Всі ми любимо Super Mario Bros, правда? Або, можливо, ти більше людина Candy Crush …

Але чи мають ігри (або гейміфікація) місце у вашому бізнесі?

Супер Маріо

Що ж, якщо ви запитаєте Nike – чий додаток для фітнесу є шедевром гейміфікації – відповідь звучить так.

Гаміфікація стала трохи казковим словом за останні кілька років. Просто перегляньте цей графік трендів Google, щоб побачити, як він виріс з 2011 року:

графіка графіка

Але це не просто трюк. Гаміфікація працює тому, що викликає реальні, потужні людські емоції.

Щастя, інтрига, хвилювання …

Це позитивний досвід користувачів. А позитивний досвід користувачів призводить до кращого залучення, лояльності та збільшення продажів.

Що таке гаміфікація?

Давайте відступимо на секунду. Гаміфікація – це процес використання ігрових елементів у бізнесі та маркетингових стратегіях.

Однією з найпростіших форм гаміфікації є отримання печатки кожного разу, коли ви купуєте каву. Зберіть десять марок і отримаєте безкоштовний напій. Це як завершити рівень та отримати винагороду.

В Інтернеті це може бути використання ігрових елементів, таких як лідери, бари прогресу та бали лояльності. Ці трюки втягуються в наші природні інстинкти: конкуренція, розвідка, цікавість.

Насправді це дуже розумне використання психології.

Хто користується гаміфікацією?

Ну просто про всіх. Насправді, недавно опитані 50% стартапів заявили, що вони інтегрують ігрові елементи у свою стратегію цього року. Але хто це робить найкраще?

Nike+

nike плюс gamification

Запуск програми Nike – Nike + – одна з найбільш відомих в світі гейміфікованих продуктів.

Чому? Це підходить до нашого природного змагального духу. Додаток відстежує нашу статистику запуску та вимірює наш прогрес до досягнення цілей. Це змушує нас наступного разу вийти та побити наш рекорд.

Мало того, але це підходить до соціальних медіа, щоб ми могли конкурувати (або показати себе) нашим друзям. Перевага Nike полягає в тому, що він отримує більше людей і працює, що в кінцевому підсумку – стимулює продажі Nike.

Codecademy

Гаміфікація працює особливо добре, коли ваш вміст щільний або складний. Навчання коду особливо складне, тому Codecademy використовує гейміфікацію, щоб зробити його веселим і захоплюючим.

Ознайомтеся з цією інформаційною панеллю нижче. Він більше схожий на інформаційну панель Legend of Zelda, ніж веб-сайт підручника.

гейміфікація кодекадемії

На приладовій панелі відображається весь курс із значками нагородження по шляху його розбиття. Існують чіткі “рівні”, до яких потрібно перейти. Ви збираєте значки як нагороду по дорозі. Він навіть зберігає показник найкращих очок та гарячих смуг, щоб тримати вас конкурентоспроможними.

Дуолінго

Дуолінго робить подібне, але для вивчення мови.

дуелінго

Як бачите, додаток використовує запитання з різноманітним вибором та відображає етапи, щоб зацікавити користувачів. Ви також можете ставити цілі, збирати значки та заробляти очки, щоб купувати бонуси.

Менеджер монетних дворів

Це не набагато тугіше, ніж управління своїми грошима. Монетний двір намагається полегшити трохи прості ігрові елементи.

М’ятна гаміфікація

Додаток відстежує ваші витрати та вимірює ваш прогрес у відповідності з цілями особистого фінансування.

Starbucks

Starbucks працює в одній з найуспішніших програм нагородження та лояльності.

Starbucks винагороджує

Використовуючи “My Starbucks Rewards”, користувачі отримують золоту зірку щоразу, коли платять за каву за допомогою мобільного додатка. П’ять золотих зірок надають вам статус “зеленого”, який дає право на безкоштовне поповнення.

Досягнувши 30 зірок, ви розблоковуєте членство в «золоті» і отримуєте індивідуальну золоту карту. Це геніальний гміфікований хід для створення ексклюзивності та підвищеного статусу. Очевидно, що всі ми хочемо золоту карту!

Психологія: чому працює гаміфікація?

Гаразд, тому ці приклади показують, як виглядає гейміфікація в реальному світі. Але що робить це настільки потужним?

Простіше кажучи, це викликає емоції, пов’язані з позитивним досвідом користувача. І якщо ви стежили за нашими серіями щодо досвіду користувачів, ви знаєте, що ці емоції справді дуже важливі.

1. Це дає користувачеві контроль

Раніше ми говорили про те, щоб перенести вашого відвідувача з пункту А в пункт В.

Вести потенційного клієнта до бажаної мети – все це частина подорожі користувача.

Однак проста психологія говорить про те, що люди не люблять, щоб їх примушували чи тягали до місця призначення. Вони люблять бути господарями своєї долі. Більшість людей люблять почувати себе під контролем.

