Nakupujte základy SEO 9 a zvyšte tak hodnocení Google

Váš obchod Shopify je nastaven, vypadá skvěle a přicházejí první objednávky. Perfektní!


Dalším velkým krokem je generování seriózního provozu přes Google.

Jen si představte. Pokud byl váš internetový obchod na první stránce s výsledky Google, můžete generovat tržby bez nutnosti utrácet cent za reklamu.

Shopify SEO - 9 Essentials pro zvýšení pořadí

Vzestup v řadách Google samozřejmě není snadný. Ale je to možné pomocí chytré „optimalizace pro vyhledávače“ nebo SEO.

Catch-up On Our Complete Shopify Guide

 • Část 1: Jak nastavit obchod Shopify za pouhých 19 minut
 • Část 2: 11 Shopify funkce, které zvýší váš prodej
 • Část 3: Shopify SEO: 9 základních prvků pro zvýšení hodnocení Google ve vašem obchodě
 • Část 4: „Jak přilákám zákazníky ??“ Prvních 7 kroků k propagaci vašeho obchodu Shopify
 • Je Shopify pro vás? Přečtěte si naši podrobnou recenzi Shopify

V části 3 této příručky Shopify se zabýváme základy SEO pro Shopify. Pojďme rovnou dovnitř.

1. Vyberte perfektní klíčová slova, aby vás Google mohl najít

Klíčová slova jsou srdcem SEO. Klíčová slova sdělují Googlu přesně, kdo jste a co děláte.

Chcete-li přijít s nejlepšími klíčovými slovy, vložte se do obuvi svého zákazníka. Co byste hledali, abyste našli své produkty? Možná jsou to „punková trička“ nebo „plesové šaty“ nebo „dobrodružné kamery“.

Při výběru klíčových slov existuje sladké místo. Je těžké hodnotit široká klíčová slova, například „boty“, protože dominují největší maloobchodníci. Na druhou stranu nika klíčová fráze, jako je „fialová punková obuv na suchý zip“, nevybere dostatek vyhledávání. Zkuste něco uprostřed, například „punkové boty“.

Je tu věda, která volí správná slova a fráze. Nedávno jsme napsali podrobný příspěvek o výběru klíčových slov, což je dobrý výchozí bod.

2. Vyberte klíčové slovo nebo frázi, která se skutečně prodává

Zde je největší rozdíl mezi běžným SEO a SEO pro Shopify:

Chcete vyhledávače, kteří něco skutečně koupí.

Vyberte klíčové slovo nebo frázi, která se skutečně prodává

Řekněme, že na Shopify prodáváte ručně vyráběné šperky. Lidé hledající „ruční šperky“ mohou hledat informace o výrobě šperků. O ty lidi vás nezajímá.

Chcete zákazníka, který chce koupit ručně vyráběné šperky. Zkuste upravit svá klíčová slova nebo fráze tak, aby obsahovala aktivní slova jako „koupit“, „nejlepší“, „levný“.

Hledejte klíčové slovo nebo frázi, které naznačují záměr koupit. Podívejte se na tohoto komplexního průvodce při hledání ziskových klíčových slov od Pardeep Goyala.

3. Umístěte tato klíčová slova na všechna správná místa

Máte perfektní klíčová slova? Skvělý. Je čas umístit je tam, kde je najde Google.

Shopify má pět klíčových míst, kde můžete vložit svá klíčová slova:

1. Název vaší stránky

Toto je název, který se objeví na stránce s výsledky Google.

page-title-shopify-seo

Všimněte si, jak tento obchod umisťuje klíčové slovo „dřevěné sluneční brýle“ před název obchodu? Je to proto, že více lidí hledá „dřevěné sluneční brýle“. Zamyslete se nad popisem svého obchodu v názvu.

shopify-page-title-seo

Vydejte se do internetového obchodu > Předvolby pro změnu vašich.

