Ласкаво просимо до віртуальної приватної мережі (VPN) 101. Як короткий вступ, я використовую VPN порівняно короткий час – фактично менше року. Однак до цього я вже досить довго сидів на паркані.

За період, що перевищує два роки, мені прийшло в голову багато запитань, деякі з яких викликали ще більше питань. Перша перешкода, яку було подолано, була на початку:

Contents

Що таке VPN?

VPN підключає ваш ПК, Mac, планшетний ПК або інший пристрій до Інтернету через інший комп’ютер. Ви підключаєтесь до Інтернету через Інтернет-з’єднання іншого комп’ютера, а не безпосередньо через власне. Крім цього, VPN також шифрує надіслані вами дані, щоб вони залишалися в безпеці.

Навіщо мені потрібно VPN?

VPN маскують ваше місцезнаходження

У своїй найпростішій формі VPN пропонує користувачам спосіб безпечно та приватно підключитися до Інтернету. Підключившись до послуги VPN спочатку перед тим, як перенаправитись до Інтернет-адреси, до якої ви прямуєте, ваше місцезнаходження відоме лише постачальнику VPN.

Давайте подивимось, для чого це корисно:

 1. Доступ до вмісту
  Більшість VPN мають декілька локацій, з яких ви можете вибрати своє місцезнаходження як такий, що допоможе вам подолати географічні обмеження в деяких випадках. Деякі постачальники послуг в Інтернеті обмежують дії в певних місцях. Візьмемо для прикладу Netflix, який має різні фільми для різних географічних зон.

  Природно, це також допомагає обійти цензуру контенту в різних країнах (список яких зростає).

 2. Конфіденційність
  Якщо ви коли-небудь замислювалися про те, щоб уряди чи постачальники послуг Інтернету прослуховували все, що ви робили в Інтернеті, то VPN – це абсолютно для вас. Чи знаєте ви, що у багатьох країнах ваш Інтернет-провайдер може продати історію переглядів маркетинговим та рекламним агенціям? І що на вимогу багатьох урядів вони юридично зобов’язані передавати журнали вашої онлайн-діяльності?

Як працює VPN?

Як працює VPN

* Це основна схема того, як йде потік даних, якщо ви використовуєте VPN. Зображення створено з ExpressVPN, але всі односкатні VPN-з’єднання працюють однаково.

У звичайному підключенні до Інтернету, коли ви намагаєтесь отримати доступ до веб-сайту в Інтернеті, ваш комп’ютер спрямовує запит через сервер вашого провайдера, який потім підключає вас до веб-сайту. У VPN-з’єднанні ви підключаєтесь безпосередньо до сервера VPN, минаючи його.

Якщо ви чули про брандмауер раніше, VPN діє аналогічним чином, захищаючи та захищаючи ваше інтернет-з’єднання за допомогою приватних серверів та зашифрованих потоків даних..

Чи буде використання VPN зберігати мою інформацію?

Одним із ключових елементів VPN, який робить його таким бажаним, є безпека. У VPN-з’єднанні всі дані, які ви надсилаєте та отримуєте, шифруються. Отже, якби хтось намагався перехопити дані, які ви надсилаєте, це шифрування зберегло б вас у безпеці (або, принаймні, безпечніше, ніж якби воно було передано без шифрування).

Розгляньте ці сценарії; Ви здійснюєте покупки в Інтернеті та збираєтесь зробити покупку – інформацію про вашу кредитну карту, можливо, потрібно буде передати продавцю. Ви знаходитесь в кафе і намагаєтесь отримати доступ до свого облікового запису електронної пошти – ваш пароль потрібно буде надіслати на ваш сервер електронної пошти для підтвердження. Це лише два прості випадки, коли VPN може захистити вас та ваші дані.

Чи справді я не відслідковую VPN?

IP-адреси VPN та зашифрованого трафіку лише для вас недостатньо, щоб ви не могли відстежувати. Щоправда, вам важче простежити, але для когось, хто має належні технічні навички, це можна знайти.

Ваша IP-адреса – не єдине, що ідентифікує вас в Інтернеті. Насправді, також були випадки, коли відомо, що VPN просочували фактичні IP-адреси.

