Mnoho firiem netrpezlivo posadne veci ako generovanie prevádzky, zvýšenie počtu konverzií alebo zvýšenie atraktivity svojich stránok, ale len veľmi málo z nich skutočne zvažuje dôveryhodnosť svojich webových stránok..

Záleží na dôveryhodnosti webových stránok? Zdá sa, že áno. Prieskum ukazuje, že 34% spotrebiteľov uvádza obchodnú značku ako svoj hlavný dôvod nakupovania so značkou. Zverejnili sa aj štúdie, ktoré odhaľujú koreláciu medzi dôveryhodnosťou značky a rozhodnutím spotrebiteľov o kúpe od značky. Stručne povedané, čím dôveryhodnejšia je vaša značka, tým viac tržieb vygeneruje.

Tento článok, ktorý využíva dostupné výskumné a psychologické štúdie, zdieľa 7 osvedčených tipov, ktoré môžete použiť na zvýšenie dôveryhodnosti svojho webu:

1. Povoľte na svojich stránkach SSL

Dostupné údaje ukazujú, že 78,9% webových stránok nemá žiadny certifikát SSL alebo neplatný certifikát SSL. To je celkom zaujímavé, najmä s ohľadom na skutočnosť, že získanie certifikátu SSL nielen zvýši predaj a návštevnosť, ale tiež zvýši vašu dôveryhodnosť..

Prieskum ukázal, že povolenie protokolu SSL na vašom webe – ak budú mať „HTTPS“ pred adresou vašej webovej stránky a prehliadače návštevníkov im zobrazia zelený zámok pri každej návšteve vášho webu, môžu zvýšiť počet konverzií až o 87%.

Tu je niekoľko zaujímavých príkladov spoločností, ktoré dokázali zvýšiť svoju dôveryhodnosť a zlepšiť konverzie povolením SSL:

 • Po povolení SSL na svojej stránke zažije spoločnosť PaperCheck 87% registráciu.
 • Centrálna rezervačná služba (CRS) zaznamenala 30% nárast predaja jednoducho povolením SSL.
 • Dwell.co.uk zvýšením konverzií o 13,8% a mesačným obratom o viac ako 35 000 dolárov povolením SSL. Pre nich to bola investícia do certifikátu SSL vo výške 48 000% NI
 • Spoločnosť Fitness Footwear, Ltd. zaznamenala po povolení SSL pokles o 13,3% v opustení košíka a o 16,9% v predaji.

Ako vidíte z vyššie uvedených príkladov, povolenie SSL sa vždy premietne do predaja; Keď ľudia uvidia visiaci zámok a zelený pruh, cítia sa pri vykonávaní transakcií na vašom webe bezpečnejšie a prirodzene vám viac dôverujú. Lepšie vnímanie vašej dôveryhodnosti nakoniec ovplyvní váš predaj.

2. Pákové bezpečnostné pečate

Iba veľmi málo firiem má na svojich webových stránkach pečať dôveryhodnosti zabezpečenia, čo má za následok, že strácajú veľa predaja. Výskum ukazuje, že neuveriteľných 48% ľudí nebude úplne dôverovať webovej stránke, ktorá nepoužíva bezpečnostnú pečať. V skutočnosti sa zistilo, že ľudia dôverujú stránke, ktorá má značku dôveryhodnosti voči stránke, ktorú v minulosti použil priateľ, kolega alebo rodinný príslušník..

To dáva zmysel vzhľadom na skutočnosť, že web je napadnutý vírusmi a my sa dozvedia o nových hackoch pravidelne. Dôvera dôveryhodnosti znamená, že váš web preverila bezpečnostná spoločnosť tretej strany, že váš web splnil určité normy a že používatelia môžu na vašom webe bezpečne vykonávať transakcie..

Najdôveryhodnejšie pečate dôvery sú Norton (35,6%), McAfee SECURE (22,9%) a TRUSTe (13,2%)..

Pákové tesnenia

3. Strategicky umiestňujte referencie na kľúčové miesta na vašom webe

Výskum ukazuje, že referencie a odporúčania na ústne vyjadrenie ovplyvňujú až 50% všetkých rozhodnutí o nákupe, zatiaľ čo iba tretina firiem aktívne vyhľadáva posudky zákazníkov..

Existuje populárne príslovie, že dav nepriťahuje ľudí ako dav. Nikto nechce byť osamelý vlk. Táto skutočnosť je skutočne zakorenená v psychológii a súvisí s tým, ako je náš mozog zapojený. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Current Biology bolo pozorované, že oblasť nášho mozgu spojená s odmenou je aktívnejšia, keď ostatní súhlasia s našimi názormi. Psychologické vysvetlenie je spôsobené zrkadlovými neurónmi v našom mozgu; zrkadlový neurón je neurón, ktorý „vystrelí, keď zviera pôsobí, aj keď zviera pozoruje ten istý čin, aký vykonáva iný“. Psychológovia pozorovali prítomnosť zrkadlových neurónov aj u ľudí a zistilo sa, že samotný akt, keď vidíme, že niekto robí niečo, môže nás ovplyvniť, aby sme urobili to isté.

