Kliknutí na odkaz na webové stránce vypadá jako taková jednoduchá věc.

Ale v zákulisí jsou stovky požadavků okamžitě pingovány po celém světě, aby vám obrázky a text. Za pár krátkých vteřin se toho hodně děje a hodně se může pokazit.

Věci se mohou začít zpomalovat a brát s sebou váš web.

Pokud jste drželi krok s mou současnou řadou rychlosti načítání webových stránek, budete vědět, že pomalé weby jsou špatné zprávy! Ve skutečnosti by vás líný web mohl stát tisíce návštěvníků a konverzí.

S ohledem na to jdu za scénami, abych viděl, co se děje. Pojďme se přiblížit za pár vteřin a uvidíme, co to drží!

Profesionální tip

Pomalý prodej zabíjení stránek! Dopřejte svou rychlost WordPress pomocí těchto 8 hacků.

1. Výkon serveru

Váš web se načítá od základů. Když někdo klikne na vaše stránky, je to jako otočit klíč v motoru automobilu. Váš návštěvník žádá váš motor o spuštění.

První věc, která se stane, je tato: Váš prohlížeč (Firefox, Safari atd.) Pošle na váš server ping. Vyžaduje všechny informace a data, aby mohl načíst váš web.

Pokud je výkon vašeho serveru nízký, bude reagovat déle. Nezáleží na tom, jak rychlé je všechno ostatní, pomalý server vám vždy poskytne pomalý start.

Špatný výkon serveru je téměř vždy na vašem webovém hostiteli. Levný webový hostitel vám obvykle poskytne sdílený server, což znamená, že sdílíte prostor a zdroje s nesčetnými dalšími weby. Pokud je váš web pomalý, je to proto, že jste ve frontě se spoustou dalších webů!

2. Umístění serveru

Pokud jste někdy uskutečnili dálkový hovor, víte, že navázání spojení trvá déle. Je to proto, že informace musí fyzicky cestovat, aby se tam dostaly. Data prochází kabely a jsou přenášena přes satelity.

Podobná věc se stane, když kliknete na web. Po kliknutí na web odešlete zprávu serveru. Požádáte o načtení.

Řekněme, že váš server má sídlo v Americe. Když japonský návštěvník klikne na váš web, musí informace cestovat po celém Tichém oceánu. Musí požádat o přístup k serveru. Pak musí cestovat celou cestu zpět přes oceán, aby ji načítala na obrazovku.

Data jsou rychlá. Ale to není magie!

3. Spousta provozu

Pokud dochází k velkému provozu, nakonec to způsobí zpomalení vašeho webu.

Na současné úrovni může váš webový server obsluhovat pouze určitý počet lidí najednou. Je to trochu jako ve frontě v obchodě. Čím více lidí přichází do obchodu, tím pomaleji se jim podává.

Nejen to, ale v obchodě je pak třeba přetáhnout další zdroje, aby pomohly. Aby mohli sloužit všem, musí zezadu zavolat další personál. Ale teď se backend věci také zpomalují.

Totéž se stane na vašem webu. Váš server se pokusí spravovat veškerý další provoz, ale někde se zpomalí.

4. Extra velké obrázky (a složitý formát souboru)

Pamatujete si staré časy vytáčeného internetu? Načtení velkého obrázku může trvat až minutu, jeden po druhém! Bylo to nepříjemné!

Věci se od širokopásmového připojení zlepšily, ale stále platí obecné pravidlo.

Po ping serveru začne každý bit webové stránky přenášet na obrazovku prohlížeče. Server bude přenášet obsah, text a obrázky. Je to jako když náš obchodník vynáší zásoby zezadu.

Když na to takto myslíte, je to jednoduché. Velké a těžké předměty budou trvat déle.

Načtení velkého obrázku bude trvat dlouho. Pokud máte na svém webu spoustu velkých obrázků, přidáváte pro každý obrázek další dobu načítání.