Tip pro profesionály: zkuste, aby se váš titul stal výzvou k akci. Přemýšlejte o tom jako o lákavém nadpisu, na který se dá kliknout. Podívejte se, jak House of Fraser používá aktivní CTA: „Kupte si hodinky online“

SEO CTA

2. Popis meta

Popis metadat je krátký text, který se zobrazuje pod titulem. Sem znovu vložte svá klíčová slova, ale pokuste se je učinit popisnými a zajímavými. Toto je vaše šance přesvědčit zákazníky, aby klikli.

Ujistěte se, že každá stránka má také jiný meta popis. Znovu se vydejte do internetového obchodu > Preference.

meta-popis-seo-shopify

3. Popis obrázku & Alt Značky

Google je docela chytrý, ale stále nevidí obrázek, řekněme, červenou ponožku. Musíte říct Google, že je to červená ponožka. Chcete-li to provést, změňte název souboru obrázku na „červenou ponožku [shopname]“ před nahráním.

Můžete také přidat „alt-text“, tj. Text, který se zobrazí, pokud webový prohlížeč nemůže načíst obrázek. Nechte to popisné a zahrňte svá klíčová slova. Nyní ji Google najde, přečte si ji a ořadí ji.

shopify-seo-alt-tag

Chcete víc? Přečtěte si příručku Shopify k optimalizaci obrázků produktů.

4. Záhlaví a tituly (značky H1)

Vaše záhlaví jsou jedním z prvních míst, která Google vypadá, aby viděla, o čem je váš web. Ujistěte se, že všechny stránky vašich produktů mají popisná záhlaví a nezapomeňte zahrnout klíčová slova.

5. Popisy a kopie produktu

Vždy zadejte klíčová slova do popisu produktu, aby Google pomohl najít vaši stránku. Je také důležité, abyste psali jedinečné a vzrušující popisy produktů.

Nekopírujte pouze popis výrobce, protože – je pravděpodobné, že se tato kopie vloží na internet a Google nenávidí duplikát. Navíc jsou vaše popisy skvělou šancí ukázat svůj vlastní tón hlasu a přesvědčit zákazníky, aby provedli nákup.

4. Propojte své stránky a obsah pomocí interních odkazů

Kromě klíčových slov jsou odkazy základním faktorem hodnocení SEO. Začněte pomocí interních odkazů na vašem webu. Odkaz na vaše stránky produktů z domovské stránky. Nastavte odkazy na kategorie a odkazy na produkty z vašeho blogu.

Čím více je váš web propojen, tím více Google rozumí vašemu obchodu a jeho produktům. Přemýšlejte o tom, že byste pro svůj web vytvořili nadaci nebo páteř.

5. Vytvořte zpětné odkazy do vašeho obchodu Shopify

Za účelem hodnocení vašeho obchodu Google sleduje, na které jiné weby se na vás odkazují. Google používá k určení vašeho hodnocení algoritmus založený na počtu odkazů a oprávnění webu, který k vám odkazuje.

Pokud například odkazují na vaše produkty The Huffington Post a The New York Times, Google ví, že musíte mít skutečnou autoritu, takže budete mít vyšší hodnocení.

Existuje nespočet způsobů, jak generovat odkazy zpět do vašeho obchodu Shopify. Odeslání tiskové zprávy pomůže získat pokrytí blogů, doplněné o odkaz zpět na váš web. Nabídka psaní příspěvků na hosta pro blogy ve vašem výklenku vám také přinese odkaz. Můžete také jednoduše poslat e-mailem webové stránky a požádat je o kontrolu nebo odkaz na vaše produkty.

Pro tip: NIKDY nekupujte odkazy, nepoužívejte farma odkazů nebo výměnu odkazů. Google pomocí těchto technik vyhledává webové stránky. Hledáte přirozené chování odkazů.

6. Podporujte hodnocení zákazníků

Google miluje jedinečný obsah, pravidelné aktualizace a důkazy o vysoké aktivitě a spokojenosti uživatelů. Hodnocení zákazníků zaškrtněte každé z těchto políček a pomůže vám zvýšit prodej. Win-win.

