiększenie konwersji e-commerce

Końcowe przemyślenia

Widżet Mapy Google to najlepszy sposób na dodanie mapy do swojej witryny. Jest prosty w użyciu, wtapia się w projekt i nie spowalnia witryny.

Wypróbuj sam. Pobierz bezpłatną wersję w sklepie z wtyczkami WordPress lub wersję Pro na oficjalnej stronie Google Maps Widget.

Daj mi znać, jak sobie radzisz!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me