Jak jsem ztratil peníze na přepravní náklady Shopify (a poté je opravil!)

Když jsem založil svůj první obchod Shopify, ztratil jsem dost peněz.


Začalo to dobře (alespoň jsem si to myslel!) Snadno jsem spustil obchod s Shopify, měl jsem spoustu objednávek a byl jsem potěšen tím, jak všechno jde dál.

Až jsem rozeslal všechny objednávky, uvědomil jsem si svou chybu: vypočítal jsem náklady na dopravu.

(zdroj obrázku)

Co se pokazilo?

Věc je, že jsem četla stovky článků o opuštění vozíku, a to mě znepokojovalo. Například 68% všech zákazníků opustí svůj vozík a největším důvodem je neočekávané náklady na dopravu, které se objevují v poslední vteřině.

Proto jsem se rozhodl nabídnout dopravu zdarma u všech svých produktů a intenzivně ji propagovat. Byl to nejlepší způsob, jak lidi dostat skrz pokladnu. (A fungovalo to – míra opuštění byla výrazně pod 40%).

Problém je, že jsem nezískal žádný zisk. Jakmile jsem za doručení zaplatil dopravci, skutečně jsem ztratil peníze. Argh!

Nakonec jsem našel sladké místo. Zjistil jsem přepravní náklady, které nevystrašily zákazníky, ale vydělali. Tady jsou tedy možnosti a jak to správně dosáhnout.

Krok 1: Vážte své výrobky a získejte přesné přepravní nabídky

Předtím, než začnete měnit ceny nebo se vměšovat s náklady na Shopify, získejte měřítko a zvážte jednotlivé produkty. Vezměte váhy a rozměry do hrsti místních kurýrů a získejte průměrnou nabídku na přepravu.

Můžete také oslovit USPS, FedEx a další dopravce a uzavřít dohodu nebo získat jednorázovou cenu. Ať tak či onak, ujistěte se, že znáte přesné náklady na dopravu A kolik stojí náklady na balení.

Nyní, když víte, kolik to stojí zabalení a odeslání, můžete si vybrat způsob doručení:

Nabídka dopravy zdarma

I přes můj hororový příběh můžete s dopravou zdarma dosáhnout zisku. S matematikou musíte být velmi opatrní!

Možnost 1: Vezměte si zásah

Jednou z možností je vzít si náklady na doručení sami, jako jsem to původně udělal. Prodáváte své výrobky za obvyklou cenu a absorbují náklady na dopravu ze svých zisků.

  • Pro: zákazník dostane hodně. Levný produkt a doprava zdarma.
  • Ošidit: získáte jen velmi malou ziskovou marži (nebo vůbec žádnou, jako já!)

Tato metoda bude fungovat, pokud jsou vaše výrobky velmi drahé nebo mají velké ziskové rozpětí. Drahé a luxusní předměty v této kategorii často fungují dobře.

Možnost 2: Zvýšení ceny produktů

Druhá možnost zvyšuje cenu vašich produktů, aby pokryla náklady na dopravu. Spíše než prodávat tričko za 8 $ a účtovat další dopravu 2 $, účtujete 10 $ za tričko a nabízíte dopravu zdarma.

Nabízejte dopravu zdarma zvýšením ceny produktu

Přestože je produkt nyní dražší, návnada „bezplatné dopravy“ je velkou psychickou motivací ke koupi. Odstraňuje trochu váhání. Nevýhody? Zákazník by mohl najít stejný produkt levněji někde jinde.

Možnost 3: Seznamte se uprostřed

Setkání někde uprostřed je poslední možností. Možná prodáte tričko za 9 $ a spolknete 1 $. Toto je metoda, kterou nyní používám. Moji zákazníci se jinde budou snažit najít ten samý produkt levněji a doprava zdarma pomůže s obchodem.

