Som posadnutý stanovovaním cieľov webových stránok. Neustále ma sledujú a je to jediný spôsob, ako rozvíjať podnikanie.

Bohužiaľ, úspech sa nestane cez noc (iba keby sa to stalo!). Niekedy to vyzerá, že sa úspešný nový web alebo firma objaví z modrej, ale takto to naozaj nefunguje.

V zákulisí pracovali celé mesiace (možno roky). Stanovujú jasné ciele webových stránok krok za krokom, aby sa ubezpečili, že dosiahnu ďalšiu úroveň.

Dnes mám 13 overených cieľov, ktoré si môžete sami nastaviť.

Skôr ako skočíme do konkrétnych cieľov, porozprávajme sa o ich štruktúrovaní.

Vytvorte S.M.A.R.T. ciele webových stránok

SMART-Ciele vybavený-Image

(zdroj obrázka)

Ciele fungujú, iba ak sa držia nasledujúcich S.M.A.R.T. pravidlá:

špecifický – Pozrite sa na tieto dva ciele: „Chcem viac príjmov z webových stránok“ ALEBO „Chcem do januára 2017 zvýšiť príjem o 20%“. Čo je podľa vás najlepšie?

merateľný – Potrebujete ciele, ktoré môžete testovať, definovať a merať. Návštevníci webových stránok, čísla sociálnych médií sú merateľné veci. Napríklad „zvýšenie povedomia“ nie je také ľahké.

Hodnotný – Môžete skutočne niečo urobiť, aby sa váš cieľ splnil?

realistický – „Predbiehanie Amazonu ako najlepšieho maloobchodníka“ je asi také realistické ako „pristáť na Mesiaci!“ (A veľa šťastia!). Ale svoje ciele príliš nesmierte. Prinútiť sa. Nájdite to sladké miesto medzi realistickými a ambicióznymi.

príhodný – Musí existovať konečný dátum. Dnes stanovujeme všetky naše konečné dátumy 1. januára 2017.

To je základ pre stanovenie cieľov. Ale je toho viac.

Rozkladá sa na kúsky bitesize

Vaše ciele musíme rozdeliť na malé časti. Ciele webových stránok v tomto článku (sľubujem), sú všetky strednodobé ciele. Tj. naším cieľom je dosiahnuť ich za 6-7 mesiacov.

Je to dlhá doba a je ľahké sa rozptýliť alebo stratiť prehľad o pokroku.

Musíte ich rozobrať takto:

Trojuholník-cieľ

(zdroj obrázka)

1. Ročný cieľ – napr. Oslovte 10 000 jedinečných návštevníkov mesačne

2. Rozdeľte ho na mesačné ciele – Zamerajte sa na 2 000 v júni, 3 000 v júli, 4 000 v auguste atď. Pridanie 1 000 nových návštevníkov za mesiac sa nezdá byť také skľučujúce, ako nájsť 10 000 cez noc, správne?

3. Týždenné ciele – Čo musíte robiť každý týždeň, aby ste dosiahli tento mesačný cieľ? Publikuje viac obsahu? Mohli by ste spúšťať niektoré reklamy na Facebooku alebo posielať bulletiny častejšie?

4. Denné ciele – Čo môžete urobiť každý deň na dosiahnutie týchto týždenných cieľov. Začať písať blogový príspevok? Optimalizujte svoju reklamnú kópiu? Vylepšite svoj informačný bulletin a získajte vyššie otvorené sadzby?

Vidíte, ako vás všetky tieto malé kroky vedú k tomuto veľkému cieľu? Teraz, ako sme sľúbili, skočíme do skutočných cieľov webových stránok!

13 cieľov webovej stránky

Tu ideme. Všetky sú konkrétne, merateľné, uskutočniteľné a aktuálne (dokončené do konca roka!)

Pokiaľ ide o „realistické“, záleží len na vás. Budete si musieť zvoliť čísla, ktoré majú zmysel pre váš web. Vyberte si čísla, ktoré sú dosiahnuteľné, ale aj ambiciózne!

