Jsem posedlý stanovením cílů webových stránek. Neustále mě sledují a je to jediný způsob, jak pěstovat firmu.

Bohužel k úspěchu nedochází přes noc (pokud se to stalo!). Někdy to vypadá, že se úspěšný nový web nebo firma objeví mimo modrou, ale tak to vlastně nefunguje.

V zákulisí pracovali několik měsíců (možná roky). Stanovují jasné cíle webových stránek krok za krokem, aby zajistily, že dosáhnou další úrovně.

Dnes mám 13 osvědčených cílů, které si můžete sami nastavit.

Než skočíme do konkrétních cílů, pojďme mluvit o tom, jak je strukturovat.

Vytvořit S.M.A.R.T. cíle webových stránek

SMART - Cíle - hlavní obrázek

(zdroj obrázku)

Cíle fungují, pouze pokud se drží následujících S.M.A.R.T. pravidla:

Charakteristický – Podívejte se na tyto dva cíle: „Chci více příjmů z webových stránek“ NEBO „Chci 20% zvýšení příjmů do ledna 2017“. Který je podle vás nejlepší??

Měřitelný – Potřebujete cíle, které můžete testovat, definovat a měřit. Návštěvníci webových stránek, čísla sociálních médií jsou všechno měřitelné věci. Například „zvyšování povědomí“ není tak snadné.

Akční – Dokážeš skutečně něco udělat, abys splnil svůj cíl?

Realistický – „Předjíždění Amazonu jako nejlepšího prodejce“ je asi tak realistické jako „přistání na Měsíci!“ (A hodně štěstí vám!) Ale vaše cíle nejsou příliš snadné. Zatlačte. Najděte to sladké místo mezi realistickou a ambiciózní.

Aktuální – Musí existovat datum ukončení. Dnes stanovujeme všechna konečná data pro 1. leden 2017.

To je základ pro stanovení cílů. Ale je toho víc.

Rozděluje se na kousky kousnutí

Vaše cíle musíme rozdělit na malé části. Cíle webových stránek v tomto článku (slibuji), jsou všechny střednědobé. Tj. usilujeme o jejich dosažení za 6-7 měsíců.

Je to dlouhá doba dopředu a je snadné se rozptýlit nebo ztratit přehled o pokroku.

Musíte je rozebrat takto:

Trojúhelník-cíl

(zdroj obrázku)

1. Roční cíl – např. Oslovte 10 000 unikátních návštěvníků měsíčně

2. Rozdělte to na měsíční cíle – Zaměřte se na 2 000 v červnu, 3 000 v červenci, 4 000 v srpnu atd. Přidání 1 000 nových návštěvníků za měsíc se nezdá být tak skličující jako nalezení 10 000 přes noc, správně?

3. Týdenní cíle – Co musíte udělat každý týden, abyste dosáhli tohoto měsíčního cíle? Publikuje více obsahu? Mohli byste spouštět některé reklamy na Facebooku nebo častěji zasílat informační bulletiny?

4. Denní cíle – Co můžete udělat každý den k dosažení těchto týdenních cílů. Začněte psát blogový příspěvek? Optimalizujte svou reklamní kopii? Vylepšete si zpravodaj pro vyšší otevřené sazby?

Vidíte, jak vás všechny tyto malé kroky vedou k velkému cíli? Nyní, jak jsem slíbil, skočme do skutečných cílů webových stránek!

13 cílů webových stránek

Tady jsme. To vše je konkrétní, měřitelné, proveditelné a včasné (dokončeno do konce roku!)

Pokud jde o „realistické“ to je na vás. Budete si muset vybrat čísla, která mají smysl pro váš web. Vyberte si čísla, která jsou dosažitelná, ale také ambiciózní!

1. Unikátní návštěvníci webových stránek

Webové stránky zvyšující návratnost provozu

(zdroj obrázku)

Tohle je vše o provozu na webu. Jednoduše řečeno, větší provoz se rovná vyšším prodejům, více odběratelům a více příležitostí. Řekněme, že aktuálně získáváte 2 000 jedinečných návštěvníků, což přináší příjem ve výši 500 USD. Zvýšíte-li návštěvníky na 10 000, obvykle zvýšíte příjem přibližně na 2 500 $ (nejedná se o přesnou vědu, ale pochopíte!)

Jak toho dosáhnout: Obsah je zde vaše nejlepší příležitost. Trávit nějaký čas vytvářením obsahu, který zastavuje show, optimalizovat jej pro vyhledávače (více o tomto později), a jít další kilometr, pokud jde o jeho propagaci. Zkratku můžete také provést tak, že budete řídit reklamy prostřednictvím reklam.