Nastavte si vlastní přepravní sazby

Přestože „bezplatná doprava“ je hezký způsob, jak přilákat zákazníky, stanovení přepravní sazby je stále běžnou praxí online. Ve službě Shopify nemůžete nastavit přepravní náklady pro jednotlivé produkty, takže budete muset použít jednu z těchto tří možností:

Hmotnostní doprava

V takovém případě vám účtujeme náklady na doručení na základě váhy objednávky zákazníka. Pokud jejich celkový košík váží mezi 0-1 kg, můžete si účtovat 10 $ za dopravu. Pokud je mezi 1-2 kg, můžete si účtovat 20 $. Chcete-li to nastavit, musíte znát přesnou váhu svých produktů.

Zjistěte přesnou váhu vašich produktů

Cena dopravy

Pomocí této možnosti účtujete náklady na doručení na základě celkových nákladů na vozík. Pokud zákazník utratí mezi $ 0 – $ 20, můžete si účtovat dopravu 5 $. Pokud utratí 20–50 $, můžete si účtovat 10 $.

Tip pro tip: Váš zisk může být sníst pomocí této metody, pokud máte spoustu levných, ale těžkých předmětů.

Nabídka paušální sazby

Třetí možností je jednoduchá paušální sazba na všechny objednávky. To je skvělá volba, pokud jsou všechny vaše výrobky podobné velikosti a hmotnosti. Pokud například prodáváte pouze sluneční brýle, pravděpodobně nebudete muset počítat s různými hmotnostmi.

Poznámka: Ve všech případech mluvím o vnitrostátní přepravě. Pokud chcete dodávat do zahraničí, téměř určitě budete chtít účtovat „regionální příplatek“, který najdete v nastavení služby Shopify.

Vypočítat přepravní náklady v reálném čase

Tato třetí možnost je nejpokročilejší, ale pravděpodobně nejpřesnější. Doprava v reálném čase automaticky vypočítá náklady na dopravu jakéhokoli produktu na základě polohy zákazníka a preferencí doručení.

Podívejte se, jak tento obchod vypočítává přesné přepravní náklady pro každého zákazníka:

Znamená to, že každý zákazník dostane zcela přesné a aktuální přepravní náklady na míru. Nakupujte kohoutky do cen FedEx nebo USPS pro výpočet přesné sazby.

Je to skvělé pro vás, protože své přepravní náklady nikdy nepodceňujete. Vždy je to přesně správné. A je to dobré pro zákazníka, protože vědí, že ho neztrhnou přílišné poplatky za dopravu.

Jedinou nevýhodou je, že budete potřebovat „vyspělou“ verzi Shopify, která je za příplatek.

Nechte přepravu za vás udělat někdo jiný

Poslední možností je samozřejmě nechat profesionální logistickou společnost, aby pro vás provedla veškerou těžkou práci.

Služba Shopify se spojila s hrstkou plnících služeb, včetně Amazonu, aby vám pomohla postarat se o to. S touto možností uložíte své zboží do některého ze skladů Amazonu a postarají se o přepravu za vás. Bude vás to stát trochu navíc, ale odvádí veškerou tvrdou práci a hádání.

Pokud zvolíte tuto možnost, můžete jednoduše použít přepravní sazby Amazonu a použít je v obchodě Shopify.

Závěrečné myšlenky

Jak jsem tvrdě zjistil, náklady na dopravu mohou vaše ziskové marže zvýšit nebo zlomit! Je to rozdíl mezi úspěšným obchodem a obchodem, který bojuje.

Tuto tabulku (vytvořenou společností Shopify) jsem vždy považoval za velmi užitečnou, pokud jde o stanovení ceny vašich produktů a zajištění toho, že jste vždy na pravé straně zisku:

Vypočítejte si cenu produktu

Doufejme, že s těmito informacemi zamknutými neděláte stejnou chybu, jakou jsem udělal, a vy si vezměte svůj obchod Shopify ke slávě!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map