Інші способи відстеження включають доксинг, використання зловмисного програмного забезпечення, звичайну необережність та інше.

Я б сказав, що те, наскільки анонімним і не відстежуваним ви хотіли б бути (або наскільки ви параноїком), вплине на точну комбінацію послуг, якими ви користуєтесь разом.

Наприклад, ви можете використовувати VPN у поєднанні з анонімним веб-переглядачем, таким як TOR, плюс програма Internet Security, а також здійснювати деякий потенціал мозку у тому, що ви робите в Інтернеті, особливо в частині обміну інформацією..

Отже, коротка відповідь тут була б «ні», ви не зовсім відстежуючі.

Як VPN захищають вашу інформацію

1. Шифрування

Підключившись до послуги VPN, весь ваш інтернет-трафік та зв’язок проходять через захищений тунель. Саме це зберігає вашу інформацію приватною та безпечною.

Кожна VPN використовує для цього різні протоколи, які мають різний рівень безпеки. Ось кілька прикладів;

 • Безпека Інтернет-протоколів (IPSec)
  IPSec аутентифікує Інтернет-сеанс та шифрує дані під час з’єднання. Він має два режими, Транспорт і Тунелювання, тому дані є безпечними під час передачі між різними мережами. IPSec можна комбінувати з іншими протоколами безпеки, щоб зробити сеанси ще безпечнішими.
 • Протокол тунелювання рівня 2 (L2TP)
  L2TP – це один з інших протоколів, який можна використовувати з IPSec. Він створює тунель між двома точками, якими IPSec обробляє шифрування даних, що передаються між ними.
 • Протокол тунелювання “точка-точка” (PPTP)
  PPTP – це протокол “все в одному”, який створює тунель і шифрує дані. Він дуже часто використовується і підтримується, навіть в системах Mac і Linux.

2. Відсутня політика ведення журналів

Це потрібно врахувати, оскільки не всі VPN не мають політики реєстрації даних. Журнали – це файли історії, які записують вашу історію інтернет-трафіку. Якщо журнали не зберігаються, очевидно, постачальник послуг VPN не може його продати чи здати в будь-який уряд чи правоохоронний орган, правда?

Якщо VPN не має політики реєстрації даних, це часто дуже чітко зазначено на їх веб-сайті. Візьмемо для прикладу PureVPN, один з багатьох, який не веде журнали.

vpn сервіс без реєстрації

Як користуватися VPN?

Більшість VPN матимуть власні процеси, але основна теорія полягає в тому, що ви встановлюєте програмне забезпечення VPN на пристрій (наприклад, маршрутизатор, ПК або смартфон). Конфігурація може бути такою ж простою, як введення імені користувача та пароля VPN при запуску програмного забезпечення, але є деякі VPN, які пропонують вам більше варіантів.

Це може включати вибір протоколу захисту, який ви хочете використовувати, або ручного вибору місця розташування сервера, який ви хочете підключити.

На яких пристроях працює VPN?

Існує три основні категорії елементів, над якими зазвичай можуть працювати VPN (залежно від постачальника послуг): Настільні ПК / Ноутбуки, Смартфони / Планшети та маршрутизатори. Більш конкретно, вони зазвичай працюватимуть на платформах, що пропонують Windows, Mac OS, iOS, Android та Linux (Більшість маршрутизаторів базуються на Linux).

Зверніть увагу, що не всі маршрутизатори підтримують використання VPN. Якщо ви використовуєте одну з кращих, популярних брендів і моделей, швидше за все, ви можете використовувати VPN, але краще проконсультуватися з виробником або просто надіслати форум і запитати. Я використовую TP-Link Archer C7, який робить.

сторінка конфігурації expressvpn

* Зазвичай VPN має інструкцію, яку ви можете дотримуватися, щоб допомогти вам налаштуватись на декількох пристроях

Я знаю, що там є деякі сайти, на яких буде сказано, що вам потрібна спеціальна вбудована програма, наприклад DD-WRT або Tomato, але це просто не відповідає дійсності. Однак якщо ваш маршрутизатор НЕ підтримує VPN, то його перемикання на один із них може допомогти вам.

