Strony docelowe. Są istotną częścią każdej dobrej kampanii marketingowej.

Zwiększają konwersje, zwiększają sprzedaż i zachęcają do rejestracji. Niestety są nieco źle zrozumiani i rzadko optymalizowani do pełnej pojemności.

Przede wszystkim odpowiedzmy na wielkie pytanie:

Co to jest strona docelowa?

shopify

Strona docelowa to niestandardowa strona internetowa zaprojektowana specjalnie do konwersji klientów. Jest bardzo specyficzny, ukierunkowany i zoptymalizowany laserowo pod kątem sprzedaży lub rejestracji.

Są one często wykorzystywane do kierowania odwiedzających z linków reklamowych w mediach społecznościowych lub Google.

Jest to samodzielna strona, która zazwyczaj nie jest powiązana z Twoją stroną główną ani resztą witryny. Jeśli osoby znajdują się na Twojej stronie docelowej, są już zainteresowane Twoim produktem lub usługą. Są już zaintrygowani.

Wystarczy je przekonwertować, co można zrobić na dwa główne sposoby:

  1. Generuj potencjalnych klientów za pomocą formularza rejestracji
  2. Sprzedaj coś!

Czym różni się strona docelowa od strony głównej??

Na Facebooku i Google często wyświetla się wiele reklam kierujących użytkowników na stronę główną witryny. To często pomyłka.

Strona główna jest bardzo ogólna. Celem jest wprowadzenie pasywnego gościa do całego biznesu i umożliwienie mu eksploracji we własnym tempie. Na stronie głównej jest wiele różnych podróży użytkowników i ich wyników.

Strona docelowa jest jednak bardzo szczegółowa i skierowana tylko do jednej promocji. Dzięki stronie docelowej istnieje tylko jedna możliwa podróż użytkownika. Chcesz tylko JEDEN wynik: sprzedaż lub rejestrację.

Jak więc rozpocząć tworzenie jednej z tych stron docelowych?

za. Użyj wtyczki WordPress

Jeśli używasz WordPress do hostowania swojej witryny, być może będziesz musiał pracować w ramach tego tematu. W niektórych przypadkach można po prostu utworzyć nową stronę. Możesz nadać mu dowolny styl i nadać mu nowy adres URL (więcej na ten temat wkrótce).

wtyczka strony docelowej

Jeśli szukasz czegoś bardziej elastycznego, możesz zainstalować wtyczkę strony docelowej. Jedną z najlepszych jest trafnie nazwana „Strony docelowe WordPress”, która pozwala wybierać spośród szablonów w celu stworzenia niestandardowego projektu. Umożliwia także uruchamianie testów podziału A / B, co jest przydatne do optymalizacji współczynnika konwersji.

b. Zainstaluj przeciągnij i upuść motyw WordPress

Jeśli chodzi o motywy WordPress, opcje przeciągania i upuszczania są najbardziej wszechstronne i elastyczne. Jednym z moich ulubionych jest Divi, który umieściliśmy na naszej liście najlepszych motywów WordPress. Korzystając z Divi, możesz szybko i łatwo dodać nową stronę docelową i utworzyć niestandardowy układ za pomocą pól przeciągania i upuszczania.

do. Płatne alternatywy

Możesz także skorzystać z płatnej alternatywy, takiej jak Lander lub Leadpages. Kosztuje trochę pieniędzy, ale pomaga stworzyć stronę docelową z prostymi instrukcjami krok po kroku. Nie ma potrzeby skomplikowanego kodowania, a uruchomienie zajmuje około 30 minut. Do wyboru jest mnóstwo istniejących szablonów, które możesz dostosowywać w miarę upływu czasu.

Leadpages®

Teraz, gdy mamy już podstawy, porozmawiajmy o optymalizacji. Jak uzyskać największą sprzedaż i konwersje ze strony docelowej?

14 wskazówek, jak zoptymalizować stronę docelową pod kątem konwersji!

