Dokonanie pierwszej sprzedaży to wyjątkowe uczucie.

To początek twojego własnego imperium zakupowego i szansa na zbudowanie biznesu.

Widzieliśmy, jak to się dzieje. Widzieliśmy, jak przedsiębiorcy z sypialni przekształcają swoje marzenia w firmy handlu elektronicznego za milion dolarów. Wszystko czego potrzebujesz to świetny produkt i sklep internetowy.

Uwaga

Jest to 10-minutowy przewodnik po zakładaniu sklepu internetowego, znajdowaniu pierwszych klientów i przekształcaniu go w odnoszący sukcesy biznes.

Jeśli czytasz tę stronę, być może masz już świetny pomysł, ale nie wiesz, jak zbudować swój sklep.

Brzmi znajomo?

Zaufaj nam, to łatwiejsze niż myślisz, a my pokażemy Ci wszystkie sekrety. Dla uproszczenia przewodnik jest podzielony na trzy części. Weź filiżankę kawy i utknijmy.

Część 1: Od czego zacząć?
Szybkie wprowadzenie do pierwszego sklepu internetowego.

Część 2: Bit techniczny
Przewodnik krok po kroku, jak założyć własną stronę internetową i zrobić zakupy.

Część 3: Dokonanie pierwszej sprzedaży
Sklep potrzebuje klientów! Pokażemy Ci szybką sztuczkę, aby dokonać pierwszej sprzedaży.

CZĘŚĆ 1: Od czego w ogóle zacząć?

Internet jest pełen fajnych miejsc do sprzedaży swoich produktów. Trudną częścią jest wybór najlepszej trasy. Krótko mówiąc, najlepszą opcją jest założenie własnej witryny, ale spójrzmy na wszystkie opcje.

Opcja 1: eBay, Etsy i usługi stron trzecich

Rynek

eBay, Etsy i Craigslist to gigantyczne platformy, na których znajdują się tysiące małych butików i sklepów. Twoje może być jednym z nich.

Najlepszą rzeczą w tych zewnętrznych sprzedawcach jest ich prostota. Możesz zarejestrować się i zacząć sprzedawać w ciągu kilku minut. Wykonują ciężką pracę i założyli sklep dla Ciebie. Zajmą się pieniędzmi i ułatwią cały proces.

Klienci znają już te platformy i czują się swobodnie kupując od nich. Tutaj jest poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

Znajdziesz także wbudowaną grupę odbiorców. Na przykład Etsy ma miliony klientów szukających rękodzieła i przedmiotów osobistych. Jeśli robisz wyjątkowe prezenty i produkty, czeka na Ciebie wielu klientów.

Ale?…

Problem polega na tym, że nigdy nie zbudujesz imperium na cudzej stronie.

Bardzo trudno jest stworzyć prawdziwie lojalną publiczność i wzmocnić tożsamość marki, gdy kucasz na ziemi kogoś innego! eBay, Etsy, Craigslist i inni przedstawiają swoją markę i tożsamość przed Twoimi produktami.

Co najgorsze, jeśli strona trzecia zdecyduje się wycofać Twój sklep, cała Twoja firma zostanie utracona na dobre. To zła wiadomość, jeśli szukasz niezawodnego, długoterminowego dochodu.

Jeśli chcesz zbierać adresy e-mail, kontaktować się z klientami i budować unikalną tożsamość, potrzebujesz własnej przestrzeni. Twoja własna strona internetowa.

Opcja 2: sklepy z mediami społecznościowymi

Strona firmowa na Facebooku

Innym popularnym wyborem jest założenie sklepu na Facebooku. Wymaga to użycia jednej ze zintegrowanych wtyczek Facebooka do prowadzenia sklepu na stronie mediów społecznościowych.

Mamy mieszane uczucia co do tej metody. Jasne, że łatwiej niż kiedykolwiek sprzedać się społeczności. Jednak Facebook ma zwyczaj zmieniania algorytmów bez uprzedzenia.