Jak to změřit: Pokud jste tak ještě neučinili, vytvořte si účet Google Analytics. Nastavte časové období na „minulý měsíc“ a vyhledejte údaj „uživatelé“.

unikátní návštěvníci

2. Zobrazení stránky

Většina obchodníků vám řekne, že jedineční návštěvníci jsou důležitější metrikou než zobrazení stránek. A to je pravděpodobně pravda. Ale ráda si stanovuji cíle i pro zobrazení stránek. Proč? Protože zobrazení stránek jsou dobrým ukazatelem toho, jak je můj web zajímavý.

Pouhá čísla nejsou dobrá, pokud tito návštěvníci nezískají hodnotu z webu. Vysoké zobrazení stránek mi říká, že lidé klikají na více než jednu stránku. Čtou spoustu obsahu a užívají si web.

Jak to udělat: Přemýšlejte o způsobech, jak udržet lidi na vašem webu v kontaktu a posílat je na pěknou dlouhou cestu. „Podobné články“ ve spodní části vašich příspěvků na blogu fungují dobře. Také spousta lákavých odkazů na postranním panelu. Zvažte také intuitivnější navigaci.

Jak to změřit: Google Analytics znovu hned vedle vašich jedinečných návštěvníků.

zobrazení stránky

3. Snižte míru okamžitého opuštění

Míra okamžitého opuštění je procento uživatelů, kteří „odrazí“, než kliknou na jiný odkaz. Dívají se na jednu stránku a pak zmizí. Pamatujte, že chceme, aby se uživatelé drželi a prozkoumávali. Koneckonců, více angažovaní návštěvníci s větší pravděpodobností nakupují od vás.

Jak to udělat: Moje první rada je kontrola rychlosti vašeho webového serveru. Návštěvníci s menší pravděpodobností „odrazí“, když se váš web načte rychle. Druhý je o obsahu a zapojení. Udržujte uživatele na svém webu s hlubokým, poutavým obsahem. Pomocí techniky „souvisejících článků“ zajistěte, aby lidé klikali na více než jednu stránku.

Jak to změřit: Dobrý Google Google Analytics. (Příklad níže je špatná míra okamžitého opuštění – zkuste zaměřit se na 50% a poté jej posuňte níže a níže)

míra okamžitého opuštění

4. Odběratelé e-mailů

Všechna největší jména v marketingu se shodují na jedné věci: předplatitelé e-mailů jsou nejlukrativnějším aspektem vašeho online obchodu. Vezměte si Appsumo, který o tomto seznamu e-mailů řekl: „AppSumo.com je sedmimístná firma a 90% + pochází z e-mailů“.

Odběratelé ve vašem seznamu e-mailů jsou „nejžhavější“ potenciální zákazníci. Zajímají se o to, co musíte nabídnout, a je pravděpodobnější, že převedou. Navíc s nimi můžete přímo komunikovat – přímo v e-mailové schránce. Zvyšování počtu odběratelů je základním cílem.

Jak to udělat: Zvyšte počet přihlašovacích polí na vašem webu. Použijte boxy na bočním panelu, hello bar a vyskakovací okna (pokud je to vhodné). Nabízejte pobídky jako bezplatný kurz, eKniha nebo ještě lépe „upgrade obsahu“.

Jak to změřit: Pokud jste tak ještě neučinili, vytvořte si účet MailChimp, Aweber nebo Campaign Monitor. Budou sledovat vaše odběratele a sledovat růst vašeho seznamu. Zde je náš průvodce při vytváření seznamu e-mailů & odeslání prvního zpravodaje. (MailChimp níže)

předplatitelé

5. Míra otevření e-mailu a míra prokliku

S rostoucím počtem odběratelů jim pošlete pár e-mailů! Jako vždy, zde budeme muset stanovit některé nové cíle. Jaká je vaše současná otevřená sazba? A jaké procento těch, kteří ji otevřou, proklikne na váš web?

Zkusme to zdvojnásobit. Neil Patel zjistil, že „ze všech marketingových kanálů, které testoval, je e-mail neustále překonává“. Zvýšení vašich otevřených sazeb a míry prokliku proto vytlačí další hodnotu z vašeho seznamu odběratelů.

Jak to udělat: Jsou tu nejrůznější triky. Začněte zajímavým řádkem předmětu, který zvýší vaši otevřenou míru. Používání křestního jména účastníka obecně zvyšuje také otevřenou sazbu. Pokud jde o kliknutí, udělejte z titulků a obrázků působivé. Nebo nabídněte slevu vedoucí zpět na váš web.

