Bir çok insan kendi web barındırma servet harcamak zorunda olduğunu düşünüyorum.

Ama işte bu. Büyük web barındırma 5 $ daha az bol vardır. Ucuz ev sahipleri her zaman emmez!

Aslında, en iyi ana bilgisayarların bazıları 1,99 $ gibi düşük bir tanıtım fiyatlarına sahiptir ve yine de tüm en iyi özelliklerini alacaksınız. Müşterileri çekmek için giriş fiyatlarını düşürmek istiyorlar ve siz de avantaj elde edebilirsiniz.

Tabii ki, aynı fiyat aralığında saklanan bazı kötü hosting şirketleri de vardır. Zor kısmı iyiyi kötülükten ayırıyor.

En iyi ana bilgisayarları ucuz bir fiyata tanımlamanıza yardımcı olacak 6 kolay kriter buldum, böylece her iki dünyanın da en iyisini elde edebilirsiniz. Ama aceleniz varsa, burada tavsiye ettiğim en iyi 3 ucuz web barındırma (& yenileme fiyatı).

Contents

Ucuz Ev Sahibi Avcılık

1. özelliklerini kontrol edin

İyi bir web barındırma paketinin bir parçası olarak tüm en iyi özellikleri paketi olacak. Dikkat edilmesi gerekenler şunları içerir:

 • Depolama & Bant genişliği
 • Çoğu kaliteli ana bilgisayar artık sınırsız depolama alanına sahip, ancak bazılarının hala 5GB veya daha az sınırı var.

 • Kaç eklenti alanı?
 • Çoğu web barındırıcısı size 25 adede kadar ek alan için yer vermelidir, ancak size yalnızca bir tane veren, hatta hiç yok veren kötü seçenekler gördük.

 • Kaç tane e-posta adresi oluşturabilirsiniz?
 • Bazı toplantı sahipleri paketlerine tek bir e-posta adresi eklemiyor.

 • Hangi kontrol panelini kullanıyorlar??
 • Kontrol paneli kullanıcı deneyimi benim için bir web barındırma yapabilir veya kırabilir. CPanel, Vdeck veya özelleştirilmiş bir alternatif kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Kendini en rahat hissettiğini seç. (Profesyonel ipucu: Kontrol panellerine aşina değilseniz bir demo isteyin.)

 • Önceden yüklenmiş web sitesi komut dosyalarını destekliyorlar mı??
 • WordPress, Drupal, Joomla kurulumunu destekleyip desteklemediklerini kontrol edin. PHP veya e-ticaret entegrasyonu gibi özel özelliklere ihtiyacınız varsa, bunları desteklediğinden emin olun.

2. sunucu hızı ne kadar hızlı?

Sunucu hızı, web sunucunuzun bir isteğe ne kadar hızlı yanıt verdiğini (veya yavaşça).

Başka bir deyişle, birisi web sitenizi tıkladığında, sunucunuzun uyanması ve dosya göndermeye başlaması için geçen zamandır. Google, 200 ms veya daha düşük bir sunucu hızı önerir.

Özellikle e-ticaret satıcısıysanız ve hızlı sipariş işlemeyi bekliyorsanız, her isteğin web sitenizde hızlı bir şekilde yıldırım olması gerektiğinden önemlidir. İyi kullanıcı deneyimi için hızlı bir sunucu yanıtı şarttır.

Ne yazık ki, berbat web barındırıcılarının çoğu sunucularını aşırı yükler, bu da web sitenizin hız için rekabet ettiği anlamına gelir. Diğerleri sadece verimli donanım kullanmıyor, bu yüzden yanıt yavaş.

Öte yandan, en iyi web sunucuları hala paylaşılan bir sunucuda bile hızlı bir yanıt süresi elde etmenizi sağlayacaktır.

Hız denetleyici aracımızı kullanarak sunucu hızını test edebilirsiniz. Web sitesi URL’sini girmeniz yeterlidir; sunucunun dünya çapında ne kadar hızlı yanıt verdiğini görürsünüz..

3. çalışma süresi nedir?

Web sitenizin kapanmasından daha sinir bozucu bir şey yok. Bu nedenle web barındırıcınızın çalışma süresi rakamı çok önemlidir. Çalışma süresi ne kadar iyi olursa, ev sahibi o kadar güvenilir olur.

Basitçe,% 99 çalışma süresinden daha az bir şeyden kaçınılmalı ve% 99,9 hedefiniz olmalıdır.