1. Jedineční návštevníci webových stránok

Zvýšenie-Vrátime-Traffic-Gym-Website

(zdroj obrázka)

Toto je všetko o návštevnosti webových stránok. Zjednodušene povedané, väčší prenos sa rovná vyššiemu predaju, viac predplatiteľom a viac príležitostí. Povedzme, že v súčasnosti získavate 2 000 jedinečných návštevníkov a ktoré generujú príjem 500 dolárov. Ak zvýšite návštevnosť na 10 000, spravidla zvýšite svoj príjem na zhruba 2 500 USD (nejde o presnú vedu, ale získate to!)

Ako to dosiahnuť: Obsah je tu vaša najlepšia príležitosť. Strávte nejaký čas vytváraním zastavujúceho obsahu, optimalizujte ho pre vyhľadávače (viac o tomto neskôr), a choďte na ďalšiu míľu, pokiaľ ide o jeho propagáciu. Skratku môžete vykonať aj tak, že budete riadiť reklamu prostredníctvom reklám.

Ako to zmerať: Ak ste to ešte neurobili, vytvorte si účet Google Analytics. Nastavte časové obdobie na „minulý mesiac“ a vyhľadajte údaj „používatelia“.

jedinečných návštevníkov

2. Zobrazenia stránky

Väčšina obchodníkov vám povie, že jedineční návštevníci sú dôležitejšou metrikou ako zobrazenia stránok. A to je pravdepodobne pravda. Ale rád by som si stanovil ciele aj pre zobrazenia stránok. Prečo? Pretože zobrazenia stránok sú dobrým znakom toho, ako je môj web zaujímavý.

Číre čísla nie sú dobré, pokiaľ títo návštevníci nezískavajú hodnotu zo stránky. Vysoké zobrazenia stránky mi hovoria, že ľudia klikajú na viac ako jednu stránku. Čítajú veľa obsahu a užívajú si web.

Ako to spraviť: Premýšľajte o spôsoboch, ako udržať ľudí na vašich stránkach zapojených a posielať ich na peknú dlhú cestu. „Podobné články“ v dolnej časti príspevkov na blogu fungujú dobre. Rovnako veľa lákavých odkazov na bočnom paneli. Zvážte aj to, aby bola navigácia intuitívnejšia.

Ako to zmerať: Google Analytics znova, hneď vedľa vašich jedinečných návštevníkov.

zobrazenie stránky

3. Znížte mieru odchodov

Miera odchodov je percentuálny podiel používateľov, ktorí sa „odrazia“ pred kliknutím na iný odkaz. Pozerajú sa na jednu stránku a potom zmiznú. Pamätajte, že chceme, aby sa používatelia držali a preskúmali. Koniec koncov, viac angažovaní návštevníci s väčšou pravdepodobnosťou nakupujú od vás.

Ako to spraviť: Moja prvá rada je kontrola rýchlosti vášho webového servera. Pri rýchlom načítaní vašich stránok je menej pravdepodobné, že sa návštevníci „odrazia“. Druhá časť sa týka obsahu a zapojenia. Udržujte používateľov na svojom webe s hlbokým a pútavým obsahom. Pomocou techniky „súvisiacich článkov“ zaistite, aby ľudia klikali na viac ako jednu stránku.

Ako to zmerať: Dobrý nástroj Google Analytics. (Príklad nižšie je zlá miera okamžitých odchodov – skúste zacieliť na 50% a potom ho posuňte nižšie a nižšie)

miera odchodov

4. Odberatelia e-mailov

Všetky najväčšie mená v marketingu sa zhodujú na jednej veci: predplatitelia e-mailov sú najlukratívnejším aspektom vášho online obchodu. Zoberme si spoločnosť Appsumo, ktorá k tomu povedala o svojom zozname e-mailov: „AppSumo.com je sedemmiestna firma a 90% + pochádza z e-mailov“.

Odberatelia vo vašom zozname e-mailov sú najlepšími kontaktmi. Zaujímajú sa o to, čo ponúkate, a je pravdepodobnejšie, že vykonajú konverziu. Navyše s nimi môžete priamo komunikovať – ​​priamo v e-mailovej schránke. Zvyšovanie počtu odberateľov je základným cieľom.