Далі знову йде застереження: Навіть якщо ви використовуєте VPN на своєму мобільному телефоні, існує багато мобільних додатків (які ви, можливо, встановили), які мають набагато більше інформації, ніж ваша IP-адреса. Пам’ятаєте ті примхливі дозволи, які ви мали надати під час їх встановлення? Ну, це означає, що навіть за допомогою VPN ваші дані все одно можуть надсилатися розробникам цих додатків.

Як мені важко користуватися?

Дуже просто кажучи; не зовсім. Практично всі постачальники VPN мають великі підручники щодо налаштування своїх додатків на декількох пристроях. Я пережив неабияку кількість з них, а деякі навіть заходять, щоб мати покрокові відео про те, як налаштувати.

Погляньте на приклад сторінки ExpressVPN, як налаштувати.

expressvpn vpn steup з інструкціями

Більшість постачальників VPN матиме щось подібне, що має надзвичайно детальні інструкції. Насправді, деякі настільки прості в налаштуванні, що все, що вам потрібно буде зробити після встановлення програми, – це ввести своє ім’я користувача та пароль, а потім вибрати сервер і вимкнутись..

Чи сповільнить VPN моє підключення до Інтернету?

Відповідь на це була б, може,. Через характер послуги зазвичай спостерігається незначне уповільнення. Однак, майже у всіх авторитетних VPN-сервісах, це уповільнення часто було б не помітно.

Однак якщо ваш Інтернет-провайдер іноді з будь-якої причини зменшує швидкість Інтернету, то використання VPN може підвищити вашу швидкість. Багато постачальників VPN вищого рівня мають чудові мережі, які використовують провайдерів пропускної здатності першого рівня.

Як правило, будь-яке падіння швидкості, яке ви помітите, буде дещо більшим, чим далі знаходиться сервер, до якого ви вирішите підключитися.

Технічна примітка щодо швидкості

Ваша апаратура відіграє важливу роль у швидкості підключення. Коли VPN шифрує ваші дані, процес вимагає великої кількості обчислювальної потужності. Кожен пристрій має в своєму розпорядженні мікропроцесором, який впливає на швидкість, з якою пристрій робить щось. Ця швидкість оцінюється в гігагерцах (ГГц).

Чим вище ГГц, тим швидше шифрування і, отже, швидша швидкість з’єднання.

Середній маршрутизатор коливається у швидкості процесора від 800 МГц до 1,2 ГГц (хоча є моделі вищого класу, які частотою частот становлять 1,8 ГГц і більше). Середній ноутбук працює від 1,6 до 2,2 ГГц, а середній ПК – від 2,6 до 3,4 ГГц.

Швидкість з'єднання VPN

Під час запуску послуги VPN на маршрутизаторі з процесором з частотою 1 ГГц швидкість лінії VPN значно сповільнюється. За технічною підтримкою TorGuard, з якою я консультувався, максимальна швидкість, яку я можу досягти завдяки розгортанню маршрутизатора, тут становить близько 17 Мбіт / с. Запуск того ж VPN на ноутбуці на 1,8 ГГц дасть вам швидкість близько 150 Мбіт / с.

Сенс у тому, що існує багато рухомих деталей для роботи VPN, тому для отримання максимальної користі від швидкого VPN-з’єднання також є вашим власним обладнанням..

Як правильно вибрати постачальника VPN?

vpn провайдерів

Доступно буквально десятки (сотні, якщо рахувати менших постачальників) VPN-сервісів. Деякі з них є основними постачальниками VPN, які спеціалізуються на цьому, але сьогодні також існує багато компаній, що займаються безпекою в Інтернеті, такі як F-Secure, Kaspersky та Avira, які розгалужилися в грі VPN..

Отже, з тим, як ви збираєтеся вибрати правильний, оскільки, ймовірно, щодня ви будете бомбардувати “VPN Deals”, коли введете цей пошуковий термін в Google? Пошук правильного VPN для ВАС зводиться до кількох ключових елементів:

1. Вартість порівняно з безпекою

Це вікове застереження “ти не можеш мати все”. Чим більше це коштує, тим кращою буде послуга. Не ЗАВЖДИ, а як правило. Більшість постачальників VPN можуть стягувати з вас, можливо, кілька доларів на місяць, але якщо ви дійсно параноїчні щодо своєї конфіденційності та безпеки, чи справді ви хочете трохи поспішати на спокій? Виберіть баланс, який відповідає вашій думці, чітко визначаючи свої основні цілі передплати послуги VPN.

