Vstupní stránky. Jsou nezbytnou součástí dobré marketingové kampaně.

Zvyšují konverze, zvyšují prodej a podporují registrace. Bohužel jsou mírně nepochopeni a zřídka optimalizováni na svou plnou kapacitu.

Nejprve odpovězme na velkou otázku:

Co je vstupní stránka?

nakupovat

Vstupní stránka je vlastní webová stránka navržená speciálně pro konverzi zákazníků. Je vysoce specifický, cílený a laserově optimalizovaný pro prodej nebo registrace.

Často se používají k tomu, aby návštěvníky přivedli k reklamním odkazům na sociálních médiích nebo Googlu.

Jedná se o samostatnou stránku, která obvykle není spojena s vaší domovskou stránkou nebo se zbytkem vašeho webu. Pokud jsou lidé na vaší vstupní stránce, již se zajímají o váš produkt nebo službu. Už jsou zaujati.

Jediné, co musíte udělat, je převést je, což můžete udělat dvěma hlavními způsoby:

  1. Generování potenciálních zákazníků prostřednictvím registračního formuláře
  2. Něco prodat!

Jak se liší vstupní stránka od domovské stránky?

Na Facebooku a Google máte tendenci vidět mnoho reklam směřujících na domovskou stránku webu. To je často chyba.

Domovská stránka je velmi obecná. Cílem je představit pasivního návštěvníka vaší celkové firmy a nechat je prozkoumat svým vlastním tempem. Na domovské stránce je spousta různých cest a výsledků uživatelů.

Vstupní stránka je však velmi specifická a cílená pouze na jednu propagaci. U vstupní stránky existuje pouze jedna možná cesta uživatele. Chcete pouze jeden výsledek: prodej nebo registraci.

Jak tedy postupujeme při vytváření jedné z těchto vstupních stránek?

A. Použijte plugin WordPress

Pokud k hostování svého webu používáte WordPress, možná budete muset pracovat v mezích tématu. V některých případech je možné jednoduše vytvořit novou stránku. Můžete jej upravit podle svých představ a dát mu novou adresu URL (o tom brzy více).

plugin pro vstupní stránku

Pokud hledáte něco trochu flexibilnějšího, můžete nainstalovat plugin pro vstupní stránku. Jedním z nejlepších je příhodně pojmenovaný „Přistávací stránky WordPress“, díky kterému si můžete vybrat ze šablon a vytvořit si vlastní design. Umožňuje také provádět split testy A / B, což je užitečné pro optimalizaci konverzního poměru.

b. Nainstalujte drag-and-drop téma WordPress

Pokud jde o témata WordPress, možnosti přetažení jsou nejvšestrannější a nejflexibilnější. Jedním z mých oblíbených je Divi, které jsme zahrnuli do našeho seznamu nejlepších témat WordPress. Pomocí Divi můžete rychle a snadno přidat novou vstupní stránku a vytvořit vlastní rozvržení pomocí drag-and-drop boxů.

C. Placené alternativy

Můžete také použít placenou alternativu, jako je Lander nebo Leadpages. Stojí to trochu peněz, ale pomůže vám vytvořit vstupní stránku s jednoduchými pokyny krok za krokem. Není potřeba složité kódování a spuštění a běh trvá jen asi 30 minut. Existují tuny existujících šablon, z nichž si můžete vybírat, a vy je můžete vyladit.

Leadpages®

Nyní, když máme základní základy, pojďme mluvit o optimalizaci. Jak na své vstupní stránce dosáhnete co největšího prodeje a konverzí??

14 tipů pro optimalizaci vstupní stránky pro konverze!

1. Výběr adresy URL

Možná nebudete věnovat velkou pozornost smíchání slov nebo písmen na adrese webové stránky. Má však větší dopad, než si možná myslíte. Za prvé, dobrá URL je nezbytná pro účely SEO. Umožňuje vám stlačit správná klíčová slova a pomoci Googlu najít váš web.

Na vstupní stránce však hrají ještě větší roli. Doporučujeme použít vaši adresu URL k posílení vaší výzvy k akci. Řekněme, že používáte svou vstupní stránku k propagaci své nové aplikace. V takovém případě zadejte adresu URL:

www.my-business.com/download-the-app

Je to jednoduchá, podvědomá šťoura pro návštěvníka. Vždy udržujte URL krátkou, konkrétní a do té míry.

2. Stanovte jeden jasný cíl

Nejlepší vstupní stránky jsou specifické. Pamatujte, že na tomto místě není možné nabízet více propagačních akcí. Vstupní stránka je navržena pouze pro jeden účel.

Jak vidíte na vstupní stránce Code Academy níže, jejich jediným cílem je zaregistrovat lidi do programu. Zcela doslova na cílové stránce není žádný jiný cíl ani odkaz!

Vstupní stránka Codecademy

Jaký je váš jediný cíl? Přináší to lidem, aby se zaregistrovali do vašeho seznamu adresátů? Stahuje se vaše nová aplikace? Nebo prodat nový produkt? Vyberte si jeden a jasně se na něj zaměřte.