Známe psychologické štúdie, ako napríklad Jennessov pokus o zhode z roku 1932, Sherifove experimenty s autokinetickými účinkami z roku 1936 a Aschove experimenty o zhode z roku 1955, poukazujú na skutočnosť, že aj keď ľudia už majú na niečo názor, vypočutie skupiny ľudí bude mať iný názor. tiahnu sa k názoru skupiny. Toto je v podstate veda, ktorá stojí za svedectvami; skutočnosť, že iní ľudia – napríklad potenciálni používatelia vašej značky – dôverujú a odporúčajú vašu značku, stačí, aby si ľudia tiež dôverovali.

4. Povzbudzujte a predvádzajte obsah generovaný používateľmi

Podobne ako referencie sa zaznamenal aj obsah vytvorený používateľmi, aby sa zvýšila dôveryhodnosť a v dôsledku toho sa zlepšil predaj.

Tu je niekoľko významných prípadových štúdií niektorých veľmi úspešných použití obsahu generovaného používateľmi:

 • V roku 2009 značka oblečenia Burberry uviedla na trh The Art of the Trench – webovú stránku, ktorá používateľom umožňuje nahrávať a komentovať fotografie ľudí, ktorí nosia produkty Burberry. Sociálny dôkazný účinok bol taký významný, že v dôsledku toho došlo k 50% medziročnému nárastu predaja po uvedení lokality na trh..
 • Coca Cola prvýkrát spustila v Austrálii v roku 2011 kampaň „Zdieľajte koks“ – je to kampaň, v ktorej sa fľaše s koksami označujú menami zákazníkov a potom ich žiada, aby zdieľali fotografie svojej prispôsobenej fľaše na koks na sociálnych médiách. Toto bolo nesmierne úspešné a keď videl úspech kampane, Coca Cola ju rozšírila do Spojených štátov a ďalších častí sveta. Výsledky? 2% nárast predaja Coca Cola v USA po viac ako desiatich rokoch klesajúcich výnosov.
 • Grécka jogurtová spoločnosť Chobani využila obsah vytvorený používateľmi v roku 2009, keď požiadala verných zákazníkov, aby predložili videá a obrázky, ktoré pochvália jej jogurt. Obsah potom spoločnosť Chobani vo veľkej miere propagovala. Výsledkom bol neuveriteľný nárast výnosov o 225,9% medzi rokmi 2009 a 2010.

Obsah generovaný používateľmi je jednou z najlepších foriem podpory dôveryhodnosti vašej firmy. Nielenže to ľuďom povie, že veľa iných používa vaše produkty a služby, ale v skutočnosti umožňuje ľuďom, ktorí používajú vaše produkty a služby, rozprávať svetu svojím vlastným hlasom, aký úžasný ste.

5. Urýchlite cestu k lepšej dôveryhodnosti

Stále netrpezlivejší a táto skutočnosť potvrdzuje množstvo výskumov. Asi najpozoruhodnejšia je štúdia spoločnosti Microsoft Corporation z roku 2015, ktorá zisťovala 2 000 ľudí a študovala mozgovú aktivitu 112 ďalších ľudí s elektroencefalogrammi (EEG). Zistilo sa, že rozsah pozornosti sa značne znížil z 12 sekúnd, ktoré boli v roku 2000 na 8 sekúnd. Na rozdiel od toho máme kratšie rozpätie pozornosti ako zlaté rybky – čo má rozpätie pozornosti 9 sekúnd.

Existuje toľko štatistík o rýchlosti, ktorú na weboch zohrávajú – pokiaľ ide o generovanie návštevnosti a konverzií – a tu sú niektoré z najzaujímavejších:

 • Jednosekundové oneskorenie v čase načítania stránky povedie k 7% strate konverzie
 • Na stránke, ktorej načítanie trvá 6 sekúnd, dôjde pri konverzii k 50% strate
 • Pomalé načítavanie webových stránok stojí americký trh elektronického obchodu viac ako 500 miliárd dolárov ročne

Čo však rýchlosť znamená pre dôveryhodnosť?

 • Neuveriteľných 51% nakupujúcich opustí nákup kvôli pomalej rýchlosti stránok.
 • Je nepravdepodobné, že by sa 88% nakupujúcich po zlých skúsenostiach vrátilo.
 • Približne polovica nakupujúcich rozvíja menej pozitívne vnímanie zapojenej spoločnosti.
 • Viac ako tretina nakupujúcich povie ostatným o ich sklamaní.

Výsledkom je veľké poškodenie značky a vážne to ovplyvňuje vašu dôveryhodnosť.

