Toto je príspevok hosťa Mustaasam Saleem z Cloudways.

Ak máte webovú stránku WordPress, musíte tu a tam odovzdať súbory, aby bola vaša stránka aktívna a pekná. Musíte teda vedieť, že existuje viac ako jeden spôsob, ako nahrať svoj obrázok, tému alebo akýkoľvek iný obsah do svojho WordPress.

V zásade existujú tri spôsoby odovzdávania súborov do WordPress:

 1. Prihláste sa k poskytovateľovi hostingu prístupom do ich online správcu súborov.
 2. Pripojte sa k serveru prostredníctvom FTP klienta, ako je FileZilla.
 3. Nahrajte svoje médiá, motívy alebo súbory doplnkov priamo z informačného panela WordPress.

Ak chcete nahrať niečo iné ako médiá, motívy alebo doplnky, môžete ich vždy nahrať prostredníctvom správcu súborov. Pre všetky bežné odovzdania však jednoducho prejdite na požadované miesto v informačnom paneli WordPress a vyberte možnosť pridať / odovzdať súbor..

Ak napríklad chcete pridať video, prejdite do časti Médiá -> Pridajte nový a buď vyberte súbor z počítača, alebo ho môžete jednoducho pretiahnuť do poľa. Tu je snímka obrazovky:

Chyba veľkosti súboru na WordPress

Všimli ste si však niečo divné? Nie, nie v článku. Na obrázku vyššie. Áno, maximálny limit súboru na odovzdanie je iba 5 MB. Nie je to odrádzanie? Tento limit sa uplatňuje aj vtedy, keď chcete nahrať tému alebo doplnok priamo z administračného panela WordPress. Táto prahová hodnota sa však líši od hosťovania po hosťovanie. Niektoré dokonca v predvolenom nastavení povoľujú iba 2 MB, zatiaľ čo iné môžu povoliť viac.

Nerobte si starosti; sme tu, aby sme vám presne povedali, ako zvýšiť limit odovzdávania.

Začnime bez ďalších okolkov.

PRO-TIP

Pomalý predaj zabíjajte stránky! Dopĺňajte rýchlosť svojho WordPress pomocou týchto 8 hackov.

Aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť toto obmedzenie veľkosti súboru, v PHP budeme pracovať s tromi nastaveniami, ktoré by sa mali zaoberať limitom odovzdávania. Najprv definujte nastavenia, aby ste vedeli, čo skutočne robíte:

 • upload_max_filesize
  Definuje maximálny limit nahrávania súborov.
 • post_max_size
  Definuje maximálny limit nahrávania, ktorý bude spracovaný v POST požiadavke.
 • memory_limit
  Toto definuje, koľko pamäte je alokované pre PHP. Toto číslo by malo byť rovnaké alebo vyššie ako upload_max_filesize.

Predpokladajme, že máme súbor 20 MB. Nastavíme upload_max_filesize na 25 MB, post_max_filesize na 27 MB a memory_limit na 30 MB.

Tu sú kroky, ktoré môžete podniknúť na zvýšenie limitu odovzdávania. V závislosti od servera by mal fungovať ktorýkoľvek z nich.

Poznámka

Pred vykonaním akýchkoľvek zmien si nezabudnite vytvoriť záložný súbor.

1. Vytvorte alebo upravte súbor PHP.ini

PHP.ini obsahuje konfiguráciu PHP pre váš server. Nájdete ho v koreňovom adresári servera. Prejdite do svojho koreňového adresára hostiteľa a vyhľadajte súbor php.ini. Z bezpečnostných dôvodov môže byť skrytý, takže nezabudnite skontrolovať možnosť Zobraziť skryté súbory..

Otvorte súbor php.ini pomocou ľubovoľného textového editora a vyhľadajte tri nastavenia, aby ste ich upravili podľa svojich požiadaviek. V tomto príklade použijeme nasledujúce čísla:

Veľkosť súboru na odoslanie: 20 MB.