3. Odstraňte cokoli, co odvádí pozornost od tohoto cíle

Weboví návrháři často říkají, že 90% jejich práce vyřezává věci! Jakmile navrhnete vstupní stránku, přemýšlejte o všech rozptýleních, kterých se můžete zbavit.

Podívejte se na tento příklad z CampusTap. Je to jedna z nejjednodušších a nejefektivnějších vstupních stránek, na které jsem narazil. K dispozici jsou pouze čtyři konstrukční prvky: název, vysvětlující osoba, výzva k akci a obrázek. Co víc potřebujete?

Jednoduchá vstupní stránka

4. Ujistěte se, že neexistují žádné jiné výstupní body

Na tradiční webové stránce chcete spoustu odkazů, které návštěvníkům pomohou prozkoumat váš web. Pokud však jde o vaši vstupní stránku, chcete jen jeden odkaz: výzva k akci.

Neměli by existovat žádné výstupní body, které by rozptýlily návštěvníky nebo je vedly někam jinam. Nemáte-li na stránce žádné externí odkazy, je to docela kontraintuitivní, ale je to nejlepší způsob, jak převést své zákazníky.

Žádné výstupní body

Pokud nemohou kliknout na jinou část webu, je mnohem pravděpodobnější, že kliknou na vaši výzvu k akci.

5. Výkonná výzva k akci

Vaše výzva k akci je nejdůležitější součástí vstupní stránky. Je to tlačítko „koupit“ nebo „přihlásit se“. Ve skutečnosti je to tak důležité, že jsme tomuto malému prvku věnovali celý blog.

Konečným cílem je přimět návštěvníka, aby klikl na toto tlačítko. Udělejte kopii úhlednou, přímo k věci a přesvědčivou. Promluvte si přímo se svými návštěvníky, jako je tento příklad od lidí v Crazy Egg.

Crazyeggova výzva k akci

Zvažte také barvu a design. Nejlepší barvy jsou žlutá, oranžová a zelená. Proč? Protože vytvářejí jasný kontrast a vystupují ze stránky. Přitahují oko přímo k nim.

6. Převeďte jedním kliknutím

Nejlepší vstupní stránky mají jednoduchý proces pro konverzi zákazníků. V ideálním případě chcete převádět lidi na jedno kliknutí.

Například na vstupní stránce můžete mít registrační formulář. Když zákazník vyplní své informace, zkuste nezahrnout druhý nebo třetí krok. Kliknutím na tuto výzvu k akci by měl být konec výměny. Každý další krok k dokončení procesu ztratíte konverze. Nech to být jednoduché.

7. Dostaňte se do hlavy svého publika

Jakmile návštěvník dorazí na vaši vstupní stránku, máte několik sekund, abyste je přesvědčili, aby podnikli další krok. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je dostat se do jejich hlavy!

Pokuste se vytvořit vstupní stránku, která se s nimi okamžitě spojí. Využijte jejich emoce – zejména jejich snů a ambicí. Podívejte se, jak se AwesomeTalk dostane přímo do vaší hlavy díky své chytré vstupní stránce. Nepopisuje službu – nemusí to dělat. Místo toho používá vaše přirozené emoce k inspiraci prokliku.

Využijte emoce publika

Všechno, co se dotkne něčích emocionálních odpovědí, se dostane do jejich hlavy a snad je přesvědčí, aby klikli na další.

8. Konsistentnost návrhu

Návštěvník obvykle dorazil na vaši vstupní stránku pomocí reklamního odkazu. Reklamy na Facebooku jsou často skvělé pro nasměrování lidí na vstupní stránku. V tomto okamžiku byste měli obrázky a design udržovat co nejvíce konzistentní.

Jinými slovy, na vstupní stránce použijte stejný obrázek, jaký jste použili pro samotnou reklamu. Použijte stejnou kopii a vysvětlovač. Proč? Protože to automaticky posílí vaši zprávu znovu a znovu. Pomáhá také vyhladit krok a zabrání tomu, aby se váš zákazník rozptyloval.

9. Využijte nabídky a slevy

Každý má rád dobrou nabídku nebo slevu. Může to být právě to, co musíte někoho přesvědčit, aby se zaregistroval nebo koupil váš produkt. Netflix má tam jednu z nejlepších vstupních stránek (v tomto případě je to také jejich domovská stránka). A vše je založeno na základní nabídce v centru podnikání: bezplatná měsíční zkušební verze.

Nabídka a slevy Netflix

Pokud vlastníte web pro elektronický obchod, můžete pomocí své vstupní stránky propagovat prodej konkrétní položky. Nebo jej použijte k zabalení podobných položek do jednoho obchodu. Sleva nebo prodej zvyšuje pravděpodobnost, že pasivní návštěvník provede nákup.

