Při prvním vytváření webu WordPress je jednou z nezbytných stránek, které musíte mít připravenou, kontaktní stránka. Ať už jste blog, firma nebo kdekoli mezi tím, mít kontaktní stránku je pro vaše uživatele skvělé, aby s vámi mohli komunikovat a nakonec vytvořit zajímavější zážitek..

Nyní by se někteří z vás mohli zajímat, proč byste potřebovali kontaktní stránku v první řadě, když stačí místo toho zobrazit svůj e-mail, aby vás uživatelé mohli oslovit..

Tady je to, že přidání kontaktní stránky je víc než jen způsob, jak svým uživatelům kontaktovat. Je to způsob, jak ukázat svou upřímnost a také nutnost pěstovat váš blog. Ve skutečnosti existuje spousta výhod, které mají kontaktní stránku místo pouhého použití e-mailové adresy.

Mezi tyto výhody patří:

 • Schopnost vašich uživatelů a čtenářů s vámi rychle komunikovat.
 • Udržuje váš e-mail v bezpečí před nevyžádanou poštou, protože adresu nebudete rozdávat.
 • Přidáním konkrétních řádků předmětu budete vždy vědět, o čem bude e-mail.
 • Typy shromážděných informací můžete určit určením polí, která mají uživatelé ve formuláři vyplnit. Pomáhá to zkrátit časově a časově náročné období mezi vámi a vaším potenciálním klientem.

Nyní, když víte, proč je důležité mít kontaktní stránku, se podívejme, jak vytvořit jednoduchou stránku pro WordPress..

Vytvoření kontaktního formuláře ve WordPressu

Prvním krokem pro vytvoření kontaktu ve WordPress je instalace pluginu pro něj. V tomto článku budeme používat modul plug-in WPForms. Protože nabízejí bezplatné i placené verze, je pro vás dobrou volbou.

WPforms

Kontaktní formuláře společnosti WPForms jsou 100% citlivé a přizpůsobivé pro mobily

Samozřejmě si můžete vybrat jakýkoli jiný plugin, který chcete, a kroky budou obecně stejné.

Po instalaci pluginu přejděte na obrazovku nastavení, vytvořte název formuláře a vyberte šablonu jednoduchého kontaktního formuláře.

Tím vytvoříte jednoduchý kontaktní formulář, který si můžete vybrat přizpůsobit. Do kontaktního formuláře můžete přidat další pole jednoduše přetažením z levé strany panelu doprava.

Vytvoření prvního kontaktního formuláře je jednoduché pomocí WPForms

Můžete také kliknout na samotné pole a provést jakékoli změny, nebo kliknout na pole formuláře a přetažením změnit pořadí kontaktního formuláře. Jakmile to uděláte, pokračujte a klikněte na Uložit a pokračujte dalším krokem.

Konfigurace nastavení kontaktního formuláře

WPForms obecná nastavení

Zde upravujeme některá obecná nastavení pro váš kontaktní formulář. Klikněte na „Nastavení“ a „Obecné“ menu pro konfiguraci následujících parametrů.

 • Název formuláře: Pokud chcete, můžete formulář přejmenovat
 • Popis formuláře: Do formuláře můžete přidat popis
 • Text tlačítka Odeslat: Můžete změnit nebo upravit kopii tlačítka Odeslat
 • Povolte funkci anti-spam honeypot, abyste zabránili odesílání spamů do vašeho formuláře.
 • Google reCAPTCHA: Před použitím musíte svůj web zaregistrovat u Googlu.
 • Soulad s GDPR: Pokud se snažíte vyhovět požadavkům GDPR, můžete se rozhodnout zakázat možnost ukládání detailů a informací o uživateli, jako jsou IP adresy a uživatelské agenty..

Po dokončení klikněte na tlačítko Uložit a přejděte k dalšímu kroku!

Konfigurace nastavení oznámení

Když tedy uživatel odešle kontaktní formulář, budete o tom potřebovat nějakou formu oznámení. V nabídce „Nastavení“ a „Oznámení“ můžete nakonfigurovat nastavení, jako je e-mail, na který budou zasílána oznámení, nebo řádek předmětu.

Můžete přidat nové oznámení pro různé účely

Při první instalaci pluginu se tato funkce obvykle zapne. Tímto způsobem, když někdo odešle kontaktní formulář, budete o tom vždy informováni prostřednictvím svého e-mailu.

Profesionální tip

Pokud chcete další kilometr a máte jednotnou značku, můžete si do své e-mailové šablony přidat vlastní záhlaví. Zde je rychlý průvodce, který si můžete prohlédnout.

Konfigurace potvrzení kontaktního formuláře

Po odeslání kontaktního formuláře je potvrzení formuláře skvělým způsobem, jak informovat své uživatele o tom, že formulář, který odeslali, byl zpracován a dává vám šanci informovat o tom, co dělat dál.

Můžete upravit, co se uživatelům zobrazí po odeslání formuláře

Formální potvrzení mohou být buď:

 • Zpráva: Zobrazí se, jakmile návštěvník odešle kontaktní formulář. Většinou se jedná o výchozí typ potvrzení pro většinu pluginů kontaktních formulářů. Můžete napsat jednoduchou zprávu a informovat uživatele, že jste dostali kontaktní formulář.
 • Zobrazit stránku: Pokud chcete uživatele poslat na konkrétní webovou stránku (tj. Jim poděkovat nebo nasměrovat na skrytý obsah), můžete místo toho použít tento typ potvrzení.
 • Přesměrovat (Přejít na URL): Tuto možnost můžete použít, pokud chcete uživatele poslat na jiný web.

Nyní, když znáte různé typy potvrzení, které nabízí WPForms, podívejme se, jak nakonfigurovat a přizpůsobit zprávu, kterou vaši uživatelé uvidí, jakmile odešlou formulář.

Nejprve přejděte na kartu „Potvrzení“, která je umístěna v Editoru formulářů v části „Nastavení“. Dalším je výběr typu potvrzení. Doporučujeme používat „zprávu“, protože je pro začátečníky snazší.

Poté můžete přizpůsobovací potvrzovací zprávu upravit a až budete hotovi, pokračujte a klikněte na Uložit. Nyní už zbývá jen poslední krok, který přidává kontaktní stránku!.

Přidání stránky kontaktního formuláře

Nyní byste měli mít připravenou stránku kontaktního formuláře. Jediné, co musíte udělat, je přidat jej na svůj web WordPress.

Zatímco plugin umožňuje přidat kontaktní formulář na více míst na vašem webu (blogové příspěvky, postranní panel atd.), Zaměříme se na nejjednodušší metodu, kterou je přidání nové stránky..

Přidání kontaktního formuláře na stránku nebo do příspěvku

Musíte vytvořit nový příspěvek nebo stránku ve WordPressu a poté kliknout na tlačítko „Přidat formulář“. Další je vybrat svůj kontaktní formulář v rozbalovací nabídce a kliknout na „Přidat formulář“.

Zbývá už jen publikovat příspěvek nebo stránku a pak se na vašem webu WordPress objeví kontaktní formulář.

Voila! Nyní máte na svém webu WordPress zcela novou stránku kontaktního formuláře, kterou mohou vaši návštěvníci kontaktovat.

Kontaktní stránka je užitečná pro vytvoření komunikace mezi vámi a vašimi uživateli. Pokud chcete svým uživatelům lépe porozumět, navštivte náš dřívější příspěvek o tom, jak přidat Google Analytics k vašemu WordPress.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me