1. Wybór adresu URL

Możesz nie zwracać dużej uwagi na mieszankę słów lub liter w adresie witryny. Ma to jednak większy wpływ, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim dobry adres URL jest niezbędny do celów SEO. Umożliwia wciśnięcie odpowiednich słów kluczowych i pomoc Google w znalezieniu Twojej witryny.

Ale na stronie docelowej odgrywają jeszcze większą rolę. Sugeruję użycie twojego adresu URL w celu wzmocnienia wezwania do działania. Załóżmy, że używasz strony docelowej do promowania swojej nowej aplikacji. W takim przypadku wpisz adres URL:

www.my-business.com/download-the-app

To prosty, podświadomy szturchanie użytkownika. Zawsze trzymaj adres URL krótki, konkretny i do rzeczy.

2. Ustaw jeden wyraźny cel

Najlepsze strony docelowe są określone. Pamiętaj, że nie jest to miejsce do oferowania wielu promocji. Strona docelowa została zaprojektowana tylko w jednym celu.

Jak widać na stronie docelowej Code Academy poniżej, ich jedynym celem jest zapisanie ludzi do programu. Dosłownie, na stronie docelowej nie ma innego celu ani linku!

Strona docelowa Codecademy

Jaki jest twój jeden cel? Czy to zachęca ludzi do zapisania się na twoją listę mailingową? Czy pobiera nową aplikację? Lub sprzedajesz nowy produkt? Wybierz jeden i skup się na nim wyraźnie.

3. Usuń wszystko, co odwróci uwagę od tego celu

Projektanci stron internetowych często mówią, że 90% ich pracy polega na wycinaniu rzeczy! Po zaprojektowaniu strony docelowej zastanów się nad wszystkimi przeszkodami, których możesz się pozbyć.

Sprawdź ten przykład z CampusTap. Jest to jedna z najprostszych, usprawnionych stron docelowych, na które natknąłem się. Są tylko cztery elementy projektu: tytuł, tłumacz, wezwanie do działania i obraz. Czego więcej potrzebujesz??

Prosta strona docelowa

4. Upewnij się, że nie ma innych punktów wyjścia

Na tradycyjnej stronie internetowej potrzebujesz wielu linków, które ułatwią odwiedzającym odkrywanie Twojej witryny. Ale jeśli chodzi o stronę docelową, potrzebujesz tylko jednego linku: wezwania do działania.

Nie powinny istnieć punkty wyjścia, które odwracają uwagę odwiedzających lub prowadzą ich gdzie indziej. Brak zewnętrznych linków na stronie jest sprzeczny z intuicją, ale jest to najlepszy sposób na konwersję klientów.

Brak punktów wyjścia

Jeśli nie mogą przejść do innej części witryny, istnieje większe prawdopodobieństwo, że klikną wezwanie do działania.

5. Silne wezwanie do działania

Twoje wezwanie do działania jest najważniejszą częścią strony docelowej. Jest to przycisk „kup” lub przycisk „zarejestruj się”. W rzeczywistości jest to bardzo ważne, poświęciliśmy cały blog temu małemu elementowi.

Nakłonienie użytkownika do kliknięcia tego przycisku jest ostatecznym celem. Spraw, aby kopia była zgrabna, prosta i atrakcyjna. Porozmawiaj bezpośrednio z odwiedzającymi, tak jak ten przykład od Crazy Egg.

Wezwanie Crazyegga do działania

Weź również pod uwagę kolor i wygląd. Najlepsze kolory to żółty, pomarańczowy i zielony. Dlaczego? Ponieważ tworzą wyraźny kontrast i wyróżniają się na stronie. Przyciągają do nich oko.

6. Konwertuj za pomocą jednego kliknięcia

Najlepsze strony docelowe mają prosty proces konwersji klientów. Najlepiej, jeśli chcesz konwertować ludzi jednym kliknięciem.