10. Zahrňte sociální důkaz

Pokud někdo na vaši vstupní stránku dorazil, je téměř přesvědčen. Už jste je zaujali a nalákali je na svou registrační stránku. Zbývá jen malá vrstva tření. Je jich jen pár otázek nebo výhrad.

Je vaší úlohou odstranit všechny poslední rezervace a dostat je přes linii! Jedním z geniálních způsobů, jak toho dosáhnout, je sociální důkaz. Jinými slovy, využijte této příležitosti a ukažte, kolik dalších lidí používá váš produkt nebo službu. Dejte svému návštěvníkovi vědět, že ho ostatní používají a milují.

Na vstupní stránku uveďte sociální důkaz

V tomto příkladu vám aplikace Todoist, seznam úkolů, s radostí připomene, že ji již používají 2 miliony dalších. Je to skoro dost, abyste se cítili vynecháni!

Podobnou věc můžete učinit citováním posudků na vstupní stránce, zejména od velkých klientů nebo kupujících.

11. Ujistěte se, že je mobilní

Je rok 2016 a já bych to téměř nemusel uvádět! Tolik vstupních stránek však stále není pro mobily přátelské. S více než 50% veškerého přístupu k internetu nyní na mobilním zařízení musí vaše vstupní stránka vypadat úhledně na jakémkoli zařízení.

To je obzvláště důležité, pokud váš nálevný provoz z reklamy na sociálních médiích. Na mobilním zařízení probíhá obrovské množství využití sociálních médií, takže tento proces musí být bezproblémový. Pokud sestavíte svou vstupní stránku pomocí metod, které jsem vysvětlil na začátku článku, měli by vám všichni dát možnost, aby se ujistili, že je „responzivní“..

Neztrácejte konverze, protože vaše vstupní stránka saje na mobilním zařízení!

12. Přidat tlačítka sdílení

Přidáním tlačítek sdílení můžete na své vstupní stránce získat ještě větší hodnotu za peníze. Často utratíte trochu peněz za propagaci vstupní stránky na Facebooku nebo Google. Jakmile však lidé začnou zaplavovat, usnadněte jim jejich sdílení se svými přáteli.

Koneckonců, je to bezplatná propagace! Vždy, když návštěvníci vyzvou návštěvníky ke sdílení vstupní stránky, pokud shledají něco užitečného. Jak vidíte níže, lidé v SaaS vás vyzývají ke sdílení své eKnihy, jakmile si ji stáhnete. To povede k nespočetným dalším návštěvám vstupní stránky.

Tlačítko sdílení na vaší vstupní stránce

13. Rychlost

Tady v Bitcatche vždy mluvíme o rychlosti. Koneckonců, náš test rychlosti serveru je to, co děláme nejlépe! Pokud však jde o vaši vstupní stránku, záleží na tom. Pravidelní čtenáři vědí, že pomalý web může výrazně ovlivnit váš konverzní poměr.

Ve skutečnosti cokoli pomalejšího než tři sekundy může vaše konverze snížit na polovinu. Žádná společnost si nemůže dovolit ztratit polovinu svého potenciálního prodeje. Obzvláště když je tak snadné vyřešit problém s rychlostí. Pokud jste se dosud řídili radou, měla by být vaše vstupní stránka jednoduchá a relativně prázdná. To by mělo věci udělat hezké a rychlé. Pokud je to stále pomalé, může se jednat o problém s podkladovým serverem nebo webovým hostitelem.

14. Test, test, test

Protože prioritou číslo jedna jsou konverze, je na čase vyzkoušet si, jak dobře funguje. Brzy zjistíte, že práce na vaší vstupní stránce není nikdy dokončena! Vždy existuje nové rozvržení, které můžete vyzkoušet. Vyzkoušet si můžete vždy jinou barevnou výzvu k akci. Vždy je třeba použít jinou frázi nebo kus kopie. Vždy jiný obrázek.

Jakékoli malé vyladění může mít obrovský vliv na vaši konverzi. Pokud si nejste jisti, které rozvržení nebo obrázek je nejúčinnější, změňte jej a vyzkoušejte odpověď.

Testování AB

Pomocí funkce „cíle“ v Google Analytics můžete přesně sledovat, kolik konverzí získáte na dané stránce. Při každém vyladění nebo změně sledujte, zda se míra konverze pohybuje nahoru nebo dolů.

Pokud používáte některého z výše uvedených tvůrců placených vstupních stránek, často vám před provedením konečného návrhu umožní testovat různé možnosti A / B. Pokud chcete spoustu konverzí, je to nejdůležitější, co můžete udělat!

Vstupní stránky jsou jedním z nejlepších způsobů, jak zvýšit počet konverzí a výrazně zvýšit prodej a registrace.

Bohužel, pokud je nebudete optimalizovat správně, mohli by vám ztratit spoustu peněz.

Měli jste štěstí se svými vstupními stránkami? Neváhejte se podělit o své tajemství a tipy v sekci komentářů.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me