Ak ste nedávno použili náš nástroj na kontrolu rýchlosti servera, pravdepodobne ste si všimli skvelú novú funkciu: interaktívnu mapu umiestnenia servera.

Keď meriate rýchlosť servera pomocou služby Bitcatcha, vykonávame testy z ôsmich rôznych miest po celom svete. Je to jediný spôsob, ako zaistiť rýchle načítanie vašich stránok zo všetkých častí planéty.

Doteraz ste za to museli brať naše slovo. S našou novou mapou však môžete presne zistiť, odkiaľ smerujeme vaše stránky. Ako to vyzerá:

Test rýchlosti servera Bitcatcha

Ako vidíte, kolíky vám zobrazujú umiestnenie našich testov: Spojené kráľovstvo, Brazília, Singapur, India, Austrália, Japonsko a dve miesta v USA.

Keď som na vytvorenie tejto mapy použil doplnok Google Maps Widget, myslel som si, že o tom napíšem rýchlu recenziu. Ako vidíte, je to interaktívne a umožňuje mi používať značky Bitcatcha na kolíkoch umiestnenia. Docela v pohode, správne?

Contents

Widget Mapy Google

Doplnok je jednoducho najlepším mapovacím nástrojom, ktorý som použil. Ak potrebujete mapu, ktorá zobrazuje polohu vašej firmy alebo obchodu, určite by sme ju mali zvážiť. Alebo možno budete musieť ľuďom dať pokyny alebo – ako ja – dať návštevníkom viac informácií o vašom webe.

Aplikácia Google Maps Widget existuje už viac ako štyri roky a teraz má 100 000 používateľov, takže je to dôveryhodný produkt.

Samotný doplnok je jednoduchý, intuitívny a prispôsobiteľný. Na začatie nepotrebujete žiadne technické zručnosti a funguje to hneď po vybalení z krabice. Musíte iba zadať podrobnosti o polohe a prispôsobiť vzhľad a dojem z mapy. Dizajn si dokonca môžete prispôsobiť svojim webovým stránkam.

Ale najlepšie zo všetkého je, že je blesk rýchly a spotrebúva veľmi málo zdrojov.

  16 Mega-tipov na zvýšenie vašej konverzie elektronického obchodu

Bezplatná verzia doplnku je k dispozícii na trhu WordPress. K dispozícii je aj profesionálna verzia začínajúca na 15 USD.

Používam profesionálnu verziu (ktorú odporúčam), takže si prečítajte niektoré z najlepších funkcií.

Veľmi rýchle načítanie

Ak ste v Bitcatche pravidelným čitateľom, viete, že som posadnutý rýchlosťou. Vždy sa zdráham pridať akékoľvek ťažké doplnky, ktoré by nasávali zdroje z webu.

Preto je Widget Máp Google tak užitočný. Zatiaľ čo väčšina doplnkov máp posiela 50 a viac žiadostí o pretiahnutie interaktívnej mapy, modul Google Maps Widget odošle iba jednu žiadosť. Nepoužíva takmer žiadne zdroje. Ako to zvláda?

Táto časť je dosť šikovná. Keď sa mapa prvýkrát načíta na vašom webe, je to iba obrázok. Je to snímka obrazovky alebo miniatúra, čo znamená, že je ľahká a na server kladie iba jednu žiadosť. Ako to vyzerá:

Miniatúra mapy

Mapa sa stane interaktívnou až po kliknutí, napríklad takto:

Interaktívna mapa

V tomto bode sa týka všetkých ďalších žiadostí. Znamená to, že počiatočná rýchlosť načítania nie je spomalená ťažkým interaktívnym doplnkom na domovskej stránke.

prispôsobiteľné

Ako môžete vidieť na našej mape v Bitcatche, môžete si prispôsobiť doplnok tak, aby vyhovoval vašim stránkam. Špendlíky na našej mape obsahujú logo Bitcatcha. Po rozbalení môžete tiež zmeniť veľkosť mapy a farby lightboxu.

Logo Bitcatcha ako špendlík na miniaplikácii google

Samotná mapa sa dotýka funkčnosti Máp Google, takže si môžete vybrať aj z ich funkcií. Chcete zobraziť ulicu? Satelitné zobrazenie? Trasy z jedného miesta na druhé? V doplnku je všetko ľahko prispôsobiteľné (poznámka: jedná sa o profesionálne funkcie).

Môžete dokonca zahrnúť informačné bubliny, pomer zväčšenia a ďalšie aspekty, všetko stiahnuté z Máp Google.

  21 Musí mať doplnky WordPress pre web elektronického obchodu

Pravidelne aktualizované

Vyzerá to ako maličkosť, ale vždy hľadám doplnky, ktoré sa pravidelne aktualizujú. To znamená, že sú vždy bezpečné, bezpečné a rýchle. Nielen to, ale to znamená, že tím sa stará o svoj doplnok a rýchlo reaguje na opravu chýb.

V čase písania bola Widget Máp Google aktualizovaná pred tromi dňami. Vďaka tomuto doplnku máte zaručenú najaktuálnejšiu funkciu.

Veľká podpora

Chlapci za Widgetom Máp Google sú skvelí vďaka zákazníckej podpore. Ich cieľom je odpovedať na všetky e-maily do troch hodín a zaručiť odpoveď do 24 hodín.

Členovia profesionálov dostanú rok zaručenej podpory, ale pomocou balíka „Agency“ môžete upgradovať na celoživotnú podporu.

K dispozícii je tiež užitočné fórum podpory pre bezplatných používateľov. Odborníci sú dosť aktívni a existuje tu veľká komunita používateľov, ktorí odpovedajú na najčastejšie otázky.

Stojí za to zaplatiť za balík Pro?

Za 15 dolárov sa oplatí zvážiť balík profilov. Získa vám rok bezplatných inovácií a zaručenej podpory, ako aj prístupu k profilom (viac možností prispôsobenia, neobmedzený počet pinov, možnosti zobrazenia ulíc atď. Úplný zoznam funkcií nájdete tu).

Balík „Pro Unlimited“ je stredná úroveň a umožňuje vám používať doplnok na ľubovoľnom počte osobných stránok. Balík „Pro Agency“ je najdrahší a poskytuje vám neobmedzené osobné a klientske použitie, ako aj celoživotné aktualizácie a podporu..

Ak si nie ste istí, či peniaze navyše stojí za to, môžete vyskúšať bezplatnú verziu pro sedem dní (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta).

Widget Mapy Google v akcii

Predtým, ako zabalím recenziu, skontrolujte, ako doplnok vyzerá zozadu. Ako vidíte, na nastavenie miniaplikácie existuje veľa možností:

  WP Reset - ľahký reset WordPress!

Vyberte veľkosť, typ mapy a prispôsobenie špendlíkov z jedného jednoduchého formulára.

Nastavenia miniaplikácie mapy Google

Nad a pod samotnou mapou môžete zmeniť nadpis alebo text.

Potom kartu prepnite do „interaktívnej mapy“ a môžete si prispôsobiť, ako sa bude interaktívny aspekt zobrazovať.

K tímu podpory sa dokonca dostanete priamo z obrazovky možností.

Záverečné myšlienky

Widget Mapy Google je najlepším spôsobom, ako pridať mapu na svoje stránky. Je to jednoduché použitie, zapadá do vášho dizajnu a nespomalí vaše stránky.

Vyskúšajte si to sami. Získajte bezplatnú verziu v obchode WordPress Plugin Store alebo verziu Pro na oficiálnej stránke Google Maps Widget.

Dajte mi vedieť, ako sa vám darí!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me