Для блогера чи власника веб-сайту важливо мати ряд протоколів безпеки, якщо на вашому веб-сайті щось погано трапиться. Однак, навіть якщо ви забезпечені найкращою безпекою, трапляються нещасні випадки, і ви можете зіткнутися з пошкодженим або зламаним сайтом.

Якщо ви хочете уникнути втрати свого блогу WordPress та всієї вашої роботи, вам слід завжди (а я маю на увазі ЗАВЖДИ) виконувати регулярні резервні копії вашого веб-сайту. Таким чином, навіть якщо ви страждаєте від простоїв, ви завжди можете повернути свій веб-сайт.

Зараз існує декілька способів, за допомогою яких можна створити резервну копію свого блогу WordPress. У цій статті ми зупинимось на одному з них, а саме: використовувати плагін або служби, які автоматично створюють резервну копію вашого блогу..

Чудова річ у цих плагінах – це те, що ви навіть можете використовувати їх для здійснення міграцій із сайтів. Що чудово, коли ви хочете перейти на кращий веб-хост із кращими функціями та продуктивністю сервера.

Знання, коли і як часто створювати резервні копії

Перш ніж ми перейдемо до списку плагінів для резервного копіювання WordPress, давайте просто швидко поговоримо про те, коли вам слід створювати резервну копію свого веб-сайту та як часто. Одразу ж з миші завжди рекомендується регулярно виконувати резервні копії, оскільки це мінімізує ваші втрати, оскільки резервні копії будуть досить недавніми.

Що потрібно врахувати, це те, як ви хочете запланувати резервні копії. Тепер різні веб-сайти матимуть різні потреби в плануванні.

Якщо ваш щоденник публікує кілька нових вмістів щотижня та отримує нові коментарі щодня, то, ймовірно, буде кращим інтервалом між резервними копіями. Те саме відбувається, якщо до вашого блогу приєднано інтернет-магазин, який здійснює транзакції, щоб відстежувати та деталі клієнта.

На протилежному спектрі, якщо веб-сайт або блог здебільшого статичний і оновлюється новим вмістом щокварталу, то, можливо, вам вдасться відмовитися від резервного копіювання щотижня..

Підсумок, не існує ідеальної шкали часу для планування резервного копіювання, і в кінцевому підсумку ви повинні придумати найкращий графік, який дасть вам найменшу суму втрат, якщо щось піде не так. Також гарним правилом є завжди виконувати резервну копію, перш ніж робити якісь масштабні зміни у своєму блозі WordPress.

Що варто врахувати для рішення резервного копіювання WordPress

На WordPress доступно багато плагінів резервного копіювання, але важливо пам’ятати, що не всі плагіни резервного копіювання / міграції створені рівними. Деякі мають різні функції або зосереджуються на певних областях більше, ніж інші.

Отже, перед тим, як вибрати плагін, ось кілька речей, які ви можете розглянути:

 • Автоматизовані резервні копії
  Один з найбільших факторів, який слід враховувати, чи дозволяє резервне копіювання WordPress автоматизувати процес. За допомогою автоматизації ви можете легко дозволити плагіну виконати всю роботу, замість того, щоб робити резервну копію вручну кожен раз.
 • Частота резервного копіювання
  Ми трохи згадували про планування частоти резервного копіювання. Перш ніж перейти на плагін, ви можете перевірити, наскільки часто він дозволяє створювати резервні копії та чи достатньо це для ваших потреб.
 • Розташування резервного копіювання / зберігання
  Якщо плагін зберігає вашу резервну копію на тому ж сервері, що і ваш веб-сайт, це безглуздо. Перевірте, який тип пам’яті пропонує плагін або послуга. Можуть використовувати інші місця зберігання, такі як Диск Google, Dropbox або хмарне сховище?
 • Можливість відновлення / отримання резервної копії
  Щойно ви створили резервну копію свого веб-сайту, легко його відновити чи відновити? Чи потрібно вручну робити процес чи його можна автоматизувати? Оскільки різні плагіни мають різні підходи, краще спочатку перевірити.
 • Часткове або повне резервне копіювання
  Деякі плагіни створюватимуть резервну копію всього сайту, а деякі резервні копії лише його частин (тобто бази даних). Важливо вибрати правильний тип резервного копіювання для свого сайту.

4 Додатки для резервного копіювання та міграції WordPress для використання

Маючи стільки плагінів та резервних копій / міграційних рішень, доступних в Інтернеті, важко вибрати ідеальний. Хоча перераховані нижче 4, можливо, не є ідеальним рішенням, але вони, безумовно, найкращі плагіни для використання, на сьогоднішній день.

1. BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard широко відомий тим, що є надійним плагіном для створення резервних копій WordPress. Однією з його головних переваг є те, що їх інтерфейс динамічно інтегрується у вашу інформаційну панель WordPress.

Після встановлення плагіна ви можете запустити процес резервного копіювання, натиснувши кнопку “Резервне копіювання”, розташовану на головній сторінці плагіна. Після натискання на нього ви зможете виконати “Повне резервне копіювання” або “Спеціальне резервне копіювання”, де ви зможете вибрати, які саме частини потрібно зберегти..

Після успішного створення резервного копіювання він повинен з’явитися у списку BackupGuard, який ви можете відновити, видалити чи завантажити резервну копію, натиснувши на неї.

