Kupuj SEO 9 Niezbędne do podniesienia rangi Google

Twój sklep Shopify jest skonfigurowany, wygląda świetnie i nadchodzą pierwsze zamówienia. Idealnie!


Kolejnym dużym krokiem jest wygenerowanie poważnego ruchu przez Google.

Tylko wyobraźnia. Jeśli Twój sklep internetowy był na pierwszej stronie wyników Google, możesz generować sprzedaż bez konieczności wydawania ani grosza na reklamę.

Shopify SEO - 9 niezbędników do poprawy rankingu

Oczywiście awansowanie w rankingu Google nie jest łatwe. Jest to jednak możliwe dzięki sprytnemu „optymalizacji pod kątem wyszukiwarek” lub SEO.

Nadrobienie zaległości w naszym kompletnym przewodniku Shopify

 • Część 1: Jak założyć sklep Shopify w zaledwie 19 minut
 • Część 2: 11 Funkcje Shopify, które zwiększą sprzedaż
 • Część 3: Shopify SEO: 9 rzeczy niezbędnych do podniesienia pozycji Google w sklepie
 • Część 4: „Jak przyciągnąć klientów?” Pierwsze 7 kroków do promocji Twojego sklepu Shopify
 • Czy Shopify jest dla Ciebie? Przeczytaj naszą szczegółową recenzję Shopify

W części 3 tego przewodnika po Shopify omawiamy podstawy SEO w Shopify. Wskoczmy prosto.

1. Wybierz idealne słowa kluczowe, aby Google mógł Cię znaleźć

Słowa kluczowe są sercem SEO. Słowa kluczowe mówią Google dokładnie, kim jesteś i co robisz.

Aby znaleźć najlepsze słowa kluczowe, postaw się w sytuacji klienta. Czego byś szukał, aby znaleźć swoje produkty? Może to „punkowe koszulki”, „sukienki na studniówkę” lub „aparaty przygodowe”.

To jest dobre miejsce, jeśli chodzi o wybór słów kluczowych. Trudno jest uszeregować według ogólnych słów kluczowych, takich jak „buty”, ponieważ dominują najwięksi sprzedawcy. Z drugiej strony, niszowa fraza kluczowa, taka jak „fioletowe buty z rzepem”, nie odbierze wystarczającej liczby wyszukiwań. Wypróbuj coś pośrodku, na przykład „buty punk”.

Wybór odpowiednich słów i wyrażeń jest nauką. Niedawno napisaliśmy szczegółowy post na temat wyboru słów kluczowych, który jest dobrym punktem wyjścia.

2. Wybierz słowo kluczowe lub wyrażenie, które faktycznie sprzedaje

Oto największa różnica między normalnym SEO a SEO dla Shopify:

Chcesz użytkowników, którzy faktycznie coś kupią.

Wybierz słowo kluczowe lub wyrażenie, które faktycznie sprzedaje

Załóżmy, że sprzedajesz ręcznie robioną biżuterię w Shopify. Ludzie szukający „ręcznie robionej biżuterii” mogą szukać informacji na temat tworzenia biżuterii. Nie interesujesz się tymi ludźmi.

Chcesz klienta, który chce kupić ręcznie robioną biżuterię. Spróbuj zmodyfikować słowa kluczowe lub wyrażenia, aby uwzględnić aktywne słowa, takie jak „kup”, „najlepszy” „tani”.

Poszukaj słowa kluczowego lub wyrażenia, które sugerują zamiar zakupu. Zapoznaj się z tym obszernym przewodnikiem w poszukiwaniu zyskownych słów kluczowych autorstwa Pardeep Goyal.

3. Umieść te słowa kluczowe we właściwych miejscach

Masz swoje idealne słowa kluczowe? Świetny. Czas umieścić je tam, gdzie Google je znajdzie.

Shopify ma pięć kluczowych miejsc na umieszczenie słów kluczowych:

1. Twój tytuł strony

To tytuł pojawi się na stronie wyników Google.

page-title-shopify-seo

Zauważ, jak ten sklep umieszcza frazę „drewniane okulary przeciwsłoneczne” przed nazwą sklepu? To dlatego, że coraz więcej osób szuka „drewnianych okularów przeciwsłonecznych”. Pomyśl o opisaniu swojego sklepu w tytule.

shopify-page-title-seo

Przejdź do sklepu internetowego > Preferencje, aby zmienić swoje.

