15 tipov pre mobilný dizajn na zvýšenie predaja v elektronickom obchode

Vedeli ste, že 55% všetkej prevádzky elektronického obchodu je teraz na mobilnom zariadení?


Je to tak, viac ako polovica všetkých ľudí, ktorí sa pozerajú na nákupné stránky, je na telefóne alebo tablete.

Napriek tomu je tu tento problém: 46% z 50 najväčších maloobchodných predajcov stále nemá responzívne stránky pre mobilné zariadenia. Aj keď polovica všetkej návštevnosti z nakupovania sa odohráva na mobilnom telefóne, polovica maloobchodníkov nie je na to pripravená. To znamená, že polovica zákazníkov nakupuje a približuje a krúti ich telefón, aby správne videli webovú stránku.

Dohodli sme sa preto, že je nevyhnutná pohotová a pútavá stránka pre mobilné zariadenia. Ale to je len začiatok. Rovnako ako webové stránky pre počítače môžete vylepšiť a optimalizovať svoje webové stránky pre mobilné zariadenia, aby ešte viac zvýšili predaj. Tu je postup:

1. Jednoduchosť

Práca s tak malou obrazovkou bude vždy zložitá. Preto je vaším cieľom číslo jedna jednoduchosť. Pre webové stránky elektronického obchodu je to obzvlášť ťažké, pretože je tu taký obsah, na ktorý sa dá veľa tlačiť. Ako propagujete všetky svoje produkty bez toho, aby ste zaplňovali malý priestor na obrazovke?

Pozrite sa, ako ETQ zobrazuje sortiment svojich topánok na svojich mobilných stránkach. Vo svojej jednoduchosti je krásny. Väčšinu priestoru obrazovky nechali úplne voľnú, aby sa ich produkty dostali do centra pozornosti. Dokonca aj paleta farieb bola zvolená tak, aby zodpovedala jej sortimentu. Dáva celému miestu jednoduchý, súdržný pocit. Aj keď je obrazovka malá, je priestranná.

2. Premýšľajte o palci!

Vyskúšajte si teraz smartphone. Pohybujte palcom po obrazovke a cítite, kde je to najpohodlnejšie a najprirodzenejšie. Veľkosť palca každého používateľa je iná, ale všeobecne sa tento obrázok vzťahuje na väčšinu ľudí:

sledovanie palca

Z tohto dôvodu nechcete do horných sekcií vkladať žiadne tlačidlá ani základné komponenty. Nechajte to len na záhlavie. Vložte všetok svoj posúvateľný obsah a tlačidlá do stredu, aby ste k nim mali jednoduchý a pohodlný prístup. (Nezabudnite premýšľať o ľavákov! Preklopte vyššie uvedené obrázky a zistite, ako to vyzerá pre ľavákov).

3.… Najmä veľké palce

Okrem „dosahu“ by ste mali zvážiť aj „veľký palec“. Všetci sme používali webovú stránku pre mobilné zariadenia, na ktorej musíte kliknúť na najmenší odkaz. Je to ťažké a frustrujúce, však? Všeobecné pravidlo je rozhodnúť sa pre väčšie prvky, ako si myslíte, že je potrebné.