Możesz poświęcić lata na budowanie swojego biznesu, aby wszystko zostało wymazane w jednej szybkiej aktualizacji na Facebooku.

Nie zrozum nas źle, powinieneś absolutnie stworzyć społeczność na Facebooku. Ale nie jest mądrze polegać na nim jako na swojej jedynej obecności online.

Odpowiedź leży w opcji 3: Twój własny sklep

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz zadzwonić, musisz stworzyć własny sklep.

www.twoj-shop.com

Czy to sprawiło, że poczułeś dreszcz emocji? To łatwiejsze niż myślisz.

Istnieją dwa główne sposoby budowy sklepu, a my przeprowadzimy Cię przez ten proces.

WordPress + WooCommerce = Darmowy sklep internetowy!

WooCommerce

Jeśli brzmi to jak język obcy, weź głęboki oddech. Utworzenie strony internetowej jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zaczniemy od użycia WordPress: najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych na świecie.

W rzeczywistości 24% wszystkich stron internetowych jest obsługiwanych przez WordPress. Więc jesteś w dobrym towarzystwie.

Możesz wybrać wstępnie ustawione projekty i dostosować je do swoich potrzeb. Nie musisz nawet znać jednego wiersza kodu internetowego.

Ale co z trudnymi mechanizmami płatności, produktami i wysyłką?

To tam gdzie WooCommerce wchodzi. WooCommerce to techniczny zestaw narzędzi, który sprawia, że ​​Twój sklep działa. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać oprogramowanie i zainstalować je na swojej stronie WordPress.

Pomoże Ci stworzyć i zaprojektować witrynę sklepową. Skonfiguruje również wszystkie skomplikowane systemy płatności, zarządza zapasami i uporządkuje wysyłkę.

Zarówno WordPress, jak i WooCommerce są całkowicie darmowy ale architektura, która im towarzyszy, nie jest. Potrzebujesz hosta internetowego i nazwy domeny, co stanowi zaledwie ułamek kosztów. Więcej na ten temat w CZĘŚCI 2: Bit techniczny.

Shopify – Najprostszy sposób na założenie sklepu internetowego

Shopify sklep internetowy

Najlepszą alternatywą dla WordPress + WooCommerce jest Shopify. Shopify to proste oprogramowanie, które stworzy dla Ciebie Twój sklep internetowy. Jest zaprojektowany specjalnie dla e-commerce.

Korzystają również z szablonów (zobacz setki szablonów Shopify tutaj), aby pomóc Ci zaprojektować witrynę, więc nie ma trudnego kodu do rozwiązania.

Podobnie jak WooCommerce, zaplecze Shopify wykonuje dla Ciebie całą ciężką pracę.

Ale?…

Jedynym minusem Shopify jest koszt. Obowiązuje opłata miesięczna (od 29 USD / mc) w zależności od wybranego planu Shopify. Jeśli masz duże plany, nie zniechęcaj się. Shopify jest idealny, jeśli masz produkt o wysokiej marży zysku. W końcu dostajesz niezrównane udogodnienia w cenie.

Możesz zobaczyć, jak stworzyliśmy sklep internetowy Shopify w zaledwie 19 minut. Tak prosty jest ten proces.

Dolna linia

Najważniejsze jest to, że potrzebujesz własnej przestrzeni. Potrzebujesz tożsamości, głosu i plemienia lojalnych wyznawców. Nie możesz robić tego typu piggy-backing na Etsy, eBay, Facebooku itp. Oznacza to, że budujesz własne imperium za pomocą WordPress + WooCommerce lub Shopify.

CZĘŚĆ 2: Bit techniczny

Zaufaj nam, to łatwiejsze niż myślisz.

UWAGA

CZĘŚĆ 2 pokazuje, jak skonfigurować sklep internetowy WordPress + WooCommerce. Przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik na temat tworzenia sklepu Shopify (za 19 minut!). Sprawdź to.

Krok 1. Hosting dla WordPress

Hosting to łatka ziemi internetowej, na której będzie żyć Twoja strona internetowa.