% 98’in bile oldukça iyi göründüğünü düşünebilirsiniz, ancak bunu şöyle düşünün:% 98 çalışma süresi, sitenizin yılın 3-7 günü kapalı olabileceği anlamına gelir.!

Bir web sunucusunun çalışma süresini uptimerobot.com gibi ücretsiz bir araçla izleyebilirsiniz. Uptime Robot, web sitenizi her beş dakikada bir yaşam belirtileri açısından kontrol eder ve bir sorun olduğunda sizi uyarır. Sitemizi izlemek ve çalışma süresi rakamlarımızı güçlendirmek için Çalışma Süresi Robotları kullanıyoruz.

4. satın almadan önce teknik destek ile konuşun

Teknik destek iyi web barındırma kötü web barındırma ayıran ana şeylerden biridir. İyi bir şirket, soruları hızlı ve etkili bir şekilde cevaplayan uzman bir ekibe sahip olacaktır. Kötü ev sahipleri genellikle müşteri hizmetlerini ihmal eder.

Web sitenizde bir şeyler ters giderse, telefonun diğer ucunda sizin için düzeltebilecek samimi bir ses olduğunu bilmek istersiniz. Çevrimiçi sohbeti veya e-postayı tercih ediyorsanız, bu kişi tercihine sahip bir web barındırıcısı arayın.

Bir web barındırıcısının teknik desteğini satın almadan test etmenin birkaç yolu vardır. Aşağıdaki nedenlerden dolayı bir bilet göndermeyi deneyin:

 • Kontrol paneli demosu isteyin.
 • Geri ödeme politikası ve yenileme fiyatı hakkında bilgi alın (kısa bir süre için daha fazla bilgi edinin).
 • Depolama alanı sınırını sor.
 • Site komut dosyasının kullanılabilirliği hakkında soru sorun.

İyi bir web barındırma bu sorgulara hızlı ve verimli bir şekilde cevap vermelidir.

5. hizmet şartlarında gizli bir yakalama var mı??

Çoğu web barındırıcısı, “sınırsız depolama alanı ve bant genişliği” veya “sınırsız CPU” gibi güçlü bir pazarlama dili kullanır. Maalesef ‘sınırsız’ bile bir sınırlama vardır! Ve bunu web barındırıcısının hizmet şartlarında bulacaksınız.

Bazı durumlarda, web sunucuları bu sınırları aşan bir web sitesini askıya alma veya hatta bağlantısını kesme hakkını saklı tutar..

Aşağıda, bu kısıtlamaları gösteren saygın web barındırıcılarından bazı gerçek hayat örnekleri verilmiştir:

Sınırlı CPU

inmotion işlemci limiti

(Inmotion Hosting CPU Politikası)

Fesih için ek nedenler

ipage spam politikası

(iPage SPAM Politikası)

Özellikle, aşağıdaki sabit sınırları arayın:

 • Boyutu ne olursa olsun kaç dosya barındırabilirim? (diğer adıyla inode)
 • Depolama ve bant genişliği zor sınırları nelerdir?
 • Ne kadar CPU kaynağı kullanabilirim?

Ayrıca, geri ödeme politikaları için hizmet şartlarını kontrol etmeye de değer. Bazen bir web barındırıcısını dener ve bunun sizin için uygun olmadığını fark edersiniz. İyi web sunucuları bunu anlar ve adil bir geri ödeme politikası sunarlar.

hostmetro para iade politikası

(HostMetro Para İade Politikası)

Ne yazık ki, kötü ev sahiplerinin genellikle hiçbir geri ödeme politikası yoktur ve hatta ek bir iptal ücreti alırlar.

Bu numaraları hizmet şartlarında bulamazsanız destek ekibine sorun

6. yenileme fiyatı nedir & Herhangi bir gizli maliyeti var mıdır?

5 $ web barındırma genellikle bir giriş rakamıdır ve yenileme fiyatı biraz daha fazla olacaktır. Rakamın aşırı bir fiyata atlamadığından emin olun!

Ayrıca, uzun bir süre için kaydolursanız, çoğu web barındırıcısının indirim sunduğunu da fark edeceksiniz. Ancak, mümkünse kendinizi uzun bir sözleşmeye kilitlememek en iyisidir. İki yıl içinde bir şeyleri genişletmek veya değiştirmek isteyebilirsiniz.