Zde je také důležitý formát souboru. Prohlížeče mohou načítat obrázky JPG, PNG a GIF pěkně a rychle. Ale těžké formáty jako TIFF a BMP sníží do vaší doby načítání obrovské kousky. Vyhněte se jim!

5. Hustota kódu

Možná už tady cítíte nějaké téma. Velké, husté prvky zpomalí váš web. Jedním z nejhustších prvků vašeho webu je kód, který jej vytváří.

Pokud jste obeznámeni s CSS, HTML a Javascriptem, víte, že za designem vašeho webu je obrovské množství kódu.

Například, existují 60 milionů řádků kódu na Facebooku sama.

Řádek kódu v milionech

(Viz celý obrázek)

(To je víc než Hadron Collider)

((Ale stále méně než Google!)).

Pokud je konec vašeho webu ucpaný nadměrným kódováním a javascriptem, bude to trvat déle a přetáhnout jej nahoru.

6. Textová grafika

Mnoho webových stránek stále používá obrázky k zobrazení textu.

Možná používáte obrázek k zobrazení loga. Nebo můžete mít vysvětlující text jako součást velkého obrázku na vaší domovské stránce.

Jak si dokážete představit, načtení takové grafiky trvá mnohem déle ve srovnání s jednoduchou alternativou písma.

7. Příliš mnoho požadavků na soubory (RTT)

Už jsem vysvětlil, jak velké a těžké prvky zabírají mnohem déle. No, nejde jen o jejich velikost. Je jich tolik.

Každý malý prvek na vašem webu vyžaduje načtení jiného požadavku na soubor. Každý soubor CSS, každý obrázek, každé tlačítko pro sociální sdílení a každá část Javascriptu je nový požadavek na soubor.

Váš server dokáže zpracovat pouze určitý počet požadavků za sekundu.

Řekněme, že váš web používá při každém načtení 50 žádostí o soubor. Pokud ke svému webu přistupuje najednou 100 lidí, znamená to 5 000 žádostí o soubor za sekundu. Pokud jste na malém serveru, bude to vážně zpomalit.

Pamatujte, že existuje jen tolik zdrojů, aby se soubory mohly obsluhovat.

8. Příliš mnoho pluginů

Pokud používáte WordPress, pravděpodobně máte za scénami spoustu doplňků. Každý z nich podá vlastní žádost o soubor. Každý má soubor CSS a nějaký javascript, který se má načíst.

To znamená větší váhu a více žádostí o soubor. Pokud používáte spoustu pluginů, všechno to zpomalí. Zeptejte se sami sebe, které jsou naprosto nezbytné.

9. Zbytečné přesměrování

Představte si, že žádáte o pokyny na vlakové nádraží. Pak se tam dostanete a zjistíte, že je zavřená. Bylo přesunuto na druhou stranu města a teď musíte projít městem.

Vezme vás na věky, že??

Totéž se děje s přesměrováním. Je to jako načíst stránku dvakrát. Pokud na to nemáte fantastický důvod, vyhněte se přesměrování na svém webu.

10. Zastaralý CMS

Pokud používáte ke správě svých webových stránek WordPress, Drupal nebo Wix, všimnete si pravidelného vyskakovacího okna. Žádá vás o instalaci aktualizací nebo nových verzí softwaru.

Aktualizace obecně znamená, že vyřešili jakékoli zlomy a problémy, zejména s ohledem na rychlost. Nainstalujte nejnovější verze veškerého softwaru a pluginů, které vám pomohou načíst váš web rychleji a plynuleji.

Děkuji za přečtení! Držte se mě, protože příští týden sleduji tento příspěvek podrobným průvodcem, jak vyřešit všechny tyto problémy. [Aktualizováno: 14 světelných triků pro zrychlení vašeho webu]

Ve skutečnosti doporučuji vyzkoušet si moji elektronickou knihu o přesných krocích, které jsem podnikl, aby se Bitcatcha.com načetl do 3 sekund.

Dejte nám vědět, pokud máte dotazy týkající se rychlosti webu v komentářích níže.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me