Jeśli dopiero zaczynasz grę, może być trudnym rozwiązaniem. Pomyśl o tym w ten sposób:

Firmy hostingowe są jak właściciele Internetu. Wynajmują ci część internetu i tam zbudujesz swoją witrynę.

Ale o to chodzi. Są dobre firmy hostingowe i są złe.

Nie wybieraj więc najtańszej opcji. Szybkość i bezpieczeństwo Twojej witryny są kluczowe, a Twój sklep internetowy zasługuje na to, co najlepsze.

Najlepsi hostingowi są szybcy jak diabli, blisko docelowych odbiorców i zabezpieczeni przed hakerami.

Mamy tutaj duże doświadczenie i oto, co zalecamy:

SiteGround WooCommerce Host

SiteGround to znakomity wybór premium. Jeśli masz duże plany z dużym globalnym ruchem, zalecamy je. Są szybkie, bezpieczne i świetnie współpracują z obsługą klienta. W rzeczywistości na tej stronie znajduje się Bitcatcha.com.

Przeczytaj recenzję SiteGround

Hosting Inmotion

Inmotion Hosting jest idealny, jeśli skupiasz się na amerykańskich odbiorcach. Ich Max Speed ​​Zone ™ jest zaprojektowany, aby bardzo szybko obsługiwać twoją stronę internetową w Stanach. W połączeniu z bezpłatnym kontem Cloudflare Twoja witryna będzie latać szybko na całym świecie.

Przeczytaj recenzję hostingu Inmotion

Krok 2. www.my-first-business.com!

To jest Twoja „nazwa domeny”. To adres, który prowadzi do Twojej witryny. Szukasz czegoś prostego, unikalnego i od razu do rzeczy.

Wybierz to bardzo ostrożnie. Mamy nadzieję, że masz już wybraną i gotową nazwę firmy.

Krok 3: Konfiguracja WordPress & WooCommerce

Po otrzymaniu hostingu & nazwa domeny gotowa, zaloguj się do panelu sterowania, aby zainstalować WordPress. Instalacja jednym kliknięciem na obu iPage & Inmotion Hosting to zrobi w mgnieniu oka.

Następnie zaloguj się na swojej stronie WordPress, przejdź do Wtyczek i wyszukaj WooCommerce. Ściągnij i zainstaluj.

Voilà. Twój sklep internetowy już działa.

Brzmi skomplikowanie, ale tak nie jest. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy serię przewodników wideo, w których krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces. W tych 5 filmach pokazujemy dokładnie, jak założyliśmy sklep internetowy WooCommerce dla znajomego.

Krok 4: Zaprojektuj swój sklep

Teraz, gdy masz już gotowy sklep internetowy, czas go udekorować!

Jak powiedziałem wcześniej, WordPress jest bardzo łatwy do dekoracji i tworzenia własnych. Możesz wybierać spośród setek gotowych projektów za darmo lub rozkoszować się motywem premium. Lubimy eleganckie motywy, które oferują niedrogie, niepowtarzalne i piękne motywy.

Porady ekspertów w zakresie projektowania:

 1. Prostota jest wszystkim Wybierz prosty projekt, który podkreśla Twoje produkty i jest łatwy w nawigacji.
 2. Logo i branding Poszukaj motywu lub projektu, który pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalną tożsamość.
 3. Duże zdjęcia w wysokiej rozdzielczości Zdjęcia sprzedają produkty. To takie proste. Wybierz witrynę, która pokazuje Twoje zdjęcia w najlepszym wydaniu.

Krok 5: Liczenie pieniędzy

Oczywiście żaden sklep internetowy nie jest kompletny bez mechanizmu płatności. Najbardziej znaną usługą online jest PayPal i możesz z łatwością umieścić bramę płatności w swoim procesie kasowym.

Czasami klienci wolą prostą płatność kartą kredytową. Możesz sobie z tym poradzić Braintree. Obsługują system płatności w AirBnB i Uber, dzięki czemu będziesz w dobrych rękach.