Jak to změřit: Ponořte se zpět do svého e-mailového správce (v tomto případě MailChimp). Klikněte na své přehledy a změřte zlepšení míry otevřenosti a prokliků.

otevřená sazba

6. Stoupenci sociálních médií

Nepotřebujete, abych vám řekl, jak mocná sociální média jsou pro vaše podnikání. Více fanoušků na Facebooku znamená, že váš obsah uvidí více lidí. To znamená větší provoz na vašich stránkách. Vyšší sledovatelé Twitter a Instagramu znamenají pro vaši značku větší dosah.

Je to také o vnímání. Velká čísla sledujících způsobují, že vypadáte autoritativněji. Zákazníci důvěřují značkám s větším počtem. Je to sociální důkaz.

Jak to udělat: To vše začíná skvělým obsahem. Vytvářejte obsah, který lidé chtějí sdílet. Využijte každodenní přístup a zvyšte počet svých sociálních médií pravidelnými příspěvky. Aktivně podporujte sdílení a přidejte na své stránky pole typu „like“ a „follow“. Další informace najdete v našem nedávném příspěvku o rostoucím počtu sledujících na Twitteru.

Jak to změřit: Facebook má velmi sofistikovanou sekci Statistiky, která sleduje měsíční růst vašich sledujících na vaší stránce. Twitter má také sekci „Analytics“ s počtem sledujících po měsíci. U jiných platforem to možná budete muset udělat ručně.

Sledovatelé na Facebooku

7. Zapojení sociálních médií a počet prokliků

Jak jsem již zmínil, čísla nejsou dobrá, pokud něco neudělají. Možná máte spoustu sledovatelů, ale líbí se jim, sdílejí a komunikují s vašimi příspěvky? Proklouzávají na váš web? Interakce ukazuje, jak hodnotní jsou vaši následovníci. Jsou aktivní a zasnoubení?

Jak to udělat: Buďte aktivní sami. Klást otázky. Inspirujte debatu. Otevřete konverzaci. Odpovězte na tweety a dotazy. Vytvářejte osobnost, nikoli pouze ukládejte obsah.

Jak to změřit: Znovu se ponořte do svého Facebooku nebo Twitteru. Podívejte se, kolik lidí kliklo na vaše nedávné příspěvky nebo se s nimi zabývalo. Můžete to měřit jako procento z celkového počtu sledujících. Pomocí Google Analytics můžete také zjistit, kolik návštěvníků přichází prostřednictvím sociálních médií.

Zapojení FB

8. Pořadí vyhledávání

Google drží klíč k obrovskému, nevyužitý provoz. Je to však obtížná cesta k první stránce výsledků, a proto je zde skvělý dlouhý časový rámec. Nastavte si cíl zasáhnout první stránku na Googlu alespoň pro jedno z vašich klíčových slov.

hledat klíčové slovo pořadí

(zdroj obrázku)

Jak to udělat: Začněte výběrem vysoce cílených klíčových slov pro váš web a pomocí nich optimalizujte svůj SEO na webu. Myslete na optimalizovaný obsah a strukturu webu. Měli byste také vytvořit strategii zpětných odkazů pomocí hostitelských příspěvků a různých dalších metod pro generování interních odkazů zpět na váš web. Podle mého názoru je Backlinko jediným nejlepším zdrojem pro SEO, takže se řiďte jejich mnoha průvodci.

Jak to změřit: To vyžaduje nějaké ruční vyhledávání. Hledejte na Googlu svá klíčová slova, ať už jsou to „prémiová sluchátka“, „vintage šaty“ nebo „marketing na Facebooku“, a procházením výsledků vyhledejte svou stránku. Pokud jste se na SEO ještě nepřemýšleli, mohlo by to být hluboko v propasti výsledků Google. Jak rok pokračuje, zkontrolujte, zda se pohybujete nahoru na stránkách s výsledky.

9. Zlepšete kvalitu svého obsahu

Poskytnutí výtěžku obsahu pomůže vašemu podnikání napříč všemi směry. Zvýší to vaši autoritu. Bude to řídit provoz a oslovovat nové zákazníky. Samotný obsah bude generovat potenciální zákazníky a konverze. Je to také obousměrný způsob, jak zlepšit hodnocení vyhledávání.

content_strategy

(zdroj obrázku)

Všimnete si však, že je to jediný cíl, který nemá kvantifikovatelnou hodnotu. Má to důvod. Množství obsahu opravdu není tak důležité. Odstřelení 1 000 blogových příspěvků před koncem roku vám nepomůže. Co pomůže, je kvalitní, podrobný a jedinečný obsah. Váš cíl zde není více obsahu. Je to lepší obsah.

Jak to změřit: No, tohle není přesně kvantifikovatelné. Můžete měřit svůj pokrok podle toho, jak dobrý je obsah, pokud jde o sdílení, čtenáře a „čas na webu“. Můžete jej také měřit podle starého obsahu. Je to do hloubky (nejméně 1 000 slov)? Je plná multimédií, jako jsou obrázky, videa a infografika? Vychází z údajů nebo případových studií? Má jedinečný úhel?