Hoci je zdanlivo jednoduché, zvýšenie rýchlosti vášho webu je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili dôveryhodnosť svojho webu a značky. Riešením je preto vylepšiť vaše stránky, aby sa zlepšil výkon, alebo získať lepší webhosting. Navrhujeme InMotion Hosting, tu je dôvod.

6. Potvrdenie zo zdrojov autority

Výskum ukázal, že jedným z najväčších spôsobov zabezpečenia súladu je žiadosť pochádzajúca zo zdroja orgánu; v skutočnosti sa zistilo, že väčšina ľudí sa bude riadiť pokynmi orgánov, aj keď to znamená spôsobiť smrteľné poškodenie niekomu inému. Predstavte si, že získate radu od svojho lekára, právnika alebo agenta na presadzovanie práva; aké vážne budete brať ich slová v porovnaní s niekým iným?

Snáď najslávnejšou štúdiou o dodržiavaní a poslušnosti autorite bol experiment Milgram. Experiment uskutočnil psychológ Yale University Yale Stanley Milgram s cieľom pozorovať reakciu ľudí, keď ich o niečo požiada autorita. Zahŕňali obyčajných ľudí, ktorí boli prostredníctvom reklamy v novinách vyzvaní, aby spravovali elektrické šoky iným ľuďom „podobným“ na základe pokynov autoritnej osobnosti. Zistilo sa, že dokonca aj keď ľudia, ktorí boli elektrickým prúdom, už nereagovali (náznak, že by mohli byť vyhynutí alebo mŕtvi), neuveriteľných 65% účastníkov experimentu pokračovalo v podávaní šoku, pokiaľ boli poučení. urobiť tak podľa postavenia orgánu. Toto ukazuje, ako veľmi veríme a sme ochotní niečo urobiť, často bez otázok, ak o to požiada postava autority.

Novšia a porovnateľnejšia skúsenosť s potvrdením vplyvu, ktorý môže mať autorita na dôveryhodnosť, je „efekt Oprah“. V podstate sa všetko, čo podporuje Oprah, zmení na zlato. V poslednom čase jednoducho kúpila podiel v značke Weight Watchers a zvýšila svoju hodnotu akcií takmer o 170% takmer cez noc.

Oprah podporuje fritézu

Oprah podporuje fritézu

Chcete zvýšiť dôveryhodnosť svojho webu? Získajte autoritu, ktorá vás podporí.

7. Nefiltrujte negatívny údaj.

Dôkladný pohľad na väčšinu webových stránok odhaľuje niekoľko negatívnych alebo dokonca mierne nepríjemných vecí, ktoré ľudia hovoria o značke – akoby to všetko bolo perfektné. Aj keď je len potrebné zdôrazniť to najlepšie, čo ľudia hovoria o vašej značke, z hľadiska dôveryhodnosti to nemusí byť nevyhnutne najobozretnejšie. Prieskum spoločnosti Reevoo zistil, že zlé recenzie môžu zlepšiť konverziu o 67%; Návštevníci budú väčšej miere dôverovať vašej značke, ak uvidia vyváženú kombináciu dobrých a zlých vecí, ktoré o vás ľudia hovoria. Tiež sa zistilo, že až 30% ľudí má podozrenie na cenzúru alebo falošné hodnotenie, keď o vás vidia iba pozitívne veci..

Nevyfiltrujte negatív

Tu je niekoľko pozoruhodných príkladov v praxi:

 • Toskánske víno, ktoré stojí 60 dolárov za fľašu, zaznamenalo 5% zvýšenie predaja po tom, čo populárny recenzent prirovnal vôňu k páchnucim ponožkám..
 • Shake Weight, vibračná činka, nebola v médiách iba veľmi zosmiešňovaná, ale v jednom denníku ju označovali za „najsmutnejšiu gadget fitness všetkých čias“. Výsledok? V predaji viac ako 50 miliónov dolárov.
 • Odborníci na marketing Jonah Berger, Alan T. Sorenson a Scott J. Rasmussen v experimente sledujúcom model predaja približne 250 diel fikcie recenzovaných v New York Times v rokoch 2001 až 2003 zistili, že zlé recenzie spôsobili predaj kníh od neznámych autorov zvýšenie v priemere o 45%.

Či už to súvisí s vaším potvrdením iných značiek alebo schválením vašej značky inými, nechať ľudí, aby videli pár „nie tak pozitívnych“ vecí, o ktorých sa o vás povedalo, pôjde dlhú cestu, aby sa zvýšila dôveryhodnosť.

Pre majiteľa webovej stránky elektronického obchodu je dôveryhodnosť z hľadiska zvyšovania predaja nanajvýš dôležitá. Týchto 7 tipov úhľadne urobí trik. Máte nejaké rady, ktoré by ste mohli pridať do tohto zoznamu?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me