Pro wskazówka: postaraj się, aby tytuł był wezwaniem do działania. Pomyśl o tym jak o kuszącym nagłówku, który prosi się o kliknięcie. Zobacz, jak House of Fraser korzysta z aktywnego wezwania do działania: „Kup zegarek online”

CTA SEO

2. Opis meta

Metaopis to krótki tekst, który pojawia się pod tytułem. Ponownie umieść tutaj słowa kluczowe, ALE staraj się, aby były opisowe i intrygujące. To Twoja szansa, aby przekonać klientów do kliknięcia.

Upewnij się, że każda strona ma także inny opis meta. Ponownie przejdź do sklepu internetowego > Preferencje.

meta-description-seo-shopify

3. Opis obrazu & Alt Alt

Google jest całkiem sprytny, ale wciąż nie widzi zdjęcia, powiedzmy, czerwonej skarpety. Musisz powiedzieć Google, że to czerwona skarpeta. Aby to zrobić, zmień nazwę pliku obrazu na „czerwona skarpeta [nazwa sklepu]” przed przesłaniem.

Możesz także dodać „tekst alternatywny”, tj. Tekst wyświetlany, jeśli przeglądarka internetowa nie może załadować obrazu. Podaj opisowy opis i dołącz słowa kluczowe. Teraz Google może go znaleźć, przeczytać i uszeregować.

shopify-seo-alt-tag

Chcieć więcej? Przeczytaj przewodnik Shopify po optymalizacji zdjęć produktów.

4. Nagłówki i tytuły (tagi H1)

Twoje nagłówki to jedno z pierwszych miejsc, w których Google szuka informacji o Twojej witrynie. Upewnij się, że wszystkie strony produktów mają opisowe nagłówki i nie zapomnij podać słów kluczowych.

5. Opisy produktów i kopia

Zawsze dołączaj słowa kluczowe do opisu produktu, aby pomóc Google znaleźć Twoją stronę. Ważne jest również, aby pisać unikalne i ekscytujące opisy produktów.

Nie kopiuj tylko opisu producenta, ponieważ – są szanse – ta kopia jest wklejana w całym Internecie, a Google nienawidzi duplikatów. Co więcej, twoje opisy to świetna okazja, aby pokazać swój ton głosu i przekonać klientów do dokonania zakupu.

4. Połącz swoje strony i treść za pomocą wewnętrznych linków

Oprócz słów kluczowych, linki są istotnym czynnikiem rankingowym dla SEO. Zacznij od korzystania z wewnętrznych linków w całej witrynie. Link do stron produktów ze strony głównej. Skonfiguruj linki kategorii i linki do produktów ze swojego bloga.

Im bardziej połączona jest witryna, tym więcej Google rozumie na temat Twojego sklepu i jego produktów. Pomyśl o tym jak o budowie fundamentu lub szkieletu swojej witryny.

5. Utwórz linki zwrotne do swojego sklepu Shopify

Aby uszeregować pozycję Twojego sklepu, Google sprawdza, które inne witryny prowadzą do Ciebie. Google używa algorytmu opartego na liczbie linków i autorytecie witryny prowadzącej do Ciebie w celu ustalenia Twojej oceny.

Na przykład, jeśli The Huffington Post i The New York Times linkują do twoich produktów, Google wie, że musisz mieć prawdziwy autorytet, więc zdobędziesz wyższą pozycję.

Istnieje niezliczona ilość sposobów generowania linków z powrotem do sklepu Shopify. Wysłanie komunikatu prasowego pomoże uzyskać zasięg na blogach wraz z linkiem z powrotem do Twojej witryny. Za pisanie postów gości do blogów w Twojej niszy również otrzymasz link. Możesz także po prostu wysłać e-mail do stron internetowych i poprosić ich o sprawdzenie lub link do Twoich produktów.

Wskazówka: NIGDY nie kupuj linków, nie korzystaj z farmy linków ani ich wymiany. Google wyszukuje strony internetowe przy użyciu tych technik. Szukasz naturalnego zachowania linków.

6. Zachęcaj klientów do recenzji

Google uwielbia unikalne treści, regularne aktualizacje i dowody dużej aktywności użytkowników i zadowolenia. Recenzje klientów zaznaczają każde z tych pól i pomagają wygenerować większą sprzedaż. Win-win.