Son olarak, bazı ana bilgisayarlar günlük yedeklemeler veya sunucu güvenliği taraması gibi belirli ek ürünleri satmaya çalışır. Bu ekstraları istemiyorsanız, satın almadan önce kutuların işaretini kaldırdığınızdan emin olun..

bluehost ek özellikleri

(Bluehost Ek Özellikleri)

Bitcatcha’dan Ne Yardım Alabilirsiniz?

bitcatcha bulmak iyi ucuz ev sahibi

Web sitemiz en iyi web barındırma bulmanıza yardımcı olmak ve bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için var. Karar vermenize yardımcı olması için şu anda kullanabileceğiniz araçlarımızdan bazıları:

 • Sunucu hızı denetleyicisi
 • Hangisinin en hızlı tepki süresini verdiğini görmek için farklı web barındırıcılarında hız testleri yapın. (Profesyonel ipucu: sunucu hızını dünyadaki 10 farklı noktadan test ediyoruz, bu nedenle hedef kitlenize yüksek hız sağlayan sunucuyu arayın).

  Başka bir ipucu: Web barındırıcısının web sitesini test etmeyin. Bu ana bilgisayarı kullanarak bir web sitesi bulun ve test edin. (Web barındırma kendilerini muhtemelen siteleri için çok daha pahalı bir özel sunucu kullanıyor). Örneğin, Hostinger’ın sunucu hızını test etmek istiyorsanız, farklı veri merkezlerinde barındırılan 3x test web sitemiz var.

 • Çalışma süresi kayıtları
 • Çalışma süresini kendiniz izleme zamanından tasarruf etmek için, çeşitli web sunucularının çalışma süresini aylardır izliyor ve kaydediyoruz ve size sunuyoruz. İnceleme sayfalarımıza gidin, her ana bilgisayarın toplam çalışma süresi yüzdesini ve son kapanış döneminden bu yana kaç gün geçtiğini göreceksiniz.

 • İçin en iyi ev sahibi
 • Her ana bilgisayarı uzmanlık alanlarına göre kategorilere ayırdık. Bloglama, e-ticaret, portföy siteleri veya forumlar için en iyi ana bilgisayarı bulun.

Ucuz Web Hosting

Not

Listelenen tüm fiyatlandırma 12 aylık sözleşme tanıtım fiyatına dayanmaktadır.

Tüm faktörler (sunucu hızı, çalışma süresi, teknik destek, kullanım kolaylığı ve fiyat) göz önüne alındığında, denemek için en iyi seçeneklerden altısı.

1. Hostinger

https://www.hostinger.com/

Hostinger web sunucusu

Plan

Tek

İlk Dönem Ücreti

2,34 ABD doları / aylık

Yenileme ücreti

3,25 $ / aylık

Ana Özellikler

 • Sınırsız SSD
 • 1 Ücretsiz Alan Adı
 • hPanel
 • Üstün Destek
 • Düşük Tanıtım Fiyatı

“Süper düşük fiyata üstün kaliteli hizmetler, başka ne isteyebilirsin?”

Hostinger ucuz web hosting için en iyi seçimdir, çünkü bunlar inanılmaz derecede düşük bir kayıt fiyatına premium hizmetler sunmaktadır. Bu liste için, markanın en ucuz planının fiyatını 12 aylık olarak listeledik, bu da ayda 2,34 dolar, ancak 48 ay seçerseniz, ayda yalnızca 0,99 ABD doları ödeme alınacaktır.!

Sunucuları dünya çapında gerçekten hızlıdır, çünkü tüm dünyada veri merkezlerine sahiptirler, bu şaşırtıcıdır, çünkü böyle fiyatlar ödediğinizde bunu beklemezsiniz..

Ayrıca sınırsız özelliklerin etkileyici bir listesi var:

 • SSD depolama
 • E-posta hesapları
 • Web siteleri
 • Bant genişliği
 • Cron işleri

Hız ve özelliklerin yanı sıra Hostinger, 20’den fazla ülkeye kendi dillerinde hizmet veren mükemmel bir destek ekibine sahiptir! Hostinger, özellikle yeni başlayanlar için uygun fiyatlı planlarıyla tam bir yumruk atıyor.