Тому зробіть здається, що вони на водійському сидінні. У цьому і є серцевина грання.

Це схоже на книгу “вибирай свій власний пригода” або вибираючи, який рівень буде грати в грі.

Інтернет-курси роблять це дуже добре, як Codeacademy, як ми розглянули раніше. Ще один приклад – Udemy, веб-сайт, який проводить курси на всілякі теми.

udemy gamification

Їх гміфікована система в будь-який час дає користувачеві контроль. Ви можете вибрати лекції (викладені як рівні), і ви керуєте натисканням кнопки “Наступна лекція”. Це простий трюк, але ми приймаємо власні рішення.

2. Карти допомагають нам знати, де ми і куди йдемо

Знову ж таки, це проста психологія. Нам подобається знати, куди ми йдемо. Нам подобається знати, де ми знаходимося в процесі.

В іншому випадку користувачі в темряві ростуть все більш насторожено.

Ось чому ви отримуєте карту на World of Warcraft, Zelda та Mario! Ви можете взяти цю систему картографування та застосувати її до різних аспектів вашої програми чи веб-сайту.

індикатор виконання

Щось таке просте, як панель прогресу, діє як карта для ваших користувачів. Вони знають, де вони в процесі. Вони знають, як далеко їм дістатися.

Якщо ви можете включити віхи досягнення на шляху, ще краще.

індикатор виконання

Це розбиває подорож і робить її більш керованою. Знову ж таки, це чудовий досвід користувача.

3. Підкріплення доброї поведінки

Використовуючи зворотний приклад, ви нагороджуєте собаку ласощами, коли ви тренуєте її. Коли він поводиться добре, собака отримує частування. Він продовжує робити гарну поведінку, оскільки отримує винагороду.

Те ж саме відбувається і з гаміфікацією. Коли ви пройдете рівень, ви отримаєте винагороду – наприклад, нового персонажа або живлення. Так ви робите це знову і знову. Це підсилює звичку чи поведінку.

Геміфіковані веб-сайти та програми роблять те саме. І найкращий веб-сайт у цьому?

Facebook.

Facebook подобається

Facebook фантастично поєднує в собі тонку гейміфікацію. Наприклад, коли ви публікуєте статус або картинку, ви (сподіваємось) миттєво отримуєте нагороду лайками. Великі пальці вгору – це психологічна винагорода від Facebook.

Отже, ви робите це знову. І знову. І справжній переможець – Facebook, який підтримує високу зацікавленість та кількість користувачів.

Нагороджуйте користувачів на кожному етапі подорожі, і це посилить те, що ви хочете зробити.

4. Почуття досягнення

Досягнення – один з найпотужніших психологічних рушійних факторів поведінки людини. Все, що ми робимо, ми робимо для досягнення чогось.

Якщо хтось на вашому веб-сайті чи використовує ваш додаток, він намагається чогось досягти. Наприклад, код навчання, управління грошима або пристосування.

Якщо ви можете змусити свого користувача відчути, що вони чогось досягли, він повернеться. Щось настільки ж просто, як сказати “хороша робота!”, Коли користувач виконує завдання, допомагає створити рубіж і створити відчуття завершення рівня.

Всі ми знаємо, що щось на кшталт «коду навчання» – це величезне завдання. Тож вам доведеться розбивати це і створювати таке відчуття досягнення через рівні проміжки часу.

Повертаючись, наприклад, до Duolingo, вони регулярно оновлюють вас відсотком вільної швидкості:

гейміфікація дуелінго

5. Ми любимо ставити цілі і конкурувати з собою

Люди є конкурентоспроможними за своєю природою. Більшість із нас хоче просунути себе далі і сильніше.

Використовуючи “особисті рейтинги” та “попередні записи”, ви можете переконати своїх користувачів повернутися та спробувати ще раз. Знову ж таки, це рушійний чинник популярності програми Nike +.

Покажіть нам власну статистику, і ми майже завжди хочемо її перемогти.

Джилліан Майклс працює з веб-сайтом для відстеження цілей, який щодня відстежує ваші харчові та фізичні навантаження. Постійно показуючи статистику попереднього тижня (і ваш прогрес щодо поставлених цілей), користувачі змушені наступного разу перемагати його. Простий, але ефективний.

гаміфікація

6. Але це ніщо в порівнянні з конкуренцією з іншими!

Якщо ви думаєте, що ми конкурентоспроможні самі, ми справді витягуємо упори, конкуруючи з іншими.

Знову здогадайтесь, хто найкращий у цьому? Так, Facebook. І Twitter, Pinterest, Instagram. У всіх соціальних мережах процвітає ця ідея конкуренції в іграх.

Хто може отримати більше лайків? Хто може отримати більше підписників, більше шпильок, більше серця. Все це одна велика гра. Відкрите ігрове поле.