 • upload_max_filesize = 25 MB
 • post_max_size = 27 MB
 • memory_limit = 30 MB

Ak ste nenašli súbor php.ini, nebojte sa! Môžete ho vytvoriť kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom možnosti Pridať nový súbor. Otvorte nový súbor a vložte tri vyššie uvedené riadky a uložte ho ako php.ini.

Niekedy je súbor php.ini na vašom serveri pomenovaný ako php5.ini, a preto sa medzi nimi nezmieňajte..

2. Vytvorte alebo upravte .htaccess

.htaccess je dôležitý súbor a obsahuje rôzne konfigurácie servera. Väčšina poskytovateľov hostingu ho však skryje. Ak ju chcete zmeniť, musíte znova skontrolovať položku „Zobraziť skryté súbory“ a vyhľadať súbor .htaccess v koreňovom adresári servera..

Otvorte ho pomocou ľubovoľného editora a prilepte tieto tri riadky na koniec súboru, kde je uvedený #END WordPress:

 • php_value upload_max_filesize 25MB
 • php_value post_max_size 27MB
 • php_value memory_limit 30MB

Ak nenájdete súbor .htaccess, môžete ho vytvoriť a prilepiť predvolené atribúty súboru .htaccess WordPress a potom vložiť tri vyššie uvedené riadky, aby ste zvýšili limit odovzdávania.

3. Úprava súboru WordPress

Ak vyššie uvedené dve metódy pre vás nefungovali, vždy existuje alternatíva. Do svojich súborov WordPress môžete vložiť nasledujúce 3 riadky. Tieto riadky je možné zapisovať do súboru wp-config.php, motív function.php atď. Toto však nie je odporúčaný spôsob, ako zvýšiť limit veľkosti nahrávaného súboru..

 • @ini_set („upload_max_size“, „25 MB“);
 • @ini_set („post_max_size“, „27 MB“);
 • @ini_set („memory_limit“, „30 MB“);

4. Priamo z platformy

Niektorí poskytovatelia služieb WordPress, ako napríklad Cloudways, majú vstavanú funkciu na zmenu limitu veľkosti súboru. Takto môžete postupovať priamo z platformy, ak máte ako poskytovateľa hostingu Cloudways:

Na paneli v hornej časti prejdite na Servery a získajte požadovaný server. Vyberte Nastavenia & Balíčky z ľavého panela a na karte Základné nastavenia sa zobrazí položka Veľkosť nahrávania. Zmeňte ju podľa svojich požiadaviek. V našom prípade použijeme 25 MB.

Úpravy pamäte v cloude

5. Plugin

Ak to nechcete robiť manuálne, v úložisku WordPress je vždy doplnok. Musíte len nájsť ten správny doplnok, ktorý je kompatibilný s vašou aktuálnou verziou WordPress. Skúste použiť funkciu Zvýšiť upload maximálnej veľkosti súborov, ktorá je kompatibilná s najnovšou verziou programu WordPress.

V ľavej časti panela WordPress prejdite na položku Doplnky -> Pridať nové, vyhľadajte doplnok Zvýšiť odovzdanie maximálnej veľkosti súborov v pravom hornom rohu a nainštalujte ho.

Nainštalujte doplnok

Po aktivácii doplnku; prejdite na jeho nastavenia a zadajte požadovanú veľkosť pre svoju novú veľkosť nahrávania.

Zadajte hodnotu

To je všetko! Práve ste zvýšili maximálny limit veľkosti odovzdaného súboru WordPress.

6. Posledná možnosť

Ak nič iné nefunguje, jednoducho požiadajte svojho poskytovateľa hostingu o zvýšenie limitu pre nahrávanie súborov v aplikácii WordPress a určite vám pomôžu. Podpora služby Cloudways 24 × 7 veľmi dobre reaguje a budete sa môcť okamžite dostať k svojmu cieľu.

Ak viete o akýchkoľvek ďalších prostriedkoch na zvýšenie limitu veľkosti odovzdaného súboru, môžete ho zdieľať pomocou nižšie uvedenej časti komentárov. Dajte nám tiež vedieť, ktorá možnosť pre vašu aplikáciu WordPress fungovala dokonale!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me