2. HostMetro

https://www.hostmetro.com/

HostMetro web sunucusu

Plan

MegaMax Planı

İlk Dönem Ücreti

2,95 $ / aylık

Yenileme ücreti

2,95 $ / aylık

Ana Özellikler

 • Maksimum depolama alanı
 • Maksimum bant genişliği
 • 1 Ücretsiz Alan Adı
 • Fiyat Her Zaman Kilitli
 • Sınırsız Alan Adı Barındırma

“Sabit fiyatları ile hiçbir zaman yenileme ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yok”

HostMetro, MegaMax Planları ile maksimum depolama alanı ve bant genişliği ile 1 ücretsiz alan adı sunuyor (“sınırsız” yerine “maksimum” kelimesinin stratejik kullanımlarına dikkat edin).

Temel olarak, bu, hesabın bir depolama alanı ve bant genişliği sınırı olduğu anlamına gelir, ancak kullanım koşulları dahilinde kaldığınız sürece sizin için depolama miktarını ücretsiz artıracaklardır; bu, medya için ayrılan depolama alanını kullanmaz depolama amaçları.

Bana oldukça makul geliyor.

HostMetro ile sınırsız alan adı barındırma ile istediğiniz kadar web sitesine ev sahipliği yapacaksınız, ancak bu marka hakkında en iyi şey (en azından benim için) fiyatlarının sonsuza kadar kilitlenmiş olması – 2.95 $ öderseniz, Onlarla ev sahipliği yaptığınız sürece 2,95 $ ödeyeceksiniz.

Yaşa! Yenileme ücretleri konusunda endişelenmenize gerek yok!

3. Sunucular Arası

https://www.interserver.net/

Interserver web sunucusu

Plan

Standart Web Hosting

İlk Dönem Ücreti

5,00 $ / aylık

Yenileme ücreti

5,00 $ / aylık

Ana Özellikler

 • Sınırsız ULTRA SSD Depolama
 • Ücretsiz SitePad Web Sitesi Oluşturucu
 • Sınırsız E-posta Hesabı
 • Ücretsiz Web Sitesi Geçişi
 • Fiyat Kilitli

“SSD’lerle sabit fiyatlar, rakiplerinden biraz daha yüksek fiyatlı”

InterServer, Ultra SSD sunucularında sınırsız depolama alanına sahiptir, böylece sitelerinizin platformlarıyla hızlı bir şekilde yükleneceğini bilirsiniz.

Ayrıca, ücretsiz bir web sitesi oluşturucusunun, sınırsız e-posta hesabının ve ücretsiz site geçişlerinin keyfini çıkaracaksınız, ancak HostMetro gibi, buradaki temel özellik fiyattır.

Standart Web Barındırma planı yalnızca ayda 5 ABD dolarıdır ve fiyat kilitlidir, böylece yenilemeler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Bu noktada, yenilemelerinin sonsuza kadar fiyatının kilitli olup olmadığını bilmiyoruz, ancak bunun olduğunu varsaymak güvenli, aksi takdirde işlerinin çoğunu HostMetro’ya kaybedecekler.

4. A2 Hosting

https://www.a2hosting.com

A2 Hosting web barındırma

Plan

Hafif

İlk Dönem Ücreti

3,32 $ / aylık

Yenileme ücreti

8,99 $ / aylık

Ana Özellikler

 • 1 Web sitesi
 • Sınırsız Depolama Alanı
 • Sınırsız Transfer
 • Bedava & Kolay Site Taşıma
 • Ücretsiz SSL & SSD

“İyi yuvarlak web barındırma, her türlü site için uygun”

A2 Hosting hakkında sevdiğimiz, Turbo planlarının gerçekten hızlı sunucularla birlikte gelmesi, onlarla barındırılan sitelerin normal sunuculardan 20 kata kadar daha hızlı yüklenmesine izin veren teknolojiye sahip olmasıdır.!

Lite plan Turbno sunucuları ile gelmese de, normal sunucuları hala oldukça hızlıdır ve dünya çapında ortalama 150ms!

Kullanıcılar ayrıca SSD depolama, bant genişliği ve aktarımlar gibi sınırsız özelliklere sahip olacaklar. Ayrıca 25 ücretsiz e-posta hesabı, ücretsiz SSL güvenliği, binlerce tema ile kolay site oluşturucu, tek tıklamayla optimize edilmiş WordPress kurulumu ve en iyisi, siteyi en üst düzeye çıkarmak için 3 kıtaya yayılmış veri merkezlerini seçecekler. müşterileri için yük hızı!