Звичайно, є більш чіткі приклади цього. Будь-який веб-сайт, який використовує лідери та найкращі результати, миттєво запускає природний інстинкт конкурувати!

Деякий час назад BBC дозволила користувачам створювати невеликі ліги для людей, щоб передбачити результати в Євро-футбольному турнірі. На мене підключилася вся моя родина, перевіряючи веб-сайт BBC кілька разів на день, щоб побачити, чи правильно ми підбираємо бали та перевіряю, чи не наздоганяю я людей у ​​лізі.

gamification bbc

7. Люди люблять досліджувати та втекти

Вся причина, по якій ми любимо відеоігри, полягає в їх ескапізмі. Загубившись у рольових іграх та вивченні змінених станів, тому такі ігри, як Final Fantasy та World of Warcraft, настільки популярні.

Коли ви даєте своїм користувачам свободу досліджувати, це створює інтригу та захоплення. Дві дуже потужні емоції. І позитивний досвід користувачів.

Звичайно, це дослідження слід ретельно структурувати, щоб користувачі не загубилися.

Але врахуйте, як Netflix дозволяє користувачам взяти під контроль і досліджувати у власному темпі. Дозволити людям відкрити кролячі нори живить їх почуття цікавості. Захоплююче відчуття, що ти можеш натрапити на щось нове. Заохочуйте це.

Розвідка Netflix

8. Ми любимо нагороди

Цьому майже не потрібно пояснювати.

Усі люблять нагороди. Ми вже говорили про те, щоб створити відчуття досягнення. Але, чому б не піти на крок вперед і запропонувати справжню, відчутну винагороду?

Очевидний приклад – Starbucks, який пропонує винагороду після певної кількості покупок. Інший приклад – Recyclebank, який пропонує своїм членам винагороду за переробку. Учасники можуть збирати очки для обміну пропозицій та місцевих знижок.

Більшість людей піде з шляху, щоб отримати свою винагороду.

Класичний приклад – кавова марка. Ви, мабуть, не витратили б майже стільки в Caffe Nero, якби не було приманки безкоштовної кави.

Кава Неро штамп картки

Нагорода стимулює дію.

9. Люди будуть робити все, що завгодно, для ексклюзивності!

Є причина, чому люди платять тисячі доларів за квиток першого літака. Звичайно, ви отримаєте ліжко і келих шампанського. Але ви не платите за функції. Ви платите за статус.

Ексклюзивність породжує інтригу, заздрість та цікавість. Люди будуть працювати над тим, щоб досягти такого статусу. Starbucks (знову ж таки) забезпечує баланс ідеальним із статусом «золота» для постійних клієнтів.

Це як розблокування секретного рівня у відеоігри. Це дає вам величезний допаміновий удар і дозволяє виходити за куліси.

10. Робота в команді та співпраця

Ще одним ключовим психологічним рушієм є співтовариство та співпраця. Ми соціальні тварини, саме тому ми любимо ігри з різними гравцями (і кричати гарнітуру на людей у ​​всьому світі).

Це добре означає гміфікацію. Якщо ви зможете змусити користувачів відчувати себе частиною команди чи спільноти під час подорожі, ви створите лояльність та позитивний досвід користувачів.

Kickstarter процвітає в цій гміфікації громади. Перш за все, вони отримали ґаміфіковані бари прогресу, ексклюзивні нагороди для учасників тендеру, строк та велику мету. Насправді це один з найбільш гміфікованих веб-сайтів в Інтернеті.

гейміфікація кікстартерів

Але саме їхній дух спільності та співпраці є знаковим його успіхом. Коли проект нарешті досягне своєї мети фінансування, це як спільне досягнення.

Спробуйте знайти способи об’єднання людей у ​​спільній меті чи досягненні у вашому додатку чи веб-сайті.

11. Дофамін та залежність

Гаміфікація викликає приплив дофаміну.

Це все просто. Вирівнювання, отримання нагороди, отримання зворотного зв’язку або досягнення чогось все-таки дає вам таку поспіх.

Це дофамін у вашому мозку. Думаєш сказати тобі зробити це ще раз, бо це добре! І ось тоді починається залежність.

З цієї причини ми звикаємо до ігор. І є причина, чому веб-сайти та додатки, які використовують ґаміфікацію, залишають своїх користувачів. Ви продовжуєте повертатися для цього попаду допаміну.

——

Гаміфікація – це не просто молитва чи хитрість. Зроблено правильно, він викликає справжні, потужні людські емоції.

Це генерує позитивний досвід користувачів, збільшує залучення та лояльність.

Чи використовуєте ви які-небудь хитрощі з ґаміфікацією на своєму веб-сайті чи в додатку? Я хотів би почути, як ви користуєтесь! Будь ласка, залишайте свої коментарі нижче.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me