Ви також можете завантажити файл резервної копії у BackupGuard, скориставшись кнопкою “Імпорт”. Пам’ятайте лише, що обмеження становить 128 Мб. Більше того, і вам доведеться завантажувати його вручну через FTP.

Безкоштовна версія BackupGuard дозволяє робити основні резервні копії та міграцію, але, якщо ви хочете автоматичні резервні копії, підтримка 24/7, сповіщення електронною поштою та навіть повномасштабні міграції, ви можете вибрати їх платну версію.

2. VaultPress

VaultPress

VaultPress

Створений WordPress.com та частиною плагіна JetPack, VaultPress пропонує безліч функцій, таких як резервне копіювання в режимі реального часу, відновлення одним клацанням миші, 30-денне хмарне зберігання і навіть можливість міграції вашого веб-сайту.

Плагін також був розроблений, щоб бути простим і легким у використанні, ви можете, як правило, просто встановити його і забути. Все, що вам потрібно зробити, це налаштувати його один раз, і тоді VaultPress зробить усю роботу, включаючи збереження резервного копіювання вашого сайту у хмарному сховищі. І якщо ви хочете відновити свій сайт, це буде так просто, як одним клацанням миші.

На жаль, у них немає жодної безкоштовної версії, тому, якщо ви хочете використовувати VaultPress, вам потрібно буде виплатити принаймні 39 доларів на рік для їх основного плану. Якщо ви хочете отримати всі вигадливі функції, такі як автоматичний ремонт файлів, резервне копіювання в режимі реального часу та багато іншого, вам доведеться вибрати більш високі плани.

3. Всебічна міграція WP

Міграція WP все в одному

Всебічна міграція WP

Перелік резервних копій та міграції WordPress, безумовно, не був би повним без міграції WP все-в-одному. Плагін на WordPress, все-в-одному WP з високою оцінкою, дозволяє копіювати створення копій даних вашого WordPress, які ви можете зберегти як резервне копіювання або для міграції.

Використовувати його досить просто. Встановіть плагін та перейдіть на вкладку «Все-в-одному міграція WP» в WordPress та натисніть «Експорт», щоб розпочати роботу..

Класна річ у плагіні полягає в тому, що ви можете налаштувати тип даних, які потрібно експортувати, перейшовши в “Розширені налаштування” та зніміть прапорці з тих, які ви не хочете. Ви можете виключати такі дані, як коментарі зі спамом, файли тем, плагіни, версії публікацій тощо.

Важливо зазначити, що безкоштовна версія міграції WP All-In-One WP дозволяє лише експортувати резервну копію вашого сайту в локальний файл. Якщо ви хочете експортувати в інші місця, наприклад, Dropbox або Google Drive, вам потрібно буде придбати розширення.

Після експорту даних вашого сайту ви можете завантажити резервну копію безпосередньо або зберегти її на своєму веб-сервері. Звичайно, завжди рекомендується зберігати резервну копію в місці, яке відрізняється від сервера вашого веб-сайту, щоб уникнути будь-яких кібератак чи проблем із сервером..

4. UpDraftPlus

updraftplus

UpDraftPlus

Багато перелічених тут плагінів можна використовувати для створення швидких резервних копій для вашого веб-сайту WordPress, однак далеко не всі вони дозволяють планувати автоматичні резервні копії, не вимагаючи розплачувати додаткові грошові кошти за їхні платні версії.

UpDraftPlus виділяється серед решти, надаючи повністю автоматизовані резервні копії, безкоштовно! І це не завадить тим, що вони створили його як простий у користуванні для новачків та початківців.

Після установки плагіна ви можете активувати його, перейшовши на вкладку «Налаштування» в WordPress та натиснувши «Резервні копії UpdraftPlus». Там ви можете виконувати такі завдання, як резервне копіювання, відновлення сайтів і навіть міграція сайту.

Використовуючи UpdraftPlus, не забудьте спочатку встановити віддалене місце зберігання для резервного копіювання в меню “Налаштування” та вибрати будь-яку піктограму, якою ви хочете, щоб ваше місце зберігання.

На цій же сторінці “Налаштування” ви також можете встановити графік резервного копіювання як для файлів вашого сайту, так і для самої бази даних. Просто встановіть спадні меню “Розклад резервного копіювання файлів” та “Розклад резервного копіювання баз даних”, щоб встановити час.

Після цього прокрутіть униз, щоб вказати дані веб-сайту WordPress, які потрібно включити в резервну копію. У розділі “Включити резервну копію файлів” установіть прапорці, щоб включити такі дані, як плагіни, теми та медіа-файли..

Щойно ви закінчите, просто натисніть кнопку “Зберегти”, і ваші резервні копії повинні бути повністю автоматизовані. Якщо ви хочете отримати більше функцій, таких як FTP-шифрування, розумні резервні копії та шифрування бази даних, ви можете вибрати їх преміальну версію, яка дає все вищезазначене та більше.

Згорнути

Якщо у вас є веб-сайт WordPress, недостатньо лише мати останні плагіни безпеки або сертифікати SSL, щоб забезпечити безпеку вашого бізнесу. Резервне копіювання – це ваша остання захисна лінія, і найчастіше це може врятувати вас від світу головних болів, якщо щось піде не так.

З переліченими вище плагінами вам точно не доведеться хвилюватися наступного разу, коли ваш сайт вийде з ладу або нападе хакерами чи вірусами, оскільки у вас буде резервна копія в готовності!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me