5. Inmotion Sunucusu

https://www.inmotionhosting.com

Inmotion Hosting web barındırma

Plan

Başlatmak

İlk Dönem Ücreti

4,99 ABD doları / ay

Yenileme ücreti

8,99 $ / aylık

Ana Özellikler

 • Ücretsiz Alan Adı
 • Maksimum Hız Bölgeleri ™
 • Sınırsız Transfer
 • SSH Erişimi
 • 7/24 ABD Desteği

“Küçük işletme sahipleri için uygun premium hizmetler”

Inmotion Hosting mükemmel bir webhost. SiteGround’a geçmeden önce aslında bizim için tercih edilen web barındırma hizmeti ve hala çok yüksek bir şey olduğunu düşünüyoruz.

Inmotion, kullanıcılarına açılış planlarını ücretsiz alan adı, sınırsız transfer, ücretsiz SSL, otomatik yedekleme ve hack koruması, sınırsız e-posta, bant genişliği ve disk alanı ile sağlar.

En iyisi, ABD’de bulunan veri merkezlerini söylemenin süslü bir yolu olan Max Speed ​​Zone’ları sayesinde gerçekten hızlı. Asya’da veri merkezlerine sahip olmasalar da, Inmotion küresel olarak hala çok hızlı.

BTW, Inmotion Hosting ile bir anlaşmaya vardık ve okuyucularımız fiyatlarının% 50’sinin tadını çıkarıyorlar, bu yüzden delirin!

6. Bluehost

https://www.bluehost.com

Bluehost Hosting web sunucusu

Plan

Temel

İlk Dönem Ücreti

5,95 $ / aylık

Yenileme ücreti

7,99 ABD doları / aylık

Ana Özellikler

 • 1 Web sitesi
 • 50 GB SSD Depolama
 • Ölçülmemiş Bant Genişliği
 • Ücretsiz SSL Sertifikası
 • Standart Performans

“Standart özelliklere sahip düşük fiyatlar, blogcular için harika”

Bluehost daha çok önerilen web barındırma hizmetleri biridir ve fiyatları bu listede almak için juuuust için yeterince düşük.

Temel planlarıyla, 1 ücretsiz alan, 50 gb SSD depolama alanı (yani hız ve verimliliği önemsediği anlamına gelir) ve ölçülmemiş bant genişliği (hesap başına ne kadar tahsis edildiği belirtilmemiştir, ancak sürece onların “normal” aralığına girerseniz, iyi olmalısınız).

Ücretsiz e-posta hesapları istiyorsanız, Bluehost istediğiniz bir şey değildir, çünkü e-posta onlarla ek bir ücretli hizmettir.

Ancak, Bluehost ücretsiz SSL ile birlikte gelir, bu nedenle bir işletme web sitesi kullanıyorsanız, bu kullanışlı olacaktır. Bunun dışında oldukça kararlılar. Bunu diğer avantajlarıyla birleştirin ve Bluehost bu liste için gerçekten değerli bir rakip.

Karar: Hangi web barındırma hizmeti?

İLK DÖNEM

YENİLEME

FARKI

Hostinger

$ 2,34

$ 3.25

+$ 0.91

HostMetro

$ 2.95

$ 2.95

$ 0

arasi

$ 5.00

$ 5.00

$ 0

Unutmayın: Web barındırıcınızı web sitesi ihtiyaçlarınızla eşleştirin!

Ne yazık ki, hiçbir açık en iyi web barındırma yoktur. Sadece sizin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı. Farklı web sunucuları farklı önceliklere uygundur.

Örneğin, basit bir portföy sitesi yalnızca küçük, paylaşılan bir web barındırıcısına ihtiyaç duyar. Ancak, ayda 30.000-40.000’den fazla ziyaretçiye sahip bir blog veya web sitesi çalıştırıyorsanız, ek depolama alanı ve zamanı geldiğinde VPS’ye geçme yeteneği istersiniz.

Bir e-ticaret sitesi başlatmak istiyorsanız, ödeme entegrasyonuna ve ek güvenlik önlemlerine izin veren bir web barındırıcısına ihtiyacınız olacaktır. (Önerilen e-Ticaret Hosting’imize göz atmayı unutmayın.)

Gördüğünüz gibi, ucuz web sunucuları her zaman emilmez, ancak satın almadan önce özelliklerine ve performanslarına göz atın. İyi şanslar! Yine de başka sorularınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin..

Şimdi, derin cepleriniz varsa ve üst raf malzemesi arıyorsanız, bu Yönetilen WordPress Hosting platformlarına göz atın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me