Tady v Bitcatche rád pomáhám lidem rozvíjet jejich podnikatelské nápady. Ve skutečnosti jsem nedávno spustil velký článek o tom, jak nastavit svůj první internetový obchod.

Tam jsem navrhl použít plugin WooCommerce pro WordPress. Mnoho lidí požádalo o další informace o této sadě nástrojů, takže dnes kopám trochu hlouběji.

Co je WooCommerce?

WooCommerce

WooCommerce je jednoduchý (zdarma!) Plugin pro WordPress. Zasahuje do vašeho webu a dělá veškerou těžkou práci při vytváření vašeho internetového obchodu.

Jedná se o profesionální řešení, které využívá téměř 30% všech stránek elektronického obchodování na webu. Zobrazuje vaše produkty, zpracovává objednávky a organizuje vaši přepravu.

Nejlepší ze všeho je to, že se opravdu snadno používá a je zcela zdarma začít.

Profesionální tip : 

Chcete-li zajistit nejvyšší výkon, zkontrolujte, zda je internetový obchod WooCommerce hostován na spravovaném hostování WordPress.

Rozbalení WooCommerce

Při instalaci pluginu WooCommerce si všimnete, jak přímá je stránka správce. Prvním krokem je přidání prvního produktu. Kluci ve WooCommerce vědí, že nad tím potřebujete hodně kontroly, takže existují čtyři možnosti:

  1. Jednoduchý produktJde o váš průměrný produkt bez variací. Jako kniha, sluneční brýle nebo fotoaparát.
  2. Skupinový produktJde o skupinu souvisejících produktů s malými odchylkami. Apple by například použil možnost seskupeného produktu k prodeji svého iMacu s variací velikosti obrazovky.
  3. Externí nebo přidružený produkt Produkt je uveden a zobrazen na vašem webu, ale zákazník ve skutečnosti nakupuje od třetí strany.
  4. Variabilní produktMódní prodejci to použijí například k prodeji trička v různých velikostech a barvách.

To samo o sobě stačí k tomu, aby váš obchod byl v provozu. Provedete svůj první prodej a začnete budovat firmu. Ale pokud opravdu chcete přejít na další úroveň, budete potřebovat některá z úžasných rozšíření WooCommerce.

Tyto doplňky promění pokorný online obchod v profesionální říši vydělávající peníze! (Je třeba zdůraznit, že ačkoli je WooCommerce zdarma, většina z těchto rozšíření je dodávána s cenovkou.)

Začněme s doporučeným rozšířením číslo jedna samotným WooCommerce:

1. Doplňky produktu

Ideální pro: Přidání rytin nebo přizpůsobení k výrobkům

Doplňky produktu

Mnoho online obchodů vám dává možnost přizpůsobit vybrané produkty. Můžete například chtít přidat rytinu nebo přidat dárkovou zprávu. Pokud plánujete otevření řemeslného obchodu, klenotníků nebo květinářství, budete toto rozšíření potřebovat!

Rozšíření o produktové doplňky poskytuje vašim zákazníkům větší výběr a zapojení. Můžete jej aplikovat globálně (na všechny produkty) nebo jeden po druhém.

> Získejte produktové doplňky nyní.

2. Tabulka sazba doprava

Ideální pro: Automatický výpočet přepravních sazeb

Přeprava stolní sazby

Vypracování vašich přepravních nákladů je pro provoz internetového obchodu snadno frustrující věc. Proto je přeprava stolní sazby takovým záchranářem.

Jediné, co musíte udělat, je zadat velikost a hmotnost vašich produktů. Rozšíření pak vypočítá náklady pro vaše zákazníky na základě jejich umístění. Vyřizuje veškeré potíže s přepravou a poskytuje zákazníkům okamžité a přesné přepravní sazby.

> Získejte přepravu stolní sazby hned.

3. Dynamická cena

Ideální pro: Prodej a slevy!

Dynamické ceny

Pokud chcete provozovat prodej a nabízet slevy (kdo nemiluje dobrý prodej?), Budete potřebovat toto rozšíření. Dynamické určování cen vám umožňuje měnit ceny vašich produktů na základě různých faktorů.

Můžete například nastavit slevu pro věrné zákazníky. Pomocí tohoto rozšíření můžete nabídnout slevu nebo bonus těm, kteří již od vás zakoupili pět produktů.

Možná budete chtít spustit výprodej, když vaše akcie poklesnou pod určitý počet. Nebo snad chcete snížit cenu všech knih o 10%. Snadný!

> Získejte dynamické ceny nyní.

