Toto je příspěvek hosta Mustaasam Saleem z Cloudways.

Když máte web WordPress, musíte tu a tam nahrát soubory, aby váš web zůstal aktivní a pěkný. Musíte tedy vědět, že existuje více než jeden způsob, jak nahrát svůj obrázek, motiv nebo jakýkoli jiný obsah do svého WordPress.

V zásadě existují tři způsoby, jak nahrávat soubory do WordPressu:

 1. Přihlaste se k poskytovateli hostingu přístupem do jejich online správce souborů.
 2. Připojte se k serveru pomocí FTP klienta, jako je FileZilla.
 3. Nahrajte své mediální, motivy nebo soubory pluginů přímo z řídicího panelu WordPress.

Pokud chcete nahrát cokoli jiného než média, témata nebo pluginy, můžete je vždy nahrát prostřednictvím správce souborů. U všech běžných nahrávek však jednoduše přejděte na požadované místo v Dashboardu WordPress a zvolte přidat / nahrát soubor.

Pokud například chcete přidat video, přejděte na Media -> Přidat nový a buď vyberte soubor z počítače, nebo jej jednoduše můžete přetáhnout do pole. Zde je snímek obrazovky:

Chyba velikosti souboru na WordPress

Všimli jste si však něčeho divného? Ne, ne v článku. Na obrázku výše. Ano, maximální limit souboru pro upload je pouze 5 MB. Není to odkládání? Tento limit platí také v případě, že chcete nahrát téma nebo plugin přímo z řídicího panelu WordPress. Tato prahová hodnota se však liší od hostování k hostování. Některé dokonce povolují pouze 2 MB ve výchozím nastavení, zatímco jiné mohou povolit více.

Nebojte se; jsme tu, abychom vám přesně řekli, jak zvýšit limit nahrávání.

Začínáme bez dalších okolků.

PROFESIONÁLNÍ TIP

Pomalý prodej zabíjení stránek! Dopřejte svou rychlost WordPress pomocí těchto 8 hacků.

I když existuje několik způsobů, jak odstranit toto omezení velikosti souboru, budeme pracovat s třemi nastaveními v PHP, která by se měla zabývat limitem uploadu. Nejprve definujte nastavení, abyste věděli, co vlastně děláte:

 • upload_max_filesize
  Definuje maximální limit pro upload souborů.
 • post_max_size
  Definuje maximální limit nahrávání, který bude zpracován v požadavku POST.
 • memory_limit
  Toto definuje, kolik paměti je přiděleno pro PHP. Toto číslo by mělo být stejné nebo vyšší než upload_max_filesize.

Předpokládejme, že máme soubor 20 MB. Nastavíme upload_max_filesize na 25 MB, post_max_filesize na 27 MB a memory_limit na 30 MB.

Zde jsou kroky, které můžete podniknout pro zvýšení limitu nahrávání. V závislosti na vašem serveru by měl fungovat kterýkoli z nich.

Poznámka

Před provedením jakýchkoli změn vytvořte záložní soubor.

1. Vytvořte nebo upravte soubor PHP.ini

PHP.ini obsahuje konfiguraci PHP pro váš server. Najdete ji v kořenovém adresáři vašeho serveru. Přejděte do hostitelského kořenového adresáře a vyhledejte soubor php.ini. Z bezpečnostních důvodů může být skrytý, proto nezapomeňte zkontrolovat „Zobrazit skryté soubory“.

Otevřete soubor php.ini pomocí libovolného textového editoru a vyhledejte tři nastavení a upravte je podle svých požadavků. V tomto příkladu použijeme následující čísla:

Velikost souboru, který má být nahrán: 20 MB.

 • upload_max_filesize = 25 MB
 • post_max_size = 27 MB
 • memory_limit = 30 MB

Pokud jste soubor php.ini nenalezli, nebojte se! Můžete jej vytvořit klepnutím pravým tlačítkem myši a výběrem možnosti Přidat nový soubor. Otevřete nový soubor a vložte tři řádky výše a uložte jej jako php.ini.

Někdy je soubor php.ini vašeho serveru pojmenován jako php5.ini, proto se mezi těmito dvěma.

2. Vytvořte nebo změňte .htaccess

.htaccess je důležitý soubor a obsahuje různé konfigurace pro váš server. Většina poskytovatelů hostingu to však skrývá. Chcete-li jej upravit, je třeba znovu zkontrolovat „Zobrazit skryté soubory“ a najít soubor .htaccess v kořenovém adresáři serveru.

Otevřete jej pomocí libovolného editoru a vložte tyto tři řádky na konec souboru, kde je uvedeno #END WordPress:

 • php_value upload_max_filesize 25MB
 • php_value post_max_size 27MB
 • php_value memory_limit 30MB

Pokud nenajdete soubor .htaccess, můžete jej vytvořit a vložit výchozí atributy souboru .htaccess WordPress a poté vložit tři řádky výše a zvýšit tak limit nahrávání.

3. Úprava souboru WordPress

Pokud výše uvedené dvě metody pro vás nefungovaly, existuje vždy jiná alternativa. Do svých souborů WordPress můžete vložit následující 3 řádky. Tyto řádky lze zapsat do souboru wp-config.php, motivů function.php atd. Toto však není doporučený způsob, jak zvýšit limit velikosti uploadovaného souboru.

 • @ini_set („upload_max_size“, „25 MB“);
 • @ini_set („post_max_size“, „27 MB“);
 • @ini_set („memory_limit“, „30 MB“);

4. Přímo z platformy

Někteří poskytovatelé služeb WordPress, jako je Cloudways, mají vestavěnou funkci, která mění limit velikosti souboru. Zde je návod, jak to udělat přímo z platformy, pokud máte jako poskytovatele hostingu Cloudways:

Na panelu nahoře přejděte na Servery a vraťte se na požadovaný server. Vyberte Nastavení & Balíčky z levého podokna a na kartě Základní nastavení se zobrazí Velikost nahrávání. Změňte ji podle svých požadavků. V našem případě použijeme 25 MB.

Cloudways Edit Memory

5. Plugin

Pokud to nechcete dělat ručně, v úložišti WordPress je vždy plugin. Stačí najít ten správný plugin, který je kompatibilní s vaší aktuální verzí WordPress. Zkuste použít možnost Zvýšit maximální velikost souborů, která je kompatibilní s nejnovější verzí WordPress.

V levém podokně vašeho WordPress Dashboard přejděte na Pluginy -> Přidat nový, vyhledejte v pravém horním rohu zásuvný modul Zvětšit upload Max. Velikost souboru a nainstalujte jej.

Nainstalujte plugin

Po aktivaci pluginu; přejděte na jeho nastavení a zadejte požadovanou velikost pro novou velikost nahrávání.

Zadejte hodnotu

A je to! Právě jste zvýšili maximální velikost souboru uploadu WordPress.

6. Poslední možnost

Pokud nic jiného nefunguje, jednoduše požádejte svého poskytovatele hostingu o zvýšení limitu pro nahrávání souborů v aplikaci WordPress a určitě vám pomohou. Podpora Cloudways 24 × 7 je velmi citlivá a vy budete moci rychle dosáhnout svého cíle.

Pokud víte o jakýchkoli dalších prostředcích ke zvýšení limitu velikosti nahrávání souboru, můžete jej sdílet pomocí níže uvedené poznámky. Také nám dejte vědět, která možnost pro vaši aplikaci WordPress fungovala dokonale!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me