15 tipů pro mobilní design pro zvýšení prodeje v elektronickém obchodování

Věděli jste, že 55% veškerého provozu elektronického obchodování je nyní na mobilním zařízení?


Správně, více než polovina všech lidí, kteří se dívají na nákupní weby, je na svém telefonu nebo tabletu.

Přesto je zde problém: 46% z 50 největších prodejců stále nemá mobilní mobilní web. Takže i když se polovina veškerého provozu na nákupech odehrává na mobilu, polovina maloobchodníků není na to nastavena. To znamená, že polovina nakupujících svírá a přibližuje a krouží svůj telefon, aby správně viděl web.

Dohodli jsme se, že mobilní web, který je citlivý a poutavý, je nezbytný. Ale to je jen začátek. Stejně jako web pro stolní počítače můžete svůj mobilní web vylepšit a optimalizovat, aby ještě více posílilo prodej. Zde je návod:

1. Jednoduchost

Práce s tak malou obrazovkou bude vždy složitá. Proto je vaším cílem číslo jedna jednoduchost. Pro weby elektronického obchodu je to obzvláště obtížné, protože je zde tolik obsahu, na který se dá tlačit. Jak propagujete všechny své produkty, aniž byste zaplňovali malý prostor na obrazovce?

Podívejte se, jak ETQ zobrazuje na svém mobilním webu řadu svých bot. Ve své jednoduchosti je krásná. Zanechali většinu prostoru obrazovky zcela volnou, aby se jejich produkty dostali do centra pozornosti. Dokonce i barevná paleta byla vybrána tak, aby odpovídala jeho sortimentu. Dává celému webu jednoduchý a soudržný pocit. Přestože je obrazovka malá, je prostorná.

2. Přemýšlejte o palci!

Zkuste smartphone teď držet. Pohybujte palcem po obrazovce a cítte, kde je to nejpohodlnější a nejpřirozenější. Velikost palce každého je jiná, ale obecně se tento obrázek vztahuje na většinu lidí:

palec sledování

S ohledem na to nechcete do horních sekcí vkládat žádná tlačítka ani základní komponenty. Nechte to pouze na záhlaví. Umístěte veškerý svůj posouvatelný obsah a tlačítka doprostřed, aby bylo snadné a pohodlné dosáhnout. (Nezapomeňte myslet na leváky! Překlopte výše uvedené obrázky, abyste zjistili, jak to funguje pro leváky).

3.… Zejména velké palce

Kromě palce „dosah“ byste také měli zvážit „velký palec“. Všichni jsme používali mobilní web, na kterém musíte kliknout na nejmenší odkaz. Je to obtížné a frustrující, že? Obecným pravidlem je zvolit větší prvky, než si myslíte.