Fascinuje mě míra konverze.

Protože můžete zvýšit svůj prodej, aniž byste utratili jediný cent za extra marketing.

Spíše než pronásledování nových zákazníků můžete zpřísnit své stránky a získat více ze svého stávajícího provozu.

Počkejte, jaké jsou míry konverze?

Je to jednoduché, pokaždé, když zákazník klikne na tlačítko „koupit“. Nebo pokaždé, když se zaregistrují k vaší službě. Míra konverze je procento z celkového počtu návštěvníků, kteří kliknou na toto důležité tlačítko.

Podívejme se na honičku a ukážeme vám, jak vysoko poslat míru konverze elektronického obchodu.

1. Nastavte menší převody

Věděli jste, že 90% návštěvníků vašeho obchodu ještě není od vás připraveno? Trvá chvíli, než si tuto důvěru vybudujete a přesvědčíte někoho, aby od vás koupil.

Ale místo toho, abyste se rozloučili s 96%, vytvořte na cestě několik menších konverzí – jako je registrace e-mailem. I když neprovádíte prodej okamžitě, dostanete e-mailovou adresu. To znamená, že je můžete vychovávat. a provést tuto velkou konverzi později.

Marie Claire - menší konverze

Podívejte se, jak vám Marie Clare nabízí „50 nejlepších tipů pro krásu“ výměnou za e-mailovou adresu. Vědí, že to jejich potenciální zákazníci budou milovat, a provedou malou konverzi.

Nakonec bude tento odběratel od nich pravděpodobně nakupovat. Plná konverze je dokončena!

2. Odstraňte riziko

Většina lidí je skeptická ohledně nákupu od malé firmy, o které nikdy neslyšeli. Náš opatrný instinkt se rozběhne a my se z toho často bavíme.

Sejměte tedy riziko dříve, než si na něj zákazník bude myslet! Předvídejte, proč by potenciální zákazník mohl váhat s nákupem vašeho produktu. Řekněme, že provozujete módní obchod. Vaši zákazníci se obávají následujících rizik:

  1. oblečení se nevejde správně
  2. Nebudou to mít rádi, když to vyzkoušíte
  3. ztratili své peníze při dodání

Odstraňte tato rizika ze slova „go“..

Hugo Boss - Snižte riziko zákazníků

Hugo Boss to dělá hned na samém začátku svých webových stránek. Ihned řeknou zákazníkům, že mohou položku vrátit zdarma. A dokonce za vás provedou doplňkové úpravy.

Pokud se vám oblečení nelíbí, dostanete peníze zpět, nebo je můžete nechat změnit. Riziko a úzkost jsou pryč.

3. Sociální důkaz

Dalším způsobem, jak překonat tyto opatrné bariéry a zabezpečit další konverze, je sociální důkaz. Ukažte to svým návštěvníkům skuteční lidé již používají váš produkt.

Zákazníci jsou ovce; rádi vědí, že ostatní lidé věří vaší službě!

Asos to dělá lépe než kdokoli s funkcí #AsSeenOnMe. Zákazníci nahrávají fotografie z nich v oblečení Asos.

Ukažte svůj produkt v akci

Přesvědčuje návštěvníky, že ostatní lidé důvěřují vašim produktům. A to jim dává jistotu, že kliknou na tlačítko „koupit“. Tato konkrétní funkce také umožňuje lidem vidět, jak oblečení vypadá na „běžných“ lidech. (tj. nejedná se o model!) Což vede dlouhá cesta k tomu, aby se lidé mohli rozhodovat.

Marketingový guru Mark Schaefer to řekl lépe než kdokoli jiný:

Sociální důkaz

4. Nákup jedním kliknutím

Hádejte, kolik nákupních vozíků online je před odhlášením opuštěno?

68%.

68% !! To je obrovské množství lidí, kteří jsou přímo na cílové čáře, ale před nákupem klikni. Proč se to stalo?

Jednou z odpovědí je komplikovaný proces pokladny. Zákazníci se nudí, frustrují nebo rozptýlí.

Je vaší úlohou přimět je, aby se rychle odhlásili. Zjednodušení procesu platby a platby je nejvyšší prioritou.

Pro stávající zákazníky, kteří jsou již přihlášeni, nastavte nákup jedním kliknutím.

Amazon - checkout process

Už víte, že Amazon jsou králové nákupu na jedno kliknutí. Pravděpodobně už jste na to padli (myslím, že jste to použili) už. Systém si pamatuje všechny vaše údaje, takže si můžete objednat, aniž byste museli projít chaotickým procesem pokladny.

5. „Buy-as-guest“

Existuje další důvod, proč zákazníci tak často své vozíky opouštějí. Žádost o nekonečné množství informací. Pamatujte, že se snažíte získat co nejvíce konverzí přes dveře. Tuto část co nejjednodušší.

Poskytněte lidem super snadný způsob, jak platit, a jít dál. Čím více informací požadujete, tím je pravděpodobnější, že prodej ztratíte.