Ako to spraviť: Zvýšte počet registračných polí na svojich stránkach. Používajte boxy na bočnom paneli, hele bar a vyskakovacie okná (ak je to vhodné). Ponúknite stimul ako bezplatný kurz, eKniha alebo ešte lepšie „inovácia obsahu“.

Ako to zmerať: Ak ste to ešte neurobili, vytvorte si účet MailChimp, Aweber alebo Campaign Monitor. Sledujú vašich odberateľov a sledujú rast vášho zoznamu. Tu je náš sprievodca zostavením zoznamu e-mailov & posielanie prvého spravodajcu. (MailChimp je uvedený nižšie)

odberatelia

5. Miera otvorenia e-mailu a miera prekliknutia

S rastúcou účastníckou sadzbou im pošleme niekoľko e-mailov! Ako vždy, aj tu musíme stanoviť niektoré nové ciele. Aká je vaša aktuálna otvorená sadzba? A aké percento z tých, ktorí ho otvoria, prechádza na váš web?

Skúsme to zdvojnásobiť. Neil Patel zistil, že „zo všetkých marketingových kanálov, ktoré testoval, ich e-mail neustále prekonáva“. Zvýšenie vašich otvorených sadzieb a mier prekliknutia bude preto stláčať dodatočnú hodnotu z vášho zoznamu účastníkov.

Ako to spraviť: Sú tu rôzne druhy trikov. Začnite s zaujímavým riadkom predmetu, aby ste zvýšili svoju otvorenú mieru. Používanie krstného mena účastníka všeobecne zvyšuje aj otvorenú sadzbu. Pokiaľ ide o kliknutia, urobte titulky a obrázky pôsobivými. Alebo ponúknite zľavu vedúcu späť na váš web.

Ako to zmerať: Ponorte sa späť do svojho e-mailového manažéra (v tomto prípade MailChimp). Kliknite na svoje prehľady a zmerajte zlepšenie miery otvorenia a prekliknutí.

otvorená sadzba

6. Sledovatelia sociálnych médií

Nepotrebujete, aby som vám povedal, aké silné sociálne médiá sú pre vaše podnikanie. Viac fanúšikov na Facebooku znamená, že váš obsah uvidí viac ľudí. To znamená väčšiu návštevnosť vašich stránok. Vyšší sledovatelia Twitter a Instagram znamenajú väčší dosah pre vašu značku.

Je to tiež o vnímaní. Veľké čísla sledovateľov vás vyzývajú k viac autoritatívnemu vystupovaniu. Zákazníci dôverujú značkám s väčším počtom. Je to sociálny dôkaz.

Ako to spraviť: Znova to všetko začína skvelým obsahom. Vytvorte obsah, ktorý ľudia chcú zdieľať. Využite každodenný prístup a zvyšte počet svojich sociálnych médií pravidelnými príspevkami. Aktívne povzbudzujte zdieľanie a pridajte na svoje stránky polia typu „like“ a „follow“. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si náš nedávny príspevok o rastúcich sledovateľoch Twitteru.

Ako to zmerať: Facebook má veľmi prepracovanú sekciu „Štatistiky“ na sledovanie mesačného rastu sledovateľov vašej stránky. Twitter má tiež sekciu „Analytics“ s počtom sledovateľov z mesiaca na mesiac. V prípade iných platforiem to možno budete musieť urobiť manuálne.

Sledovatelia Facebooku

7. Zapojenie sociálnych médií a údaje o prekliknutí

Ako som už spomenul, čísla nie sú dobré, pokiaľ niečo neurobia. Možno máte veľa sledovateľov, ale páčia sa im, zdieľajú ich a interagujú s vašimi príspevkami? Preklikávajú sa na váš web? Interakcia ukazuje, aké cenné sú vaši sledovatelia. Sú aktívni a angažovaní?

Ako to spraviť: Buďte aktívny sami. Klásť otázky. Inšpirujte debatu. Otvorte konverzáciu. Odpovedzte na tweety a otázky. Vytvorte skôr osobnosť ako len ukladajte obsah.

