Veebimajutusel on sageli üks suur probleem:

Halb kasutajakogemus.

Eriti algajatele võib tehniliste aspektide mõistmine olla keeruline, hirmutav ja pettumust valmistav.

Märkate seda kõige rohkem, kui laadite enamiku veebimajutajatega kaasasoleva standardse cPaneli. See on server ja seadete haldamiseks kasutatav konsool või armatuurlaud.

Teate seda, millest ma räägin. See, mis näib välja mõeldud 1990ndatel:

cPaneli vana kujundus

Kui olete veebimajutuse alustaja, on juhtpaneel hirmutav koht. Keel ja kõnepruuk pole mitte ainult keerulised, vaid pole ka loogilist kohta, kust alustada.

Kas pole käes aeg, kui üks suuremaid veebihoste lõi midagi ajakohasemat? Kasutajasõbralikum?

Sisenege HostGatori pilve

HostGator on tavaliselt tuntud oma eelarve jagatud hostimise poolest. Kuid saime hiljuti käed nende uue pilvemajutusteenuse osas.

Etendus puhus meid minema. Seadsime üles testimiskoha ja jälgisime HostGator Cloudi kiirust ja tööaega. See salvestas 100% tööaega ja kiireimaid kiirusi, mida siin Bitcatcha peal testitud oleme.

(Tutvuge meie täieliku ülevaatega HostGator Cloud piltide toimivuse kohta.)

Kuid siin on asi, mida me selles väga armastasime: uus armatuurlaud!

HostGator Cloud on kole vana cPaneli välja visanud ja asendanud selle uue, stiilse, intuitiivse armatuurlauaga. See näeb välja selline:

HostGator Cloud cPanel Design

Palju parem.

Eripakkumine : 

Bitcatcha lugejad saavad HostGator Cloudilt 30% soodsamalt. Sisestage HostGator Cloud pilve kassasse lihtsalt „bitcatcha”.

Selles postituses tutvume kõigi ainulaadsete funktsioonidega ja aitame teil HostGatori juhtpaneeli ja juhtpaneeli pisut paremini tundma õppida.

Alustades ülalt

HostGator Cloudi juhtpaneelil on kaks osa. Ja see aitab mõelda neile kui algajatele ja edasijõudnutele.

  1. Kliendi armatuurlaud
    Kus haldame arveldusi ja veebimajutaja üldisi seadeid. (Algaja).
  2. Juhtpaneel
    Seal, kus haldame rohkem serveri tehnilisi sätteid. (Keskmine – edasijõudnutele)

Alustame kliendi juhtpaneelist.

HostGator Cloudi kliendi juhtpaneel

1. samm: logige sisse

2. samm: muutke ja hallake konto üksikasju

Esimesel ekraanil saate redigeerida kõiki tavalisi konto ja arvelduse üksikasju. Siin saate muuta ka oma paroole ja eelistusi.

Üldseadete leht

Liigume otse jaotisse hostimine. Erinevalt teistest hostidest saate oma veebisaiti seadistada, seadeid hallata ja oma statistikat otse siit vaadata.

Veebisaidi seadete leht

3. samm: installige WordPress ja looge veebisait (ühe klõpsuga)

Algajad hindavad kindlasti seda, kui lihtne on HostGatori kaudu kiire veebisait luua. Alustage navigeerimisega vahekaardile “Hosting Dashboard” ja klõpsake vahekaardil “WordPress 1 klõpsake Installer”.

Installige WordPress ühe klõpsuga

Siin palutakse teil valida domeen, millega soovite WordPressi seadistada.

Seadista WordPress

Kinnitage domeen ja sisestage oma administraatori üksikasjad. Seejärel klõpsake nuppu „installi kohe”.

Nii et tehniliselt on see kaks klõpsu, kuid see on siiski ülilihtne!

Nüüd on teil loodud ja käivitatud väga algeline veebisait. Peate vaid järgima juhiseid kujunduse muutmiseks ja sisu lisamiseks.