2. Чи веде він журнали?

Це дуже важливо. Незалежно від вашого бюджету чи цілі, постачальник VPN, який веде журнали, – це просто величезна банка глистів, яка чекає їх відкриття. І ви знаєте, що відбувається, коли цю банку можна відкрити. Просто мати журнали – це просто попросити неприємностей – раніше, як відомо, постачальники послуг стискаються під тиском уряду. Виберіть постачальника, який дуже суворо ставиться до політики no logs.

3. Кількість та розташування серверів

Це більше стосується людей, які використовують VPN, щоб подолати географічні обмеження. Наприклад, якщо ви хочете отримати доступ до вмісту Netflix з регіону США, вам знадобиться… сервер США у вашому VPN! Чим більше розташувань на сервері у постачальника, тим більше у вас можливостей. Чим більша кількість їх серверів, тим більше шансів, що ваш зв’язок буде плавним і швидким.

4. Скільки за скільки з’єднань

Сьогоднішнє середнє домогосподарство зійшло з розуму на пристроях. Уявіть навіть одну пару, у якої кожен має ноутбук, планшет та смартфон. Це шість пристроїв під одним дахом. Переконайтеся, що кількість підключень постачальника VPN, з якими ви підписуєтеся, відповідає вашому способу життя.

5. Витік IP-адреси

Це питання, яке все частіше виходить на перший план. Мабуть, у деяких постачальників VPN виникли невеликі технічні проблеми, і реальні IP-адреси своїх клієнтів просочилися, це означає, що вони платили за послугу, яка не працювала. Щоб подолати цю проблему, багато VPN пропонують пробний період, на який ви можете зареєструватися. Переконайтеся, що ви добре перевіряли зв’язок протягом цього пробного періоду, і якщо ваш IP-протокол протікає, добре знаєте, що робити – РУНУЙТЕ.

6. Інтерфейс користувача

Я обговорював, додавати цей елемент чи ні, але врешті-решт мій OCD перемог мене. Деякі VPN мають такі хитрі інтерфейси, що їх просто AWFUL використовувати. Тільки… поглянь, перш ніж розвіситись на тому трирічному знижковому плані, добре?

Як дізнатись, чи хороший мій VPN?

VPN-послуги, звичайно, базуються на приватності та безпеці. Тож як ви знаєте, чи той, кого ви обрали, виконує як слід? Чи знаєте ви, чи захищений ваш IP? Як щодо тих витоків, про які ви чули?

Ці побоювання іноді пов’язані з тим, що я би назвав “зламані функції” у деяких постачальників VPN. Це означає, що вони працюють не так, як рекламується, а це означає, що ваша особа може бути під загрозою.

Ось кілька простих тесс, які можуть вам допомогти.

 • Відвідайте IPLeak і прочитайте інформацію, представлену вам там. Якщо ваш VPN працює належним чином, ви будете дивитись на інформацію про сервер VPN, а не на вашу реальну інформацію. DNSLeakTest також може зробити щось подібне, якщо вам потрібна альтернатива.
 • Щоб перевірити швидкість VPN, відвідайте SpeedTest або TestmyNet і запустіть тести там. Ви можете запустити їх до і після підключення до VPN-сервера, щоб перевірити різницю в швидкості та затримці.

перевірити швидкість vpn

* SpeedTest покаже швидкість завантаження та завантаження, а також затримку до найближчого сервера.

Звичайно, є більш вдосконалені тести, які ви можете виконати, але вони є трохи більш детальними, щоб включити їх.

Навіть якщо ви задоволені послугою VPN, яку ви використовуєте, час від часу запускати тести – це гарна ідея, щоб лише забезпечити власний спокій.

Чи законні VPN?

Для деяких це може здатися дивним питанням, оскільки навколо них так багато постачальників VPN, але пам’ятайте, що в Інтернеті немає жодного уряду, який контролює це. Однак ви обмежені законами країни, в якій проживаєте, тому переконайтеся, що VPN законний у вашій країні, перш ніж купувати підписку..