Ako to zmerať: Znova sa ponorte do svojich štatistík z Facebooku alebo Twitteru. Pozrite sa, koľko ľudí kliklo na vaše nedávne príspevky alebo sa do nich zapojilo. Môžete to zmerať ako percento z celkového počtu sledovateľov. Pomocou služby Google Analytics môžete zistiť, koľko návštevníkov prichádza prostredníctvom sociálnych médií.

Zapojenie FB

8. Poradie vyhľadávania

Spoločnosť Google je kľúčom k obrovskej nevyužitej premávke. Je to však ťažká cesta k prvej stránke s výsledkami, a preto je tu skvelý dlhý časový rámec. Nastavte cieľ, ktorý zasiahne prvú stránku v sieti Google aspoň pre jedno z vašich kľúčových slov.

vyhľadávať podľa kľúčového slova

(zdroj obrázka)

Ako to spraviť: Začnite výberom vysoko zacielených kľúčových slov pre svoje stránky a pomocou nich optimalizujte svoje SEO na mieste. Myslite na optimalizovaný obsah a štruktúru stránok. Mali by ste tiež vytvoriť stratégiu spätných odkazov, pomocou hosťovských príspevkov a rôznych ďalších metód na generovanie interných odkazov späť na vaše webové stránky. Podľa môjho názoru je Backlinko jediný najlepší zdroj pre SEO, takže postupujte podľa ich mnohých sprievodcov.

Ako to zmerať: Vyžaduje si to manuálne vyhľadávanie. Vyhľadajte v službe Google kľúčové slová, či už ide o „prémiové slúchadlá“, „vintage šaty“ alebo „marketing na Facebooku“, a prehľadajte výsledky, aby ste našli svoju stránku. Ak ste na SEO ešte nepremýšľali, môže to byť v priepasti výsledkov Google. V priebehu roka skontrolujte, či sa pohybujete hore na stránkach s výsledkami.

9. Zlepšite kvalitu svojho obsahu

Zvýšenie objemu vášho obsahu pomôže vašej firme vo všetkých oblastiach. Zvýši to vašu autoritu. Zvýši to návštevnosť a osloví nových zákazníkov. Samotný obsah bude generovať potenciálnych zákazníkov a konverzie. Je to tiež zaoblený spôsob, ako zlepšiť svoje hodnotenie.

content_strategy

(zdroj obrázka)

Všimnete si však, že je to jediný cieľ, ktorý nemá vyčísliteľnú hodnotu. Má to dôvod. Množstvo obsahu naozaj nie je také dôležité. Odstránenie 1 000 blogových príspevkov pred koncom roka vám nepomôže. Pomôže vám to kvalita, hĺbka a jedinečný obsah. Váš cieľ tu nie je viac obsahu. Je to lepší obsah.

Ako to zmerať: No, tento nie je možné presne vyčísliť. Svoj pokrok môžete merať podľa výkonnosti obsahu z hľadiska zdieľaní, čitateľov a času na webe. Môžete ho tiež zmerať podľa starého obsahu. Je to do hĺbky (najmenej 1 000 slov)? Je plná multimédií, ako sú obrázky, videá a infografika? Vychádza z údajov alebo prípadových štúdií? Má jedinečný uhol?

Ako to spraviť: Najprv postupujte podľa vyššie uvedených pokynov. Viac dĺžky, viac detailov, viac výskumu a multimédií. Pozrite sa, čo už je vo vašom výklenku. Vydajte sa na zlepšenie a pridajte hodnotu. Nastavte realistický redakčný rozvrh a držte sa ho.

10. Predaj a sťahovanie

Konečnou hrou je samozrejme zvýšenie predaja a / alebo stiahnutí. Aj keď je to pravdepodobne najdôležitejšie, je tu dôvod, prečo som tento cieľ nechal ku koncu. Ak sa sústredíte na všetky vyššie uvedené ciele, priamo zvýšite svoj predaj a sťahovanie bez toho, aby ste si to uvedomovali.

Napriek tomu môžete využiť aj niekoľko ďalších trikov:

Ako to spraviť: Zvážte svoj sortiment; uistite sa, že máte cenovo dostupné položky, ktoré láka nových zákazníkov. Experimentujte s novými obrázkami, skopírujte a umiestnite tlačidlá „kúpiť“. Ponúknite predaj a zľavy a predajte svojim existujúcim zákazníkom.

