Bylo to krátké a sladké, ale náš čtyřdílný průvodce Shopify konečně končí s tímto průvodcem propagujícím obchod Shopify.!

Tato poslední část je těžká část, ale je také nejpřínosnější.

Zatím máme váš obchod online, přidali jsme několik produktů a přeplnili jej pokročilými funkcemi Shopify. Zbývá jen přilákat některé zákazníky!

jak propagovat - nakupovat

Pokud začínáte od nuly, je to často pomalý proces. Tito první zákazníci jsou vždy nejtěžší najít a může to být frustrující.

Pomocí těchto sedmi triků zabijáků zrychlíme věci a přimějeme návštěvníky, aby nalévali na váš web.

Catch-up On Our Complete Shopify Guide

  • Část 1: Jak nastavit obchod Shopify za pouhých 19 minut
  • Část 2: 11 Shopify funkce, které zvýší váš prodej
  • Část 3: Shopify SEO: 9 základních prvků pro zvýšení hodnocení Google ve vašem obchodě
  • Část 4: „Jak přilákám zákazníky ??“ Prvních 7 kroků k propagaci vašeho obchodu Shopify
  • Je Shopify pro vás? Přečtěte si naši podrobnou recenzi Shopify

1. Spojte se s „vlivnými“

Je obtížné vědět, kde začít při propagaci vašeho internetového obchodu. Blogování a aktualizace sociálních médií se může cítit zbytečné, když máte malé publikum.

To je důvod, proč jsem uvedl „spojování s vlivy“ na číslo 1. „Ovlivňovače“ jsou jednotlivci nebo webové stránky s obrovským sledováním online. Jeden tweet nebo Instagram příspěvek o vašich produktech může poslat záplavu provozu na váš web a vybudovat toto počáteční publikum.

Podívejte se, jak tento módní vlivný pracovník přispívá k produktu Express Runway:

příklad shopify-influencers

V některých případech si ovlivňovatelé účtují poplatek za propagaci svého produktu. U vlivných osob s více než milionem následovníků se může tento poplatek prodloužit na desítky tisíc dolarů.

Je zřejmé, že většina z nás nemá kolem $ 10k + ležet! Jako příklad však vezměte módní stránku Bachlr. Šli z nuly na 20 000 návštěvníků obchodu a požádali vlivné instagramy o propagaci svých produktů.

Vytvořte si seznam ovlivňovačů ve svém výklenku a pošlete jim přátelský e-mail (a možná i bezplatný produkt!)

2. Vybudujte publikum Instagramu

Normálně bych doporučil všestrannou přítomnost sociálních médií. Ale pokud právě začínáte, zkuste vložit veškeré úsilí do Instagramu.

Proč? Protože uživatelé Instagramu jsou více angažovaní, aktivnější a lépe reagují na značky než Facebook nebo Twitter.

Nakupujte instagramový příklad

(zdroj obrázku)

Osobně si myslím, že Facebook dosahuje bodu přesycení marketingem. Navíc, jejich algoritmus vás zastaví v oslovení celého publika, aniž byste za to museli platit (více o tom později).

Na druhou stranu vám Instagram umožňuje oslovit mnohem větší publikum a vedle každého příspěvku můžete použít tlačítko „buy-now“. Ideální pro majitele internetového obchodu!

Zkuste zveřejnit ohromující obrázky svých produktů a poté rozšířit své sledování interakcí s uživateli Instagramu ve vašem výklenku.

Chcete víc? Proč je Instagram nejlepší sociální sítí pro online prodejce

3. Vytvořte seznam e-mailů a zasílejte pravidelné informační bulletiny

Neil Patel řekl, že je nejlepší, když řekl: „Ze všech kanálů, které jsem testoval jako obchodník, je e-mail neustále překonává.“

E-mailový marketing je nejlepším způsobem, jak získat opakované zákazníky a neustále zvyšovat prodej. Koneckonců, lidé ve vašem seznamu e-mailů jsou vašimi nejzajímavějšími zákazníky. S největší pravděpodobností od vás nakupují!

Příklad e-mailu Asos

Začněte shromažďováním e-mailových adres od kohokoli, kdo si zakoupí produkt. Poté na svůj web přihlaste registrační formulář, který zachytí všechny zákazníky, kteří ještě nejsou od vás připraveni.