4. Recenze produktů Pro

Ideální pro: Budování důvěry ve váš produkt

Recenze produktu Pro

Studie ukázaly, že 88% zákazníků důvěřuje online uživatelským recenzím. Existuje důvod, proč Amazon klade takový důraz na svůj systém hodnocení uživatelů! Poskytnutím systému recenzí můžete ukázat novým zákazníkům, kterým lidé důvěřují a milují vaše výrobky. To je dost často, abychom je přesvědčili, aby provedli prodej.

Toto jednoduché rozšíření zvýší prodej a podpoří větší interakci mezi vámi a vašimi zákazníky. Je to nezbytná součást vašeho nového online podnikání.

> Získejte recenze produktů hned teď.

5. Historie zákazníků

Ideální pro: Porozumění vašim nejlepším zákazníkům

Historie zákazníků

Toto je moje oblíbené rozšíření, protože vám poskytuje tak hluboký přehled o tom, jak zákazníci používají váš internetový obchod. Pokud jste si přečetli můj nedávný blog o uživatelských zkušenostech, víte, jak důležité je porozumět vašim uživatelům a přizpůsobit svůj web kolem nich.

Toto rozšíření vám to umožní. Ukazuje vám přesně, jak uživatelé procházejí váš obchod, takže můžete sledovat, co funguje. A co je důležitější, můžete si ponechat úplnou historii nákupu. Na základě těchto informací můžete svým nejlepším zákazníkům posílat přizpůsobená doporučení a přizpůsobit si zážitek přímo pro ně.

Ale je tu ještě lepší funkce. Vypočítává hodnotu životnosti každého zákazníka na základě jeho historie nákupu. Říká vám přesně, kdo jsou vaši nejlepší zákazníci, takže je můžete odměnit a udržet je loajální.

> Získejte historii zákazníků hned teď.

6. Sledování e-mailem

Ideální pro: Udržování kontaktu s předchozími zákazníky

Následné e-maily

Rozšíření pro sledování e-mailů funguje skvěle v kombinaci s doplňkem Historie zákazníků. Umožňuje vám posílat přizpůsobené a personalizované následné e-maily poté, co něco zakoupí. Mohli byste napsat e-mail, jako je tento:

“Ahoj! Doufáme, že si užíváte nedávno zakoupeného [vložit produkt]. Už jste viděli náš nejnovější sortiment? Rádi bychom vám při dalším nákupu nabídli 10% věrnostní slevu. “

Je to skvělý způsob, jak udržet konverzaci v chodu a přivést je zpět pro další! Nastavte sledovací e-mail v libovolných intervalech.

> Získejte e-mailové sledování hned teď.

7. Body a odměny

Ideální pro: Zajistěte, aby se zákazníci stále vraceli

Body a odměny

Nejjednodušší triky jsou někdy nejúčinnější! Zákazníci milují odměnové body, protože jim dávají něco, na čem mají pracovat. „Hrajte“ je váš obchod perfektním způsobem, jak udržet zákazníky vracení se znovu a znovu. S tímto rozšířením můžete každému produktu dát „body“ a snadno zákazníkům ukázat jejich bodový zůstatek.

Se svými odměnami můžete být opravdu kreativní. Všechno od bezplatných až po slevy funguje opravdu dobře. Proč z něj udělat odstupňovaný systém, takže nejlepší kupující mají přístup k systému „zlatých“ bodů? Funguje to pokaždé!

> Získejte body a odměny hned teď.

8. Doporučení

Ideální pro: Nabízet přizpůsobená doporučení zákazníkům

Doporučení

Amazon jsou mistři doporučování produktů. Navštivte jejich webové stránky a uvidíte stálý proud produktů doporučených pro vás osobně. Je to proto, že znají vaše zvyky při nákupu a prohlížení. Vytvořili chytrý systém doporučení, takže vám ukážou, co již chcete.

Je to ďábelsky brilantní! Totéž můžete udělat s rozšířením Doporučení. Tento doplněk sdružuje vaše související položky dohromady a spolupracuje s vaší zákaznickou historií, aby nabídl zakázkový sortiment. Když svým zákazníkům nabídnete přesně to, co chtějí, je mnohem pravděpodobnější, že od vás nakoupí.

> Získejte doporučení hned teď.

Profesionální internetový obchod s WooCommerce

S WooCommerce a těmito osmi rozšířeními vytvoříte profesionální internetový obchod. Také potěšíte své zákazníky a uvidíte, jak se zisky zvyšují.

Rád bych slyšel od všech uživatelů WooCommerce venku. Jaké máte zkušenosti s tímto pluginem a jaká rozšíření používáte?

Držte se mě, protože příští týden vám přináším deset nejlepších témat WordPress a WooCommerce. Uvidíme se potom!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me