Ako to zmerať: Bez ohľadu na to, aký mechanizmus hosťuje váš internetový obchod alebo stredisko sťahovania, by sa mali načítať spoľahlivé údaje. Služba Shopify (ako je uvedené nižšie) rozdeľuje predaj takto:

výkon objednávky

(zdroj obrázka)

11. Konverzie

Hrubý predaj alebo sťahovanie sú dobrým ukazovateľom výkonnosti vašej firmy. Ale tiež venujem veľkú pozornosť konverznému kurzu. Toto je percento návštevníkov webových stránok, ktorí nakupujú alebo sťahujú.

Zlepšením konverzií získate väčšiu hodnotu od každého návštevníka. Nemusíte oslovovať viac ľudí, stačí presvedčiť tých, ktorí už sú na vašich stránkach. Je to jednoduchšie.

Zákazník-IO-Free-To-prevedenej-Rate

(zdroj obrázka)

Ako to spraviť: Vylepšite kópiu, vzhľad a umiestnenie vašich výziev na akciu, kým nie sú magnetické. Pridajte sociálny dôkaz alebo svedectvo, aby ste potlačili váhavosť svojho návštevníka. Uľahčite a zjednodušte svoj proces platby / sťahovania / prihlásenia.

Ako to zmerať: Na nastavenie „cieľov“ použite službu Google Analytics. Týmto sa sleduje váš konverzný pomer a umožňuje vám zaznamenať jeho výkonnosť.

12. Návratnosť investícií do reklamy

“Musíte minúť peniaze, aby ste zarobili peniaze!” To je veľmi často pravda. A čo je dôležitejšie, musíte míňať peniaze dobre. Keď používate reklamy Facebook alebo Google, je veľmi ľahké mrhať peniazmi. Aby bolo cieľom stlačiť viac výnosov z každého centu, ktorý utratíte za reklamu.

facebook-reklama

(zdroj obrázka)

Ako na to it: A / B otestujte každú reklamnú kampaň skôr, ako ju aktivujete. Zmerajte, ktoré kópie a obrázky fungujú najlepšie. Uistite sa, že vstupná stránka, ktorú posielate ľuďom, sa skutočne konvertuje a vylaďte ju, kým sa nezobrazí. Týmto spôsobom získate väčšiu hodnotu zo svojich reklamných peňazí.

Ako to zmerať: Použite tu jednoduché percento. Koľko výnosov vytvárate z jedného inzerátu na Facebooku? Keď robíte vylepšenia a vylepšenia, sledujte, ako sa toto percento zlepšuje.

Uč sa viac: Ako zostaviť svoju prvú vstupnú stránku (+ 14 tipov na jej optimalizáciu pre konverzie!)

13. Hodnota každého zákazníka v dolároch

Povedzme, že ste minulý mesiac dostali 100 zákazníkov. Celkovo strávili 1 000 dolárov. To znamená, že každý zákazník strávil v priemere 10 dolárov. Toto je „dolárová hodnota“ každého zákazníka. Cieľom je zvýšiť toto číslo, aby každý zákazník minú viac.

Ako to spraviť: Ak chcete pri nákupe stimulovať impulzný nákup, použite možnosť „predávajúci“. Ponúkajte inovácie a zoskupujte súvisiace položky, aby každého zákazníka nalákali, aby utratil viac.

Ako to zmerať: Na sledovanie mesačných výnosov použite mechanizmus obchodu. Vydeľte ho počtom mesačných zákazníkov a voila, čo je vaša dolárová hodnota. Tento výpočet vykonajte raz mesačne a zaznamenajte jeho rast.

Stanovením týchto veľkých a ambicióznych cieľov zvýšite svoju návštevnosť, zvýšite svoj dosah a zvýšite predaje.

Nezabudnite, že si stanovte realistickú, ale ambicióznu postavu. Potom ich rozdelte na menšie mesačné ciele.

Ďalej si zapíšte týždenné a denné ciele, ktoré vás tam dostanú. Veľa šťastia a dajte nám vedieť, ako na to!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me