Apple host checkout

Apple zde má skvělý systém. Nakonec svou e-mailovou adresu nakonec nakonec uvedete, ale ponecháte ji až do konce. Nejprve je dejte k platební bráně.

6. Doprava zdarma

Jako zákazník se často psychicky zavazujeme něco koupit. Odůvodníme cenu v našich hlavách a konečně jdeme na pokladnu.

A pak – počkejte – přidali jen 5 $ za dopravu! Je to malé množství, ale mění to celou psychologii nákupu. Je to další překážka, která může lidi jen odvrátit.

doprava zdarma

Zkuste do všech produktů přidat bezplatnou dodávku a namísto toho cenu za doručení do svých produktů. Víme, že to bude pro vás a vaše účty trochu složitější, ale existují způsoby, jak vám pomoci.

7. Snižte počet zobrazovaných produktů

Zdravý rozum nám říká, abychom prodali co nejvíce produktů. Koneckonců, každý miluje výběr, správně?

Pravda je ve skutečnosti docela jiná. Když se zákazníci potýkají s množstvím produktů, mají tendenci si vybrat žádný z nich. Jsou ohromeni a nemohou se rozhodnout.

Pokud existuje jen malý výběr možností, je pro ně snazší vybrat.

Někteří odborníci z Stanfordské univerzity to testovali v jam shopu. Když zákazníkům nabídli méně výběrů příchutí marmelády, prodej vzrostl.

málo produktů se převádí lépe

Vyjměte list z knihy Apple zde. Můžete spočítat počet produktů, které prodávají na dvou rukou. A jsou největší maloobchodní společností na světě. Sakra, jsou největší společností na světě (pokud jde o tržní omezení).

8. Vytvořte nedostatek

Všichni se bojíme, že nám unikne fantastická nabídka nebo nabídka. Pokud řeknete zákazníkům, že vám zbývá jen omezená zásoba, je mnohem pravděpodobnější, že si ji koupí.

Podle nedávné studie tento trik zvýšil konverzní poměr jednoho obchodníka o neuvěřitelných 332%.

Pokud zákazníkům sdělíte, že nabídka skončí za 6 minut a 18 sekund, budou spěchat na tlačítko „koupit“. A rychle.

Boohoo - nedostatek

Tohle je jednoduchá psychologie. A nemusí to nutně být pravda. Určitě to však zvýší vaše míry konverze. Nesnášíme, že nám hodně chybí. FOMO je skutečné!

9. Magnetická výzva k akci

Výzva k akci je jediným nejdůležitějším tlačítkem na vašem webu. Je to tlačítko „koupit“ nebo „registrace“.

Je to tlačítko převodu.

Vaším cílem je přimět co nejvíce lidí, aby na něj klikli. Takže to musí být magnetické. Pokud jde o CTA, je třeba dodržovat několik pravidel:

  1. Ať je to odvážná barva
  2. Dejte mu dostatek volného prostoru, takže přitahuje oči
  3. Použijte naléhavou kopii

Obzvláště se mi líbí následující příklad, který dodržuje všechna tři pravidla, a přidává trochu „klinika“, takže odstraňte jakoukoli úzkost zákazníka.

Manly Goods - Výzva k akci

Je jasně zelená a vyžaduje pozornost. Je zde spousta volného prostoru, který přitahuje oko, a to má pocit naléhavosti; “Začít”. Ale nejlepší je ten malý klinčák, “Připojte se k tisícům mužů, kteří jsou již přihlášeni”. (Mohu dokonce odpustit děsivému použití apostrofu).

Zahrnuje sociální důkazy (jak jsme již dříve hovořili) a odstraňuje ten pocit rizika nebo opatrnosti.

10. Zaostřete svou hodnotovou nabídku

Váš návrh hodnoty je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem vašich konverzních poměrů. Je také nejobtížnější napravit se.

Nikdy jste o tom neslyšeli? Zde je hodnotný návrh v akci, s laskavým svolením ‘Square’:

návrh čtvercové hodnoty

Podle mého názoru je to jeden z nejhodnotnějších návrhů na webu.

Hodnota prop je kombinace kopií, obrázků a CTA, která zachycuje celé vaše podnikání za zlomek vteřiny.

Pojďme se podívat na výše uvedený příklad. Kombinace slov a image je tak lahodně jednoduchá, okamžitě víte, co dělá a proč ji potřebujete. A jen se podívej na tu CTA: „Získejte zdarma čtečku karet“. Měli by to učit na marketingové škole.

Pokud můžete zákazníkům sdělit, kdo jste a proč by od vás měli nakupovat za méně než sekundu, váš konverzní poměr se bude střílet přes střechu.

Profesionální tip

Sledujte, jak Alex Osterwalder hovoří o tom, jak navrhnout ideální hodnotu. [/ Zvýraznit]

11. Personalizace

Zákazníci od vás s větší pravděpodobností kupují, pokud se cítí cenně a rozumějí jim. Předvídejte, jaké produkty se jim budou líbit, a budete je znovu a znovu převádět.

