Pokud jste nedávno použili náš nástroj pro kontrolu rychlosti serveru, možná jste si všimli skvělé nové funkce: interaktivní mapy umístění serveru.

Když změříte rychlost serveru pomocí Bitcatchy, provedeme testy z osmi různých míst po celém světě. Je to jediný způsob, jak zajistit, aby se váš web rychle načítal ze všech částí planety.

Až do teď jsi za to musel vzít naše slovo. S naší novou mapou však můžete přesně vidět, odkud pingujeme vaše stránky. Vypadá to takto:

Bitcatchův test rychlosti serveru

Jak vidíte, kolíky vám ukazují umístění našich testů: Velká Británie, Brazílie, Singapur, Indie, Austrálie, Japonsko a dvě místa v USA.

Když jsem použil plugin Google Maps Widget k vytvoření této mapy, myslel jsem si, že o tom napíšu rychlou recenzi. Jak vidíte, je to interaktivní a umožňuje mi používat značky Bitcatcha na pinech umístění. Docela v pohodě, správně?

Widget Map Google

Plugin je prostě nejlepší mapovací nástroj, který jsem použil. Pokud potřebujete mapu, která ukazuje polohu vaší firmy nebo obchodu, určitě bychom ji měli zvážit. Nebo možná budete muset dát lidem pokyny nebo – jako já – dát návštěvníkům více informací o vašem webu.

Widget Map Google existuje již více než čtyři roky a nyní má 100 000 uživatelů, takže je to důvěryhodný produkt.

Samotný plugin je jednoduchý, intuitivní a přizpůsobitelný. Nebudete potřebovat žádné technické dovednosti, abyste mohli začít, a funguje to hned po vybalení z krabice. Jediné, co musíte udělat, je zadat podrobnosti o poloze a upravit vzhled a dojem z mapy. Dokonce si můžete přizpůsobit design na své webové stránky.

Ale nejlepší ze všeho je, že je blesk rychlý a spotřebovává jen velmi málo zdrojů.

Bezplatná verze pluginu je k dispozici na trhu WordPress a je k dispozici také pro verze začínající na 15 USD.

Používám verzi pro (doporučuji), takže si projdeme některé z nejlepších funkcí.

Super rychlé načítání

Pokud jste v Bitcatche pravidelným čtenářem, víte, že jsem posedlý rychlostí. Vždy se zdráhám přidat nějaké těžké doplňky, které budou nasávat zdroje z webu.

Proto je Google Maps Widget tak užitečný. Většina pluginů pro mapy odesílá 50+ požadavků na přetažení v interaktivní mapě, ale Google Maps Widget odešle pouze jeden požadavek. Nepoužívá téměř žádné zdroje. Jak to zvládne?

Tato část je docela chytrá. Když se mapa poprvé načte na váš web, jedná se pouze o obrázek. Je to snímek obrazovky nebo miniatura, což znamená, že je lehký a na server odesílá pouze jeden požadavek. Vypadá to takto:

Miniatura mapy

Mapa se stane interaktivní pouze po kliknutí, například takto:

Interaktivní mapa

V tomto okamžiku se vtahuje do všech dalších požadavků. To znamená, že počáteční rychlost načítání není zpomalena těžkým interaktivním pluginem na domovské stránce.

Přizpůsobitelné

Jak můžete vidět na naší mapě v Bitcatcha, můžete si přizpůsobit plugin tak, aby vyhovoval vašim stránkám. Kolíky na naší mapě obsahují logo Bitcatcha. Po rozbalení můžete také změnit velikost mapy a barvy lightboxu.

Logo Bitcatcha jako špendlík na widgetu mapy Google

Samotná mapa se napojuje na funkčnost Map Google, takže si můžete také vybrat z jejich funkcí. Chcete zobrazit ulici? Satelitní pohled? Pokyny z jednoho místa na druhé? V zásuvném modulu je vše snadno přizpůsobitelné (poznámka: jedná se o profesionální funkce).

Můžete dokonce zahrnout informační bubliny, poměr přiblížení a další aspekty, vše přetažené z Map Google.

Pravidelně aktualizováno

Může to vypadat jako malá věc, ale vždycky hledám pluginy, které jsou pravidelně aktualizovány. To znamená, že jsou vždy bezpečné, bezpečné a rychlé. Nejen to, ale také to znamená, že tým se stará o svůj plugin a rychle reaguje na opravu chyb.

V době psaní byla Widget Map Google aktualizována před třemi dny. Díky tomuto pluginu máte zaručenou nejaktuálnější funkci.

Velká podpora

Kluci za Google Maps Widget jsou skvělí s podporou zákazníků. Jejich cílem je odpovědět na všechny e-maily do tří hodin a zaručit odpověď do 24 hodin.

Členové profesionálů získají rok zaručené podpory, ale s balíčkem „Agency“ můžete upgradovat na celoživotní podporu.

K dispozici je také užitečné fórum podpory pro bezplatné uživatele. Odborníci jsou docela aktivní a existuje dobrá komunita uživatelů, kteří odpovídají na nejčastější otázky.

Stojí za to zaplatit za balíček Pro?

Za 15 $ stojí za zvážení profesionální balíček. Získáte rok bezplatných upgradů a zaručené podpory a přístupu k funkcím pro (více možností přizpůsobení, neomezené kolíky, možnosti zobrazení ulic atd. Úplný seznam funkcí najdete zde).

Balíček „Pro Unlimited“ je střední úroveň a umožňuje vám používat plugin na tolika osobních stránkách, kolik chcete. Balíček „Pro Agency“ je nejdražší a přináší vám neomezené osobní i klientské použití, celoživotní upgrady a podporu.

Pokud si nejste jisti, zda peníze za to stojí za to, můžete vyzkoušet bezplatnou verzi pro sedm dní (není nutná žádná kreditní karta).

Widget Map Google v akci

Než dokončím kontrolu, podívejte se, jak plugin vypadá zpoza scén. Jak můžete vidět, existuje spousta možností pro nastavení widgetu:

Vyberte velikost, typ mapy a přizpůsobení špendlíků vše z jednoho jednoduchého formuláře.

Nastavení widgetu mapy Google

Nad a pod samotnou mapou můžete změnit nadpis nebo text.

Poté kartu přepněte do „interaktivní mapy“ a můžete si upravit, jak se bude interaktivní aspekt zobrazovat.

Můžete dokonce přistupovat k týmu podpory přímo z obrazovky možností.

Závěrečné myšlenky

Widget Map Google je nejlepší způsob, jak přidat mapu na svůj web. Je to jednoduché použití, splyne s vaším designem a nezpomalí vaše stránky.

Vyzkoušejte si to sami. Získejte bezplatnou verzi v obchodě Plugin Store WordPress nebo verzi Pro na oficiálním webu Google Maps Widget.

Dejte mi vědět, jak se máte dál!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me