4. samm: vaadake oma globaalseid servereid tegevuses

Kuna teie veebisait on nüüd hostitud HostGatoris, näete oma veebimajutaja statistika hetkeseisu. Lülitame ümber serveri jõudlusele.

Globaalsed serveriseaded

Esimene asi, mida näete, on kaart, mis näitab täpselt, kus teie andmekeskused asuvad.

HostGator Cloudi abil näete, et kogu maailmas on neli serverit. (Tavalisel jagatud hostil saate ainult ühe serveri asukoha.) See tähendab, et saate kiire laadimiskiiruse, olenemata sellest, kus teie vaatajaskond asub.

serveri jõudlus

5. samm: vaadake oma veebisaidi analüüsi hetktõmmist

Samuti saate kiire ülevaate oma veebisaidi hittidest ja külastajatest. See ei asenda üksikasjalikku Google Analyticsi armatuurlauda, ​​kuid sobib suurepärase kiire pilguga.

Liikluse analüüs

6. samm: kas kasutate liiga palju ressursse?

Samuti näete oma protsessori ja RAM-i kasutamist. Need lihtsad ja hõlpsasti loetavad valimisnumbrid annavad teile teada, kui kasutate palju ressursse. (Oleme kasutanud palju erinevaid veebimajutajaid ja usaldage meid, seda teavet pole alati kerge leida!)

HostGator Cloud soovitab proovida hoida neid valimisaluseid alla 70%. Veelgi enam, ja võib-olla on aeg uuendada. Nagu näete meie väikesel katsesaidil, oleme 70% piirides.

Jälgige oma protsessori ja RAM-i kasutamist

7. samm. Tutvuge lisatud lisadega ja tasuta pakkumisega

HostGator Cloudil on ka käputäis lisatud lisasid, mille saate avada siinsamas armatuurlaual. Eelkõige 100-dollarine tasuta reklaam koos Bingi ja Google’iga.

Lisatud lisad ja tasuta mängud

8. samm: looge meilikonto

Veebisaidiga kaasneva e-posti seadistamine (s.o [e-posti aadress on kaitstud) on sageli keerulisem kui peaks. Aga mitte HostGatoriga. Klõpsake lihtsalt e-posti vahekaardil ja klõpsake siis seda suurt nuppu:

Looge e-posti aadress

Sisestage uus meiliaadress, mille soovite luua, ja lisage parool. Sul on hea minna.

9. samm: integreerige Google Analytics

Kui soovite oma veebisaidi liikluse kohta täpsemat ülevaadet, saate Google Analyticsi integreerida siinsamas armatuurlaual.

Integreerige Google Analytics

10. samm: hallake oma faile ja kaustu

Siin saate faile otse oma serverisse üles laadida (näiteks WordPressi teema zip-fail). See on pisut arenenum ja tehnikad võiksid eelistada seda hallata täielikust juhtpaneelist. (Sellest lähemalt hiljem)

Algajad soovivad seda lihtsana hoida ja kasutada ühe mainitud klõpsuga WordPressi installijat.

Failide ja kaustade haldamine

11. samm: lisage uusi domeene või alamdomeene

HostGator Cloud annab teile ülilihtsa võimaluse lisadomeenide (oma kontolt täiendavate domeenide hostimiseks) ja alamdomeenide loomiseks. Alamdomeenid on lihtsalt URL-id, mis viivad teie veebisaidi erinevatesse osadesse.

Te ei näe seda valikut sageli nii selgelt ja lihtsalt kui HostGatori oma.

Halda domeeninime

12. samm: kui teil on veebipood, avage SSL-sertifikaat

HostGator Cloud annab teile tasuta juurdepääsu SSL-sertifikaadile. (See on teie saidi turvaline krüptimine – oluline veebipoodidele või kõigile, kes töötlevad kliendi andmeid).