Chcete víc? Vyzkoušejte naši Six-Part Series v e-mailovém marketingu

4. Napište Fantastický obsah pomocí Shopify blogu

Pokud nejste přesvědčeni mocí blogů, podívejte se na tento infographic. Nejdůležitější statistika je tato:

61% lidí si něco zakoupilo na blogu.

Takto je výkonný obsah pro majitele internetového obchodu. Nejen to, ale také tento blog získává o 97% více příchozích odkazů (což je důležité pro vaše hodnocení Google).

Psaní obsahu pomáhá přilákat nové zákazníky. Pomáhá vám s nimi spojit se a rozvíjet příbuznost se značkou. A co je nejdůležitější, můžete je přitlačit k prodeji.

Začněte tím, že se zavázáte k jednomu příspěvku týdně, který bude rezonovat s vaší cílovou skupinou. Možná se jedná o recenzi produktu, zaokrouhlení příspěvku nebo seznam článku.

Chcete víc?
– 18 snadných způsobů, jak vytvořit obsahovou strategii, která řídí provoz
– 1 000 slov za hodinu – Jak tvrdě blogovat & Rychle

5. Pumpujte trochu peněz do reklamy na Facebooku

Všechny dosud používané techniky jsou účinné, ale mají jednu společnou věc: jsou pomalé.

Blogování, sociální média a spojení s vlivnými uživateli vyžaduje čas. Pokud chcete rychlý provoz, reklama je rychlá oprava, kterou hledáte.

(zdroj obrázku)

Reklamy na Facebooku jsou jednoduché a efektivní. Jejich algoritmus umožňuje cílit na neuvěřitelně úzce zaměřené publikum pomocí polohy, věku a osobních zájmů. Je to nejlepší způsob, jak dostat své produkty před své cílové zákazníky.

Zkuste nejprve experimentovat s malým množstvím peněz. Vylepšete specifika obrázků, kopií a publika, dokud nezačnete vidět vysokou míru konverze. Poté zvyšte výdaje.

Chcete víc? Tajemství vyšší míry prokliku u vašich reklam na Facebooku

6. Nezapomeňte na skutečný svět!

Se službou Shopify můžete svůj obchod vzít do skutečného světa. Vše, co potřebujete, je čtečka karet obchodů „Point of Sale“.

shopify-pos

Nyní můžete navštěvovat trhy a dostat své výrobky před fyzické zákazníky. Proč nepožádat místní butik, aby skladoval i některé z vašich produktů?

Nechte plakáty, letáky a brožury po městě, kde je může vidět vaše cílové publikum. Připravte demonstrace nebo akce v místních kavárnách. Buďte kreativní a proaktivní o svém marketingu.

Chcete víc? 7 věcí, které nechcete uvádět na trh ve svém obchodě ve skutečném světě

7. Spusťte prodej

Každý má rád prodej. Jen se zeptejte Amazonu, který vydělal 3,75 miliardy dolarů během víkendu v černý pátek!

Prodejní práce, protože dává zákazníkům pocit naléhavosti. Lidé si nechtějí nechat ujít smlouvu a vědí, že prodej nebude trvat dlouho.

Je to skvělý způsob, jak obrátit zákazníky, kteří od vás nebyli docela připraveni. Je to všechno o tom, jak dostat těch prvních pár kupujících pod pás.

Můžete využít pokročilé funkce Shopify k slevě produktů ve vašem obchodě. Pak zkuste propagovat prodej pomocí reklam na Facebooku.

Chcete víc? „Vydělávám 1 000 $ ve svém volném čase“ – Jak si jeden majitel obchodu s oblečením vydělává online malé štěstí

Závěrečné myšlenky…

Shopify je nejrychlejší způsob, jak proměnit svůj sen o provozování internetového obchodu ve skutečnost. Mohlo by se to zdát skličující, ale vy to rychle vyzvednete! Začněte v Shopify hned teď.

Dejte nám vědět, pokud již používáte Shopify v komentářích níže. Nebo, pokud máte další otázku, rád vám na ně odpovím.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me