Jak to udělat: Nejprve se řiďte výše uvedenými radami. Více délky, více detailů, více výzkumu a multimédií. Podívejte se, co už je ve vašem výklenku. Připravte se na zlepšení a přidejte hodnotu. Nastavte realistický editorský plán a držte se ho.

10. Prodej a stahování

Je zřejmé, že koncová hra je pro zvýšení prodeje a / nebo stahování. A i když je to pravděpodobně nejdůležitější, existuje důvod, proč jsem tento cíl nechal ke konci. Pokud se soustředíte na všechny výše uvedené cíle, přímo zvýšíte svůj prodej a stahování, aniž byste si to uvědomovali.

Poté můžete využít i několik dalších triků:

Jak to udělat: Zvažte svůj sortiment; ujistěte se, že máte cenově dostupné položky, které lákají nové zákazníky. Experimentujte s novými obrázky, kopírováním a umístěním tlačítek „buy“. Nabízejte prodeje a slevy a prodávejte stávajícím zákazníkům.

Jak to změřit: Kterýkoli mechanismus je hostitelem vašeho online obchodu nebo střediska stahování, by měl vyčerpat spolehlivé údaje. Služba Shopify (viz níže) rozděluje tržby takto:

výkon zakázky

(zdroj obrázku)

11. Konverze

Hrubý prodej nebo stahování jsou dobrým ukazatelem výkonnosti vaší firmy. Ale také věnuji velkou pozornost konverznímu kurzu. Toto je procento návštěvníků webových stránek, kteří nakupují nebo stahují.

Zlepšením konverzí získáte větší hodnotu od každého návštěvníka. Nemusíte oslovovat více lidí, stačí přesvědčit ty, kteří již jsou na vašem webu. Je to jednodušší.

Sazba bez převodu na zákazníka bez převodu

(zdroj obrázku)

Jak to udělat: Vylepšete kopii, vzhled a umístění vašich výzev k akci, dokud nejsou magnetické. Přidejte sociální důkaz nebo posudky, abyste potlačili váhání návštěvníka. Zajistěte bezproblémový a snadný proces platby / stahování / odběru.

Jak to změřit: Pomocí Google Analytics nastavte „cíle“. Tím bude sledována vaše míra konverze a umožní vám zaznamenat její výkon.

12. Návratnost investice do reklamy

“Musíš utratit peníze, abys vydělal peníze!” To je velmi často pravda. Ale co je důležitější, musíte utrácet peníze dobře. Když používáte reklamy Facebook nebo Google, je velmi snadné plýtvat penězi. Ať je cílem stlačit větší výnos z každé penny, kterou utratíte za reklamu.

facebook-advertising

(zdroj obrázku)

Jak na tot: A / B otestujte každou reklamní kampaň dříve, než ji aktivujete. Změřte, které kopie a obrázky fungují nejlépe. Ujistěte se, že vstupní stránka, na kterou posíláte lidi, se skutečně převede, a vylaďte ji, dokud se nezobrazí. Tím získáte větší hodnotu ze svých reklamních peněz.

Jak to změřit: Použijte zde jednoduché procento. Kolik příjmů vytvoříte z jednoho inzerátu na Facebooku? Během vylepšení a vylepšení sledujte, jak se toto procento zlepšuje.

Další informace: Jak vytvořit první vstupní stránku (+ 14 tipů, jak ji optimalizovat pro konverze!)

13. Dolarová hodnota každého zákazníka

Řekněme, že jste minulý měsíc získali 100 zákazníků. Celkem utratili 1 000 USD. To znamená, že každý zákazník utratil v průměru 10 USD. To je „hodnota dolaru“ každého zákazníka. Cílem je zvýšit tuto částku, aby každý zákazník utrácel více.

Jak to udělat: Pomocí „up sellingu“ povzbuďte impulsní nákup u pokladny. Nabízejte upgrady a sdružujte související položky, aby každého zákazníka přiměly k většímu utrácení.

Jak to změřit: Pomocí mechanismu obchodu sledujte své měsíční příjmy. Vydělte ji počtem měsíčních zákazníků a voila, což je vaše hodnota dolaru. Tento výpočet proveďte jednou za měsíc a zaznamenejte jeho růst.

Stanovením těchto velkých a ambiciózních cílů zvýšíte provoz, zvýšíte svůj dosah a zvýšíte prodej výrazně.

Pamatujte, že si stanovte realistickou, ale ambiciózní postavu. Poté ji rozdělte na menší měsíční cíle.

Dále si zapište týdenní a denní cíle, které vás tam dostanou. Hodně štěstí a dejte nám vědět, jak se vám daří!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me