Märge : 

Kui kasutate paketti „Hatchling Cloud” (algtase), peate SSL-sertifikaadile pääsemiseks üle minema „Baby Cloud” või „Business Cloud”..

SSL-sertifikaat

13. samm: turbiini tõstmine ja varundamine!

Pole midagi hullemat kui häkkida või kaotada kõik oma veebisaidi andmed. Sellepärast on turvalisus ja varundamine minu veebimajutuse põhialuste loendi ülaosas.

HostGatori armatuurlaua abil on lihtne kontrolli hoida. Lubage SiteLocki turve ja HostGator otsib regulaarselt (ja automaatselt) pahavara. Seejärel lubage igapäevane varundamine, et mitte kunagi kaotada rasket tööd.

Halda veebisaidi turvalisust

HostGatori armatuurlaud on siin suurepärane, kuna näete, kuidas turvalisus ja varukoopiad töötavad. See on meelerahu.

14. samm: tugipileteid saate hõlpsalt esitada ja jälgida

Veebisaidi haldajana peate teadma, et abistamiseks on olemas hea tugitiim. Igaks juhuks läheb midagi valesti. HostGatori juhtpaneelil on lihtne ja intuitiivne viis probleemi esitamiseks.

Esitage ja jälitage tugipiletit

Veelgi parem, see loetleb kõik teie avatud ja eelnevad tugiküsimused, et saaksite edusamme jälgida ja vajadusel jälitada.

Senine kohtuotsus: Nii, et see hõlmab kõiki HostGator Cloudi kliendi armatuurlaual olevaid põhisuundi. Nagu näete, saate selle lihtsa armatuurlaua kaudu hallata kõiki olulisi asju. Pole kõnepruuki ega vaja tehnilist oskusteavet.

HostGator on teinud ära suure töö, et muuta kogemus võimalikult kasutajasõbralikuks. Kui olete algaja või te ei soovi lisafunktsioonide abil näppida, saate selle ühe kliendi juhtpaneelil hallata (üsna palju) kõike.

Kui soovite aga pisut paremat kontrolli ja käputäis lisafunktsioone, peaksite laadima cPaneli. Vaatame lähemalt.

HostGatori pilve juhtpaneel

HostGatori juhtpaneel sisaldab enamikku ülalloetletud funktsioonidest, kuid see laiendab teie võimalusi ka kogenumatele kasutajatele.

1. samm: kontrollige külgriba statistikat

Parempoolsel küljel näete lühidalt kogu olulist statistikat. Tähtsündmused hõlmavad eilsest, eelmisest nädalast ja viimasest kuust pärit veebiliiklust.

liiklusstatistika

Pärast seda saate värskendusi oma varukoopiate kohta. See on üks meie armatuurlaua lemmikfunktsioone, kuna see annab teile kohe kinnituse, et teie veebisait on turvaline.

varukoopia

2. samm: muutke oma WordPressi teemat ja lisage pistikprogramme

Kõik, mida vajate oma veebisaidi kujundamiseks ja parendamiseks, leiate siit juhtpaneelilt. Vasakus servas näete käputäis valikuid, sealhulgas teemad, pistikprogrammid ja muud ühe klõpsuga installid.

WordPressi teemad ja pistikprogrammid

3. samm: täiustatud failihaldus

Mäletate, et rääkisime failide üleslaadimisest kliendi armatuurlauale. Noh, siin saate uurida lisafunktsioone.

Täiustatud failihaldus

Jällegi saate üles laadida veebisaidifaile (nt WordPressi teema zip-faili), aga ka pistikfaile või pilte. Kõigile failidele parooli lisamiseks võite kasutada ka suvandit „Kataloogide privaatsus”. Suurepärane lisaturvalisuse tagamiseks.

Kui eelistate failide turvaliseks ülekandmiseks serverisse kasutada FTP-d (File Transfer Protocol), saate ka seda teha. Veebikettaid (kuhu teie failid on salvestatud) saate hõlpsalt luua ja kategoriseerida.