Zachęcaj klientów do recenzji

7. Skonfiguruj przekierowania dla starych stron produktów

W każdym sklepie internetowym zabraknie towaru lub produkt zostanie przerwany. Jeśli usuniesz ten element, wszelkie linki do tego produktu doprowadzą teraz klientów do strony błędu. Google nienawidzi stron błędów i zwiększy współczynnik odrzuceń (kolejny czynnik, na który patrzy Google).

Zamiast tego skonfiguruj przekierowania ze starych stron produktów na nowe. Prosty.

Oto jak to zrobić.

8. Użyj funkcji blogu!

Treści i blogowanie są bardzo przydatne dla SEO. Jest to szansa, aby wcisnąć więcej słów kluczowych i wygenerować dużo linków zwrotnych i ruchu do Twojego sklepu Shopify. Skutkuje to również dłuższym utrzymywaniem ludzi na Twojej stronie (świetne dla SEO) i kierowaniem klientów do twoich produktów.

Shopify ma wbudowaną funkcję blogu, ale jest bardzo rzadko używana. Rozpocznij strategię dotyczącą treści i spróbuj blogować raz w tygodniu. Nie wiesz, o czym pisać bloga? Zainspirować się!

9. Nie martw się o mapy witryn. Shopify cię obejmuje

Jednym z najlepiej strzeżonych tajemnic w Shopify jest to, że automatycznie generują plik sitemap.xml. To indeksuje Twoje treści, produkty i strony, dzięki czemu Google może je łatwo znaleźć. Konfiguracja jest często uciążliwa, ale Shopify zapewnia ci ochronę. Po uzyskaniu adresu URL mapy witryny prześlij go do Google Search Console, a otrzymasz bardziej przydatne informacje o swojej witrynie.

Jeśli nie wiesz, gdzie jest mapa witryny, przejdź do niej pod adresem: two-url.com/sitemap.xml. W przeciwnym razie przeczytaj ten przewodnik po mapach witryny Shopify.

Shopify ma dość solidne podstawy SEO, ale dzięki kilku poprawkom i sztuczkom możesz awansować w rankingu Google.

Czy próbowałeś poprawić SEO swojego sklepu Shopify? Daj mi znać w sekcji komentarzy.

I przejdź do ostatniej części tej serii Shopify, gdy popatrzymy na promocję i marketing Twojego sklepu Shopify w celu uzyskania najwyższej sprzedaży.

Awatara

O autorze

Ben jest copywriter i redaktorem z Londynu. Jego praca regularnie pojawia się w The Huffington Post, a także pracował nad kilkoma udanymi kampaniami copywritingowymi dla Sony UK. Nie krępuj się połączyć z Benem za pośrednictwem Twittera.

Polub to, co przeczytałeś?

Dołącz do naszych subskrybentów, którzy otrzymują aktualizację od Bitcatcha. Wysyłamy ekskluzywne porady i wskazówki biznesowe.

Kolejny “

Zwiększ zaangażowanie & Przychody z e-mailem z serii powitalnej (definitywny przewodnik po e-mail marketingu, część 3)

«Poprzedni

Nigdy więcej się nie zhakuj: przegląd bezpieczeństwa Ninja

Czy Twoja witryna jest wystarczająco szybka?

Nie trać sprzedaży. Sprawdź prędkość swojego serwera tutaj.

Zobacz nasz rekomendowany hosting

Połącz się z nami

ikona rss   ikona facebooka   ikona Twittera ikona łącza

Zacznij tutaj

 • Twój sklep internetowy w 19 minut: jak skonfigurować Shopify (kompletny przewodnik po Shopify, część 1)
 • 11 Funkcje Shopify, o których nie wiedziałeś (ale spowodują wzrost sprzedaży): kompletny przewodnik Shopify Część 2
 • Shopify SEO: 9 zasadniczych elementów, które pozwolą zwiększyć pozycję Twojego sklepu w Google (kompletny przewodnik po Shopify, część 3)
 • „Jak przyciągnąć klientów?” Pierwsze 7 kroków do promocji sklepu Shopify (kompletny przewodnik Shopify część 4)
 • Projektowanie UX Część 1: Jak stworzyć swoją propozycję wartości & Przekonaj użytkowników do działania

Utwórz sklep internetowy Shopify

Szybkie linki

Shopify

Plan / cennik

Szablony

Podręcznik instalacji

14-dniowa wersja próbna

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map