Google Analytics je nástroj, ktorý mnohí začiatočníci blogeri, vlastníci internetového obchodu a vlastníci webových stránok majú tendenciu nedostatočne využívať. Ak chcete mať úspešný web, v dnešnom digitálnom veku sú údaje a informácie úplne nevyhnutné.

Ako vlastník webových stránok by ste na svojom webe určite mali mať nainštalovanú službu Google Analytics. Napísali sme sprievodcu krok za krokom, aby ste ho mohli nainštalovať bez väčších problémov.

Ale predtým, ako to urobíme, pozrime sa, čo je to všetko o Google Analytics a prečo je to v prvom rade také dôležité. Ak už viete o službe Google Analytics, môžete prejsť priamo na sprievodcu nižšie.

Čo je Google Analytics?

Ako pridať službu Google Analytics k vášmu WordPress

Google Analytics sa používa na zhromažďovanie údajov o používaní na webovej stránke

Stručne povedané, Google Analytics je bezplatný nástroj na sledovanie webových stránok, ktorý zhromažďuje údaje na webe, ako sú konverzie, prevádzka webových stránok, správanie používateľov a ešte oveľa viac. Je to určite jedna z najpopulárnejších služieb na sledovanie údajov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii.

Účelom služby Google Analytics je poskytnúť vám údaje, ktoré môžete použiť na získanie užitočných informácií, napríklad o tom, aká veľká je návštevnosť vášho webu a odkiaľ pochádza a ako sa správajú používatelia, keď sa nachádzajú na vašom webe..

Pomocou nástroja Google Analytics môžete exportovať všetky tieto údaje do rôznych formátov (napr. Excel, Dokumenty, PDF atď.) Alebo si dokonca môžete vytvoriť vlastný informačný panel, ktorý vám poskytne informačné kanály, ktoré potrebujete,.

Čo robí Google Analytics Essential?

Keď človek vytvorí webovú stránku WordPress, má zvyčajne na mysli cieľ.

Pre bloggera to môžu byť veci, ktoré vás baví. Pre firmu to môže byť spustenie internetového obchodu.

Alebo možno chcete, aby webová stránka zdieľala obsah s ľuďmi.

Bez ohľadu na dôvod chcete prinútiť ľudí, aby navštívili váš web, a za týmto účelom musíte porozumieť publiku.

Odkiaľ prichádzajú vaši návštevníci, aký obsah preferujú alebo dokonca na ktorú stránku by chceli navštíviť – všetky tieto informácie sa dajú použiť na zistenie toho, čo funguje a na čo sa môžete zamerať, aby sa váš web ďalej vylepšil..

Pomocou Google Analytics môžete zistiť, ktorý obsah vašich webových stránok rezonuje s vašimi návštevníkmi. Odtiaľ môžete svoj blog vylepšiť plánovaním obsahu alebo článkov týkajúcich sa oblastí alebo tém, ktoré vaši čitatelia chcú.

Používanie služby Google Analytics má veľa výhod, najväčšou výhodou však je, že je zadarmo. Či už sa chcete dozvedieť niečo o analytike alebo nie, nie je na škodu mať spustenú službu Google Analytics na pozadí a zhromažďovať údaje pre váš web..

Aké metriky musíte dodržiavať?

Pokiaľ ide o nováčikov, pochopte, že všetky údaje zo služby Google Analytics môžu byť ohromujúce. Aby sme vám pomohli, uviedli sme niektoré kľúčové údaje, ktoré by ste pri ich používaní mali dávať pozor.

Prístrojová doska GA

Príklad informačného panela služby Google Analytics

 1. Zdroj návštevnosti
  Stopy, z ktorých prichádzajú vaši návštevníci (napr. Vyhľadávanie Google, priamo na vaše stránky, reklamy Google, platformy sociálnych médií, iné webové stránky) & atď).
 2. zobrazenie stránok
  Sleduje počet používateľov, ktorí načítajú a zobrazia váš web.
 3. Miera odchodov
  Okamžite zmeria a sleduje počet používateľov, ktorí pristanú na vašich stránkach a odchádzajú.
 4. Sessions
  Sleduje počet návštevníkov vašich webových stránok.
 5. Počet stránok na reláciu (alebo trvanie relácie)
  Sleduje a meria dobu, počas ktorej používateľ zostáva na vašom webe, a koľko stránok navštívil v relácii.
 6. Konverzie (alebo ciele)
  Zmeria a sleduje počet návštevníkov, ktorí na vašom webe vykonali určitú akciu, ktorú ste nastavili. Môže to byť čokoľvek od používateľov, ktorí vyplnia a odošlú kontaktné formuláre alebo sa zaregistrujú na registráciu.

Teraz, keď už máte základné informácie, je načase nainštalovať Google Analytics na váš web WordPress!

Inštalácia služby Google Analytics na program WordPress

Ak chcete správne nainštalovať Google Analytics, musíte vykonať niekoľko krokov.

Ak sa obávate s manipuláciou s kódmi, nemusíte. Prevedieme vás všetkými krokmi, aby sa všetko nainštalovalo správne.

Začnime prvým krokom!