Ja viimaseks – saate ühe veebisaidi failidest ühe nupuvajutusega varundada.

4. samm: täpsemad andmebaasi suvandid

HostGatori juhtpaneeli andmebaasiosa on mõeldud peamiselt kogenud kasutajatele. Kui haldate lihtsalt ajaveebi või väikest veebisaiti WordPressi kaudu, ei pea te tõenäoliselt selle pärast muretsema.

(Kõik, mida peate teadma, on see, et andmebaasis hoitakse ja hangitakse kõik teie failid ning MySQL on programmeerimiskeel, mida kasutatakse andmebaasi haldamiseks või redigeerimiseks).

Andmebaasi valikud

Kuid kogenenumatele kasutajatele annab HostGatori juhtpaneel teile lihtsa juurdepääsu oma andmebaasi sätete muutmiseks vastavalt programmeerimisvajadustele.

5. samm: täpsemad e-posti seaded

Veebi hostis lihtsa e-posti aadressi seadistamise saab teha kliendi armatuurlaual, nagu varem selgitatud. Kui soovite aga sätteid täpsustada, filtreid, automaatvastajaid ja krüptimist seadistada, leiate siit kõik need valikud.

E-posti seaded

Selle ruumi abil saate installida ka rakenduse G Suite, mis võimaldab teil oma veebisaidil integreerida Gmaili, jagatud Google’i kalendreid ja Google Drive’i funktsioone. (Märkus: see tuleb tavaliselt lisatasu eest).

6. samm: pingutage oma turvalisust veelgi

Lisaks standardsetele HostGatori turbefunktsioonidele saate omaenda seadeid ka näpistada. Eelkõige saate blokeerida IP-aadressid (kui mõni konkreetne IP-aadress spämmib näiteks teie veebisaiti).

turvavahendid

Võite blokeerida ka kuumade linkide. Sel ajal kuvavad teised saidid teie pilte või faile oma saidil, kasutades selleks teie ribalaiust ja ressursse.

Lõpuks saavad edasijõudnud programmeerijad pääseda juurde SSH-le (Secure Socket Shell), mis annab teile turvalise meetodi kaugarvutile juurdepääsu saamiseks (kui soovite turvaliselt üles laadida näiteks mujal asuvaid faile).

7. samm: installige oma eelistatud programmeerimiskeele tarkvara

See on veel üks täiustatud võimalus programmeerijate jaoks. Kui soovite veebisaidi luua näiteks rubriigi Rails abil, saate selle kiiresti tarkvara installida.

Installige programmeerimiskeele pakett

Selles jaotises leiate ka WordPressile alternatiivset tarkvara, sealhulgas Weebly ja Joomla.

Põhimõtteliselt annab see programmeerijatele ja veebimeistritele suure hulga valikuvõimalusi ja paindlikkust veebisaidi loomiseks mis tahes keeles ja mis tahes arhitektuuri kasutamiseks.

HostGatori pilvemajanduse armatuurlaud: kohtuotsus

BONUS: 

Bitcatcha lugejatel on HostGator Cloudil 30% -line allahindlus. Sisestage HostGator Cloud pilve kassasse lihtsalt „bitcatcha”.

HostGator Cloud ei ole lihtsalt kiire ja usaldusväärne, vaid ka kasutajasõbralik. Selle kliendi armatuurlaud ja juhtpaneel on ehk kõige intuitiivsemad ja sirgjoonelisemad, mida me kunagi kasutanud oleme.

Ja selle nimel pole nad ohverdanud tehnilisi ega täiustatud funktsioone.

Energiakasutajad leiavad endiselt kõik soovitud programmeerimisriistad ja serveri juhtimise. Kuid samal ajal tunnevad algajad end palju mugavamalt.

Järgmisena lugege meie põhjalikku ülevaadet HostGator Cloudi toimivuse kohta.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me