Перш ніж посміюватися, дозвольте сказати, що там є дуже примхливі країни. Візьмемо для прикладу Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Якщо ви потрапите на користування послугою VPN в ОАЕ, ви можете отримати величезний штраф від 100 000 до 500 000 доларів..

Не дивно, що Китай також нещодавно прийняв положення, які дозволяють використовувати лише затверджені урядом послуги VPN. Нібито, це “регулювання VPN, які незаконно проводять транскордонні оперативні дії”, але, як ми всі знаємо, це лише чергове розширення Великого Брандмауера Китаю.

І нарешті – якщо ви думаєте використовувати VPN просто для того, щоб обійти цензурний брандмауер на своєму робочому місці чи в школі – вас можуть звільнити чи вислати (залежно від вашої посади). Капіш?

Чому місцями VPN є незаконними?

Це дійсно залежить, але здебільшого країни, які забороняють VPN, мають більш жорсткий контроль над життям своїх громадян. Забороняючи VPN, вони легше контролюють рух в Інтернеті, який здійснюють їх громадяни.

Ось деякі основні причини;

 • Моральні причини (наприклад, Сінгапур)
 • Політична стабільність (наприклад, Йорданія, Лівія)
 • Національна безпека (наприклад, Індія, Росія)
 • Все вище (наприклад, Північна Корея, Китай)

Чи можна заблокувати мій сервіс VPN?

Деякі країни, які насправді розуміють свою цензуру в Інтернеті, перейшли до рівня блокування служб VPN. Хоча вони не можуть розшифрувати дані, показано, що блокування VPN у цих країнах успішно заблокувало доступ до VPN, зупинивши доступ до портів, які зазвичай використовуються загальними протоколами VPN..

Візьмемо для прикладу Великий Брандмауер Китаю, який є невеликою частиною загальних зусиль країни щодо підтримки громадської безпеки шляхом ретельного моніторингу інформаційних систем.

Чи можу я торрент з VPN?

Обмін файлами Peer-to-Peer або Torrenting не є незаконним, але, як відомо, вони піднімають прапори, оскільки статус файлів, якими надаються спільний доступ, не завжди відомий. Наприклад, обмін певними відеофайлами може порушити Закон про авторське право на цифрове тисячоліття. Як відомо, деякі програмні засоби, захищені авторським правом, також розповсюджували піратські версії через Torrenting.

Однак, як відомо, торрентінг також використовує високу пропускну здатність, тому є деякі постачальники VPN, які або не дозволять торрентінг на своїх послугах, або матимуть обмеження пропускної здатності для цих сценаріїв..

Якщо ви шукаєте службу VPN, яка відповідає торентам, переконайтеся, що це також прямо вказано на їхніх сайтах.

Ось декілька VPN, які відповідають торентам:

 • ExpressVPN
 • IpVanish
 • Сховати.me
 • CyberGhost
 • PrivateVPN

Що таке “перемикач”?

Більшість людей використовують VPN, щоб забезпечити свою конфіденційність, що для них найважливіше. Ось чому багато VPN-сервіси запровадили концепцію “вбити комутатор”. Вони покликані допомогти негайно перервати ваше з’єднання, якщо ваша послуга до VPN-сервера з будь-якої причини перервана.

Це допомагає запобігти відкриттю вашого фактичного IP-адреси, поки служба VPN недоступна.

Звичайно, якщо ви віддаєте перевагу залишатися з’єднанням замість того, щоб перерватись, у багатьох випадках ви можете просто вимкнути вимикач захисту.

Чи буде використання VPN впливати на мої онлайн-ігри?

Геймери часто дуже критично ставляться до будь-яких нових елементів у свої мережі, оскільки вони завжди дуже бояться додавання, що може спричинити додаткову затримку. Затримка – це вбивця для онлайн-ігор, і я особисто бачив, як геймери кричать на моніторах, коли стикаються з незвично довгим часом пінгу.

Деякі критично дивляться на VPN, оскільки їм цікаво, як це таке, що додавання додаткового шару між ними та ігровим сервером може знизити їх затримку. Пам’ятайте, ви можете вибрати, до якого сервера у вашій VPN ви хочете підключитися.