Na przykład na stronie docelowej możesz mieć formularz rejestracyjny. Gdy klient podaje swoje informacje, staraj się nie uwzględniać drugiego lub trzeciego kroku. Kliknięcie wezwania do działania powinno być końcem wymiany. Z każdym kolejnym krokiem do ukończenia procesu tracisz konwersje. Nie komplikuj.

7. Wejdź do głowy publiczności

Gdy odwiedzający dotrze na stronę docelową, masz kilka sekund, aby przekonać go do zrobienia następnego kroku. Jednym ze sposobów na to jest wejście do ich głowy!

Spróbuj utworzyć stronę docelową, która się z nimi natychmiast łączy. Wykorzystaj ich emocje – szczególnie ich marzenia i ambicje. Zobacz, jak AwesomeTalk trafia prosto do Twojej głowy dzięki sprytnej stronie docelowej. Nie opisuje usługi – nie musi. Zamiast tego wykorzystuje twoje naturalne emocje, aby zainspirować kliknięcie.

Wykorzystaj emocje odbiorców

Wszystko, co wpływa na czyjeś reakcje emocjonalne, dostanie się do ich głowy i miejmy nadzieję, że przekonają go do kliknięcia dalej.

8. Spójność projektu

Zwykle użytkownik odwiedza Twoją stronę docelową za pośrednictwem linku reklamowego. Reklamy na Facebooku są często świetne do kierowania ludzi do strony docelowej. W tym momencie powinieneś zachować spójność zdjęć i projektu.

Innymi słowy, użyj tego samego obrazu na stronie docelowej, którego użyłeś w samej reklamie. Użyj tej samej kopii i objaśnienia. Dlaczego? Ponieważ to automatycznie wzmacnia twoją wiadomość wielokrotnie. Pomaga również wygładzić krok i zapobiega rozproszeniu klienta.

9. Korzystaj z ofert i rabatów

Wszyscy kochają dobrą ofertę lub zniżkę. Może to być coś, czego potrzebujesz, aby przekonać kogoś do zarejestrowania się lub zakupu produktu. Netflix ma jedną z najlepszych stron docelowych (w tym przypadku jest to także ich strona główna). Wszystko opiera się na podstawowej ofercie stanowiącej centrum biznesu: bezpłatnej miesięcznej wersji próbnej.

Oferta Netflix i rabaty

Jeśli jesteś właścicielem witryny e-commerce, możesz użyć swojej strony docelowej do promowania sprzedaży określonego produktu. Lub użyj go, aby spakować podobne przedmioty w jedną ofertę. Zniżka lub sprzedaż zwiększa prawdopodobieństwo zakupu przez pasywnego gościa.

10. Dołącz dowód społeczny

Jeśli ktoś dotarł na twoją stronę docelową, jest prawie przekonany. Już ich zaintrygowałeś i zwabiłeś na swoją stronę rejestracji. Pozostała tylko niewielka warstwa tarcia. Jest tylko kilka pytań lub zastrzeżeń, które dręczą ich.

Twoim zadaniem jest wyeliminowanie ostatnich rezerwacji i doprowadzenie ich do końca! Jednym z genialnych sposobów na osiągnięcie tego jest dowód społeczny. Innymi słowy, skorzystaj z okazji, aby pokazać, ile osób korzysta z Twojego produktu lub usługi. Poinformuj odwiedzającego, że inni go używają i kochają.

Dołącz dowód społecznościowy na stronie docelowej

W tym przykładzie Todoist, lista rzeczy do zrobienia, z radością przypomina, że ​​już korzysta z niej 2 miliony innych osób. To prawie wystarcza, aby poczuć się wykluczonym!

Możesz zrobić podobnie, cytując referencje na stronie docelowej, szczególnie od znanych klientów lub kupujących.

11. Upewnij się, że jest przyjazny dla urządzeń mobilnych

Jest rok 2016 i prawie nie powinienem o tym wspominać! Ale tak wiele stron docelowych nadal nie jest dostosowanych do urządzeń mobilnych. Ponad 50% całego dostępu do Internetu na urządzeniu mobilnym sprawia, że ​​strona docelowa musi wyglądać elegancko na każdym urządzeniu.

Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój ruch jest kierowany z reklamy w mediach społecznościowych. Ogromne wykorzystanie mediów społecznościowych odbywa się na urządzeniach mobilnych, więc proces ten musi przebiegać bezproblemowo. Jeśli zbudujesz stronę docelową przy użyciu metod, które wyjaśniłem na początku tego artykułu, wszystkie one powinny dać ci możliwość upewnienia się, że jest „responsywna”.

Nie trać konwersji, ponieważ strona docelowa jest do bani na urządzeniu mobilnym!

12. Dodaj przyciski udostępniania

Możesz uzyskać jeszcze większy stosunek wartości do ceny na stronie docelowej, dodając przyciski udostępniania. Często wydajesz trochę pieniędzy na promocję strony docelowej na Facebooku lub Google. Jednak gdy ludzie zaczną napływać, ułatw im dzielenie się nimi z przyjaciółmi.

W końcu to darmowa promocja! Zawsze poproś odwiedzających, aby udostępnili stronę docelową, jeśli znajdą coś przydatnego. Jak widać poniżej, ludzie z SaaS zachęcają Cię do udostępnienia swojego eBooka po pobraniu. Doprowadzi to do niezliczonych dodatkowych wizyt na stronie docelowej.

Przycisk Udostępnij na stronie docelowej

13. Prędkość

W Bitcatcha zawsze mówimy o prędkości. W końcu nasz test szybkości serwera jest tym, co robimy najlepiej! Jednak naprawdę ma to znaczenie, jeśli chodzi o stronę docelową. Zwykli czytelnicy wiedzą, że powolna witryna może drastycznie wpłynąć na współczynnik konwersji.

W rzeczywistości wszystko wolniejsze niż trzy sekundy może skrócić konwersje o połowę. Żadna firma nie może sobie pozwolić na utratę połowy potencjalnej sprzedaży. Zwłaszcza, gdy tak łatwo jest rozwiązać problem prędkości. Jeśli do tej pory postępowałeś zgodnie z tą radą, strona docelowa powinna być prosta i względnie pusta. To powinno sprawić, że wszystko będzie miłe i szybkie. Jeśli nadal działa wolno, może to oznaczać problem z Twoim podstawowym serwerem lub hostem internetowym.

14. Test, test, test

Ponieważ Twoim priorytetem są konwersje, nadszedł czas, aby dokładnie sprawdzić, jak działa. Wkrótce przekonasz się, że Twoja strona docelowa nigdy się nie kończy! Zawsze można wypróbować nowy układ. Zawsze można wypróbować wezwanie do działania w innym kolorze. Zawsze można użyć innej frazy lub kopii. Zawsze inny obraz.

Wszelkie drobne poprawki mogą mieć ogromny wpływ na konwersję. Jeśli więc nie masz pewności, który układ lub obraz jest najskuteczniejszy, zmień go i przetestuj odpowiedź.

Testowanie AB

Korzystając z funkcji „cele” w Google Analytics, możesz dokładnie śledzić liczbę konwersji na danej stronie. Za każdym razem, gdy wprowadzasz poprawki lub zmiany, monitoruj, czy współczynnik konwersji przesuwa się w górę, czy w dół.

Jeśli korzystasz z jednego ze wspomnianych wcześniej twórców płatnej strony docelowej, często pozwalają A / B przetestować różne opcje przed przystąpieniem do ostatecznego projektu. Jeśli chcesz mieć mnóstwo konwersji, to najważniejsze, co możesz zrobić!

Strony docelowe to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie konwersji oraz znaczne zwiększenie sprzedaży i rejestracji.

Niestety, jeśli nie zoptymalizujesz ich poprawnie, mogą zmarnować dużo pieniędzy.

Czy miałeś jakieś szczęście ze swoimi stronami docelowymi? Podziel się swoimi sekretami i wskazówkami w sekcji komentarzy.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me