Všichni víme, že Amazon je skvělý. Ukazují vám role přizpůsobených položek na základě vaší historie procházení a minulých nákupů. Buduje důvěru a posiluje vztahy se zákazníky.

Asos to také dělá se zvýrazněnou cívkou zvanou „Migh You Like Like…“ Na základě vaší nákupní historie sestaví seznam souvisejících položek a produktů. Připadá mi to osobní, takže zákazníci s větší pravděpodobností stisknou tlačítko „koupit“.

Položky související s Asos

Pokud k napájení obchodu používáte WooCommerce, můžete pomocí rozšíření „historie zákazníků“ sledovat nákupy zákazníků a nabízet přizpůsobené návrhy.

12. Přestaňte prodávat podrobnosti, prodávejte výhody

Pokud chcete jeden důvod, proč Apple prodává více produktů než jeho konkurenti, tady je proč. Toto je prodejní stránka společnosti Dell:

přetížení informací

Přetížení informací!!

Snaží se produkt prodat uvedením jeho funkcí a specifikací.

Nyní se podívejme na prodejní stránku společnosti Apple:

Apple - prodejní stránka

V dohledu není ani jedna statistika. Neprodávají informace, prodávají výhody. Ukazují, jak jim jejich produkt pomůže vy být více kreativní. Je to inspirativní.

(Je to také čisté, jednoduché a s velkou hodnotou).

Přestaňte popisovat své produkty a začněte zákazníkům ukazovat, jak to změní jejich život.

13. Zjednodušte svůj webový design. Odstraňte rozptýlení

Váš web má jediný jediný cíl: prodávat produkty.

Cokoli jiného je jen rozptýlení. Zbav se toho.

Jednou z nejtěžších věcí pro každého podnikatele je zjednodušení produktu, firmy nebo webové stránky. Všechno se zdá nezbytný, že jo? Je však čas být statečný a udělat škrt na webu.

Zde je web pro Beats. Prodávají více sluchátek než kterákoli jiná společnost na planetě.

Beats - jednoduchost

Všimnete si, že není doslova na co kliknout, s výjimkou samotných produktů. Není nic, co by vás odvrátilo od dalšího zkoumání a nakonec od nákupu.

Internet je určen k rozptýlení. Ztratili jsme se v králičích dírách a obsahu. Pokud jde o prodejní stránku, ujistěte se, že existuje pouze jedna cesta ven. Tlačítko Koupit!

14. Ukažte produkt v akci

Obrázky, které používáte na webu, jsou nesmírně důležité. Není tajemstvím, že krásné snímky prodávají produkty. Před nákupem zákazníci rádi viděli každý detail ve vysokém rozlišení. Snižuje riziko a zvyšuje touhu!

Pro konverzní poměr typu tip-top však můžete jít ještě o krok dále. Ukažte svůj produkt v akci.

Hodnota Go Pro prop

Zde je kamera GoPro ve svém přirozeném prostředí. Nemusíte ani vidět obrázek samotné kamery, ale okamžitě ji chcete!

Asos to dělá ještě lépe tím, že ukazuje molo svých šatů. Je to mnohem lepší způsob, jak zjistit, jak se jejich oblečení hodí, než pár pečlivě upravených obrázků.

y6dk3asos - molo

15. Dobrý výprodej

Je to nejstarší trik v maloobchodní knize, ale funguje to jako kouzlo.

asos - prodej

Prodej inspiruje naléhavost a dává lidem ještě větší důvod, aby klikli na tlačítko „koupit“. Je zřejmé, že nemůžete provozovat prodej 24/7, ale můžete střídat, které akcie a položky jsou v prodeji.

Možná byste mohli všechny pánské oblečení prodat na týden. Pak všechny dámské oblečení. Pak jen boty. Neustále se otáčejte a vždy budete mít něco na prodej, posílejte nebe vysokou míru konverze.

16. Testování A / B

Máte na mysli dvě skvělé titulky, ale nevíte, který z nich je efektivnější?

Nebo se možná snažíte vybrat mezi dvěma různými barvami pro vaši výzvu k akci.

Spíše než hádat nebo slepě vybírat, spusťte A / B test, abyste to zjistili najisto který nejlépe funguje. Test A / B slouží jedné možnosti na polovinu návštěvníků a další možnosti ostatním.

Ten, kdo převede nejlepší, je vaším vítězem. A pak to můžete implementovat na celém webu.

Začněte to dělat s každým důležitým rozhodnutím a svůj konverzní poměr výrazně zvýšíte. Rychle si uvědomíte, že každý malý aspekt vašeho webu má vliv na váš prodej. Budeš to chtít vyzkoušet!

Vyzbrojeni těmito 16 mega-tipy, můžete zvýšit svůj prodej, aniž byste utratili penny za extra marketing.

Máte nějaké dotazy, nápady nebo názory? Prosím, dejte mi vědět v komentářích, a já vám rád odpovím.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me