Krok 1: Vytvorte si účet Google Analytics

 • Predtým, ako budete môcť pridať službu Google Analytics na svoju webovú stránku WordPress, musíte mať najprv účet Google. Ak ho nemáte, vytvorte ho tu.
 • Po vytvorení účtu sa prihláste do služby Google Analytics.
 • Potom by sa mala zobraziť výzva na vytvorenie účtu Google Analytics. Postupujte podľa pokynov a nastavte svoj účet.

Po nastavení účtu Google Analytics môžete prejsť na ďalší krok, ktorým je pripojenie k vašej webovej stránke WordPress.

Krok 2: Prepojte službu Google Analytics s webom WordPress

Za normálnych okolností v tomto kroku budete musieť na svoj web WordPress pridať sledovací kód Google Analytics, aby ste ich mohli oba prepojiť. Vyžadovalo by to trochu kódovania pomocou kódu Javascript, ktorý poskytuje Google.

Môže to však byť mätúce a ohromujúce, najmä ak ste začiatočník alebo nováčik. Namiesto toho použijeme doplnok, ktorý od vás nebude vyžadovať žiadne kódovanie.

Doplnok, ktorý vám odporúčame použiť, je MonsterInsights. Je to jeden z najpopulárnejších doplnkov pre WordPress s viac ako 2 miliónmi aktívnych inštalácií a je zaradený na prvom mieste ako doplnok Google Analytics pre WordPress.

MonsterInsight Dashboard

Príklad informačného panela MonsterInsights na WordPress

Ak chcete doplnok okamžite uviesť do prevádzky, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Stiahnite si doplnok MonsterInsight. (Môžete si vybrať bezplatnú alebo platenú verziu)
 2. Nainštalujte a aktivujte doplnok do svojho účtu WordPress.
 3. Po inštalácii. Prejdite na panel Nastavenia v ponuke Štatistiky a kliknite na položku Overiť pomocou svojho účtu Google..
 4. Zobrazí sa výzva na prihlásenie do účtu Google a potom budete musieť povoliť spoločnosti Monsterinsghts pripojenie k účtu Google Analytics..
 5. Ďalším krokom je nastavenie profilu, od ktorého sa bude spájať vaše stránky. V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Všetky údaje o webových stránkach“ na webovej stránke, ktorú chcete pripojiť, a potom kliknite na tlačidlo „Úplné overenie“.
 6. A ste hotoví! Google Analytics by mal sledovať všetky vaše údaje. Ak chcete vidieť prehľady údajov, môžete prejsť do časti „Prehľady“ v MonsterInsights.

Krok 3: Analýza údajov

Po nainštalovaní vám spoločnosť MonsterInsights poskytne informácie o vašom webe WordPress na stránke „Prehľady“. Dáta budú zobrazené v grafoch a grafoch tak, aby boli ľahko viditeľné a zrozumiteľné.

Graf a graf na stránkach MonsterInsights

Na analýzu údajov použite program MonsterInsights

Okrem toho môžete tiež prechádzať rôznymi časťami používateľského rozhrania, aby ste získali podrobnejšie metriky a údaje, ako sú miera konverzie a trendy vyhľadávaných výrazov v službách Google..

Niektoré metriky, ktoré dôrazne odporúčame analyzovať, sú:

 1. zobrazenie stránok
  Sledovanie počtu zobrazení stránky na reláciu používateľa vám môže poskytnúť predstavu o tom, ako sú vaši používatelia zapojení do vášho webu. Ak odchádzajú rýchlo po jednej stránke, musíte zistiť, ako ich prinútiť k pobytu.
 2. Sessions
  Porozumenie charakteru vášho toku návštevnosti vám môže pomôcť maximalizovať viditeľnosť vášho obsahu. Ak napríklad počas obeda získate veľa jedinečných relácií, zverejnením obsahu v tomto časovom období získate najviac zobrazení.
 3. odporúčania
  Ak návštevníci prichádzajú na vašu stránku z iných stránok, môžete skúsiť osloviť tieto stránky a zistiť, či existuje možnosť spolupráce.
 4. Návštevníci (noví a vracajúci sa)
  Poznanie percenta vášho prvého a opakovaného návštevníka môže byť užitočné na zistenie, či priťahujete dostatok nových divákov a či si zachovávate staršie..
 5. Použitie / členenie zariadenia
  Vedieť, ktoré zariadenie vaši používatelia používajú na konzumáciu vášho obsahu, vám môže pomôcť pri optimalizácii dizajnu vašich stránok. Ak je väčšina vašich používateľov na mobilných zariadeniach, dobrý web by bol dobrý web.

Zabaliť

Google Analytics je výkonný nástroj.

Je skutočne nešťastné, že majitelia webových stránok sú veľmi nevyužití.

Pomocou údajov, ktoré poskytuje Google Analytics, sa môžete učiť a lepšie porozumieť publiku, čo vám môže z dlhodobého hľadiska pomôcť vylepšiť vaše webové stránky.

Dúfajme, že pomocou tohto článku si budete môcť nainštalovať Google Analytics a poskytnúť vám všetky potrebné informácie priamo na hlavnom paneli WordPress.!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me