Teraz wszystko jest gotowe i gotowe do otwarcia drzwi! Teraz wystarczy znaleźć klientów.

CZĘŚĆ 3: Dokonanie pierwszej sprzedaży

Pierwsza sprzedaż jest zawsze najtrudniejsza. Potem efekt kuli śnieżnej! Zapewniamy Ci jedną ekspercką poradę, która pomoże Ci dokonać pierwszej sprzedaży.

Pokaż swój produkt milionom oczu

Internet jest pełen potężnych blogów, kanałów YouTube i wpływowych mediów społecznościowych. Ci ludzie mają moc, aby Twój produkt pojawił się przed wieloma ludźmi.

Zacznij od stworzenia listy blogów i wpływowych osób w swojej niszy. Zawsze szukają fajnych produktów i historii do podzielenia się ze swoimi społecznościami, więc skontaktuj się z nimi i poproś o recenzję lub post sponsorowany.

Ci wpływowi otrzymują setki e-maili i wiadomości codziennie, więc jak się wyróżniasz?

 1. Bądź osobisty Utwórz unikalną i osobistą wiadomość dla każdego blogera. Wspomnij o czymś, co widziałeś i polubiłeś na ich blogu, i powiedz im, dlaczego uważasz, że Twój produkt byłby interesujący dla ich odbiorców.
 2. Adresuj je po imieniu Łatwo jest znaleźć nazwy większości blogerów. Udowodnij im, że poświęciłeś czas na obejrzenie ich witryny.
 3. Stwórz fascynującą historię. Pisarze i blogerzy szukają czegoś więcej niż tylko fajnego produktu. Chcą historii, która łączy się z ich czytelnikami. Co sprawia, że ​​Twój produkt jest wyjątkowy? Jaki jest związek emocjonalny? Dlaczego ludzie muszą słyszeć o tobie i twoim produkcie?
 4. Ale trzymaj się tego, o co chodzi. Nie muszą znać twojej historii życia. Po prostu daj im to, czego potrzebują, aby ich zaintrygować i pochwalić się swoim produktem. Blogerzy szukają krótkich, ostrych tropów.
 5. Obserwuj tylko raz, około tydzień później. Zachowaj uprzejmość, a jeśli nie słyszysz, nie bierz tego do siebie. Po prostu spróbuj innego!
 6. Sponsoring Istnieje wiele blogów i kont w mediach społecznościowych, które przyjmują płatności za udostępnianie produktu lub tworzenie treści wokół niego. To niewielka cena za wiele oczu na Twój produkt.

Darmowa próbka tutaj też działa cuda;)

Trzymanie się jednej metody pracy jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby Twój sklep odniósł sukces, ale jeśli pragniesz więcej, przeczytaj nasze marketingowe posty blogowe, aby uzyskać inspirację!

Uff, dotarłeś do końca!

Czego się nauczyliśmy?

 1. Istnieje wiele sposobów sprzedaży online, ale nic nie przebije budowy własnej witryny na WordPress lub Shopify.
 2. W przypadku WordPress wybierz firmę hostingową & skonfiguruj WordPress + WooCommerce.
 3. Aby rozpocząć Shopify, po prostu zacznij tutaj.
 4. Wybierz czysty i niepowtarzalny design.
 5. Dotrzyj do wpływowych blogów, aby uzyskać recenzje i zasięg.

KOŃCOWA MYŚL

Najtrudniejsze jest wykonanie pierwszego skoku. Nie zniechęcaj się tym procesem, obejmuj go i ucz się podczas podróży. Zaufaj sobie i swojemu produktowi! Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, mam tylko e-maila. Jeśli wybierzesz WordPress, możesz obejrzeć, jak skonfigurowałem WooCommerce dla Bon Bon Boutique.

Podążaj za swoimi pasjami, załóż udany biznes i porzuć codzienną pracę!

To naprawdę może się zdarzyć, po prostu przeczytaj nasz wywiad z Kalenem (właściciel Bon Bon Boutique), zarabianie 1000 $ w jej wolnym czasie!

Powodzenia!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me