Podporujte hodnocení zákazníků

7. Nastavte přesměrování pro staré stránky produktu

V jakémkoli internetovém obchodě dojde zásoba nebo položka přestane fungovat. Pokud tuto položku odstraníte, všechny odkazy na tento produkt nyní povedou zákazníky na chybovou stránku. Google nenávidí chybové stránky a zvýší vaši míru okamžitého opuštění (další faktor, na který se Google dívá).

Místo toho nastavte přesměrování ze starých stránek na nové. Jednoduchý.

Zde je návod, jak to udělat.

8. Použijte funkci blogu!

Obsah a blogování je pro SEO velmi užitečné. Je to šance vtlačit více klíčových slov a generovat spoustu zpětných odkazů a provoz do vašeho obchodu Shopify. Má také za následek udržení lidí na vašem webu déle (skvělé pro SEO) a nasměrování zákazníků na vaše produkty.

Služba Shopify má vestavěnou funkci blogu, ale je velmi málo využívána. Zahajte obsahovou strategii a zkuste blogovat jednou týdně. Nejste si jisti, o čem blogovat? Být inspirován!

9. Nebojte se sitemaps. Shopify tě dostal

Jedním z nejlépe střežených tajemství Shopify je, že automaticky generují soubor sitemap.xml. Tím se indexuje váš obsah, produkty a stránky, aby je Google mohl snadno najít. Nastavení je často bolest, ale Shopify vás dostal. Až budete mít adresu URL souboru Sitemap, odešlete ji do Google Search Console a zobrazí se vám užitečné informace o vašem webu.

Pokud nevíte, kde se nachází váš soubor Sitemap, přejděte na adresu: your-url.com/sitemap.xml. V opačném případě si přečtěte tohoto průvodce sitemap pro Shopify.

Shopify má docela silnou základnu SEO, ale pomocí několika vylepšení a triků můžete zvýšit pozice Google.

Zkoušeli jste vylepšit SEO pro svůj obchod Shopify? Dejte mi vědět v sekci komentářů.

Když se podíváme na propagaci a marketing svého obchodu Shopify pro konečný prodej, držte se poslední části této série Shopify.

Avatar

O autorovi

Ben je copywriter a redaktor z Londýna. Jeho práce se pravidelně objevuje v The Huffington Post a pracoval pro několik úspěšných copywritingových kampaní pro Sony UK. Nebojte se spojit s Benem přes Twitter.

Jako to, co jste si přečetli?

Připojte se k našim odběratelům, kteří dostávají aktualizace od Bitcatcha. Posíláme exkluzivní online obchodní tipy a triky.

Další “

Zvýšení zapojení & Příjmy s e-mailovou uvítací sérií (konečný průvodce e-mailovým marketingem, část 3)

«Předchozí

Nikdy se znovu nenapadne: recenze zabezpečení Ninja

Je váš web dost rychlý?

Neztrácejte prodej. Zde zkontrolujte rychlost vašeho serveru.

Zobrazit náš doporučený webhosting

Spojit se s námi

rss-icon   ikona facebook   ikona twitteru linkedin-icon

Začněte zde

 • Váš internetový obchod za 19 minut: Jak nastavit Shopify (Kompletní průvodce Shopify, část 1)
 • 11 Funkce Shopify, o kterých jste nevěděli (ale budou zvyšovat váš prodej): Kompletní průvodce Shopify, část 2
 • Shopify SEO: 9 základů pro zvýšení hodnocení Google ve vašem obchodě (kompletní průvodce Shopify, část 3)
 • “Jak přilákám zákazníky?” Prvních 7 kroků k propagaci vašeho obchodu Shopify (kompletní průvodce Shopify, část 4)
 • Design UX část 1: Jak vytvořit svůj návrh hodnoty & Přesvědčte uživatele, aby jednali

Vytvořit Shopify Online Store

Rychlé odkazy

Nakupujte

Plán / ceny

Šablony

Průvodce nastavením

14denní zkušební verze

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map