Підключившись до місця розташування сервера, найближчого до вашого ігрового сервера, цілком ймовірно, ви побачите покращені таймінги пінгу.

Крім цього, декілька серверів також означає, що ви зможете ігрові сервери з країн / регіонів, які ви зазвичай не зможете.

Чи можу я використовувати безкоштовну VPN?

Існує досить багато вільних у користуванні VPN-сервісів, насправді деякі з них управляються добросовісними компаніями з Інтернет-безпеки, такими як Касперський. Однак при їх розгляді часто виникають незначні технічні проблеми.

 1. Багато вільних VPN пропонують обмежену пропускну здатність
 2. Зазвичай є дуже обмежені місця та / або сервери
 3. Безпека ваших даних може бути сумнівною
 4. Якість обслуговування може бути сумнівною
 5. Зазвичай існують обмеження

Врахуйте це:

Безкоштовні постачальники послуг повинні заробляти доходи від НЕКОГО, і ці компанії обробляють ваші дані.

Скільки коштувала б послуга VPN?

Виключаючи безкоштовних постачальників послуг VPN, ви, ймовірно, можете розраховувати платити десь від $ 2 до $ 10 на місяць, залежно від різних факторів. Особливості плану та періоди платежів часто враховують ціну. Чим довший період, який ви вирішили оплатити заздалегідь, тим нижчою буде ціна.

Візьмемо випадок NordVPN, ціна якого залежить від того, на який термін ви виберете. Сплачуючи щомісяця, ціна становить 11,95 долара, але якщо ви платите щорічно, ціна падає до 5,74 долара на місяць. Вибираючи трирічний план, це знижується до $ 2,75 на місяць, що є чудовою ціною.

nordvpn ціна

Зважте переваги прив’язання до послуги протягом двох-трьох років порівняно із заощадженнями, які ви отримаєте, порівняно з щомісячною оплатою. Саме в цей момент солодке місце залежатиме від індивідуальних переваг кожного.

Чи можу я платити без кредитної картки?

Кредитні картки роблять наше цифрове життя настільки простим, оскільки вони є надійним засобом перерахування платежів постачальникам. Однак, якщо говорити про послуги VPN, то, можливо, здається трохи дивним платити за анонімність, використовуючи метод, який обов’язково ідентифікує себе.

На щастя запізнення, деякі постачальники послуг почали приймати Bitcoin або іншу криптовалюту як платіж. Щоб знати, чи приймає постачальник послуг, який приймає Bitcoin, перевірте наявність знаку Bitcoin на сторінці прийнятих способів оплати на веб-сайті VPN.

кілька варіантів оплати

Звичайно, якщо ви виберете спосіб оплати Bitcoin, автоматичного поновлення немає, і вам доведеться проходити процес оплати щоразу, коли ви поновлюєте послугу.

Підсумок: чи мені справді дістанеться?

Цифровий світ сьогодні загрожує небезпекою. Поміж урядом, що придирається до хакерів та шахраїв, зберігання цифрової діяльності має бути нормою, а не увагою. Особливо це стосується загальнодоступних мереж – наприклад, GSM або LTE діапазону вашого постачальника послуг, тому будьте розумні та використовуйте VPN.

Дозвольте мені поділитися з вами дуже простим сценарієм особистого досвіду, який я мав перед покупкою в історії VPN. Я сидів у кафе з цією панночкою після події, і ми говорили про безпеку в Інтернеті. Вона здивувала мене, коли згадала, що використовує VPN навіть у своєму мобільному телефоні, тому я запитав її, чи дійсно її безпека загрожує.

Вона показала мені додаток на своєму телефоні, в якому було показано журнал із понад 30 спроб підслуховування лише того дня і пояснила, що число збільшується або зменшується залежно від місця її перебування. Тепер це просто відлякує.

Якщо ви плануєте додати VPN до свого списку інструментів безпеки, настійно рекомендую зробити це. Якщо ви НЕ, я все-таки настійно рекомендую зробити це. Як показала недавня атака Krack, послуга VPN є необхідністю. Будьте в безпеці і не шкодуйте.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me